Najnovija rang lista koju je objavio britanski portal Metro navodi prestižno grčko ostrvo kao broj jedan opuštajuću destinaciju za letnji odmor.
Grčki Mikonos proglašen je broj jedan opuštajućom destinacijom za odmor.
Izabran zbog svoje "male populacije i broja dostupnih velnes mogućnosti od pešačkih staza do veganskih i vegetarijanskih restorana", podaci su takođe otkrili da je Mikonos dom mnogih spa i velnes centara.
Sa odmaralištima sa pet zvezdica, lukom punom jahti i blistavom klijentelom, neverovatnih dva miliona turista hrli na Mikonos svake godine, piše Metro.co.uk.
Ipak grčko ostrvo je takođe žrtva sopstvene popularnosti, a posetioci se žale na cene koje su precenjene, preveliki turizam i neautentična iskustva.
Shutterstock/Svetlana Ryajentseva
Turistička kritičarka za Telegraf, Hajdi Fuler Lav, opisala je to kao "zamku bezobraznog novca", dok su obim izgradnje novih objekata širom ostrva grčki sudovi nazvali "jadnim".
Takođe, ni turisti ne ostavljaju sve pozitivne kritike o tom mestu.
Ostrvski restoran DK Oister isto se redovno nalazi na naslovnim stranama novina i to zahvaljujući cenama koje šokiraju. U avgustu 2022, kanadski par na medenom mesecu rekao je da im je naplaćeno 400 evra (335 funti) za pivo, Aperol spritz i desetak ostriga.
Ako više volite mirniji (i jeftiniji) odmor, postoji još jedna lokacija u Grčkoj sa sličnim pogledom i lepim vremenom.
Naime, na Egejskom primorju nalazi se grčko ostrvo Paros. Sa svojim prekrasnim plažama i kristalno čistim morem na koje se gleda prekrasan pejzaž, Paros se često zanemaruje, a ipak ima sve što želite od odmora okupanog suncem. Ovde se nalazi niz šarmantnih sela okruženih prirodom, kao što je Parikija, lučki grad i glavni grad ostrva.
Na ostrvu postoji veliki broj plaža, a najbolje ocenjena na Tripadvisoru je plaža Kolimbitres.
Putnici koji kupe međunarodne vozne karte preko sajta ili aplikacije "Srbijavoz" moraće u pojedinim slučajevima i dalje da imaju odštampan dokument, uprkos uvođenju elektronske kupovine karata.
U samom srcu Zlatibora otvoren Muzej iluzija Iluzium, jedinstveno mesto koje posetiocima pruža priliku da stvarnost sagledaju iz potpuno drugačijeg ugla.
Kuršumlijska Banja sve više privlači turiste koji traže mir, lekovite termalne izvore i povoljan odmor. Saznajte koliko košta vikend za dve osobe, koje su opcije smeštaja i koje prirodne i kulturne znamenitosti vredi obići.
Buketi cveća obasjani suncem, pregršt cvećara koje krase stare sokake, mediteransko bilje koje mami posetioce na svakom koraku, slatki mirisi pečenih kolača iz obližnjih pekara, brojne parfimerije...
Putnici koji kupe međunarodne vozne karte preko sajta ili aplikacije "Srbijavoz" moraće u pojedinim slučajevima i dalje da imaju odštampan dokument, uprkos uvođenju elektronske kupovine karata.
Brojni posmatrači neba iskoristili su vedro vreme da uživaju u ovom nesvakidašnjem prizoru, dok su društvene mreže ubrzo preplavile fotografije i snimci sjajnog objekta.
ISS je ogromna. Dugačka je oko 110 metara, široka gotovo 100 metara, a visoka oko 30 metara. Ima velike solarne panele koji reflektuju Sunčevu svetlost, zbog čega može da bude sjajnija od svih zvezda na nebu.
Zdravstvene vlasti širom sveta ubrzano rade na pronalaženju medicinskih rešenja za suzbijanje epidemije ebole na istoku Demokratske Republike Kongo izazvane sojem virusa "Bundibugjo".
Preventivni pregledi mladeža su ključni i savetuje se da se na njih ide barem jednom godišnje, dok bi osobe sa većim rizikom to trebalo da čine i češće.