Sreda, 09.09.2009.

06:00

Nadalu četvrtfinale i drugo mesto

Španac Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale US Opena pobedom nad Francuzom Gaelom Monfisom u četiri seta – 6:7 (3), 6:3, 6:1, 6:3.

Izvor: B92

Nadalu èetvrtfinale i drugo mesto IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

27 Komentari

Sortiraj po:

Rafa

pre 16 godina

(Ivan, 9. septembar 2009 10:33)

Nadal imao lak zreb?? Dal si ti normalan? Nadal je imao ubedljivo najtezi zreb u prwa 4 kola, od tenisera iz TOP 4!
Risar Gaske, Nikolas Kifer, Nikolas Almagro i Gael Monfils! To tebi lak zreb?????

Dejan

pre 16 godina

Tako agresivnog Nadala u igri jos nisam vidio do sada. Poceo je igrati brzi tenis ili ga je Monfils nazivcirao sa par krajnje degutantnih proslava nekih poena u prvom setu. Sve u svemu, sinoc je na terenu bio nov Nadal (osim u prvom setu, ali tu se vidjelo koliko je fizicki spremniji od Monfilsa, jer je ovaj u drugom setu totalno fizicki pao), a hoce li takav i dalje biti, vrijeme ce pokazati.

disORDER

pre 16 godina

Koliko se samo pricalo o dobroj igri Monfisa pre ovog meca, a onda Veliko NISTA. Igrao se sjajan tenis u prvom setu, ali se ovaj Monfils toliko ispucao da vec u drugom setu nije mogao da dise. Nema sanse Monfis da bude vrhunski igrac, jer forsira, a ne moze da zavrsi. Nadal stize nemoguce. Zasluzuje 2. mesto. Realan poredak je Roger, Nadal, Novak, Rodik... Novaku je prilicno konstantan, ali mu je protrebna jos jedna stepenica da bi prestigao prvu dvojicu. Ima Rogerov talenat, ali nema Nadalovo zalaganje. Mozda Nole ima najbolji zivot od svih njih. Puno zaradjuje, uvek pri vrhu, a zivi zanimljiv zivot i izvan tenisa. Nadal izgleda ok momak, ali pomalo mentalno uzrujan. Unervozim se kad ga vidim da pravi one sablonske pokrete izmedju poena u svom tom praznoverju. Sav se pretvorio u tenis. Svojim prenabildovanim telom me podseca na chiropractor-a po sistemu: Necu da ti polomim kicmu, ali cu te razvuci, extremno demolirati, ni bol u iscedjenim kostima neces osetiti, osmeh sa lica ce ti brzo nestati, a bices pocastvovan sto si bio vidjen pokraj mene. Sledeci molim.

d

pre 16 godina

(micke, 9. septembar 2009 12:31)

ne brini se nista, on ti je stari kompleks. decko je samo frustriran sto je cilic pokazao ovakvu igru pa lupeta da djokovic igra sezonu zivota a lani je imao puno bolje rezultate i borio se za 2. mjesto.

John McEnroe

pre 16 godina

Nisam znao da toliko ljudi prate spanske serije i svi pisu Vamos Rafa.Rafa im je blizi od Noleta. Jos kada promeni tesne gace bice jos blizi. Dobro je da je ovaj zrdjali ispao. Gubi bodove od US opena ali izgubice i 1000 od Mastersa u Madridu koji je iz Novembra prebacen pred RG

micke

pre 16 godina

@ja

Na osnovu čega ti tvrdiš da Djokovic igra bolje nego ikada? Na grand slemovima ove godine nije otišao dalje od četvtrfinala, a prošle ima jednu titiulu jedno finale i jedno polufunale. Znači da ove godine igra dosta lošije nego prošle godine.
Da bi prestigo Rafu Djokovic treba da pobedi Vredaska Federera i drugog finalistu. Šanse za tako nešto su 0% Baš me intersuje koliko su šanse po tebi za tako nešto dogodi ili si to onoj "sto je babi milo to se babi snilo".
Djokovic do kraja godine brani 1960 poena(Masters 1300,
Madrid 360,Paris 150, Bankok150) ako osvoji USO imaće 8760 i ako osvoji sve te turnire po tvojim predvidjanima(opet "sto je babi milo to se babi snilo") imaće maksimum 10300 dok ako Federer pobedi Solderinga imaće 10760. Federer do kraja godine brani 1400(Masters 200 Bazel 500,madird 450,Paris 250) te će do kraja godine trebati da odbrani 950 bodova, sto je vrlo verovatno.
Pošto si ti dao predvidjane da će Djokovic biti prvi na kraju godine biti prvi ja predvidjam da će pasti na peto mesto na kraju godine ako ne odigra dovoljno dobro(izgubi od Verdaska ili Federea na USO itd.) a Del Potro odigra dovoljno dobro(od polufinala do pobeda na USO itd). Živi bili pa videli.

