B92.sport saznaje: Adem Ljajić na pragu Partizana – u paru sa Jovetićem?
Dok su u punom jeku plej-of borba u Superligi Srbije za tekuću sezonu, a uprkos mnogim turbulencijama koje prate Fudbalski klub Partizan, u Humskoj se razmišlja i o narednoj sezoni.
UEFA monitoring za mart je preskočen, pa je trenutno glavni fokus crno-belih da u aprilu i maju izbore drugo mesto na kraju prvenstva, za šta će voditi velike borbe sa Vojvodinom.
Počev od predstojeće srede, od 17.00, kada će tim Srđana Blagojevića gostovati baš u Novom Sadu i braniti trenutnih +2 na tabeli u odnosu na "lale".
Ali, paralelno sa tim bitkama na terenu, u Partizanu pokušavaju da oforme tim koji će naredne sezone biti konkurentniji, najpre u Evropi, a onda i u Superligi.
Sa tim u vezi, prvo se krenulo od starih želja i imena koja su bila aktuelna i prošlog leta, ali nije bilo mogućnosti (ili obostrane želje) da se realizuju.
Ali, sada je situacija nešto drugačija i stiču se uslovi za povratak pre svih, prema saznanjima B92.sport, kreativnog veziste Adema Ljajića.
Srđan Stevanović/Starsport
Bivši reprezentativac Srbije je i prošle godine bio na pragu Partizana, ali je tada, posle sjajne sezone i izborene Evrope sa Novim Pazarom, odlučio da ode u Sarajevo.
Iako je i tamo bio prihvaćen srdačno, nije se snašao onako kako je očekivao (na 28 utakmica po pet golova i asistencija), pa se izvesno ovog leta vraća u Srbiju.
Još uvek je u dilemi da li da to bude Partizan ili Novi Pazar, ali kako saznajemo, bliži je skretanju ka Beogradu.
Uz to, argument koji čelnici kluba nude Ljajiću jeste da bi mogao da igra u tandemu sa Stevanom Jovetićem, koga takođe svi željko priželjkuju u Partizanu i na koga će krenuti "napad".
Srđan Stevanović/Starsport
Bivši fudbaler Fiorentine, Mančester sitija, Intera, Sevilje, Monaka, Herte, Olimpijakosa i Omonije bi, čak i u 37. godini, bio značajan dodatak timu Partizana.
Ugovor mu ističe 31. maja i prilika da ga angažuju u Humskoj je, doslovno, sad ili nikad.
Ove sezone je crnogorski napadač u kiparskom timu odigrao 31 utakmicu u svim takmičenjima i postigao devet golova, uz osam asistencija.
Nema sumnje da bi i Ljajića i Jovetića navijači u Partizanu dočekali sa oduševljenjem, ali bi još neke kockice trebalo da se poklope.
Pre svih da obojica prihvate da se vrate u "svoju kuću", ali u kojoj gotovo nikada nema mira. Najblaže rečeno.
Dok su u punom jeku plej-of borba u Superligi Srbije za tekuću sezonu, a uprkos mnogim turbulencijama koje prate Fudbalski klub Partizan, u Humskoj se razmišlja i o narednoj sezoni.
U Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi je održana peta redovna sednica Skupštine FSS kojom je predsedavao predsednik Dragan Džajić.
Navijači Partizana radovali su se spekulacijama o povratku pojedinih veterana s kojima su crno-beli beležili sjajne rezultate pre desetak i više godina.
Prekazi je otkrio i da je nakon promene uprave bio u kontaktu sa Rasimom Ljajićem, te da je bio spreman da se uključi u rad kluba, ali da nikada nije dobio konkretno objašnjenje.
Dešavanja u Fudbalskom klubu Partizan prethodnih meseci dosegla su granice bizarnosti, jer odluke koje se donose, nije preterivanje, nadmašuju i haos koji je za sobom ostavila prethodna uprava.
Veliki ABA liga derbi donosi sve što ljubitelji košarke očekuju, a u ovom tekstu vas čeka detaljna analiza meča, aktuelne kvote, izjave aktera i informacije o prenosu.
Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar