Ovaj retki Monteverdi 375 L bio je izložen u Monteverdi muzeju sve do 2016. godine.Motor 440 V8, preuzet iz Chryslera, proizvodi 375 KS i 651 Nm obrtnog momenta.Prethodni vlasnik ga je prefarbao u jedinstvenu nijansu zelene, što mu daje svež izgled.Bring a TrailerAutomobilska istorija prepuna je ambicioznih sanjara koji su pokušali da osnuju sopstvene kompanije, neki sa velikim vizijama, drugi sa više optimizma nego razuma.Švajcarski vozač auto-trka Peter Monteverdi okušao je svoju sreću 1960-ih, iako je njegova firma trajala samo 15 godina, ostavila je za sobom neka zaista fascinantna vozila.Bring a TrailerJedan od najupečatljivijih modela bio je Monteverdi High Speed 375 L, elegantni grand turer koji je proizveden u više konfiguracija, uključujući i ovu prelepu 2+2 varijantu.Ovaj konkretan primerak, koji se sada nudi na aukciji u Švajcarskoj, godinama je bio izložen u Monteverdi muzeju u Bazelu, pre nego što je pušten iz kolekcije 2016. godine.Klasična lepota i vrhunski luksuzPo izgledu, Monteverdi High Speed 375 L deluje kao kombinacija Lamborghinija Espade i originalnog Aston Martina V8 Vantage.Ima dugačak prednji deo, kratak prednji prepust i veliki zadnji prepust, što mu daje moćan i prefinjen stav.Automobil je prefarban u atraktivnu zelenu nijansu, a vozi se na 15-inčnim magnezijumskim felnama. I danas izgleda spektakularno, baš kao i kada je bio nov.Bring a TrailerUnutrašnjost odiše luksuzom iz prošlih vremena - kožna sedišta, tapacirane obloge vrata i kožom presvučeni "tunel" menjača u toplim nijansama.Tu su i drveni trokraki volan i klima-uređaj.Sirova snaga američkog V8 motoraIspod poklopca motora nalazi se legendarni Chrysler 440 Magnum V8, koji je nekada isporučivao 375 KS i 651 Nm obrtnog momenta.Snaga se prenosi na zadnje točkove preko trostepenog automatskog menjača i diferencijala sa ograničenim proklizavanjem.Bring a TrailerPrema informacijama iz oglasa, automobil je prešao oko 72.000 km, a servis motora je obavljen prošle godine.Ovaj jedinstveni deo švajcarske automobilske istorije, Monteverdi High Speed 375 L, je sada dostupan na aukciji Bring a Trailer.
17.2.2025.
16:30
Interesantna kombinacija: Italijanski dizajn, američki V8 i švajcarsko poreklo FOTO
Prelepi grand turer pokreće Chryslerov V8 motor sa 375 KS.
Izvor: B92.net
Podeli:
Vrati se na vest
11 Ostavite komentar
B92 na društvenim mrežama
Najnovije
PSŽ se vratio iz ponora: Feran Tores sa dva gola spasao prvaka u Renu VIDEO
Fudbaleri PSŽ remizirali su sa Renom rezultatom 2:2 na gostovanju u prvom kolu francuske Lige 1.
22:50
23.8.2026.
1 min
uživo Agonija Partizana
Fudbaleri Partizana protiv Mladosti igraju za prvenstvene bodove – duel 6. kola je na programu od 21 sat.
22:45
23.8.2026.
4 min
Milan za 120 sekundi odneo tri boda iz Torina
Fudbaleri Milana pobedili su Torino 2:0 (0:0) startu nove sezone u italijanskoj Seriji A.
22:38
23.8.2026.
9 min
Ruski Iljušin prvi put dejstvovao na Stolovima: Na požarišta izbacio 168 tona vode
Avion Iljušin Il-76 Ministarstva za vanredne situacije Ruske Federacije prvi put od početka angažovanja u Srbiji dejstvovao je na požarištu na planini Stolovi, dok je gašenje požara nastavljeno i iznad Deliblatske peščare.
22:38
23.8.2026.
10 min
Živković gospodar Soluna – PAOK "četvorkom" otvorio sezonu
Fudbaleri PAOK-a savladali su Levadiakos rezultatom 4:0 u prvom kolu grčke Superlige, a apsolutni junak utakmice bio je Andrija Živković.
22:25
23.8.2026.
24 min