Petak, 24.01.2020.

03:25

Švarcman "počistio" Lajovića

Dušan Lajović, srpski teniser, ispao je sa Australijan opena posle poraza u trećem kolu.

Izvor: LN

Autor: LN

Švarcman
Photo by Daniel Pockett/Getty Images

Od Lajovića je bolji bio Argentinac Dijego Švarcman sa 6:2, 6:3, 7:6(7) posle dva časa i 15 minuta igre.

Lajović nije uspeo da prenese sjajnu igru sa ATP kupa i prva dva kola i u ovaj meč, pa je pretrpeo poraz od izuzetno motivisanog rivala.

Prvi set je počeo veoma mirno, a prvi je do prilike došao Lajović. Nije je propustio, Švarcman je poveo sa 3:2, a onda se sve "raspalo" u igri srpskog tenisera.

Švarcman je osvojio četiri gema u nizu, a onda početkom drugog seta napravio novi brejk i poveo sa 4:1.

Lajović je uspeo da se vrati i smanji na 4:3, ali je usledio novi veliki pad u njegovoj igri, pa je Argentinac to iskoristio, osvojio osam poena zaredom i poveo sa 2-0.

Trenutno 14. teniser planete otvorio je treći set brejkom, ali ga je Dušan momentalno vratio, što je bio i scenario u naredna dva gema.

Lajović je uspeo da dođe čak i do prednosti od 4:2, ali ju je ekspresno ispustio, pa se manje-više lako došlo do taj-brejka.

U tom delu igre Lajović je imao ogromnu šansu, pošto je došao do dve vezane set lopte pri rezultatu 6:4.

Kod prve nije imao šanse, a kod druge ga je oštetio linijski sudija koji je dosudio aut kod njegovog servis vinera.

Poen se (možda opravdano, možda neopravdano) ponovio, Dušan ga je izgubio, došao do nove set lopte, ali ni nju nije iskoristio, pa je Švarcman sve to kaznio i došao do pobede.

Dijegov protivnik u osmini finala Australijan opena biće Novak Đoković, ukoliko savlada Japanca Jošihita Nišioku.