Nova vest
Fudbal 10

16.5.2025.

18:28

Brašanac odbio Partizan

Vezista Leganesa Darko Brašanac bio je želja aktuelnog sportskog rukovodstva Partizana, ali ovog leta neće biti ništa od njegovog povratka u Humsku.

Autor:B92.sport

B92.sport
Brašanac odbio Partizan
Srđan Stevanović/Starsport

Interesovanje za njega nedavno je poimence potvrdio i predsednik Radne grupe Rasim Ljajić.

Međutim, povratak u srpski fudbal za njega nije opcija, pošto su planovi Brašanca nešto drugačiji

"Pričao sam sa Dankom Lazovićem. Srećan sam što su me se setili ljudi iz kluba u kom sam ponikao. Veoma mi je drago što smatraju da bih mogao da pomognem Partizanu iskustvom i znanjem, pogotovo jer sam i navijač kluba. Prijao mi je poziv, ali ni u jednom trenutku nisam razmišljao o povratku. Nije mi se promenilo mišljenje. Danko me dobro poznaje, zna koliko mi to znači. Ipak, porodično smo se pronašli u Španiji. To ne znači da ću zauvek igrati ovde, ali lepo nam je i uživamo. Kada odeš u inostranstvo, lako se navikneš na bolje. Osećaš se kao fudbaler", istakao je Brašanac za "Meridiansport".

"Prijao mi je poziv, ali kao što rekoh – ni u jednom trenutku nisam razmišljao o povratku. Nije mi se promenilo mišljenje. Danko me dobro poznaje, zna koliko mi to znači. Ipak, porodično smo se pronašli u Španiji. To ne znači da ću zauvek igrati ovde, ali lepo nam je i uživamo".

Brašanac odbio Partizan
EPA-EFE/Miguel Tona

Uprkos odbijanju ovog poziva, Brašanac je istakao da pomno prati dešavanja u voljenom klubu.

"Nismo mnogo dužili o aktuelnoj situaciji, ali zaista pratim Partizan. Svi moramo da budemo strpljivi. Pričam u prvom licu množine, jer sam i sam navijač Partizana. I to će zauvek biti tako. Ne gledam sve sportove, ali fudbal i košarku aktivno. Znam koliko se nerviram, a mogu da zamislim kako je ostalim navijačima. Poznajem Danka i siguran sam da on zna koji je pravi put za povratak Partizana na pobednički kolosek", rekao je Brašanac, pa nastavio u istom dahu:

"Pokušavaju da vrate omladinski pogon na nekadašnji nivo. Potrebno je strpljenje, ali toga nema u Srbiji. Toga nema ni u velikom klubu kao što je Partizan. Pamtim kakva je bila naša svlačionica. Deca su sticala iskustvo kraj klupskih legendi. Imali smo karakter, treniralo se predano".

Na Partizanovoj listi želja, pored Brašanca, našla su se još imena Adema Ljajića, Stevana Jovetića, Stefana Savića i Matije Nastasića.

"Pričam sa bivšim saigračima, komentarišemo dešavanja. Svesni smo koliko je teška situacija. Standardi su pali. Škola nije na nivou kao nekada. Shvatam da rezultati nisu važni u tom uzrastu, ali u naše vreme – nismo bili zadovoljni ni kada pobedimo 3:0, 5:0…Uvek smo hteli bolje. Važno je deci od malih nogu usaditi pobednički mentalitet. Svaka utakmica mora da se odigra maksimalno. Odrasli smo uz pritisak i podršku Krstajića, Ilića, Lazovića, Drinčića…Težak je put do povratka, ali verujem u Partizan", zaključio je Brašanac.

Podeli:

loader

Komentari 10

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu