Na "Levi" stadionu smo gledali apsolutnu dominaciju Sijetla, pre svega njegove odbrane, ali i trkača Keneta Vokera i kvoterbeka Sema Darnolda.
Bio je 21. oktobar 2019. godine kada je Nju Ingland deklasirao Njujork Džetse sa 33:0, a "zaslužan" za tu nulu bio je upravo Sem Darnold.
Tada mladi kvoterbek Džetsa je posle meča izašao i celom svetu priznao da je doslovno "video duhove" pred sobom i da ga je defanzivna linija Nju Inglanda deklasirala i psihički i fizički.
E sad, zamislite da čovek koji javno izađe i postane predmet podsmeha cele Amerike zbog takvih reči, samo šest godina kasnije suvereno dolazi do Superboula i osvaja ga sa samopouzdanjem koje probija plafon.
Da, upravo to je priča Sema Darnolda koja zaslužuje da "Netfliks" umeša svoje prste i snimi bajku za kakvom, generalno, žude Holivud i američka javnost.
Na ovom susretu je igrao "kao mator", bacio 194 jardi, ali je Sijetl postala prva ekipa u istoriji Superboula koja je završila meč bez ijedne izgubljene lopte.
Iako bez egzekucije, fenomenalno je svoj posao odradio trkač Kenet Voker, koji je probijao kao šilo odbranu Patriota, ali Sijetl ima junaka ove titule koliko vam duša ište.
Pored pomenutog kikera sa 5/5 fild golova, te odbranom koja je do poslednje četvrtine držala rivala na nula poena, spektakularan meč je odigrao i panter Dikson, koji je čak tri puta loptu preko celog terena ubacivao, pazite sad, unutar pet jardi, a jednom čak na jednom jardu od protivničke end zone.
S druge strane, onaj koji se ove večeri nagledao duhova jeste Drejk Mej, kvoterbek Patriota koga je potpuno "pojeo" pritisak ovako velike utakmice, iako je pre početka meča rekao da je došao samo da se zabavi i igra fudbal.
Nema igranja fudbala u Superboulu, posebno ne protiv strahovite odbrane Sihoksa, koji su doslovno pregazili Meja, kako fizički, tako i mentalno, jer će ove "duhove" još dugo, dugo pamtiti.
Sofascore
Sva dešavanja iz Superboula smo pratili iz minuta u minut putem Live blog B92.sport:
Nemanja Radonjić ponovo je privukao pažnju navijača Crvene zvezde objavom na društvenim mrežama, ovog puta podsećanjem na jednu od najvažnijih evropskih noći u novijoj istoriji kluba – i to samo dva dana posle kraha u Plzenju.
Fudbaleri Crvene zvezde igraće u Ligi konferencije ove sezone, nakon što su eliminisani od Viktorije Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope. Tri penala za češki tim, crveni za Bukarija "kumovali" su katastrofi prvaka Srbije.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Partizan je u revanšu imao energiju, publiku, prilike, momentum i rezultat koji je dugo držao živim nadu da je veliki preokret moguć. Ali evropski fudbal ima ružnu osobinu – pamti samo ono što si uradio, a ne ono što si mogao
Automobili koji su nekada bili svakodnevica danas postaju kolekcionarski primerci. Podaci pokazuju da mlađe generacije sve češće u kolekciji imaju modele kao što su Corolla i Civic, ali i druge "obične" automobile.
Italija je razmatrala zabranu vožnje auto-putem za vozače starije od 85 godina, kao i ograničenje kretanja i nultu toleranciju na alkohol. Plan je u međuvremenu povučen.
Irski zakon star gotovo 400 godina otežava evropskim potrošačima da kolektivno tuže velike tehnološke kompanije i traže odštetu zbog kršenja svojih prava, upozoravaju eksperti.
Komentari 36
Pogledaj komentare Pošalji komentar