Istorija kaže da su Italijani dugo bili kao ukleti za crveno-bele, jednostavno, preko njih se nije moglo proći. I nije to bilo samo do boginje Talije kada je reč o Italijanima...
Iako crveno-beli i neroazuri imaju dugu tradiciju igranja u evropskim klupskim takmičenjima, žreb ih začudo nije često uparivao.
Crvena zvezde je imala više sudara sa Interovoim gradskim rivalom Milanom, ali kako god bilo, može se reći da su oba kluba ostavili loše uspomene navijačima srpskog kluba.
Tačnije, Zvezda i Inter igrali su smo dva meča pre ovog i to u sezoni 1980/81 u Kupu evropskih šampiona.
Bio je to okršaj četvrtfinala od kog se mnogo očekivalo, ekipa koju je sa klupe predvodio čuveni trener Branko Stanković, još je imala sveža sećanja na poraz u finalu Kupa UEFA dve godine pre toga od Borusije Menhengladbah.
I to deset godina posle tragične eliminacije od Panatinaikosa, u polufinalu Kupa šampiona.
Činilo se da će u značajnijem takmičenju ponovo uspeti da se domognu polufinala, ali jedan gol raspršio je snove navijača Crvene zvezde.
Na 36. rođendan, Crvena zvezda je tog 4. marta 1981. gostovala u prvom meču četvrtfinala i nema šta, dobila je lep rođendanski poklon, rezultat taman po meri za revanš, 1:1.
Pred 73.000 gledalaca na "Meaci", Inter je poveo u nadoknadi prvog poluvremena preko Domenika Kaza.
Nikakve šanse nije imao golman Dragan Simeunović, Kazo je "spoljnom" sa 17 metara loptu poslao u desne rašlje gola Crvene zvezde.
Srećom, tu nije bio kraj, jer je Crvena zvezda odgovorila golom u 75. minutu.
Miloš Šestić se na sebi svojstven način stuštio po desnoj strani, poslužio je slobodnog Srebrenka Repčića koji je sa linije peterca poslao loptu pod prečku za 1:1!
To kako je Đuzepe Barezi sedeo u očaju na travi posle prodora Šestića, dugo se prepričavalo, ali Crvenoj zvezdi te sezone jednostavno nije bilo suđeno da eliminiše Italijane.
Dve nedelje kasnije, u Beogradu, počela je da pada žestoka kiša, nije bila saveznik Crvenoj zvezdi.
Po klizavom i raskvašenom terenu, na kom se lopta često zaglavljivala u baricama, pred 80.000 duša na "Marakani", meč je rešen rano.
U timu Intera branio je Ivan Bordon, a igrala su i takva imena kao Đuzepe Barezi, Đuzepe Bergomi, Herbert Prohaska, Alesandro Altobeli...
Levo krilo Intera, Karlo Muraro, raspalio je po lopti sa linije kaznenog prostora.
Činilo se da će Simeunović lako uspeti da odbrani, lopta nije išla toliko jako, ali bila je klizava, on nije reagovao kako je želeo, uspeo je samo da je odbije u malu mrežu i Inter je tako poveo u tom baksuznom, 13. minutu.
Imala je Zvezda tada sjajan tim, pored Simeunovića, igrali su bekovi Zlatko Krmpotić i Mile Jovin, halfovi Milan Janković, Dragan Miletović i Ivan Jurišić. Vladimir Petrović, Miloš Šestić, Srebrenko Repčić, Rajko Janjanin i Ljubiša Stojanović su činili ostatak ekipe koja do kraja i pored silnih napora nije uspela da izbori makar produžetke ili penale.
Razočaranje je bilo veliko, ali ni Inter nije stigao do konačnog cilja.
U polufinalu je poražen od Reala, a te sezone titulu je u finalu u Parizu uzeo tim Liverpula koji je Špance pobedio sa 1:0 golom Alana Kenedija.
Zanimljivu je izjavu imao Omri Glazer, golman Crvene zvezde, kada je njegov tim poražen na startu nove sezone Lige šampiona protiv Benfike u Beogradu (1:2).
Nova sezona Evrolige prema najavama biće uzbudljivija nego ikad. Klubovi su se dodatno pojačali, što nam govori da ćemo ove takmičarske godine imati više kandidata za titulu prvaka Evrope.
Zanimljivu je izjavu imao Omri Glazer, golman Crvene zvezde, kada je njegov tim poražen na startu nove sezone Lige šampiona protiv Benfike u Beogradu (1:2).
Telegram je ove godine do kraja septembra pozitivno odgovorio na 14 zahteva američkih vlasti koje su tražile privatne podatke nekih korisnika kao što su IP adrese ili brojevi telefona.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar