Nova vest
Logo
Košarka

Utorak, 06.09.2005.

20:28

AK: Ubedljiv poraz SCG od Grčke

Izvor: B92

Default images

Košarkaška reprezentacija SCG zabeležila je prvi poraz na Akropolis kupu u Atini.

“Plavi” su poraženi od domaće selekcije Grčke rezultatom 91:72 (22:26, 24:16, 29:17, 16:13), čime su Grci praktično obezbedili trofej na kupu deseti put u 19 takmičenja.

Grci su tokom celog meča bili potpuno dominantni, a selekcija SCG nije ozbiljnije uspela da zapreti.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lazaros Papadopulos sa 17 poena. Darko Miličić postigao je 14, Marko Jarić 13, a Vladimir Radmanović 10 poena za SCG.

"Plavi" su u najlošijoj utakmici na pripremama imali igru samo u prvoj četvrtini, a onda je Grčka preuzela potpunu kontrolu. SCG je u prvoj deonici igre imala prednost od šest poena, ali je već u sledećem periodu dozvolila Grčkoj da dođe do "plus osam".

U drugom periodu "plavi" nisu imali skok, dozvoljavali su Grcima da postižu lake poene, a niko u napadu nije mogao da postigne koš iz igre. SCG je ipak u finišu poluvremena prišla na minus od četiri poena.

Grčka je drugo poluvreme počela serijom od 12:0 za samo dva minuta i došla do velike prednosti. A do kraja domaćini su držali potpunu kontrolu.

SCG u prvih pet minuta treće četvrtine nije uspela da postigne koš iz igre, a posle prva tri perioda primila je već 75 poena.

Selektor Željko Obradović odmarao je uglavnom iskusnije igrače, ali nijedna postava na terenu nije uspela da parira raspoloženim Grcima.

"Plavi" u sredu igraju sa Nemačkom, a u petak se vraćaju u zemlju na završne pripreme za Evropsko prvenstvo, koje se igra od 16. do 25. septembra.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

172 Komentari

Podeli:

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu