Advokat trener godine u Rusiji

Trener Zenita iz Sankt Peterburga, holandski stručnjak Dik Advokat, proglašen je u sredu za trenera godine u Rusiji u izboru fudbalskog saveza te zemlje.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Advokat je titulu dobio zahvaljujući osvajanju dva evropska trofeja, iako je ove sezone u ruskom prvenstvu osvojio tek peto mesto. Zenit je 2007. godine sa Advokatom na čelu osvojio titulu šampiona Rusije, prvi put nakon 25 godina. Prošle sezone ruski tim je osvojio Kup UEFA i evropski Superkup, a ove godine je izborio plasman u šesnaestinu finala Kupa UEFA.

Holandski stručnjak ima bogatu trenersku karijeru, a pre Zenita sedeo je na klupi Harlema, Dodrehta, PSV Ajdnhovena, Rendžersa, Borusije iz Menhengladbaha i reprezentacija Južne Koreje, Ujedinjenih Arapskih Emirata i Holandije koju je vodio u četiri navrata (dva puta kao asistent).