Film/TV 0

08.06.2026.

8:54

Bruk Šilds kaže da joj je uloga u "Prijateljima" promenila karijeru: "Čisto komičarsko zlato"

Buk Šilds otkrila je da joj je gostujuća uloga u jednoj epizodi serije "Prijatelji" iz 1996. godine bila ključna prekretnica u karijeri.

Izvor: Index.hr

Bruk Šilds kaže da joj je uloga u "Prijateljima" promenila karijeru: "Čisto komičarsko zlato"
EPA-EFE/George Frey

Podeli:

Uloga ekscentrične obožavateljke omogućila je Bruk Šilds da je publika vidi u potpuno novom, komičnom svetlu, što joj je otvorilo vrata za glavnu ulogu u popularnom sitkomu "Suddenly Susan", piše Entertainment Weekly.

U nedavnom gostovanju u podkastu "Bossticks", Šilds je istakla koliko joj je ta uloga značila.

"To mi je sve promenilo. Pre svega, nisam igrala samu sebe. Našla sam se u društvu Džulije Roberts i drugih velikih filmskih zvezda i uspela sam da pariram tome. Iako nismo delile scene, bile smo u istoj epizodi emitovanoj nakon Superboula."

Opsednuta obožavateljka Drejka Ramorija

Šilds je tumačila Eriku Ford, ženu opsednutu dr Drejkom Ramorijem, likom kojeg je u seriji "Dani naših života" unutar sveta "Prijatelja" igrao Džoi, lik Meta Leblanka. Erika je bila uverena da je Džoi zaista taj lekar.

Epizoda pod nazivom "The One After the Super Bowl" emitovana je 28. januara 1996. godine, a pored Šilds i Roberts, u njoj su gostovali i Žan-Klod Van Dam i Fred Vilard. Šilds je svoju ulogu opisala kao "jednu od najsmešnijih u celoj epizodi".

Jedna od najupečatljivijih scena bila je ona u kojoj njen lik tokom večere liže Džoijeve prste. "To je bilo čisto komičarsko zlato", prisetila se glumica.

Bruk Šilds kaže da joj je uloga u Prijateljima promenila karijeru: Čisto komičarsko zlato
EPA/BONNIE CASH / POOL

"U početku mi nisu dozvolili da to uradim, rekli su da zbog toga delujem previše ludo. A ja sam ih ubeđivala: 'Molim vas, moram to da uradim'."

Odluka je doneta u poslednjem trenutku.

"Snimili smo jednu verziju bez toga, a onda je glavni producent rekao: 'Hej, Šilds, vrati to'. Taj trenutak bio je potpuno otkačen za lik. Ona je jednostavno bila luda", objasnila je.

Od supermodela do zvezde sitkoma

Šilds se potpuno unela u ulogu zanesene Erike, što je iznenadilo publiku naviknutu na njen imidž modela za Kelvin Klajn i zvezde drama poput "Beskrajne ljubavi".

"Bili su šokirani kada su videli nekoga ko je važio za nedodirljiv supermodel kako odjednom liže prste nekom tipu i smeje se kao luda. Reakcije su bile u fazonu: 'O, moj Bože, šta je ovo? Ovo nikada ranije nismo videli'", ispričala je.

"I to je zaista sve promenilo. Donelo mi je sopstvenu seriju i omogućilo mi da se u potpunosti posvetim komediji. Bilo je to kao spoj televizije i pozorišta, jer smo svake nedelje imali publiku uživo."

Nakon gostovanja u "Prijateljima", Šilds je dobila glavnu ulogu u sitkomu "Suddenly Susan", koji se emitovao na istoj mreži, NBC, četiri sezone – od 1996. do 2000. godine.

U seriji je igrala Suzan, ženu koja ostavlja verenika pred oltarom i započinje novi život pišući kolumnu o samačkom životu. Za tu ulogu bila je nominovana za dve nagrade Zlatni globus.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: