Crveno-beli gostuju u četvrtfinalu, u četvrtak od 14.45.
"Po mom mišljenju su svi igrači junaci, jer izlazimo iz jednog ritma koji je 'paklen' već nekih mesec i nekoliko dana, gde smo igrali na svaka tri ili četiri dana. Mislim da su za mene svi igrači utakmice, svi koji su izašli na teren, koji su ušli i umorni i iscrpljeni i povređeni i mentalno i fizički. Mi nećemo nikada tražiti izgovore na tom polju. Gledaćemo da se oporavimo, da dođu svi u mogućnost da daju svoj maksimum. Sada da li će njihovih sto posto biti pravih ili će nekome biti dovoljno i 70 da bi napravio razliku, za sada smo uspeli sve da oporavimo sem Enema. Njega ćemo sačekati da odradi pregled danas i sutra ćemo odlučiti da li će igrati ili ne", rekao je Stanković.
Strateg crveno-belih potom se osvrnuo i na značaj Kupa Srbije.
"Kup je jedno prestižno takmičenje. Kako se dolazi do kraja tako postaje sve važnije i važnije. U početku su svi malo opušteniji, a posle kada dođe četvrtfinale, polufinale pa i finale mnogo je lep osećaj. Crvena zvezda ne bira, ide na sve trofeje. Novi Pazar, da li bismo ga sreli u četvrtfinalu, polufinalu ili finalu, jednostavno, ako želiš da osvojiš kup moraš sve da pobediš."
Stanković je govorio i o kvalitetima ekipe iz Novog Pazara.
"Analiza kaže jedan dobar blok, igra jedan na jedan. Možda su bolji bez lopte nego sa loptom, iako i sa loptom naravno svi znaju da igraju. Imate pojedince koji mogu da reše situacije jedan na jedan, kao što je Camaj to pokazao protiv Vojvodine i pokazao koliko znači Novom Pazaru, jedno veliko pojačanje. Kao ekipa su dosta tvrdi i teško ih je probiti. To su pokazali i u prvom poluvremenu na prethodnom meču odigranom na našem stadionu, dok se mi nismo bolje namestili i snašli na terenu, gde smo posle toga i slomili njihov otpor. Očekujem isto tako jednog motivisanog protivnika. Igra se jedna utakmica, mi ćemo biti spremni na sve to."
Osvrnuo se šef stručnog štaba Zvezde i na značaj podrške navijača na narednom meču.
"Nadam se da će biti tako. Ne sumnjam u naše navijače, nikada i neću sumnjati. To su naši pa su naši, uvek će biti naši i zato ih obožavam. Znam da će uvek biti tu, a pogotovo što je teže njih će biti više."
Na pitanje šta bi poželeo zvezdašima povodom 81. rođendana kluba, Stanković je odgovorio emotivno.
"Da samo nastave ovako. Bilo je i teških i lepih momenata, ali Crvena zvezda je Crvena zvezda. Crvena zvezda je iznad svih i ona nikada neće odustati. Mi smo svi tu prolazni. Koliko ćemo biti i ostati, pamtiće te po onome što si uradio, ali Crvena zvezda je jedan ozbiljan brend u celoj Srbiji. Ona će uvek ići i uvek će biti iznad svih i želim joj još mnogo godina da bude tu gde jeste."
Za kraj, Stanković se osvrnuo i na reči Nenada Lalatovića.
"Želeo bih da se zahvalim Nenadu Lalatoviću na lepim rečima, pogotovo o mojoj deci. Želim mu sreću, radi dobar posao. Gde god je bio doneo je svoju energiju, motivaciju i znanje. Mi smo odrasli na Marakani zajedno od devete ili desete godine. Veliki pozdrav za njega i sve najbolje za njegovu porodicu", zaključio je Stanković.
Košarkaš Panatinaikosa Silvejn Fransisko otkrio je da je ovog leta bio veoma blizu odlaska u NBA ligu, ali da se njegov plan izjalovio zbog niza okolnosti na koje nije mogao da utiče.
Posle pauze u odigravanju utakmice, FK Železničar u okviru 6. kola Mozzart Bet Superlige Srbije gostuje ekipi Vojvodine na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu.
Serena Vilijams i Karlos Alkaras igraće zajedno u miks dublu na US Openu, pošto su dobili vajld kartu za glavni žreb, čime je formiran jedan od najatraktivnijih tandema na ovogodišnjem turniru.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je pred finale Kupa Srbije protiv Vojvodine da je poraz od Novog Pazara probudio dodatnu borbenost u njegovoj ekipi.
Košarkaš Panatinaikosa Silvejn Fransisko otkrio je da je ovog leta bio veoma blizu odlaska u NBA ligu, ali da se njegov plan izjalovio zbog niza okolnosti na koje nije mogao da utiče.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
Ne treba sada dizati u nebesa na osnovu jedne utakmice, ali pohvala se mora iskazati. Zvezdaši su sa "Marakane" otišli zadovoljni, predstavom, ali i rezultatom. I velikim nadama koje polažu u Rijeru.
Albertu Rijeri je bilo dovoljno nekoliko dana da od Crvene zvezde napravi tim. Od onako razbijenog na komade pre nedelju dana do ovoga sada, svaka čast.
Da li vam je zaista potreban SUV? Golf 7 Alltrack nudi povišeno oslanjanje, 4x4 pogon i praktičnost karavana. Pogledajte kako se pokazao posle skoro 200.000 pređenih kilometara.
Novo istraživanje pokazuje da gašenje požara na električnim automobilima nije uvek najbolje rešenje. Stručnjaci poručuju da je prioritet spasavanje ljudi, dok bateriju u pojedinim slučajevima treba pustiti da izgori.
Chery je predstavio prve fotografije novog modela Arrizo 7, a primetno je da njegov dizajn podseća na Audi A6. Novi fastback premijeru će imati na sajmu automobila u Čengduu.
Apple bi sa predstojećom, 12. generacijom Apple Watcha mogao da vrati materijal koji godinama nije koristio za svoje pametne satove, a to je - keramika.
Apple je predstavio nove poslovne uslove za EU nakon zahteva koje je nametnuo Zakon o digitalnim tržištima (DMA), a Evropska komisija pozdravila je izmene i najavila da će pratiti njihovu primenu.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar