Maks Ferstapen je priznao da će mu biti potrebno "vreme za prilagođavanje" na Red Bul u novom ruhu, dok se sprema za pokušaj da povrati titulu svetskog šampiona.
Izvor: AP
Red Bull Content Pool/Handout / PA Images / Profimedia
Serija Holanđanina od četiri uzastopne titule prekinuta je u prošlosezonskom finalu u Abu Dabiju, pošto njegov snažan finiš sezone nije bio dovoljan da spreči Landa Norisa da osvoji svoju prvu titulu.
U moru novih propisa, Red Bul u sezonu 2026. ulazi i sa dodatnim izazovom – proizvodnjom sopstvenih pogonskih jedinica u saradnji sa Fordom.
"Mislim da je mnogo bolje. Da, tražio sam ovo već neko vreme, tako da je sjajno. Sviđa mi se sjaj, sviđa mi se plava boja – to mi je omiljena boja. Dopada mi se i obris Red Bul logotipa. Deluje mnogo svežije. Sviđa mi se", rekao je Ferstapen.
Govoreći na predstavljanju u Detroitu, gde je otkriven novi izgled bolida, Ferstapen je priznao da mora da se prilagodi promenama.
"Sve je još pomalo nepoznato", rekao je Holanđanin, "U pitanju je velika promena kada je reč o motoru, a promenjene su i dimenzije automobila".
"Za vozače će biti potrebno malo vremena da se prilagode i zato je tokom test dana veoma važno da odvozimo što više krugova".
Ferstapen je prošle sezone vodio borbu za titulu sve do poslednje trke, nakon što je gotovo u potpunosti nadoknadio zaostatak veći od 100 bodova, i želi da nadogradi taj momentum.
"Uvek je bolje završiti sezonu na takav način", rekao je višestruki šampion F1, "Motivacija je veoma visoka, svi su veoma uzbuđeni zbog početka ovog novog poglavlja".
U Red Bulovoj vozačkoj postavi pridružuje mu se i Isak Hadžar, koji je imao impresivnu debitantsku sezonu u juniorskom timu Rejsing Buls.
Zvezda je krenula dobro, ali je u drugoj četvrtini Real došao do dvocifrenog vođstva, a potom odbio nalet izabranika Saše Obradovića u trećoj četvrtini i rutinski priveo meč kraju.
Nemački teniser Aleksander Zverev doživeo je jedan od bolnijih poraza u sezoni, pošto je u polufinalu ATP turnira u Minhenu eliminisan od Italijana Flavija Kobolija sa ubedljivih 2:0 (6:3, 6:3).
Svetska fudbalska organizacija (FIFA) uzvratila je na kritike guvernerke Nju Džerzija Miki Šeril, rekavši da će veliko povećane cene karata javnog prevoza tokom Mundijala biti problem za navijače.
Red Bul se mnogo muči sa novim pravilima Formule 1, a po prvi put u istoriji imaju sopstvenog proizvođača pogonske jedinice i rezultati obeshrabruju...
Malo upućeniji u fudbal su tada znali o kakvom se igraču radi, a ubrzo su to saznali i "grobari" koje je Natho momentalno kupio lakoćom pokreta i dodavanja već na debiju.
Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.
Vozačima se savetuje dodatni oprez i poštovanje privremene signalizacije, s obzirom na to da je saobraćaj preusmeren u desnu cev, gde se odvija dvosmerno.
Italijanski brend Lancia širi ponudu modela Ypsilon novom ulaznom verzijom koja odbacuje elektrifikaciju i vraća se klasičnoj formuli - benzinski motor + manuelni menjač.
Nakon meseci iščekivanja, Chevrolet je zvanično potvrdio da novi model Sonic stiže u brazilske prodajne salone već u maju, a sa njim debituje i redizajnirani "leptir-mašna" logotip brenda.
Agencija za bezbednost saobraćaja objavila je da se na putevima širom Srbije beleži veći broj motociklista i mopedista. Apeluje na sve učesnike da pokažu dodatnu pažnju i odgovornost u saobraćaju.
Striming gigant Netflix sprema veliku promenu u svojoj mobilnoj aplikaciji koja bi mogla značajno da promeni način na koji korisnici pronalaze sadržaj.
U moru aplikacija za obradu fotografija, većina se svodi na dve krajnosti - ili imaju samo osnovne filtere, ili su kompleksni alati koji zahtevaju skupe pretplate. Tu na scenu stupa Snapseed.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar