Tehnopolis

Petak, 23.01.2015.

08:15

iPhone 6 preživeo pad sa ivice svemira (VIDEO)

iPhone 6 zaštićen oklopom proizvođača Urban Armor Gear preživeo je pad sa visine od 30.000 metara.

Izvor: klix.ba

iPhone 6 preživeo pad sa ivice svemira (VIDEO)
Foto: youtube printscreen

Smartphone je prilikom padanja dostigao brzinu od 112 kilometara na sat, a najniža temperatura koju je zabeležio bila je minus 56 stepeni. Test je izvršen krajem 2014. godine, a video je objavljen nedavno u sklopu reklamne kampanje za kalifornijsku firmu.

"Naši oklopi su pravljeni po vojnim standardima, a sada možemo da se pohvalimo testom ispuštanja mobilnog telefona sa ivice svemira", rekao je Steve Armstrong, suosnivač Urban Armor Geara.

Zbog izuzetno hladnog okruženja smartphone se ugasio i zaledio odmah po uzletanju, a prilikom padanja rotirao se brzinom od 150 rotacija po minuti.

Uprkos tome što displej nije bio zaštićen, ostao je netaknut nakon pada.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

71 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zatvaraju na stotine kafića

Starbaks, nekada sveprisutan na ulicama Njujorka, Los Anđelesa i drugih američkih metropola, godinama je gradio imidž kafića "na svakom ćošku".

12:36

30.12.2025.

2 d

Podeli: