Drugog dana Dejvis kupa u Madridu odigrana su po tri duela u svim grupama.

Uz dosta muke "crvena furija" takmičenje kreće pobedom.
2:1 – bez mini brejka na startu 13. gema.
4:5 – i dalje bez mini brejka. Dva servisa imaju Španci.
7:5 – pobeda Španije
6:4, 5:5 – bližimo se taj-brejku
Ne popuštaju teniser što znači da se bližimo taj-brejku u drugom setu.
6:4, 4:5 – Hačanov i Rubljov na gem do izjednačenja
Dobro igra ruski tandem u drugom setu, ne greše mnogo i sada Španci serviraju za ostanak.
6:4, 3:3 – čekamo na prve brejk šanse
Granoljers i Lopes su u prvom setu u gotovo svakom gemu imali po brejk loptu, ali u drugom to nije slučaj. Rubljov i Hačanov igraju veoma dobro i za sada ne dopuštaju protivniku da ih ugrozi.
6:4, 2:2 – bez brejka na startu drugog seta
Teniseri su veoma sigurni na svojim servisima i za sada nismo videli nijednu brejk šansu.
6:4 – Španija osvaja prvi set!
5:4 – konačno, brejk Španije
Au, tek desetu brejk loptu uspeli su da iskoriste Granoljers i Lopes. Sada serviraju za vođstvo od 1-0.
Nejmar je gledao Nadala
3:4 – bez brejka u prvom setu
U prethodna dva servis gema Španci su pretili, međutim ovoga puta Rubljov i Hačanov nisu morali da spasavaju brejk lopte.
2:3 – čelični živci Rusa
Španija je ponovo propustila šansu da napravi brejk. Ponovo su imali dve uzastopne brejk lopte i nisu uspeli da ih iskoriste.

Videćemo dokle će moći Rubljov i Hačanov da odolevaju napadima.
0:1 – Španija propustila dve brejk prilike
Lopes i Granoljers imali su priliku da već u prvom gemu naprave brejk. Međutim, Rubljev i Hačanov su uspeli da se izvuku i dođu do uvodnog gema.
Australija maksimalna!
Kirjos i De Minor su brzo završili poslove, međutim dubl se prilično odužio.

Na kraju, posle velike borbe Pirs i Tompson su pobedili Kabala i Faraha i "bumersi" na najbolji mogući način započinju Dejvis kup.
6:4, 7:6 (7) – POBEDA Nadala!
Najbolji teniser sveta uspeo je da opravda ulogu favorita i da savlada Hačanova. Viđena je velika borba i Nadal na kraju zasluženo dolazi do trijumfa.
Gledaćemo taj-brejk drugog seta:
Nadal i Hačanov ulaze u taj-brejk:

2:1 – razmenili su po mini brejk Španac i Rus!
3:3
– imao je Rafa prednost od dva poena, ali se Hačanov vratio! Sve je otvoreno.
4:4 – Nadal vraća mini brejk. Imao je priliku Hačanov, ali Španac uzvraća.
4:5 – sjajan volej Hačanova.
5:5 – Ko će prvi do set lopte?
6:5 – meč i set lopta za Nadala!
6:6 – Hačanov spasao meč loptu.
6:7 – greši Nadal! Set lopta Hačanov.
7:7 – servis u telo Rafe i Rus nije uspeo da odgovori.
8:7 – fenomenalan poen, dobija ga Nadal!
9:7 – greši Hačanov! Pobeda Nadala!
Australija pred maksimalnim učinkom
Tompson i Pirs napravili su brejk u trećem setu i koračaju ka pobedi. Podsećamo, ranije u toku dana su De Minor i Kirjos doneli pobedu Australiji.
Nadal propustio šansu
Uspeo je Nadal da nakon spasene brejk lopte on stigne do jedne takve, ali je baš kao i Hačanov malopre, to propustio - 4:5.
Hačanov propustio šansu
Čini se da je Nadal malo izgubio energiju, dok sa druge strane Hačanov igra sasvim dobro. Rus je stigao do prve brejk lopte u ovom setu, ali nije uspeo da je iskoristi - 4:4.
Konačno set za Kolumbiju
Kolumbijski dubl Kabal/Farah osvaja drugi set protiv Australije sa 6:3 i tako produžava ovaj meč.
Bez brejka u II setu
Rafael Nadal i Karen Hačanov su sigurni na svojim servisima na startu drugog seta i za sada nema prilika za brejk - 2:2.
Kolumbija ne može ni do seta
Dubl Australije Pirs/Tompson osvojio je prvi set protiv kolumbijskog para Kabal/Farah sa 6:3, posle pola sata igre.
Kanađani prvi četvrtfinalisti
Nadal osvaja prvi set
Špancu je bio dovoljan brejk prednosti da osvoji prvi deo igre sa 6:3. Nadal je i dalje pod pritiskom, pošto ukoliko ne savlada Hačanova, Španija je praktično pred ispadanjem.
Dobar početak za Nadala

Photo by Clive Brunskill/Getty Images
KRAJ - Kanada bolja od Amerike
Denis Šapovalov savladao je Tajlera Frica sa 2:0 (7:6, 6:3). Ovim je duel Kanade i Sjedinjenih Američkih Država rešen, pošto Kanađani vode sa 2-0 u pobedama i dubl meč ne može ništa da promeni.

Kanada je prvi četvrtfinalista Dejvis kupa.
Brejk Nadala!
Rafael Nadal odlično počinje duel protiv Karena Hačanova i vodi sa 3:1. Prvi teniser sveta je iskoristio drugu šansu za brejk.
Nadal mora da pobedi Hačanova
Amerikanci će sanjati taj-brejk
Baš kao i u duelu Pospišila i Opelke, tako je i u duelu Frica i Šapovalova viđen taj-brejk.

I ponovo ga dobijaju Kanađani. Šapovalov i Fric su razmenili brejkove na startu meča, ali je prvi set rešen tek posle odlučujućeg taj-brejka u kojem se Šapovalov uspeo da iskoristi drugu set loptu i tako povede sa 1-0 protiv Frica.
KRAJ - Australija rutinski sa Kolumbijom
Nakon Nika Kirjosa i Aleks de Minor je rutinski došao do pobede u prvom meču Australije na finalnom turniru Dejvis kupa.

De Minor je za sat i 15 minuta igre savladao Galana Riverosa sa 2:0 u setovima (6:4, 6:3) i tako doneo trijumf svojoj selekciji nad Kolumbijom.

Sledi dubl-meč, a snage će odmeriti Pirs/Tompson i Kabal/Farah.
KRAJ - Rubljov "okrenuo" Aguta!
Ruski teniser Andrej Rubljov savladao je nakon preokreta Roberta Bautistu Aguta sa 2:1 (3:6, 6:3, 7:6) i tako doneo značajan bod svojoj selekciji u meču sa domaćom Španijom.

Publika u Kaha magici imala je prilike da više od dva i po sata gleda sjajan tenis, a Rubljov je furioznim taj-brejkom odlučujućeg seta, bez izgubljenog poena uspeo da pobedi ništa manje dobroj Aguta.

Španija je praktično pred ispadanjem i na Nadalu, a kasnije i dublu je veliki pritisak. Prvi teniser sveta uskoro će na teren, a protivnik mu je Karen Hačanov.
Tu je i Nadal
Australija na set od pobede
Aleks De Minor je uspeo da osvoji prvi set protiv Kolumbijca Galan Riverosa sa 6:3 posle 42 minuta igre.

Ključni detalj I seta bio je u sedmom gemu, kada je 18. igrač sveta iskoristio četvrtu brejk loptu.
Selekcije Španije i Rusije

Velika borba u Kaha mahici
U toku je treći, odlučujući set na meču Rubljov - Agut. Igra se zaista dobar tenis, a dvojica igrača razmenili su brejkove odmah na startu III perioda.

Prvo je Agut "brejknuo" rivala, da bi ruski teniser uzvratio u petom gemu. Trenutno je 3:2 za Aguta.
Počeo novi singl meč Australije i Kolumbije
Na teren su izašli Aleks De Minor i Galan Riveros.
Gonzalesovi trikovi
KRAJ - Pospišil kralj taj-brejkova
Vasel Pospišil doneo je prvi bod Kanadi protiv Sjedinjenih Američkih Država. On je posle dva taj-brejka savladao Rejlija Opelku, a za to mu je bilo potrebno sat i 40 minuta igre.

Sledi duel Frica i Šapovalova.
Rubljov izjednačio protiv Aguta
Andrej Rubljov je konačno u osmom gemu II seta uspeo da napravi brejk protiv Bautiste-Aguta, a zatim u sledećem gemu da iskoristi drugu set loptu i izjednači rezultat na 1-1 (6:3, 3:6).
Rubljov ne koristi šanse
Andrej Rubljov nikako ne može da "brejkne" Aguta, a Španac na svom kontu ima čak osam spasenih brejk-lopti, od toga četiri u II setu.

Zaista dobar tenis igraju njih dvojica, a trenutno je 3:3.
Nadigravanje Pospišila i Opelke
KRAJ - Kirjos doneo prvi bod Australiji
Nik Kirjos savladao je Kolumbijca Alehandra Gonzalesa sa 2:0 (6:4, 6:4) posle nešto više od sat vremena igre.

Australijancu je bio dovoljan po brejk u oba seta da dođe do prve pobede posle dva meseca.

Australija je povela sa 1-0 u pobedama, a sada sledi meč između De Minora i Galan Riverosa.
Pospišilu pripao taj-brejk I seta
Vasek Pospišil dobio je prvi set protiv Amerikanca Rejlija Opelke sa 7:6(5). Obojica igrača su imala po nekoliko brejk prilika, koje nisu iskoristili, pa je prvi deo igre morao biti odlučen posle taj-brejka.

Pospišil je odlično krenuo, poveo sa 5:0, ali je Opelka uzvratio sa serijom od tri poena. Ipak, Kanađanin se nije "dao", sačuvao mini-brejk prednosti i tako poveo u ovom meču sa 1-0 u setovima.
Nik Kirjos na terenu posle dva meseca

Photo by Alex Pantling/Getty Images
Dobar tenis Aguta i Rubljova
Roberto Bautista-Agut je posle velike borbe uspeo da sačuva brejk prednosti protiv Andreja Rubljova i da sa 6:3 osvoji prvi set.
Kirjos vodi protiv Gonzalesa
Nik Kirjos je dobro počeo svoj meč sa Kolumbijcem Alehandrom Gonzalesom. Kontroverzni Australijanac je osvojio prvi set sa 6:4, nakon nešto malo više od pola sata igre.

Prelomni trenutak I seta dogodio se u petom gemu, kada je Kirjos napravio jedan, ali vredan brejk.
Kaha mahika ispunjena do poslednjeg mesta
Prvi singlovi od 18.00
Rekete će ukrstiti Bautista-Agut i Rubljov, Kirjos i Gonzales, odnosno Opelka i Pospišil.
Program od 18.00
KRAJ - Francuzi "preživeli" Japan
Francuski dubl Erber/Mau savladao je posle velike drame i skoro tri sata igre japanski par Učijama/Meklahlan sa 2:1 u setovima (6:7, 6:4, 7:5).

"Trikolori" su tako uspeli da pobede žilave Japance sa 2-1 u pobedama.
Drama u meču Francuska - Japan
Erber i Mau su napravili brejk u devetom gemu odlučujućeg seta i imali su servis gem za pobedu.

Ipak, japanski par se nije predavao i odmah uzvratio ribrejkom.

