Izgleda da je Fisker Karma uprkos svim problemima koji su zadesili proizvođača ovog modela stekao zavidnu reputaciju u automobilskom svetu i da možda neće tek tako otići u zaborav.
Prema pisanju Auto Bilda, američku kompaniju Fisker mogla bi da preuzme investiciona firma Fritz Nois AG, koja želi da preseli proizvodnju iz Finske u SAD, gde je prema njenom mišljenju i trebala da bude od samog početka.
Planovi predviđaju godišnju proizvodnju oko 2.500 primeraka modela Karma. Još uvek nije poznato odakle bi novi vlasnik nabavljao pogonske baterije za automobil, s obzirom da je zbog bankrota proizvođača litijum-jonskih akumulatorskih jedinica i zaustavljena proizvodnja Karme 2012. godine.
Ako bi i taj problem bio prevaziđen, sledeća faza oporavka kompanije predviđa pokretanje proizvodnje drugih modela koji su bili u planu prethodnog rukovodstva. Ponuda za kupovinu koju je nemačka kompanija iznela navodno čeka na odobrenje Ministarstva energetike SAD, i tek ako prođe ovu instancu, bila bi ozbiljno razmotrena, piše Auto Bild.
Pročitajte ko je još zainteresovan za kupovinu Fiskera. Pročitajte kako je Fisker proćerdao 1,4 milijarde dolara. Pročitajte hronologiju događaja koji su prethodili krizi u Fiskeru.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare