Loš dan za Srbe u Melburnu

Sedmog dana Australijan opena dvoje srpskih predstavnika nastupili su u juniorskoj konkurenciji. I nisu se proslavili.

Izvor: SS

Autor: SS

Mladi Branko Đurić je u prvom kolu za rivala imao Italijana Federika Cinu i izgubio je meč u dva seta posle 79 minuta tenisa – 7:5, 6:2.

U prvom setu je posle četiri razmenjena brejka, poklekao u ključnom trenutku, u samom finišu i izgubio prvi set.

To kao da je slomilo Đurića koji je u drugom setu bio bez većeg otpora rivalu.

Sa druge strane, dozvolio je dva laka brejka i Italijan je rutinski ostvario trijumf.

Ni u ženskoj juniorskoj konkurenciji nismo imali uspeha, pošto je Darja Suvirđonkova, Ruskinja koja nastupa pod srpskom zastavom, izgubila od Amerikanke Anje Marti – 2:1 (6:3, 4:6, 6:3).

Tri puta je Marti napravila brejk u prvom setu, dok je Darja samo jednom to učinila.

Situacija se okrenula u drugom setu koji je dobila rezultatom 6:4 i došla je do odlučujućeg seta.

Tu su gemovi na svom servisu bili prava retkost i videli smo čak sedam brejkova u nizu.

Na kraju je Murti bila uspešnija i plasirala se u narednu rundu juniorskog turnira.