"Građani" su bili blizu trećeg uzastopnog trijumfa, zahvaljujući golovima Fila Fodena u 66. i 78. minutu, ali su "pčelice" u nadoknadi stigle do boda.
Domaći su smanjili u 82. minutu preko Joana Vise, da bi Kristijan Norgard u drugom minutu nadoknade glavom savladao Štefana Ortegu.
Tim Pepa Gvardiole je još jednom bio kažnjen za promašaje i sada je sedmi na tabeli sa 35 bodova.
Brentford je u nadoknadi bio blizu čak i preokreta, ali je ostao na osvojenom bodu, ukupno 28. u sezoni, što mu je dovoljno za 10. mesto.
U istom terminu, Čelsi je u nadoknadi stigao do boda protiv Bornmuta – 2:2.
Delovalo je nakon pogotka Kola Palmera u 13. minutu da će "plavci" lako izaći na kraj sa Bornmutom, ali je u nastavku viđena prava ludnica.
Najpre je Džastin Klajver izjednačio iz penala u 50, da bi Antoan Semenjo u 68. "projektilom" doneo preokret gostima.
Bornmut je bio blizu iznenađenja, ali je Ris Džejms u petom minutu nadoknade iz slobodnog udarca spasao Čelsi poraza.
Čelsi je četvrti na tabeli sa 37 bodova, dok je Bornmut sedmi sa 34 poena.
Vest Hem je pobedio Fulam rezultatom 3:2, u malom londonskom derbiju.
"Čekićari" su u roku od tri minuta stekli veliku prednost, preko Karlosa Solera u 31, odnosno Tomaša Součeka u 33. minutu.
Aleks Ivobi je dao nadu gostima u 51. minutu, ali je nalet odbio Lukas Paketa u 67. minutu susreta.
Ivobi je još jednom smanjio u 78. minutu, krenuo je Fulam po bod, a blizu pogotka u nadoknadi bio je i naš Saša Lukić, koji je zamalo zakasnio u petercu da postigne gol.
Fulam je sada deveti sa 30 bodova, dok je Vest Hem 12. sa 26 poena.
Premijer liga, 21. kolo: Brentford – M. Siti 2:2 (0:0) Visa 82, Norgard 90+2 – Foden 66, 78 Čelsi – Bornmut 2:2 (1:0) Palmer 13, Džejms 90+5 – Klajvert 50p, Semenjo 68 Vest Hem – Fulam 3:2 (2:0) Soler 31, Souček 33, Paketa 67 – Ivobi 51, 78 N. Forest – Liverpul 1:1 (1:0) Vud 8 – Žota 66
Sreda:
20.30 Everton – A. Vila
20.30 Lester – K. Palas
20.30 Njukasl – Vulverhempton
21.00 Arsenal – Totenhem
Četvrtak:
20.30 Ipsvič – Brajton
21.00 M. Junajted – Sautempton
Marko Arnautović je sa Austrijom još ranije izborio izborio plasman na Mundijal, pa je u martovskom "prozoru" igrao dve prijateljske utakmice, ali i iskoristio priliku da poradi na marketingu.
Fudbalski savez Srbije još jednom je potvrdio ulogu društveno odgovorne organizacije, koristeći utakmicu protiv Saudijske Arabije kao platformu za važnu poruku, podizanje svesti o sve prisutnijem zdravstvenom problemu, poznatom kao REDs.
Legendarni golman Đanluiđi Bufon potvrdio je da je podneo ostavku na funkciju šefa delegacije nacionalnog tima, posle odlaska predsednika Saveza Gabrijele Gravina.
Fudbaleri Srbije poraženi su od Španije (3:0) u prijateljskom meču koji je rivalu poslužio kao zagrevanje za Mundijal. "Orlova" tamo neće biti, ali je ovo bila idealana prilika za ozbiljan test kvaliteta našeg tima.
Fudbalski savez Srbije još jednom je potvrdio ulogu društveno odgovorne organizacije, koristeći utakmicu protiv Saudijske Arabije kao platformu za važnu poruku, podizanje svesti o sve prisutnijem zdravstvenom problemu, poznatom kao REDs.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Beograd će ovog četvrtka opet biti epicentar evroligaške košarke, jer kada se sastaju Crvena zvezda i Partizan, malo šta zanima ljubitelje ovog sporta kao duel večitih rivala.
Meč Srbije protiv Saudijske Arabije bio je u punom značenju te reči – provera, jer smo videli i dobre i loše stvari, a one će sigurno dati smernice za dalji razvoj plana selektora Veljka Paunovića.
Nova generacija Volkswagen Atlasa predstavljena je u SAD. Donosi značajan iskorak u odnosu na prethodnika, koji je često bio okarakterisan kao "prosečan" u segmentu.
Kompanija Kia zvanično je otpočela proizvodnju novog električnog modela EV2, čime je označen važan korak u strategiji elektrifikacije brenda na evropskom tlu.
Na sajmu automobila u Njujorku proglašeni su pobednici izbora World Car Awards. Među pobednicima su BMW, Hyundai i Lucid, dok je najveće iznenađenje stiglo u segmentu automobila visokih performansi.
Apple se nije baš proslavio sa Siri poslednjih godina - obećane funkcije su stalno odlagane, a ponuda je bila siromašna u odnosu na Google i Samsung. Međutim, stvari će se ubrzo promeniti.
Google je pomerio procenu za "Dan Q" na 2029. godinu. Evo zašto se strahuje da će kvantni računari razbiti trenutnu enkripciju ranije nego što se očekivalo.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar