Život

Sreda, 15.02.2006.

15:08

Novac ne kupuje sreću

Podrazumevana plava slika

Najtužniji Australijanci žive u najbogatijem gradu - Sidneju, iako se on smatra jednim od najlepših gradova za život, pokazalo je istraživanje.

Anketa koju je Centar za kvalitet života Dikin na Univerzitetu u Melburnu spoveo nad 23.000 ljudi, pokazao je da najsrećniji Australijanci žive u siromašnim provincijskim mestima, a najtužniji u gradovima. "Novac ne kupuje sreću, što je naše istraživanje i pokazalo. Samo u slučaju izuzetno visokih prihoda, novac može da deluje kao podsticaj", rekla je Liz Ekerman, koja je radila na projektu.

U okviru ankete, ispitanici su odgovarali na pitanja o svom životu i o životu u Australiji.

Najsrećniji Australijanci žive u primorskim gradićima Vajd Bej i Hervi Bej.

Osam od devet mesta s najsrećnijim stanovnicima nalazi se u siromašnim i izolovanim ruralnim oblastima, pokazalo je istraživanje.

"Čini se da su ljudi u seoskim mestima bolje povezani, dobro se poznaju i vode brigu jedni o drugima", kazao je jedan od autora studije Bok Kamins.

Najtužnije mesto za život u Australiji nalazi se u srcu najbogatijeg i najskupljeg grada - reč je o zapadnim predgradjima Sidneja. Jedan od razloga za tugu tamošnjeg stanovništva jesu visoke cene nekretnina.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: