Pljusak praćen gradom zahvatio je Podgoricu danas popodne, a zbog nevremena došlo je do nestanka struje u delu grada preko Morače.Nakon vrelog prepodneva, nad Podgoricom su se nadvili oblaci, a oko 16 sati počeo je pljusak, praćen jakim vetrom i grmljavinom, objavio je portal RTCG. Padao je i sitni grad. Za sada nema informacija da li je nevreme izazvalo materijalnu štetu.    View this post on Instagram           A post shared by Подгорички времеплов (@podgoricki_vremeplov)"Tokom dana temperatura je bila preko 35 stepeni, bez ijednog oblaka. Potopm se smračilo i krenuo je da sipa kao iz kabla. Ogromna količina kiše pala je u kratkom roku, usled čega su mnoge ulice i saobraćajnice završile pod vodom. Grad je padao veličine lešnika i jako intezivno, pričinjena je veća šteta na pojedinim vozilima", rekla je za RINU Aleksandra Ćirović iz Podgorice.Jak vetar na pojedinim mestima čupao je drveće, a na ulazu u park Tološka šuma stablo je palo u neposredu blizinu automobila i samo pukom srećom izbegnuta je tragedija.Iz CEDIS-a (Crnogorski elektrodistributivni sistem) saopštili su da su pojedini delovi grada preko Morače ostali bez struje."Zbog ispada KB 10kV 'Hram' iz TS 110/10kV 'PG 4' bez napajanja električnom energijom su: deo Maksim zgrade, hram Hristovog vaskrsenja, 'G' zgrada i zgrada iza nje, građevinska škola i objekti oko nje, zgrada preko puta redakcije Dan, mali soliteri ('tri kocke šećera'), deo Momišića - oko vrtića 'Pčelica', zgrade preko puta mašinske škole i zgrade iza Ministarstva odbrane", naveli su iz CEDIS-a.
24.6.2026.
18:33
Nevreme paralisalo Podgoricu: Pljusak, grad i jak vetar – deo grada bez struje FOTO/VIDEO
Jak pljusak praćen gradom, grmljavinom i vetrom pogodio je Podgoricu, a zbog nevremena je deo grada preko Morače ostao bez električne energije.
Izvor: RINA, Tanjug
Podeli:
Vrati se na vest
0 Ostavite komentar