d

pre 16 godina

inace zanimljivo je to, ocito ima neka tajna veza između hrvata i nadala: prvo mu je karlovic lani obezbijedio 1. mjesto, također na americkoj turneji,a sad evo i cilic 2.
tako i treba, decko je kralj. premda samo je jedan pravi kralj: to je federer,a ko drugi. i naravno ivanisevic,ne zbog svog teniskog znanja vec neponovljivog duha. vidim da ga jedan mladic sa ovih prsotora kopira ali kao sto svi vrlo dobro znamo sve kopije su losije od originala.

ivanna

pre 16 godina

Rafa imao lak zreb? Imao je najtezi zreb od prve cetvorice! Ili hocete da kazete da je neki tamo Witten bolji teniser od Gaskea, Kifera, Almagra? Svasta! Rafa podize nivo igre iz meca u mec, i to je dobro.. Ako bude igrao kao protiv Monfilsa, mislim da Gonzales nece imati nikakve sanse protiv njega.. Svakako da ne treba potcenjivati Gonzalesov forhend, ali Rafa izadje na kraj i sa mnogo boljim igracima od Fernanda!
Vamos Rafa!

Ekonomidis

pre 16 godina

Iako ga ne volim, drago mi je da se vraca jer je to dobro za tenis...
Ali do sada, realno gledano Nadal je imao relativno lak zreb izuzevsi eventualno Monfils-a. Treba videti kako ce se nositi sa Top 8 igracima.
(Ivan, 9. septembar 2009 10:33)

???

Rafa je imao najtezi zreb, Gaske, Kifer, Almagro, Monfils, Gonzalez, Del Potro...

goxy

pre 16 godina

Nole je naš i samim tim najbolji. Ali najlepše mečeve igra GONZALES. NI PET SEKUNDI NE PRODJE U PAUZI IZMEDJU DVA POENA. FAJTER, NAPADAČ, TO JE TENIS. A ne kao Marej, da čeka greške i pipmpla lopticu. Ili ka o Jelene ne daj Bože.

neki lik

pre 16 godina

E neka se vratio tamo gde mu je mesto, no1 i no2,ako se cudo dogodi i Nole osvoji us open prestice Mareja koji je sad 3. al Nadala ne moze,znaci moze biti treci jako blizu 2. Nadalu.

Ivan

pre 16 godina

Iako ga ne volim, drago mi je da se vraca jer je to dobro za tenis...
Ali do sada, realno gledano Nadal je imao relativno lak zreb izuzevsi eventualno Monfils-a. Treba videti kako ce se nositi sa Top 8 igracima.

mms

pre 16 godina

hvala bogu da ovaj Marej se spusta na listi... pojma nema, ni jedan geand slam nije uzeo a oce da bude drugi. ovo mu je kao sezona zivota ne moze ni na jednom grand slam-u nista

milos

pre 16 godina

-ja- je u pravu, ukoliko Djokovic osvoji turnir( mada sam siguran da do toga nece doci i da ce u najboljem slucaju ispasti u polufinalu od Federera) onda bi Djokovic bio drugi, naravno uz to je potrebno da Nadal ispadne od Gonzalesa.

Slobix

pre 16 godina

Ja sam vrlo skeptičan po pitanju Novakovog plasmana. Svi znamo da može mnogo - ali nekako uvek visi u vazduhu pitanje koliko mnogo? Pritom, put do titule vodi preko Federera tako da... Čovek ponovo igra briljantno. Iako mi je drago što će Marej pasti, igra najužasniji tenis od svih vodećih tenisera...

nikol dž. femija

pre 16 godina

OČEKIVANO. ČESTITKE. Nadal bi i na jednoj nozi išao na pobedu protiv Monfilsa, a još mu je u igri bilo i drugo mesto..!!! TO ŠPANAC ne ispušta.

PROTIV Gonzalesa koji je igrač SA SRCEM, VELIKIM SRCEM i petljom,pored znanja, neće biti ovako sigurno...Biće to neizvestan meč posebno što je Nadal još u fazi povratka...

ZANIMLJIVA JE SADA,kada je Nadal ponovo 2.,nedavna MARIEVA izjava da je do Feda i prvog mesta samo PAR MILIMETARA !!!

ja

pre 16 godina

To za drugo mesto nije bas tako sigurno.
Nadal bi lako mogao da ispadne u cetvrtfinalu cime bi izgubio 540 bodova na listi.
Djokovic bi sa titulom zaradio 1100 bodova.
S obzirom da je trenutna razlika izmedju Djokovica i Nadala 1365 bodova, Novak bi sa titulom dosao na 2. mesto sa blizu 300 bodova prednosti u odnosu na Nadala.
Nadal je za sada prestigao Mareja na listi, ali bi Djokovic mogao da ih prestigne obojicu.

Gledajuci kako igra Djokovic, a kako Nadal ovakav razvoj dogadjaja uopste nije nemoguc.
Cak bi recimo sa tom titulom Novak imao teorijske sanse da zavrsi godinu i na prvom mestu.
Ako bi osvojio titulu automatski bi bio na 2000 ili 1640 bodova daleko od Federera.
Obojica do kraja godine gube slican broj bodova.
Ostala su jos 3 mastersa do kraja godine na kojima titule ukupno donose 3500 bodova.
Finalisti na ta 3 turnira dobijaju 2000 bodova.
Teorijski bi Novak sa te 3 titule imao sansu da zavrsi godinu na prvom mestu, cak i da Federer na sva 3 turnira udje u finale.
Naravno sve je ovo teorija, ali sasvim je realno ocekivati Novaka na kraju godine na drugom mestu, jer jednostavno ove godine igra bolje nego ikada.

Jednorog68

pre 16 godina

Kao prvo, moram da pohvalim profesionalnost i ažurnost Kuće B 92.

Od izuzetno kvalitetnog i nadasve uzbudljivog meča Gaela i Rafe nije prošlo ni pola sata, a vest već stoji.

Gael Monfis je nesporno zaniljiv i, po svom tenisu, prepoznatljiv igrač.Komentator je u par mahova tačno rekao da taj teniser može da pobedi svakoga, kada mu ide, i nikoga, kada mu ne ide.
U prvom setu, Gael je pružio ubedljuvu igru i u egaliziranoj borbi, ipak bio bolji u "trinaestoim" gemu.

Ali, Rafa je Rafa. Ova tautologija se svuda i na svakom mestu isto čita i tumačenje joj ne treba.
Suština Rafine igre, pored znanja i mentalne čvrstine, je u potpunoj posvećenosti igri. Teško da takav kakav je može biti gubitnik.
U naredna tri seta videli smo iscrpljenog, nepreciznog i mentalno poljuljanog
Monfisa i Rafu u sve žešćem naletu.Povremeni proplamsaji lepe Gaelove igre nisu bili dovoljni da ugroze Rafin put ka pobedi.

Utisak je da Nadal, iz meča u meč, podiže nivo igre i dobija na samopouzdanju,koje je u prethodnom meču sa Alamgrom, evidentno bilo nedovoljno.

Naredni protivnik, sa svojim planetarno vrednim forhendom, nije lak. Ali ni Rafa se ne predaje bez ostavljanja srca na terenu.

Nisam prorok, ali mogu da izrazim svoju želju da Nadal i dalje podiže kvalitet i nastavi da pobeđuje.

Večeras se vratio (hvala i Čili!) na #2 , posle tri sedmice provedene na #3.

I to je veliki motiv da uradi sve što može za najbolji učinak na US Openu.

ja

pre 16 godina

To za drugo mesto nije bas tako sigurno.
Nadal bi lako mogao da ispadne u cetvrtfinalu cime bi izgubio 540 bodova na listi.
Djokovic bi sa titulom zaradio 1100 bodova.
S obzirom da je trenutna razlika izmedju Djokovica i Nadala 1365 bodova, Novak bi sa titulom dosao na 2. mesto sa blizu 300 bodova prednosti u odnosu na Nadala.
Nadal je za sada prestigao Mareja na listi, ali bi Djokovic mogao da ih prestigne obojicu.

Gledajuci kako igra Djokovic, a kako Nadal ovakav razvoj dogadjaja uopste nije nemoguc.
Cak bi recimo sa tom titulom Novak imao teorijske sanse da zavrsi godinu i na prvom mestu.
Ako bi osvojio titulu automatski bi bio na 2000 ili 1640 bodova daleko od Federera.
Obojica do kraja godine gube slican broj bodova.
Ostala su jos 3 mastersa do kraja godine na kojima titule ukupno donose 3500 bodova.
Finalisti na ta 3 turnira dobijaju 2000 bodova.
Teorijski bi Novak sa te 3 titule imao sansu da zavrsi godinu na prvom mestu, cak i da Federer na sva 3 turnira udje u finale.
Naravno sve je ovo teorija, ali sasvim je realno ocekivati Novaka na kraju godine na drugom mestu, jer jednostavno ove godine igra bolje nego ikada.

Jednorog68

pre 16 godina

Kao prvo, moram da pohvalim profesionalnost i ažurnost Kuće B 92.

Od izuzetno kvalitetnog i nadasve uzbudljivog meča Gaela i Rafe nije prošlo ni pola sata, a vest već stoji.

Gael Monfis je nesporno zaniljiv i, po svom tenisu, prepoznatljiv igrač.Komentator je u par mahova tačno rekao da taj teniser može da pobedi svakoga, kada mu ide, i nikoga, kada mu ne ide.
U prvom setu, Gael je pružio ubedljuvu igru i u egaliziranoj borbi, ipak bio bolji u "trinaestoim" gemu.

Ali, Rafa je Rafa. Ova tautologija se svuda i na svakom mestu isto čita i tumačenje joj ne treba.
Suština Rafine igre, pored znanja i mentalne čvrstine, je u potpunoj posvećenosti igri. Teško da takav kakav je može biti gubitnik.
U naredna tri seta videli smo iscrpljenog, nepreciznog i mentalno poljuljanog
Monfisa i Rafu u sve žešćem naletu.Povremeni proplamsaji lepe Gaelove igre nisu bili dovoljni da ugroze Rafin put ka pobedi.

Utisak je da Nadal, iz meča u meč, podiže nivo igre i dobija na samopouzdanju,koje je u prethodnom meču sa Alamgrom, evidentno bilo nedovoljno.

Naredni protivnik, sa svojim planetarno vrednim forhendom, nije lak. Ali ni Rafa se ne predaje bez ostavljanja srca na terenu.

Nisam prorok, ali mogu da izrazim svoju želju da Nadal i dalje podiže kvalitet i nastavi da pobeđuje.

Večeras se vratio (hvala i Čili!) na #2 , posle tri sedmice provedene na #3.

I to je veliki motiv da uradi sve što može za najbolji učinak na US Openu.

nikol dž. femija

pre 16 godina

OČEKIVANO. ČESTITKE. Nadal bi i na jednoj nozi išao na pobedu protiv Monfilsa, a još mu je u igri bilo i drugo mesto..!!! TO ŠPANAC ne ispušta.

PROTIV Gonzalesa koji je igrač SA SRCEM, VELIKIM SRCEM i petljom,pored znanja, neće biti ovako sigurno...Biće to neizvestan meč posebno što je Nadal još u fazi povratka...

ZANIMLJIVA JE SADA,kada je Nadal ponovo 2.,nedavna MARIEVA izjava da je do Feda i prvog mesta samo PAR MILIMETARA !!!

Slobix

pre 16 godina

Ja sam vrlo skeptičan po pitanju Novakovog plasmana. Svi znamo da može mnogo - ali nekako uvek visi u vazduhu pitanje koliko mnogo? Pritom, put do titule vodi preko Federera tako da... Čovek ponovo igra briljantno. Iako mi je drago što će Marej pasti, igra najužasniji tenis od svih vodećih tenisera...

mms

pre 16 godina

hvala bogu da ovaj Marej se spusta na listi... pojma nema, ni jedan geand slam nije uzeo a oce da bude drugi. ovo mu je kao sezona zivota ne moze ni na jednom grand slam-u nista

ivanna

pre 16 godina

Rafa imao lak zreb? Imao je najtezi zreb od prve cetvorice! Ili hocete da kazete da je neki tamo Witten bolji teniser od Gaskea, Kifera, Almagra? Svasta! Rafa podize nivo igre iz meca u mec, i to je dobro.. Ako bude igrao kao protiv Monfilsa, mislim da Gonzales nece imati nikakve sanse protiv njega.. Svakako da ne treba potcenjivati Gonzalesov forhend, ali Rafa izadje na kraj i sa mnogo boljim igracima od Fernanda!
Vamos Rafa!

