Nedelja, 25.10.2020.

16:15

Sevnula desnica Drinčića, Inđija osvojila Bačku

Odigrane su tri utakmice 12. kola Linglong Superlige Srbije, a gosti su bili uspešni na dva meča.

Izvor: SS

Autor: SS

Vojvodina je sa 2:0 (0:0) slavila u Užicu protiv Zlatibora, dok je Inđija bila bolja od OFK Bačke sa 2:1 (1:1).

Novi Pazar je ponovo bio uspešan na domaćem terenu, jer je savladao Rad sa 2:1 (2:1).

Nikola Drinčić je još jednom demonstrirao kakav top u nozi ima.

Početkom drugog poluvremena je poslao fantastičan udarac sa preko 30 metara koji golman Zlatibora Dušan Čubraković nije mogao da ukroti.

Kasnije je uputio i asistenciju ka Andriću, koji je sa peterca glavom zatresao mrežu.

Inđija je takođe slavila u gostima, u Bačkoj Palanci.

Strelci su bili Nešković i Obradović, dok je jedini gol za Bačku postigao Zličić.

Rad je poražen u gostima u Novom Pazaru, i to je njihov čak 22. uzastopni poraz na strani.

Sve je rešeno u drugoj polovini prvog poluvremena. Najpre je Nikčević doveo Novi Pazar u vođstvo.

Izjednačio je Abdulaj Sise autogolom u 40. minutu, ali je isti igrač samo tri minuta kasnije odreagovao sjajno i doneo novo vođstvo domaćinu.