23:10

Samo bod za minus 16 Juventusa

Izvor: Miloš Šaranović

Autor:Miloš Šaranović

Fudbaleri Juventusa igrali su nerešeno, 1:1, sa Riminijem, u prvom kolu Serije B.

Najuspešniji italijanski klub bio je na dobrom putu da ostvari pobedu, pošto je u 60. minutu poveo golom Matea Paroa, a ubrzo je isključen i igrač Riminija Domeniko Kristijano zbog starta na Pavelu Nedvedu.

U 74. minutu Adrijan Rikjuti je izjednačio, te je Juventus sada na minus 16 bodova.

Mali stadion Riminija može da primi manje od 10.000 gledalaca, a bio je potpuno ispunjen onima koji su želeli da vide prvi nastup Juventusa u drugoj ligi.

U startnoj postavi Juventusa bila su i dvojica reprezentativca Italije, osvajača šampionske titule sa ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u Nemačkoj, golman Đanluiđi Bufon i napadač Alesandro Del Pjero, a u timu je bio i nekadašnji najbolji igrač Evrope - Čeh Pavel Nedved.