18.10.2025.
13:49
Serija koja je osvojila korisnike Netflixa: Sedma najgledanija u svetu FOTO/VIDEO
Jedna od najnovijih Netfliksovih serija, koju mnogi opisuju kao obaveznu za čitanje, zaslužila je titulu najbolje dramske serije godine među pretplatnicima striming servisa.
Ako je još niste dodali na svoju listu, to je korejska mini-serija od 13 epizoda "Genie, Make a Wish", koja je dostupna na Netfliksu od 3. oktobra. Od tada je prikupila više od 102 miliona sati gledanja i, prema FlikPatrolu, trenutno je sedma najgledanija serija u svetu, izveštava Unilad.
Radnja puna obrta
Radnja se odvija u Južnoj Koreji i Ujedinjenim Arapskim Emiratima i prati Ka-jong (Be Suzi), ženu kojoj nedostaje empatije i jakih emocija. Tokom posete Dubaiju, ona slučajno oslobađa duha po imenu Iblis (Kim Vu-bin), koji je zarobljen u lampi skoro hiljadu godina. Duh, kako se i očekivalo, ispunjava joj tri želje, ali Iblis ima tajni plan koji se komplikuje kada se par počne zaljubljivati.
Kritika i reakcije publike
Na sajtu Rotten Tomatoes, serija ima visokih 83 procenta na osnovu recenzija kritičara. Jedna recenzija je opisala seriju kao "izuzetno zanimljivu" od prve epizode, dok ju je druga opisala kao "urnebesnu poslasticu".
Obožavaoci su takođe puni hvale, a mnogi dele svoje uzbuđenje na društvenim mrežama.
"Najbolje od najboljih ove godine", napisao je jedan gledalac, dok je drugi dodao: "Najbolja dramska serija godine. Toplo je preporučujem... prava je poslastica."
Komentari poput "Apsolutno obavezno gledanje! Obožavam ovu seriju" i "Neočekivano. Odlična korejska drama vredna maratona. Kraj savršeno zaokružuje seriju" su samo neke od pozitivnih kritika.
Mnogi su posebno istakli hemiju između glavnih likova, Suzi i Vu-Bina.
Sve epizode serije "Džin, zamisli želju" dostupne su za gledanje na Netfliksu.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar