Tehnopolis

Utorak, 14.04.2020.

12:53

Potvrđeno: Tehnologija za praćenje u (skoro) svim Android telefonima

Google je potvrdio da će koristiti Play Services kako bi u Android telefone implementirao novu tehnologiju za praćenje kontakata onih koji su zaraženi koronavirusom.

Izvor: B92

Potvrđeno: Tehnologija za praćenje u (skoro) svim Android telefonima
Foto: depositphotos, Pe3check

Ovu tehnologiju Google i Apple zajedno prave, a biće kroz ažuriranja automatski dostupna svima koji imaju Android 6.0 ili noviji.

Već se dugo govori o tome, ali sve do sada nismo imali i zvaničnu potvrdu - ipak, Google je na sebe prihvatio ulogu "ubacivanja" tehnologije u sve Android uređaje. Očekuje se da ovo bude učinjeno u dve etape: Prva će biti kroz ažuriranje u narednih mesec dana, a druga nekoliko meseci kasnije.

Međutim, postoji određen broj Android uređaja koji ne koriste Google Play Services, a tu spadaju kneski Android telefoni, kao i svi Huawei telefoni proizvedeni nakon zabrane, piše The Verge.

U takvim slučajevima, rešenje problema izgleda malo drugačije: Google namerava da objavi framework koji bi te kompanije mogle da iskoriste za kopiranje ove tehnologije za praćenje koju su Apple i Google napravili.

Ipa, Huawei, Xiaomi i ostale kineske kompanije (ili kineska vlada) imaće poslednju reč u tome da li žele da ubace ovaj sistem u telefone korisnika.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

79 Komentari

Možda vas zanima

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

1 d

Podeli: