Nedelja, 26.05.2013.

18:53

Partizan 'petardom' overio titulu

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali ekipu Spartaka iz Subotice 5:0(2:0) i na najbolji mogući način proslavili 25. titulu šampiona.

Pre meča igračima crno-belih je uručena šesta titula, koju su navijači Spartaka malo umrljali svojim divljanjem u prvom poluvremenu.

Partizan je poveo preko Markovića u 29, da bi Šćepović u 36. minutu povećao na 2:0. U drugom delu igre domaći su krenuli još ofanzivnije. Ninković i Kojić su duplirali prednost na 4:0, da bi Luka u poslednjim minutima postavio konačnih 5:0.

U ostalim mečevima poslednjeg 30. kola JSL, Vojvodina je lako izašla na kraj sa podmlađenom Crvenom zvezdom, dok ligu napušta ekipa BSK Borče.

Opet, ni ova proslava nije mogla da prođe bez incidenata.Ovoga puta povređen je jedan 11-godišnji navijač Partizana.

Sastavi:

Partizan: Živković Živko, Živković Marko, Volkov, Pajović, Ivanov, Smiljanić, Ninković, Jojić, Luka, Šćepović, Marković;

Spartak: Aleksić, Čović, Milivojev, Farkaš, Antonić, Bratić, Torbica, Puškarić, Kovačević, Šarac, Nosković.

Tekstualni prenos meča:

90. minut - GOL - Luka je krunisao šampionsko veče Partizana u poslednjem minutu, kada je prosto zakucao loptu pod prečku.

84. minut - GOL - Nastavio je Partizan sa istom igrom kao sa početka meča, što je rezultiralo sa dva nova pogotka. Prvo je Ninković u 80. minutu ušao u šesnesterac preko levog boka, prebacio loptu na desnu nogu i poslao je u kontra rašlje gola odličnog Aleksića. Samo četiri minuta kasnije, Šćepović drugi put asistira, i kruniše možda najbolji svoj meč ove sezone, ovoga puta Kojiću koji lobuje istrčalog golmana gostiju.

67. minut - Nastavljaju domaći sa napadima. Prvo je Šćepović snažno šutirao sa 20 metara, Aleksić je odbranio, da bi nekoliko minuta kasnije zapretio i Kojić, ali je golman Subotičana opet bio uspešniji.

U međuvremnu, igru je napustio Lazar Marković, ispraćen ovacijama celog stadiona, a u igru je ušao Kojić. Marković se na ovaj način, možda, oprostio od Partizana.

48. minut - Drugi deo meča počeo je novom akcijom Šćepovića i Markovićam. Šćepović šutira na povratnu, ali pored gola.

36. minut - GOL - Partizan je duplirao prednost. Volkov je idealno proigrao Šćepovića po zemlji, kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju. Gol je proslavio skidanjem dresa i trkom ka navijačima za šta je kažnjem žutim kartonom.

S druge stane, jednom 11-godišnjem navijaču Partizana lekarska ekipa 'crno-belih' ukazuje pomoć, posle bacanja baklji od strane navijača Spartaka, koji su u međuvremenu isterani sa stadiona.

Nakon gola 'crno-belih' došlo je do nemilih scena na stadionu. Navijači gostiju bacili su nekoliko baklji i topovskih udara na zapadnu tribinu, na kojoj je nastao metež, a nedugo zatim, na atletsku stazu ušla je žandarmerija.

28. minut - GOL - Vode domaći. Šcepović je odlično progirao Markovića, a ovaj samo bocnuo lopzu od stativu u gol. Samo dva minuta ranije, Spartak je imao odlični šansu preko Milivojevića, koji je nanizao nekoliko igrača, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Početak meča kasnio je zbog proslave titule oko 20 minuta. Na stadionu u Humskoj nalazi se oko 20 hiljada navijača Partizana.

18. minut - Prva velika šansa na meču za domaće. Jojić je ušao u šesnesterac, lažnjakom izbacio svog čuvara, ali je njegov udarac zaustavila prečka. Već u sledećem napadu, gosti su imali dobru priliku. Farkaš je probio i uposlio Šarca, ali je ovaj loše šutirao glavom.

10. minut - Obe ekipe su krenule veoma ofanzivno, a za sada prete uglavnom s distance, i to gosti. Ninković je zapretio jednom sa 30 metara, Kovačević mu se brzo revanširao sa 40, dok su Puškarić i Čović pretili sa manjih razdaljina, bez veće opasnosti po gol.

2. minut - Prvi su zapretili gosti, Torbica je šutirao sa dvadesetak metara, ali Živković brani, da bi Luka imao odličnu šansu u kontri, ali je bio neprecizan.

'Crno-belima' je uručen trofej od strane Sava Miloševića, direktora svih selekcija u FSS, pa je proslava nastavljena ispred južne tribine, sa kompletnim rukovodstvom ekipe i uz veliki broj konfeta. Aleksandar Mitrović, koji nije u kombinaciji za tim zbog kratona, uzeo je pehar i krenuo da trči počasni krug, da bi se zaustavio ispod istočne tribine gde su stacionirani 'Zabranjeni'.

Ulaz na stadion je besplatan za sve tribine, a od 18h je počeo program proslave titule u kome je centralno mesto zauzeo koncert ‘Grupe JNA’, koja je izazvala buru oduševljena na tribinama.