Subota, 02.03.2024.

17:30

Partizan dobio Železničar i dva "nova" igrača za derbi VIDEO

Fudbaleri Partizana savladali su u Humskoj ekipu Železničara (3:1), u meču 23. kola Superlige Srbije.

Izvor: MT

Autor: MT

Partizan dobio Železničar i dva
Srdjan Stevanovic/Starsport

Izabranici Igora Duljaja tako su vezali i četvrtu pobedu u nastavku sezone, vrativši se na prvo mesto.

Crno-beli imaju 59 bodova, jedan više od Crvene zvezde, kojoj gostuju naredne subote od 17.00 časova.

Dobra vest za Partizan jeste i povratak Ksandera Severine, kao i Mateusa Saldanje posle povrede. Obojica su ušla sa klupe u drugom poluvremenu.

Pre meča pojavila se informacija da je upravo aktuelni šampion najavio premije za igrače pančevačkog kluba ukoliko "otkinu" bodove u Humskoj, ali je ubrzo Železničar sve demantovao.

Utakmici je prethodio i dolazak košarkaša Partizana, predvođenim Kevinom Panterom, koji su rešili da pruže podršku crno-belim fudbalerima.

Domaći su od samog starta krenuli ofanzivno, a pokušaji Jung-džun Goha i Alda Kalulua bili su izblokirani.

Crno-beli su do vođstva stigli u sedmom minutu, kada se Samed Baždar upisao u listu strelaca, na drugom meču zaredom.

Lako je Kalulu prošao po desnoj strani pored Hajdina, centrirao, a Baždar rutinski glavom zatresao mrežu.

Mogao je Partizan vrlo lako da duplira prednost u 10. minutu, međutim, isprečio se desni bek domaćih, Aranđel Stojković.

Goh je prevario golmana gostiju, ali je loptu na putu ka mreži zaustavio Stojković, koji se na tom mestu našao zato što je nešto ranije očekivao dodavanje...

Stojković je bio iza golmana gostiju Milana Mijatovića – na pogrešnom mestu u pogrešno vreme.

Ovo, ali i promašaj Birbasa Natha, kažnjen je u 20. minutu, kada je Stefan Hajdin, bivši igrač Crvene zvezde, savladao Miloša Krunića.

Branislav Knežević je odlično centrirao, a na drugoj stativi glavom Hajdin je glavom prevario golmana crno-belih.

Železničar je bio blizu preokreta ubrzo, ali je udarac Lazara Romanića glavom završio malo pored stative.

Baždar je potom imao zicer, ogromnu šansu pred golom Milana Mijatovića.

Posle udarca Zahida, lopta je stigla do Baždara, kome je prvi udarac Mijatović zaustavio, da bi napadač domaćih iz još bolje situacije, šutirao loše, paralelno sa gol linijom.

Partizan se trgao na vreme i u 29. minutu ponovo stigao do prednosti.

Zahid je centrirao, Baždar prelepo glavom spustio loptu, a Natho naleteo i prevario Mijatovića.

Partizan je do novog gola stigao u 35. minutu, a strelac, ovoga puta iz penala, opet je bio Natho, koji je bio neumoljiv.

Sudija Danilo Nikolić je na belu tačku pokazao posle pada Baždara u kaznenom prostoru nakon duela sa Stefanom Obradovićem.

Nakon nove šanse za Baždara, usledile su dve za Železničar. Prvu je imao Strahinja Jovanović, kome je Krunić odbranio udarac, da bi još bolju propustio Romanić, koji je loše šutirao glavom.

Drugo poluvreme nije bilo ni nalik prvom, iako ni jedan od timova nije sedeo skrštenih ruku – pokušavao je da stigne do još nekog gola.

Dobra vest za crno-bele bila je i povratak Ksandera Severine, ali i Mateusa Saldanje, koji se oporavio od povrede.

Do kraja susreta, kapiten gostiju Aleksandar Đorđević je uzdrmao stativu iz slobodnog udarca, ali se rezultat više nije menjao.

Navijači Partizana, kojih je bilo nešto preko sedam hiljada, mogli su da budu zadovoljni predstavom svog tima u meču koji je prethodio derbiju.

Partizan, dakle, gostuje Zvezdi, dok Železničar, koji je pretposlednji sa 19 bodova, dočekuje niški Radnički.

Tok meča iz Humske mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.net.