Iako je u početku imala skroman prijem, razvila se u kultnu seriju koja je oblikovala humor nove generacije i postavila standard za tzv. "mockumentary" (pseudodokumentarna komedija) stil.Seriju "U Kancelariji" je razvio Greg Danijels, inspirisan originalnom britanskom verzijom koju su kreirali Riki Džervejs i Stiven Merčant.U glavnim ulogama su Stiv Karel kao nezaboravni Majkl Skot, Džon Krasinski kao Džim Halpert, Džena Fišer kao Pem, kao i Rejn Vilson u ulozi ekscentričnog Dvajta Šruta.Radnja serije prati svakodnevni život zaposlenih u firmi za prodaju papira Dunder Mifflin u Skrantonu u Pensilvaniji.Kroz stil lažnog dokumentarca, gledaoci imaju osećaj da prisustvuju stvarnim situacijama u kancelariji – od apsurdnih sastanaka do sitnih međuljudskih tenzija i romansi.U centru priče je Majkl Skot, nespretni ali dobronamerni šef, čije ponašanje često izaziva neprijatne, ali urnebesne situacije. Poseban šarm serije dolazi iz odnosa između kolega, naročito Džima i Pem, kao i konstantnog rivalstva sa Dvajtom.Nagrade i priznanjaSerija The Office osvojila je brojne nagrade, uključujući i Primetime Emmy Awards za najbolju humorističku seriju. Gluma Stiva Karela posebno je hvaljena, a serija je tokom godina bila nominovana u mnogim kategorijama, čime je potvrdila svoj kvalitet i popularnost.Uticaj serije je ogroman — popularizovala je mockumentary format i inspirisala brojne kasnije hitove. Njeni likovi, scene i replike postali su deo internet kulture i svakodnevnog humora.I danas, godinama nakon završetka emitovanja, The Office ostaje jedna od najgledanijih i najvoljenijih serija širom sveta, dokaz da jednostavna priča o kancelariji može da postane vanvremenski klasik. 
24.3.2026.
15:18
Ovo je jedan od najpopularnijih sitkoma 21. veka: Šale iz serije su i danas hit na društvenim mrežama
Na današnji dan, serija "U kancelariji" (The Office) stigla je pred publiku i vrlo brzo postala jedan od najuticajnijih sitkoma modernog doba.
Izvor: B92.net
Podeli:
Vrati se na vest
1 Ostavite komentar
B92 na društvenim mrežama
Najnovije
Kako je Olivera Katarina jednim stajlingom opčinila Kan? Holivudse dive joj nisu bile ni do kolena
Olivera Katarina nije bila samo umetnica, već i modna ikona čije izdanje sa Kanskog festivala se i dan-danas pamti.
19:45
21.7.2026.
1 min
Brnabić odgovorila Vojinoviću: "'Elita' se ponovo sama prijavila"
Predsednica Skupštine Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks i odgovorila Petru Vojinoviću.
19:44
21.7.2026.
2 min
Težak udarac za Vilu
Fudbaler Aston Vile Amadu Onana uspešno je operisan i pauziraće narednih devet meseci.
19:43
21.7.2026.
2 min
Sudar kamiona i audija: Teško povređeni vozač prebačen u bolnicu
Za sada nema zvaničnih informacija o okolnostima pod kojima je došlo do sudara. Nadležni organi obaviće uviđaj, nakon kojeg će biti poznato više detalja o uzroku ove saobraćajne nezgode.
19:40
21.7.2026.
4 min
uživo Zvezdin put ka eliti kreće iz Severne Irske
Fudbaleri Crvene zvezde započinju ovosezonske kvalifikacije u Evropi, a prvi rival je Larn iz Severne Irske.
19:30
21.7.2026.
15 min