Nova vest
Logo
Tenis

Sreda, 02.06.2021.

18:12

Nišikori posle preokreta i četiri sata borbe bolji od Rusa

Japanski teniser Kei Nišikori ostvario je veliku pobedu nad Karenom Hačanovim u drugom kolu Rolan Garosa.

Autor: MT

Nišikori posle preokreta i četiri sata borbe bolji od Rusa
EPA-EFE/YOAN VALAT

Omaleni 49. igrač sveta je dva puta gubio protiv boljeg plasiranog Rusa, ali je na kraju preokrenuo.

Posle skoro četiri sata borbe, slavio je 4:6, 6:2, 2:6, 6:4, 6:4.

Njega u narednoj rundi očekuje duel sa Henrijem Laksonenom, koji je napravio iznenađenje eliminisavši Roberta Bautistu Aguta.

Dramatičan duel u pet setova odigrali su Alehandro Davidovič Fokina i Botik van de Zanšulp, a trijumf je ostvario Španac, 6:4, 6:4, 5:7, 2:6, 6:4.

On je ispustio prednost od 2-0 u setovima, ali je nekako smogao snage da napravi brejk na startu petog seta, koji je i rešio u svoju korist na kraju.

Njega u sledećem kolu čeka neugodni Kasper Rud.

Neočekivano laku pobedu je ostvario Fabio Fonjini i to nad Martonom Fučovičem. Bilo je 7:6, 6:1, 6:2. Naredni rival mu je Federiko Delbonis.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

7 Komentari

Podeli:

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu