Aktuelni prvak je do trijumfa stigao zahvaljujući golovima Vasilija Kostova u trećem, odnosno Džeja Enema u 78. minutu.
Tim Dejana Stankovića je tako iskoristio novi kiks Partizana i "večitom" rivalu pobegao na +7.
Drugi put u sezoni crveno-beli su bili bolji od Radničkog, kog su savladali i u septembru posle golova u nadoknadi (2:1).
Zvezda je tako koliko-toliko "zaboravila" poraz od Lila, a naredni meč će igrati u četvrtak u Novom Pazaru, u okviru četvrtfinala Kupa.
Crveno-beli su do prednosti došli "iz svlačionice", pošto je Kostov već u trećem minutu pogodio mrežu domaćih.
Avdić je probio po levom boku, dodao do Kataija, čiji je udarac zaustavio Lijeskić, ali je na loptu naleteo Kostov i postigao gol.
Uvodna faza susreta bila je baš dinamična i puna ritma, sa dosta duela, ali bez puno prilika u prvom poluvremenu.
Kostov je nakon pogotka imao najbolju, tačnije dve. U roku od par sekundi, dvaput je glavom pogađao prečku.
Zvezda je kontrolisala loptu, Radnički u jednoj situaciji i tražio jedanaesterac, da bi jedinu priliku u prvom delu susreta propustio u nadoknadi, kada je u petercu ispred Kovačevića intervenisao Lučić.
Na pauzi, Stanković je u igru uveo Enema umesto prilično neprimetnog Arnautovića.
Najagilniji je i dalje bio Avdić na levom boku, koji je nameštao polušanse Kataiju i Kostovu, pre nego što je Elšnik najozbiljnije "opalio" iz daljine.
Radnički je pokušavao sa vremena na vreme, ali ne preterano opasno, da bi pitanje pobednika rešio Enem u 78. minutu, kada je iskoristio dodavanje Lučića, preciznim udarcem levom nogom.
Ubrzo je mogao još jedan gol da postigne, ali se nije najbolje snašao u petercu posle dodavanja još jednog rezerviste, Tiknizjana.
Holanđanin je uspeo i da se povredi koji minut kasnije, pa je Zarić morao da uđe u igru u finišu utakmice.
Do kraja susreta, veliku priliku je propustio i Veljković, a promene rezultata više nije bilo – 0:2.
Trener Zvezde neće dati izjavu za TV Arena sport posle meča.
Njegov pomoćnik Sakić je rekao: "Mislim da smo zasluženo dobili. Ono što smo očekivali, pokazali su karakter. Tražili smo bilo kako da dobijemo utakmicu. Radnički je dobra ekipa. Bilo je emotivnog pražnjenja posle Lila, a igrači su pokazali da imaju karakter i zasluženo su pobedili".
18:59
Božidar Bandović
"Dejan je promenio malo sastav. Prvi gol nas je poremetio, slabo smo ušli u meč. Prvo poluvreme nismo bili baš najbolji, drugo je bilo bolje. Kvalitetna ekipa kao što je Zvezda kažnjava stvari. Posebno te situacije sa desne strane kad smo bili opasni", rekao je Bandović.
18:55
KRAJ!
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su kao gosti Radnički u Kragujevcu (2:0), u 28. kolu Superlige.
18:55
90+5' Avdić umalo
Gađao je dalji ugao, ali nije uspeo da kruniše sjajnu partiju danas.
18:54
90+4' Mitrović odličan
Izblokirao je udarac Kostovu.
Još minut je ostao do kraja.
18:51
Gol Enema
18:50
90' Velika šansa za Veljkovića
Centaršut Kostova i zicer za Veljkovića, kome je iz neposredne blizine udarac zaustavio Lijeskić.
18:45
85' Enem se povredio
Zarić je zamenio Enema, koji se povredio.
18:40
80' Enem mogao još jedan
Tiknizjan ga je pronašao, da bi Holanđanin iz peterca šutirao pored gola.
"Sasvim je prirodno da momci iz celog sveta zauzmu pozicije najboljih igrača u ligi, ali pravo pitanje trebalo bi da bude: na koga su oni bili pod uticajem", ističe Kevin Durent.
Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće u nedelju, 30. avgusta od 19.00 časova protiv Hrvatske u Brnu, u okviru osmine finala Evropskog prvenstva.
Košarkaši Olimpijakosa pobedom su počeli pripreme za novu sezonu, pošto su u prijateljskom meču savladali Promiteas sa 77:63 u utakmici koja je trajala tri četvrtine.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva posle pobede nad reprezentacijom Hrvatske rezultatom 3:1 u setovima.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Partizana su savladali ekipu Hetafea pred punim tribinama u Humskoj rezultatom 2:1 (0:0) u revanš meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencije, ali to nije bilo dovoljno za plasman u ovo evropsko takmičenje.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Marko Perović nije štedeo crveno-bele posle šokantne eliminacije od Viktorije Plzen i poraza od 5:1 nakon produžetaka u revanšu.
Crvena zvezda je furiozno započela odbranu titule, "petardom" u meču sa Mačvom. Susret su obeležili Duarte i Kostov, a crveno-beli se sada okreću borbi za Ligu šampiona i utakmici sa Larnom.
Košarkaši Olimpijakosa pobedom su počeli pripreme za novu sezonu, pošto su u prijateljskom meču savladali Promiteas sa 77:63 u utakmici koja je trajala tri četvrtine.
Partizan je u revanšu imao energiju, publiku, prilike, momentum i rezultat koji je dugo držao živim nadu da je veliki preokret moguć. Ali evropski fudbal ima ružnu osobinu – pamti samo ono što si uradio, a ne ono što si mogao
Automobili koji su nekada bili svakodnevica danas postaju kolekcionarski primerci. Podaci pokazuju da mlađe generacije sve češće u kolekciji imaju modele kao što su Corolla i Civic, ali i druge "obične" automobile.
Italija je razmatrala zabranu vožnje auto-putem za vozače starije od 85 godina, kao i ograničenje kretanja i nultu toleranciju na alkohol. Plan je u međuvremenu povučen.
Irski zakon star gotovo 400 godina otežava evropskim potrošačima da kolektivno tuže velike tehnološke kompanije i traže odštetu zbog kršenja svojih prava, upozoravaju eksperti.
Komentari 58
Pogledaj komentare Pošalji komentar