Nedelja, 06.02.2011.

19:06

Sedmica Groningena, gol Tadića

Ekipa Groningena “razbila” je tim Vilema II sa 7:1. Pored velikog broja golova viđeno je i tri crvena kartona.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

Tim Matevž je postogao het trik, a u strelce se upisao i mladi reprezentativac Dušan Tadić.

Groningen je poveo golovima Andreasa Grankvista i Fredrika Stenmana 26. i 33. minutu. Svoj prvi gol za 3:0 u 45. minutu postigao je Matevž. Zatim je Grankvist dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru.

Sa bele tačke na 3:1 smanjio Andreas Lasnik u 52. minutu. Četiri minuta kasnije Arjan Svinkels je oborio Matauža u kaznenom prostoru, dobio crveni karton, a igrač nad kojim je načinjen penal bio je uspešan sa penala.

Drugi žuti karton u 67. minutu dobio je Gerit Presel, pa je Vilem II sa devet igrača završio meč. Do kraja su se u strelce upiasali Matevž, Enevoldsen i Dušan Tadić, koji je bio strelac šest minuta pre kraja meča. Tadić je na meču imao i tri asistencije.

U ostalim mečevima u nedelju Vitese i Fejnord igrali su 1:1, isti rezultat bio je na meču Utrehta i Tveneta, dok je Herakles dobio Rodu sa 1:0.