Najbolju priliku na meču nije iskoristio Kristijan Pulišić - promašio je penal u 53. minutu, poslavši loptu preko gola. Onu najizgledniju za Juve nije iskoristio Federiko Gati malo pre toga, kada je sa dva-tri metra, neometan, pogodio Majka Menjona u ruku.
Francuski golman je u toj situaciji izveo bravuru koja će, bez dileme, ostati upamćena kao najspektakularniji potez meča.
Serija A, 6. kolo
Juventus - Milan 0:0 Stadion: Alijanc Sudija: Marko Gvida
Milan je bio daleko bliži pobedi, imao je više prilika, bio je direktniji od rivala koji, osim pomenutog pokušaja Gatija, gotovo ništa konkretno nije napravio u fazi napada.
Može to biti i zbog činjenice da je Tudor ponovo krenuo sa Džonatanom Dejvidom umesto Dušanom Vlahovićem u špicu.
Kanađanin se nije "video", mada ni ulazak Srbina, uz Opendu i Tirama u 68. minutu, nije mnogo toga promenio u odnosu snaga.
Pomenimo da je šansu u finišu dobio i Filip Kostić.
"Rosoneri" su imali dve dobre prilike u prvom delu, obe preko Santijaga Himenesa. Prvu je sam sebi iskreirao, pa "tukao" u Di Gregoria, dok mu je kod druge vrlo aktivnii agilni Strahinja Pavlović savršeno uabcio, a Meksikanac, nakon skok šuta glavom poslao loptu pokraj stative.
Prvo poluvreme je generalno bilo nesadržajno, tvrdo, bez previše rizika, svakako ispod standarda renomea dva kluba.
Velika uzbuđenja viđena su u prvih dvadesetak minuta nastavka.
Prvo najveće je pomenuta šansa Gatija, potom i penal Pulišića koji je iznudio večeras sasvim solidni Himenes koji je radio sve valjano, ali je ostao golgeterski nedorečen.
Sa ulaskom Leaoa, upravo umesto Himenesa, Milan je bio opasniji. Portugalac je imao dve velike šanse do kraja utakmice. Najpre u 73, pa u 90. minutu.
EPA/ALESSANDRO DI MARCO
Kod prve, desnom nogom je poslao loptu pored leve stative sa nekoliko metara, na asistenciju Pulišića, dok je pred sam kraj meča stavio na muke Di Gregorija udarcem iskosa sa desne strane. Mogao je, istina, i bolje u toj situaciji.
Juve je, sa druge strane, zaista malo pokazao u drugom poluvremenu.
Milan ide kući nezadovoljan i zbog činjenice da već peti meč zaredom nije pobedio "bjankonere", ali i nije postigao gol protiv Juventusa u tom nizu.
Poslednji put kada je Milan dao gol velikim rivalu je i pobedio - desilo se to u maju 2023. godine. Tada je bilo 1:0
Tudorov tim ne može biti zadovoljan jer, osim što nije pobedio, upisao je i peti uzastopni remi u svim takmičenjima.
Sve najvažnije momente sa utakmice mogli ste da pratite uživo uz LIVE BLOG na B92.sport.
Završeno
19:38
JUV
MIL
0
:
0
22:41
Kraj - bez pobednika
Završen je meč na Alianc stadionu, nije bilo pobednika niti golova u sudaru Juventusa i Milana.
Najbolju šansu za Milan nije iskoristio Kristijan Pulišić, promašio je penal u 53. minutu.
Roso-neri su tako i peti put ostali bez trijumfa nad Juventusom u Seriji A, kao i bez gola u tom periodu.
22:35
90' Opasno je po Juve
Veliak prilika u kojoj se našao Leao, dobio je pas kroz sodbranu Juventusa, šutirao je iskosa sa desne strane, ali je Di Gregorio bio spreman i paradom sačuvao gol.
Morao je bolje da šutira Portugalac.
22:31
87' Dugo već bez pravih uzbuđenja
Utisak je, na osnovu svega što gledamo poslednjih desetak minuta, da i jedni i drugi mnogo više brinu o sopstvenom golu, nego da ga postignu.
Bližimo se samom kraju velikog derbija.
Milan će, kako stavri stoje, i peti meč ostati bez pobede nad Juventusom i bez gola u tom nizu protiv velikog rivala.
22:30
86' Kostić u igri
I drugi srpski reprezentativac iz redova Juventusa je u igri. Koliko može Kragujevčanin?
22:25
Majk Menjon interveniše
EPA/ALESSANDRO DI MARCO
22:24
79' Mirno je
Posle bure, sada je zatišje "na snazi". Da li ulazimo u uzbudljiv finiš meča?
Nkunku je u međuvremenu zamenio tragičara Milana Pulišića koji je odigrao dobar meč, ali će se pamtiti po promašenom penalu.
22:18
73' Leao!
Još jedna veliak šansa za goste, ni Leoao se nije proslavio, a bio je tako blizu...
Pulišić je ubacio na drugu stativu, lopta je prošla kroz odbranu Juventusa, stigla do Leaoa - a ovaj sa samo pet metara, možda je tu bilo i manje rastojanje do gola, šutirao desnom nogom pored stative.
Gotovo savršena prilika.
22:17
Fofana i Kambijazo u duelu
Fabio Ferrari/LaPresse via AP
22:14
69' Vlahović u igri
Trostruku izmenu vrši Tudor, uvodi Vlahovića, Tirama i Opendu.
Prema poslednjoj izjavi Novaka Đokovića koju je dao posle poraza od Dina Prižmića u Rimu – najbolji srpski teniser nije najoptimističniji kada je u pitanju predstojeći Rolan Garos.
Dvejn Vašington i Arijan Lakić govorili su za medije posle velike pobede Partizana u drugom polufinalnom duelu protiv Crvene zvezde i plasmana u finale ABA lige.
Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović burno je reagovao posle poraza svog tima od Partizana rezultatom 78:89 u drugoj utakmici polufinalne serije ABA lige.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Fudbaleri Milana i Juventusa odigraće u nedelju jedan od ključnih mečeva u borbi za plasman u Ligu šampiona, a uoči derbija pričao je srpski reprezentativac Strahinja Pavlović.
Kako je kontroverzni Vil Vejd zbog praznog rostera odlučio da "baci" pet miliona dolara na bivšeg pleja Partizana Jama Madara i zašto mu preti administrativna rampa od strane NCAA?
Nekoliko minuta pre kraja utakmice za treće mesto, trener Šoprona traži izmenu. Ka aut liniji ide broj 32, a parket poslednji put u karijeri napušta Jelena Bruks.
Licitira se sa imenima klubova gde bi Vasilije Novičić mogao da nastavi karijeru, a da je sve veoma blizu, najavio je sportski direktor IMT-a Predrag Govedarica.
Najava drugog meča polufinala ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Partizan vodi 1:0 u seriji i ima prednost nakon pobede 100:94 u prvom meču, dok crveno-beli traže izjednačenje i produžetak serije.
Volvo Cars priprema novi potpuno električni EX60 za modelsku 2027. godinu, a prvi testovi pokazuju da ovaj SUV ubrzava primetno brže nego što navode fabričke specifikacije.
Novi ruski teretni kamion Ural-80 konačno ulazi u ozbiljniju proizvodnju, nakon što je godinama prikazivan samo na sajmovima i specijalizovanim izložbama.
Google donosi korisnicima Androida opciju zbog koje su Apple fanovi godinama hvalili svoj ekosistem - besprekoran kontinuitet i prebacivanje aplikacija sa jednog uređaja na drugi u realnom vremenu.
Mesecima unazad, prevaranti koriste propust koji im omogućava da šalju spam mejlove sa interne Microsoft adrese koja se obično koristi za legitimna obaveštenja o nalozima.
Komentari 53
Pogledaj komentare Pošalji komentar