Ponedeljak, 09.02.2015.

22:42

Đenoa slavi stative i penal u Rimu

Fudbaleri Đenoe slavili su protiv Lacija 1:0 (1:0) u Rimu u poslednjem meču 22. kola Serije A.

Đenovljani su do prve pobede posle sedam kola stigli golom iz penala sredinom prvog poluvremena.

Golman Lacija Federiko Marketi je oborio M'Bajea Nianga u situaciji jedan na jedan u kaznenom prostoru, a Dijego Peroti je sa bele tačke savladao Etrita Berišu.

Lacio je trećim porazom u poslednja četiri kola ispao iz dela tabele na kojoj su pozicije koje vode u Evropu, dok se Đenoa pobedom vratila u borbu za istu, smanjivši zaostatak za rivalom iz Rima na samo dva boda.

Srpski reprezentativac Dušan Basta je odigrao ceo meč za Lacio, a imao je jedan odličan centaršut krajem prvog poluvremena, koji njegovi saigrači nisu pretvorili u gol.

Lacio je pre primljenog gola imao dve sjajne gol šanse u prvih deset minuta meča, ali je Matija Perin oba puta sjajno intervenisao prilikom šuteva Lukasa Bilje (pomogla i stativa) i Antonija Kandreve.

U drugom poluvremenu Jago Falke je dva puta imao priliku da potvrdi trijumf gostiju, prvo je šutirao pored stative, a potom mu je snažan udarac po sredini gola zaustavio Beriša.

Oko 25 minuta pre kraja Stefano Mauri je imao poslednju pravu šansu da Laciju donese bod, ali je sa ivice kaznenog prostora umesto fantastičnog gola pogodio stativu.

U sledećem kolu Lacio gostuje Udinezeu, dok Đenoa dočekuje Veronu u Đenovi.