24.07.2025.
21:00
Nakon njegove smrti, memoari Ozija Ozborna našli su se na listi bestselera
Nakon njegove smrti, dve knjige Ozija Ozborna našle su se na listi bestselera.
Memoari Ozija Ozborna, "I Am Ozzy" i "Last Rites" bili su na 2. i 3. mestu Amazonove liste.
"I Am Ozzy" detaljno opisuje životnu priču ovog pevača, od njegovih početaka u Velikoj Britaniji, do uspona i slave s bendom Black Sabbath.
Knjiga se bavi i ličnim pričama iz života Ozija Ozborna, poput smrti njegovog prijatelja, muzičara Randija Roadsa u avionskoj nesreći 1982. godine.
Ozborn je govorio i o svojim poslednjim memoarima "Last Rites" koje je opisao kao silazak u pakao, nakon što je u 69. godini doživeo potpunu paralizu tela, što ga je navelo da se povuče iz javnosti.
- Ozija Ozborna lekari satima spašavali: Otkriveno kako su izgledali njegovi poslednji momenti
- Pesma Blek Sabata najbolja hevi metal numera svih vremena: Šta kažete? ANKETA
- Oglasila se porodica Ozija Ozborna FOTO
"Last Rites" je obuhvatao i razmišljanja o njegovom braku sa suprugom Šeron, kao i o ponovnom susretu sa kolegama iz benda Black Sabbath na njihovom poslednjem koncertu, piše Pipl.
"Ljudi mi kažu, kad bih mogao sve da ponovim, znajući ono što sada znaš, da li bi išta promenio? Ja kažem, je*eno ne. Da sam bio čist i trezan, ne bih bio Ozi. Da sam radio normalne, razumne stvari, ne bih bio Ozi. Gledaj, ako sutra završi, ne mogu se žaliti. Bio sam po celom svetu, video puno stvari, radio sam dobro i loše", naveo je Ozi.
On je bio i autor knjige iz 2011. godine pod nazivom "Trust me I am dr Ozzy" koju je napisao sa Krisom Ajersom. Kroz godine on se suočavao sa mnogim zdravstvenim problemima.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar