Četvrtak, 06.06.2013.

13:04

Zanimljiva borba protiv pseće kake na ulici

Jedan španski grad našao je način da se izbori sa nesavesnim vlasnicima pasa koji neće da uklanjaju izmet sa ulice iza svojih ljubimaca.

Autor: Daily Mail

Default images

Brunete, mali grad nedaleko od Madrida zapošljava 20 volontera koji patroliraju ulicama i “hvataju” na delu vlasnike pasa koji posle obavljanja nužde njihovog ljubimca ne uklanjaju “rezultate”.

Oni se zatim upuštaju u neobavezan razgovor s vlasnicima i tako saznaju ime psa. Potom kupe izmet i u paketu ga kurirom šalju na adresu na kojoj žive.

Predstavnik gradske skupštine za odnose s javnošću je rekao: “Sa imenom psa i rasom moguće je identifikovati vlasnika iz baze podataka o registrovanim ljubimcima”.

Na paketu koji vlasnici dobiju na adresu je natpis “Izgubljeno vlasništvo”.

Kampanja je imala veliki uspeh, budući da je za 70 odsto smanjena količina psećeg izmeta na ulicama.

U februaru je Brunete isporučio 147 “paketa” vlasnicima. Grad inače ima 10.000 stanovnika.

Zanimljiv je i pokušaj još jednog malog španskog grada da se izbori sa problemom nesavesnih vlasnika pasa tako što je za njima išao automobil na daljinsko upravljanje sa “kakom” i porukom “Ne ostavljaj me – pokupi me”.

Pre dve godine gradsko veće u Hernani, gradu u Baskiji, predložilo je zakon koji bi primorao vlasnike pasa da registruju DNK svog ljubimca, tako da mogu biti praćeni, ako se pseći izmet nađe na ulici.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

38 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: