Aktuelno 0

15.07.2025.

15:34

Kultni filmovi Živojina Pavlovića i Gorana Markovića na muzičkom festivalu na Divčibarama

Filmovi reditelja Živojina Pavlovića "Kad budem mrtav i beo" i Gorana Markovića "Nacionalna klasa" biće prikazani 1. i 2. avgusta na desetom Mountain Music festu na Divčibarama.

Izvor: Tanjug

Kultni filmovi Živojina Pavlovića i Gorana Markovića na muzičkom festivalu na Divčibarama
Shutterstock/Liu zishan

Podeli:

Digitalno restaurisani "Kad budem mrtav i beo" biće prikazan 1. avgusta u bioskopu pod vedrim nebom i usred borove šume, a organizatori su saopštili da se "u blizini festivalske zone i bioskopa nalazi ulica - sokak koji nosi ime Žike Pavlovića" (1933-1998).

"Tako će se njegov vanvremenski umetnički duh, još jednom vratiti na Divčibare koje je toliko voleo i o kojima je pisao i u svojim dnevnicima", navodi se u saopštenju. Kako je najavljeno, druge festivalske večeri 2. avgusta "biće prikazan još jedan dragulj srpske kinematografije - "Nacionalna klasa".

Najavljuju da će u okviru muzičkog programa nastupiti više od 40 izvođača i zvezda iz regiona i sveta na tri bine, među kojima su Let 3, Dubioza kolektiv, Letu štuke, Edo Majka, Poli Ritmo (Poly Ritmo), Koko Marija (Coco Maria) i drugi.

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: