Sreda, 28.11.2007.

14:57

Zvezda u finišu do pobede u Kuli

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima Hajduk iz Kule sa 2:0 (0:0) u odloženom meču 3. kola Meridian Superlige. Strelci za "crveno-bele" bili su Milovanović i Jestrović, iz penala, a oba gola postignuta su u finišu utakmice.

Zvezda je povela u 81. minutu, kada je Milovanović odlično odreagovao na odbijenu loptu, posle centaršuta Milijaša, i volej-udarcem zatresao mrežu. Pet minuta kasnije, Kozoš je u šesnaestercu oborio Jestrovića, a centarfor gostiju izvodi najstrožu kaznu i postavlja konačnih 0:2.

Ekipa Aleksandra Jankovića imala je inicijativu tokom većeg dela meča, a najbolje prilike, do 80. minuta, propustili su Burzanović i Jestrović u prvom, odnosno Milijaš u drugom poluvremenu.

Crvena zvezda je tako pretekla Vojvodinu na tabeli i sada zauzima drugo mesto, sa 27 bodova, 2 manje od vodećeg Partizana. Sa druge strane, Hajduk ostaje na pretposlednjoj poziciji, sa 10 bodova iz 13 utakmica.

Isti timovi ponovo će se sastati tokom vikenda, ovog puta u Beogradu, u okviru 14. kola Meridian Superlige.

1. Partizan..................13..8..5..0..27:12..29