27.02.2026.
15:32
Greška sa seta Tarantinovog kultnog filma koju svi primete: I dalje izaziva rasprave
Kventin Tarantino poznat je po pedantnosti i strogoj kontroli nad svakom pojedinošću u filmu, zbog čega retko dopušta glumcima da odstupaju od njegovih precizno napisanih scenarija.
Ipak, čak i režiseru s takvom reputacijom ponekad promaknu greške, a neke od njih završe i u konačnoj verziji filma, kao što je slučaj s kultnim filmom "Petparačke priče" (Pulp fiction).
Jedna od takvih grešaka posebno je zapala za oko gledaocima i postala predmet brojnih rasprava.
- Poznati režiser opleo po "Stradanju Hristovom": Smejao sam se u toku filma
- Bez zadrške: Kventin Tarantino otkrio koje glumce ne podnosi
Greška sa rupama od metaka koje se vide na zidu iza Džulsa i Vinsenta, i pre nego što pucnjava započne, jedna je od najpoznatijih omaški u filmu "Pulp fiction".
U filmu se te rupe pojavljuju pre nego što su likovi uopšte napadnuti, što je izazvalo brojne rasprave među obožavaocima. Neki tvrde da je Kventin Tarantino tu grešku ostavio namerno, dok su drugi uvereni da mu je jednostavno promakla, prenosi Far aut magazin (Far Out Magazin).
U filmu postoje i svesno zadržane nedoslednosti
Tarantinovi filmovi konstruisani su s preciznošću, on retko dopušta improvizaciju.
Ipak, u filmu "Bilo jednom u Holivudu" dopustio je da Leonardo Dikaprio improvizuje scenu u kojoj Rik Dalton doživljava slom nakon što zaboravi tekst.
"To nije bilo u scenariju… ceo taj deo razvijao se nekako tokom snimanja filma“, objasnio je Kventin Tarantino, prisećajući se kako je glumac predložio da njegov lik "zabrlja“ scenu.
Režiser je priznao da ga je ideja iznenadila, ali ju je na kraju prihvatio.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar