Fudbal 0

21.4.2024.

17:28

Dobar Dukš, dobar i Verder – kiks Štutgarta

Fudbaleri Verdera savladali su Štutgart u Bremenu rezultatom 2:1 u meču 30. kola Bundeslige.

EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Meč je obeležio Marvin Dukš koji je sa dva pogotka doneo pobedu domaćinu.

Dukš je realizovao jedanaesterac u 28. minutu i potom postigao još jedan gol u 49. To su njegovi prvi golovi još od trećeg februara, a ukupno je stigao do njih 11 u nemačkom šampionatu ove sezne.

Deniz Undav je uspeo da smanji zaostatak u 71. minutu, ali bodovi nisu otišli kući sa gostima.

Verder je sa ovom pobedom prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobede od čega su pet bili porazi. Nalaze se na 11. mestu bez šansi da ispadnu, ali ni da izbore mesto u nekom od evropskih takmičenja.

Štutgart bi ovaj poraz mogao da košta pred poslednja četiri kola. Ostaju treći iza šampiona Bajera i drugoplasiranog Bajerna, ali sada njihovi pratioci mogu da smanje jaz. Lajpcig je na šest bodova, a Borusija iz Dormunda na sedam uz meč manje.

U narednom kolu Štutgart će pokušati da prekine niz nepobedivotsti "apotekara" iz Leverkuzena, dok će Verder u goste Augzburgu.