Izvor: Index.hr

Restoran DK Oyster na grčkom ostrvu Mikonos ponovo je na meti kritika zbog računa od 1.000 evra za tri jela, uključujući čak 350 evra za jednu ribu.

Restoran, koji se nalazi na čuvenoj plaži Platis Jalos, reklamira se kao "luksuzna destinacija za one koji traže posebne trenutke opuštene samoće", ali mnogi gosti tvrde da se iza ove slike krije agresivna prodaja i nepravedno naplaćivanje, izveštava Dejli mejl.

350 evra za jednu ribu

Korisnica TripAdvisora po imenu Džesika L opisala je svoje iskustvo kao "najgore na Mikonosu". U recenziji sa jednom zvezdicom, rekla je da su ona i njeni prijatelji platili više od 1.000 evra za tri jela.

"Platili smo 350 evra za celu ribu, a 1.000 evra za sva tri jela ukupno. Najgore iskustvo na Mikonosu. Čak ni u Skorpiosu, koji je jedan od najskupljih restorana, nismo toliko platili za večeru za pet osoba - sa predjelom, glavnim jelom i desertom", napisala je.

Iako restoran na meniju navodi cenu od 24,80 evra za 100 grama orade, mnogi gosti tvrde da ih osoblje ne upozorava koliko će riba zaista koštati, već tek na računu otkrivaju da im je naplaćeno po gramu - i to bez prethodnog znanja.

Iskustva drugih gostiju

Drugi posetioci su podelili slična iskustva. Jedna korisnica, Su, opisala je restoran kao "šokantnu prevaru". Rekla je da im je konobar doneo dodatno piće koje nisu naručili, predstavljajući ga kao "poklon".

"Delovalo je prijateljski... dok se nije pojavilo na računu", napisala je. Ukupno im je naplaćeno 400 evra za nekoliko alkoholnih i bezalkoholnih pića, uključujući 35 evra za Koka-kolu.

Još jedna gošća, Amrita, koja je posetila restoran u junu 2024. godine, rekla je da je namamljena ponudom besplatnih ležaljki. Nakon što joj je uručen meni, naručila je ribu, ali osoblje joj nije objasnilo da se riba naplaćuje po težini celog komada.

"Saznali smo tek kada su doneli račun od 400 evra. Poslužena riba je težila više od kilograma", rekla je.

Besplatne ležaljke po visokim cenama

Treća gošća, Gabrijela, optužila je restoran za krađu.

"Ubedili su nas da naručimo pivo koje je koštalo 35 evra. I odmah su doneli račun, kao da su želeli da odmah platimo i odemo", napisala je.

Još jedan posetilac je upozorio buduće goste da "izbegavaju restoran po svaku cenu". Rekao je da su ležaljke i ručak u početku koštali 35 evra, ali da je nakon dodavanja dve flaše vode i dijetalne kole, cena porasla za dodatnih 51 evro. Takođe im je naplaćeno pet evra za kečap i 18 evra za malu porciju pomfrita.

Restoran DK Oyster, smešten tik uz more i nudeći luksuzne ležaljke sa pogledom, izgleda da privlači imućne goste. Međutim, mnogi recenzenti ističu da su visoke cene i neočekivani troškovi potpuno zasenili iskustvo.

Ko je vlasnik?

U julu 2024. godine, MailOnline je takođe objavio dodatne informacije o vlasniku restorana, Dimitriosu Kalamarasu, po čijim inicijalima je restoran dobio ime. Kalamaras otvoreno prikazuje luksuzan način života na društvenim mrežama i, prema pisanju portala, zarađuje ogromne sume od turista koji naručuju bez prethodne provere cena.

DK Oyster se već našao u centru javne kritike, kada je novinarski tim MailOnline-a otkrio da im je naplaćeno čak 121 evro za tri mala kraka krabe.

Podeli:

loader