Tragični penali Mitjilenda – Milenković i Forest u četvrtfinalu LE!
Fudbaleri Notingem Foresta prošli u četvrtfinale Lige Evrope eliminisavši Mitjilend u Danskoj posle boljeg izvođenja jedanaesteraca – ukupno 2:2, penalima 3:0.
Tim Nikole Milenkovića, koji je odigrao ceo meč za premijerligaša, uspeo je da nadoknadi poraz od 1:0 na svom terenu i da u revanšu sa 2:1 odu u produžetke, a onda i penale.
Zapravo, imao je nekadašnji dvostruki šampion Evrope i prednost, jer je vodio sa 2:0 u Herningu, ali je na kraju drama dostigna vrhunac na "penal-ruletu".
Konkretno, za prvi gol je asistent bio upravo Milenković koji je dodao do Domingesa za vođstvo u 41. minutu.
U 52. je kapiten "šumara" Rajan Jejts prelepo pogodio levom nogom sa skoro 25 metara za 0:2, ali se domaćin nije predavao.
Igrao se 68. minut kada je Martin Erlić gotovo podjednako lepo pogodio za 1:2 i tim rezultatom se otišlo u produžetke.
U dodatnih 30 minuta kao da su i jedni i drugi štedeli snagu za penale, iako je u 118. minutu viđen novi gol Rajana Jejtsa, ali je on poništen zbog minimalnog ofsajda.
Bile su dovoljne samo tri penal-serije. Gibs-Vajt, Sangare i Vilijams su bili precizni za Forest, dok su Korejac Čo i Turčin Šimšir pogađali istu stativu, a Edvard se okliznuo i prebacio gol zaokruživši vrlo tragične jedanaesterce za Mitjilend.
Dešavanja sa svih sedam utakmica prvog termina Lige Evrope i Lige konferencije pratili smo iz minuta u minut putem Live blog B92.sport:
Završeno
17:47
Semafor
Erlić 69 – Dominges 41, Jejts 52 *penalima 0:3
prvi meč 1:0
MID
NFO
1
:
2
Saborit 63 – Sar 14, 99
prvi meč 0:0
ALA
CRY
1
:
2
21:40
Toliko od utakmica iz prvog termina LE i LK
Odužilo se do produžetaka na dva meča i penala u Danskoj.
Tim Nikole Milenkovića prošao je u četvrtfinale Lige Evrope posle samo tri penal-serije.
Gibs-Vajt, Sangare i Vilijams su bili precizni za Forest, dok su Korejac Čo i Turčin Šimšir pogađali istu stativu, a Edvard se okliznuo i prebacio gol zaokruživši vrlo tragične jedanaesterce za Mitjilend.
Kristal Palas ide dalje posle 210 minuta borbe, a AEK Larnaka, koji je svoju evropsku odiseju započeo protiv Partizana još u julu prošle godine, konačno je eliminisan.
21:21
120+4' Drugi crveni karton za AEK Larnaku
Joanu je isključen zbog starta nad Matetom.
U istom minutu Ismaila Sar je imao prazan gol ispred sebe u kontri, ali je pogodio stativu.
21:20
Penali u Herningu!
Nije bilo promene rezultata u Danskoj, pa će jedanaesterci odlučivati o pobedniku ovog dramatičnog dvomeča.
21:15
118' Poništen gol Notingem Foresta!
Rajan Jejts prelepo pogađa glavom same rašlje, ali oglasio se linijski sudija.
I zaista deluje da je kapiten Foresta bio minimalno u nedozvoljenoj poziciji.
21:13
117' Da li će AEK dobiti penal?
Ipak ne, iako je grafika pokazala da se proverava penal u VAR sobi.
Domaći su besni zbog ove odluke azerbejdžanskog sudije Agajeva.
Arsenal će odigrati svoje drugo uzastopno polufinale Lige šampiona kada se sastanu sa Atletikom iz Madrida (21.00), a nakon prošlosezonskog razočaranja, menadžer Mikel Arteta tvrdi da je njegov tim spreman da iskoristi ovu priliku.
Pari Sen Žermen je u jednom trenutku imao i velikih 5:2 na "Parku prinčeva", ali je tim belgijskog stručnjaka uspeo da ostvari sve opcije otvorenim pred revanš u Nemačkoj.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Tim Nikole Jokića bio je na pragu eliminacije, ali je pred svojim navijačima u "Bol areni" spremio pravi i snažan odgovor "vukovima", nakon tri poraza u nizu i već viđenog kraja sezone.
Arsenal će odigrati svoje drugo uzastopno polufinale Lige šampiona kada se sastanu sa Atletikom iz Madrida (21.00), a nakon prošlosezonskog razočaranja, menadžer Mikel Arteta tvrdi da je njegov tim spreman da iskoristi ovu priliku.
Pari Sen Žermen je u jednom trenutku imao i velikih 5:2 na "Parku prinčeva", ali je tim belgijskog stručnjaka uspeo da ostvari sve opcije otvorenim pred revanš u Nemačkoj.
Ne postoji bolji način od da pobedom nad "večitim" rivalom (3:0) stavite tačku na još jednu superligaškiu sezonu. Fudbaleri Zvezde su to uradili, ali da li su i svi zavredeli prelaznu ocenu.
Partizan je odigrao još jedan prilično razačaravajući "večiti" derbi, iako je imao više razloga i motiva za borbu od Crvene zvezde. I ponovo je prošao isto kao i pre dva meseca.
Kao pred svaki plej-of "večiti" derbi u prethodnih osam godina, ni ove nema mnogo neizvesnosti oko pitanja šampiona, ali će po prvi put Crvena zvezda titulu moći da proslavi baš protiv Partizana.
Osnivač i izvršni direktor proizvođača električnih automobila Rivian, Ar Džej Skarindž, primio je prošle godine platu od 403 miliona dolara, otkrivaju poslovni izveštaji kompanije.
Izveštaji sugerišu da OpenAI radi na razvoju svog prvog pametnog telefona, koji bi mogao da uzdrma tržište i okonča dugogodišnju dominaciju prodavnica App Store i Google Play.
Suosnivači kompanije OpenAI, američki milijarder Ilon Mask i izvršni direktor pomenute kompanije Sem Altman, pojavili su se danas na početku suđenja u Kaliforniji.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar