Nedelja, 23.02.2020.

20:02

"Poker" Volfsburga protiv Majnca

Fudbaleri Volfsburga ubedljivo su savladali Majnc u poslednjem nedeljnom meču 23. kola nemačke Bundeslige – 4:0 (2:0).

Photo by Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Volfsburg se penje na tabeli i trenutno je na sedmom mestu, dok je Majnc jedno mesto iznad zone ispadanja.

Hrvatski napadač Josip Brekalo doveo je domaćina u vođstvo u 21. minutu na asistenciju Veghorsta.

Postigao je lep gol iz daljine, ali je i golman Majnca veoma loše reagovao.

Stefen je u poslednjim trenucima prvog poluvremena duplirao prednost posle velike gužve u šesnaestercu gostujuće ekipe.

Gerhart u 49. minutu na asistenciju Ginčeka rešava pitanje pobednika, dok se Stefen u 68. minutu ponovo upisao u listu strelaca.

B. Menhengladbah – Hofenhajm 1:1 (1:0)