Fudbal 12

3.4.2024.

23:15

Nema Halanda i De Brujnea? Sa Fodenom nema ni problema: Het-trik

Fudbaleri Mančester sitija ubedljivo su trijumfovali protiv Aston Vile rezultatom 4:1 u meču 31. kola Premijer lige.

Dušan Đukanović
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Gostovanje tima iz Birmingema na "Etihadu" trebalo je da bude jedan od najtežih mečeva "građana" do kraja sezone u borbi za titulu, a naročito sa odlukom Pepa Gvardiole da na klupi ostavi Kevina De Brujnea i Erlinga Halanda.

Španski stručnjak je odlučio da iskoristi probleme sa kojima se suočavao njegov sunarodnik Unaj Emeri sa druge strane i odmori dvojicu ponajboljih igrača pred finiš sezone.

Trener Vile nije mogao da računa na Olija Votkinsa, Tajrona Mingsa, Džejkoba Remzija, Metija Keša, Emilijana Martinesa i njegovog sunarodnika i imenjaka Buendiju, Tajrona Mingsa, i Bubakara Kamaru.

U izostanku liderskog dua aktuelnog šampiona, Fil Foden je odlučio da pokaže kako je bledo izdanje protiv Arsenala bio tek jedan meč. Englez je postigao het-trik i stigao do ukupno 14 golova ove sezone u Premijer ligi što je njegov rekord.

Sofascore

Siti je poveo u 11. minutu golom Rodrija, kojem je to osmi pogodak ove sezone u svim takmičenjima, čime se približio  na dva gola od dobijanja opklade protiv saigrača koji će u tom slučaju morati da odigraju jedan dres sa upasanim dresovima.

Džon Duran je iskoristio neigranje Votkinsa i izjednačio u 20. minutu, ali se na pauzu otišlo sa prednošću domaćina nakon što je Foden postigao svoj prvi gol u prvom minutu nadoknade.

U nastavku, još dva gola Fodena koji je tako stigao do trećeg het-trika u karijeri u Premijer ligi. Uz to je peti igrač u Evropi ove sezone koji je stigao do najmanje 20 golova i 10 asistencija u svim takmičenjima.

Siti se sa ova tri boda izjednačio sa Liverpulom koji takođe ima 67, ali i za dva gola bolju gol razliku. Tako će "redsi" na drugom mestu dočekati sutrašnji meč sa Šefildom kada će pokušati da se vrate na vrh.

Vila je i dalje četvrta, ali i njih sada može da prestigne Totenhem ukoliko slavi protiv Notingema.

Siti u narednom kolu gostuje Kristal Palasu, dok će Vila ugostiti Brentford.