Četvrtak, 25.08.2011.

20:46

Burne reakcije na izjavu Kosorove

http://a.images.blip.tv/B92-BurneReakcijeNaIzjavuKosorove696-93.jpg

Burne reakcije na izjavu Kosorove IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

6 Komentari

Sortiraj po:

bulat92

pre 14 godina

Bože, kako smo samo osetljivi. Ko god nešto izjavi protiv nas, ko neće sa nama, ko o nama misli najgore, ko nas kritikuje, sa njim nešto nije u redu.
I, nikog, baš nikog, da se zapita, makar za tren, da nije to možda neka greška u nama. Zašto ni Hrvati, ni Crnogorci, Ni Slovenci nisu hteli sa nama, zašto su simpatije brojnih država na strani Kosova, zašto nas tako teško i nepoverljivo primaju u EU. Uredu, možda svi ono greše, možda smo mi zbilja sjajni ali neshvaćeni,ali, ipak, nije li vreme da se molo zamislimo i nad samim sobom?

susjed_osijek

pre 14 godina

Mislim da je izjava Kosorove vrlo umjerena i iskrena i nije uperena ni protiv koga, narocito ne Srbije. Kosovo je mlada drzava i mlada demokracija sa velikim problemima i svakako joj treba pravi prijatelj. Problem je sto veliki dio srpskog naroda i zvanicna drzavna politika ne prepoznaje fakticko stanje i realnost na terenu. Znam da srpskom narodu nije lako prihvatiti cinjenicu da je Srbija izgubila sve ratove 90-ih godina i to od puno manjih drzava, da je bila bombardovana mjesecima od NATO-a, da je omrazena u svijetu, da je danas najsiromasnija zemlja na Balkanu, privredno potpuno unistena sa iluzijom da je nekakav lider a da je gubitak kontrole nad Kosovom gorka pilula koja se jos ne zeli progutati, ali sto prije shvatite da vrijeme prolazi a vi stojite na mjestu dok vas drugi prestizu, bit ce bolje za vas.
Za mene bi bilo logicno da je predsjednik Tadic izisao pred gradjane Kosova i rekao da im upravo Srbija moze biti najveci prijatelj, nego sto je to kazala Kosorova ali ocito je da je nekome u interesu da odrzava jednu nestabilnu situaciju na cijelom Balkanu.
Prema tome, ove burne reakcije na izjavu su potpuno nepotrebne, jer shvatite - nitko ne radi nista protiv Srbije. Vi radite sami protiv sebe.
Pozdrav iz HR.

did

pre 14 godina

Ako, ako. A nas vlast neka u duhu dobrosusedskih odnosa i dalje ponizava svoju zemlji i pride prodaje svoja preduzeca Hrvatskim kompanijama.
E moja Srbijo sta si dozivela, da te gori od tebe ponizavaju...

did

pre 14 godina

Ako, ako. A nas vlast neka u duhu dobrosusedskih odnosa i dalje ponizava svoju zemlji i pride prodaje svoja preduzeca Hrvatskim kompanijama.
E moja Srbijo sta si dozivela, da te gori od tebe ponizavaju...

bulat92

pre 14 godina

Bože, kako smo samo osetljivi. Ko god nešto izjavi protiv nas, ko neće sa nama, ko o nama misli najgore, ko nas kritikuje, sa njim nešto nije u redu.
I, nikog, baš nikog, da se zapita, makar za tren, da nije to možda neka greška u nama. Zašto ni Hrvati, ni Crnogorci, Ni Slovenci nisu hteli sa nama, zašto su simpatije brojnih država na strani Kosova, zašto nas tako teško i nepoverljivo primaju u EU. Uredu, možda svi ono greše, možda smo mi zbilja sjajni ali neshvaćeni,ali, ipak, nije li vreme da se molo zamislimo i nad samim sobom?

susjed_osijek

pre 14 godina

Mislim da je izjava Kosorove vrlo umjerena i iskrena i nije uperena ni protiv koga, narocito ne Srbije. Kosovo je mlada drzava i mlada demokracija sa velikim problemima i svakako joj treba pravi prijatelj. Problem je sto veliki dio srpskog naroda i zvanicna drzavna politika ne prepoznaje fakticko stanje i realnost na terenu. Znam da srpskom narodu nije lako prihvatiti cinjenicu da je Srbija izgubila sve ratove 90-ih godina i to od puno manjih drzava, da je bila bombardovana mjesecima od NATO-a, da je omrazena u svijetu, da je danas najsiromasnija zemlja na Balkanu, privredno potpuno unistena sa iluzijom da je nekakav lider a da je gubitak kontrole nad Kosovom gorka pilula koja se jos ne zeli progutati, ali sto prije shvatite da vrijeme prolazi a vi stojite na mjestu dok vas drugi prestizu, bit ce bolje za vas.
Za mene bi bilo logicno da je predsjednik Tadic izisao pred gradjane Kosova i rekao da im upravo Srbija moze biti najveci prijatelj, nego sto je to kazala Kosorova ali ocito je da je nekome u interesu da odrzava jednu nestabilnu situaciju na cijelom Balkanu.
Prema tome, ove burne reakcije na izjavu su potpuno nepotrebne, jer shvatite - nitko ne radi nista protiv Srbije. Vi radite sami protiv sebe.
Pozdrav iz HR.

susjed_osijek

pre 14 godina

Mislim da je izjava Kosorove vrlo umjerena i iskrena i nije uperena ni protiv koga, narocito ne Srbije. Kosovo je mlada drzava i mlada demokracija sa velikim problemima i svakako joj treba pravi prijatelj. Problem je sto veliki dio srpskog naroda i zvanicna drzavna politika ne prepoznaje fakticko stanje i realnost na terenu. Znam da srpskom narodu nije lako prihvatiti cinjenicu da je Srbija izgubila sve ratove 90-ih godina i to od puno manjih drzava, da je bila bombardovana mjesecima od NATO-a, da je omrazena u svijetu, da je danas najsiromasnija zemlja na Balkanu, privredno potpuno unistena sa iluzijom da je nekakav lider a da je gubitak kontrole nad Kosovom gorka pilula koja se jos ne zeli progutati, ali sto prije shvatite da vrijeme prolazi a vi stojite na mjestu dok vas drugi prestizu, bit ce bolje za vas.
Za mene bi bilo logicno da je predsjednik Tadic izisao pred gradjane Kosova i rekao da im upravo Srbija moze biti najveci prijatelj, nego sto je to kazala Kosorova ali ocito je da je nekome u interesu da odrzava jednu nestabilnu situaciju na cijelom Balkanu.
Prema tome, ove burne reakcije na izjavu su potpuno nepotrebne, jer shvatite - nitko ne radi nista protiv Srbije. Vi radite sami protiv sebe.
Pozdrav iz HR.

bulat92

pre 14 godina

Bože, kako smo samo osetljivi. Ko god nešto izjavi protiv nas, ko neće sa nama, ko o nama misli najgore, ko nas kritikuje, sa njim nešto nije u redu.
I, nikog, baš nikog, da se zapita, makar za tren, da nije to možda neka greška u nama. Zašto ni Hrvati, ni Crnogorci, Ni Slovenci nisu hteli sa nama, zašto su simpatije brojnih država na strani Kosova, zašto nas tako teško i nepoverljivo primaju u EU. Uredu, možda svi ono greše, možda smo mi zbilja sjajni ali neshvaćeni,ali, ipak, nije li vreme da se molo zamislimo i nad samim sobom?

did

pre 14 godina

Ako, ako. A nas vlast neka u duhu dobrosusedskih odnosa i dalje ponizava svoju zemlji i pride prodaje svoja preduzeca Hrvatskim kompanijama.
E moja Srbijo sta si dozivela, da te gori od tebe ponizavaju...