Drama doživljava vrhunac, pošto Francuzi opet oduzimaju servis rivalu i ponovo serviraju za pobedu - 6:5.
KRAJ - Kazahtsan bolji od Holandije
Odlučujući dubl meč Kukuškin/Bublik - Hase/Rožer pripao je kazahtsanskom paru koji je bio bolji sa 2:0 u setovima (6:4, 7:6). Ovim trijumfom Kazahstan je slavio sa ukupnih 2-1 u pobedam protiv Holandije.
Francusi nadomak pobede
Erber i Mau oduzelie su servis japanskom paru i tako došli na samo gem od velike pobede u ovom meču, koja će značiti trijumf i u čitavom duelu Francuske i Japana.
Japan preživeo
Japanski par bio je pod pritiskom, imali su Francuzi jednu brejk loptu, ali Učijama i Meklahlan su uspeli da izdrže i sačuvaju gem na njihov servis i u odlučujućom setu vode sa 2:1.
KRAJ - Argentina maksimalna protiv Čilea
Gonzales i Majer savladali su Podlipnik-Kastilja i Žarija sa 2:0 (6:3, 7:5) posle sat i 17 minuta igre i tako Argentini doneli maksimalan trijumf u duelu sa komšijama od 3-0.
Kazahstan vodi
Kazahstanski par Kukuškin/Bublik osvojio je prvi set (6:4) protiv holandskog dubla Hase/Rojer. Oni tako dolaze nadomak pobede u ovom interesantnom meču.
Treći set odlučuje
Pjer Ig Erber i Nikola Mau osvojili su drugi set protiv japanskog para Učijama/Meklahlan sa 6:, tako da će odlučujući treći set odlučiti pobednika ovog dubla, ali i celog meča.
Francuzi se "uozbiljili"
Erber i Mau su nakon šokantno izgubljenog prvog seta od Japanaca, uspeli da konsoliduju redove i da sa brejkom započnu povratak u meč - 4:2.
Set za Japance!
Malo iznenađenje na startu dubl meča Francuske i Japana. Meklahlan i Učijama dobili su taj-brejk protiv favorizovanih Erbera i Maua sa 7:5. Sjajan start Japana u ovom meču.
KRAJ! Hase dobio meč sa Bublikom, Holandija izjednačila
Robin Hase nije iskoristio meč loptu u desetom gemu seta odluke, ali je zato dobioi taj-brejk sa 7:5 i pobedom od 7:5, 3:6, 7:6 (5) doneo Holandiji izjednačenje u susretu sa Kazahstanom. Odluka u ovom meču pada u dublu.
Počeo meč dublova između Francuske i Japana
Pjer Ig Erber i Nikola Mau, posle osvajanja ATP tur finala u Londonu predvode Francuze u dublu i u Dejvis kupu. Izašli su na teren i igraju protiv Bena Meklahlana i Jasutake Učijame. Trenutno je 3:2 za francuski par.
"El Peke" Švarcman je uzgubio danas samo četiri gema

Hase propustio meč loptu!
Imao je Robin Hase sjajnu priliku, 5:4 i meč loptu na servis protivnika, ali nije uspeo da je iskoristi. Drama u ovom setu se nastavlja.
Još igraju Bublik i Hase
Neizvesno je u setu odluke između Aleksandera Bublika i Robina Hasea, 3:3. Kazahstan je dobio prvi singl pošto je Kukuškin pobedio Van de Zandšlupa.
KRAJ! Švarcman pobedio Garina, a Argentina Čile!
Dijego Švarcman je za 73 minuta završio posao u meču sa Kristijanom Garinom, 6:2, 6:2. Tako je Argentina dobila i drugi singl meč protiv Čilea - 2-0.
Brejk za Čileanca, da li se Garin vraća u meč?
Kristijan garin je posle 5:0 uspeo da osvoji dva gema za redom, načinio je brejk u sedmom gemu drugog seta i smanjio prednost Dijega Švarcmana na 5:2. Može li da se vrati u meč?
Bublik je izjednačio u setovima
Aleksander Bublik je uspeo da osvoji drugi set sa 6:3 i izjednači u meču sa Robinom Haseom.

S druge strane, Dijego Švarcman ima velikih 5:0 u drugom seti i na gem je do pobede nad Kristijanom Garinom.
Navijački stajling
Švarcman sve bliži trijumfu
Dijego Švarcman je i u drugom setu načinio brejk protiv Garina i vodi sa 3:0.
Impresivna pobeda Conge
KRAJ! Nišioka doneo izjednačenje Japancima
Jošihito Nišioka je doneo izjednačenje Japanu u meču sa Francuskom. Pobedio je Gaela Monfisa u dva seta, 7:5, 6:2 posle svega 68 minuta igre.
Šta to radi Nišioka?
Jošihito Nišioka i u drugom setu briljira, ima već dva brejka i vodi sa 5:1. Nedostaje mu gem za pobedu nad Gaelom Monfisom.

Takođe, Aleksander Bublik je u četvrtom gemu drugog seta oduzeo servis protiviku Robinu Haseu, vodi sa 3:1.
Švarcman osvojio početni set protiv Garina
Dijago Švarcman je vodio sa 5:0, pa je u sedmom gemu izgubio svoj servis za 5:2. Ništa zato, "El Peke" je odmah uzvratio ribrejkom i tako dobii set sa 6:2 posle 31 minuta igre.
Hase uzeo set u meču sa Bublikom
Robin Hase je napravio brejk u 11. gemu, u pravi čas, pošto je samo koji minut kasnije dobio svoj servis i time i set posle 42 minuta - 7:5.
Nišioka, brz kao munja
Nišioka osvojipo početni set
Jošihito Nišioka je uspeo u finišu seta da napravi brejk protiv Gaela Monfisa. Japanac je početni set dobio sa 7:5 posle 41 minuta igre.
Dva brejka Švarcmana
Dijego Švarcman je furiozno započeo meč protiv Kristijana Garina. Argentinac je posle 13 minuta napravio dva brejka i vodi sa 4:0.

Monfis i Nišioka izmenjali brejkove na startu
Monfis i Nišioka su na sredini početnog seta (3:3). Prva dva gema su bili brejkovi. Može li Japanac da iskomplikuje posao Francuzima koji vode posle pobede Conge?
Argentinci su bučno bodrili Pelju, sada čekaju Švarcmana
Počeli su drugi singl mečevi
Krenuli su i drugi singl mečevi u prepodnevnom programu. Gael Monfis igra za Francusku protiv Jošihita Nišioke iz Japana, dok Kazahstanac Aleksander Bublik igra protiv Holanđanina Robina Hasea.

Svaki čas se očekuje i početak meča između Dijega Švarcmana i Kristijana Garina u duelu Argentine i Čilea.
KRAJ! Pelja u dva seta pobedio Žarija
Gvidi Pelji je trebalo 77 minuta da bzavrši posao protiv Nikolasa Žarija iz Čilea, 6:4, 6:3. Tako je Argentina povela sa 1-0.
KRAJ! I Kukuškin završio posao
Mihail Kukuškin takođe nije imao previše posla u meču sa Holanđaninom Van de Zandšlupom. Pobedio je posle 65 minuta igre sa 6:2, 6:2. Kazahstan je tako poveo u E grupi protiv Holandije sa 1-0.
KRAJ! Conga je dobio meč protiv Učijame
Iskusni Žo Vilfred Conga je posle svega 58 minuta igre savladao 81. igrača sveta Jasutaku Učijamu sa 6:2, 6:1.Francuska vodi u A grupi protiv Japana sa 1-0.
Conga i Kukuškin hitaju ka pobedama
Žo Vilfred Conga ima set i dva brejka u drugom setu protiv Japanca Učijame (4:0). I Mihail Kukuškin ima brejk u drugom setu protiv Van de Zandšlupa (3:1).
Set za Pelju
Gvido Pelja je dobio početni set protiv Nikolasa Žarija sa 6:4.
Navijači Kazahstana imaju razloga za zadovoljstvo početkom dana
I Kukuškin ekspresno
Prvi set je uknjižio na svoj konto i Mihail Kukuškun protiv Holanđanina Ven de Zandšlupa. Posle pola sata rešio je početni set sa 6:2.
Conga dobio set protiv Učijame
Žou Vilfredu Congi bilo je dovoljno svega 28 minuta da osvoji početni set protiv Japanca Učijame, 6:2.
Brej i za Congu i Kukuškina
Žo Vilfred Conga je protiv Japanca Učijame poveo sa 4:1 u prvom setu. Do brejka je stigao i Mihail Kukuškin protiv 200. igrača sveta Van de Zandšlupa, vodi sa 3:2.
Pelja pravi prvi brejk protiv Žarija
Argentinac Gvido Pelja, 25. teniser sveta, uspeo je da načini brejk u drugom gemu meča sa Nikolasem Žarijem iz Čilea, vodi sa 2:0 u početnom setu.