Subota, 09.11.2019.

20:25

Real protutnjao kroz Eibar, Valensija do bodova protiv Granade

Fudbaleri Reala ostvarili su sedmu pobedu u ovoj sezoni u La Ligi pošto su kao gosti slavili protiv Eibera sa ubedljivih 4:0.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Kraljevski klub je tako posle remija sa Betisom uspeo da zabeleži pobedu, a sav posao izabranici trenera Zinedina Zidana završili su u prvom poluvremenu.

Trebalo im je praktično pola sata da obezbede visoku prednost, ali doduše uz dva pogotka iz penala.

Karim Benzema je u 17. minutu preciznim udarcem iskosa sa leve strane doneo prednost Madriđanima, da bi tri minuta kasnije kapiten Serhio Ramos iz penala povisio na 2:0.

Još jednom je sudija Adrijan Kordero Vega pokazao na belu tačku za Real i to u 29. minutu, a ovog puta je Benzema šutirao i pogodio - 0:3.

Imao je Eibar dve prilike u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, ali domaći nigrači nisu bili precizni.

Žestoko su protestovali kada u 56. minutu arbitar Vega ni pored pregledavanja VAR snimka nije pokazao na 11 metara.

Pet minuta kasnije Frederiko Valverde je rutinski realizovao dobru akciju gostiju za konačnih 0:4.

U timu Reala nije bilo Luke Jovića koji je izostao zbog povrede butnog mišića.

Na "Mestalji" Valensija je dočekala Granadu i slavila pobedu od 2:0.

Dugo su gosti iz Andaluzije odolevali, tačnije sve do 74. minuta kada je Danijel Vas iz neposredne blizine zatresao mrežu, da bi duboko u nadoknadi, tačnije u sedmom minutu iste, Feran Tores sjajnim udarcem sa 17 metara potvrdio pobedu "slepih miševa".