Ekonomidis

pre 16 godina

Iako ga ne volim, drago mi je da se vraca jer je to dobro za tenis...
Ali do sada, realno gledano Nadal je imao relativno lak zreb izuzevsi eventualno Monfils-a. Treba videti kako ce se nositi sa Top 8 igracima.
(Ivan, 9. septembar 2009 10:33)

???

Rafa je imao najtezi zreb, Gaske, Kifer, Almagro, Monfils, Gonzalez, Del Potro...

micke

pre 16 godina

@ja

Na osnovu čega ti tvrdiš da Djokovic igra bolje nego ikada? Na grand slemovima ove godine nije otišao dalje od četvtrfinala, a prošle ima jednu titiulu jedno finale i jedno polufunale. Znači da ove godine igra dosta lošije nego prošle godine.
Da bi prestigo Rafu Djokovic treba da pobedi Vredaska Federera i drugog finalistu. Šanse za tako nešto su 0% Baš me intersuje koliko su šanse po tebi za tako nešto dogodi ili si to onoj "sto je babi milo to se babi snilo".
Djokovic do kraja godine brani 1960 poena(Masters 1300,
Madrid 360,Paris 150, Bankok150) ako osvoji USO imaće 8760 i ako osvoji sve te turnire po tvojim predvidjanima(opet "sto je babi milo to se babi snilo") imaće maksimum 10300 dok ako Federer pobedi Solderinga imaće 10760. Federer do kraja godine brani 1400(Masters 200 Bazel 500,madird 450,Paris 250) te će do kraja godine trebati da odbrani 950 bodova, sto je vrlo verovatno.
Pošto si ti dao predvidjane da će Djokovic biti prvi na kraju godine biti prvi ja predvidjam da će pasti na peto mesto na kraju godine ako ne odigra dovoljno dobro(izgubi od Verdaska ili Federea na USO itd.) a Del Potro odigra dovoljno dobro(od polufinala do pobeda na USO itd). Živi bili pa videli.

Ivan

pre 16 godina

Iako ga ne volim, drago mi je da se vraca jer je to dobro za tenis...
Ali do sada, realno gledano Nadal je imao relativno lak zreb izuzevsi eventualno Monfils-a. Treba videti kako ce se nositi sa Top 8 igracima.

John McEnroe

pre 16 godina

Nisam znao da toliko ljudi prate spanske serije i svi pisu Vamos Rafa.Rafa im je blizi od Noleta. Jos kada promeni tesne gace bice jos blizi. Dobro je da je ovaj zrdjali ispao. Gubi bodove od US opena ali izgubice i 1000 od Mastersa u Madridu koji je iz Novembra prebacen pred RG

goxy

pre 16 godina

Nole je naš i samim tim najbolji. Ali najlepše mečeve igra GONZALES. NI PET SEKUNDI NE PRODJE U PAUZI IZMEDJU DVA POENA. FAJTER, NAPADAČ, TO JE TENIS. A ne kao Marej, da čeka greške i pipmpla lopticu. Ili ka o Jelene ne daj Bože.

milos

pre 16 godina

-ja- je u pravu, ukoliko Djokovic osvoji turnir( mada sam siguran da do toga nece doci i da ce u najboljem slucaju ispasti u polufinalu od Federera) onda bi Djokovic bio drugi, naravno uz to je potrebno da Nadal ispadne od Gonzalesa.

Rafa

pre 16 godina

(Ivan, 9. septembar 2009 10:33)

Nadal imao lak zreb?? Dal si ti normalan? Nadal je imao ubedljivo najtezi zreb u prwa 4 kola, od tenisera iz TOP 4!
Risar Gaske, Nikolas Kifer, Nikolas Almagro i Gael Monfils! To tebi lak zreb?????

d

pre 16 godina

(micke, 9. septembar 2009 12:31)

ne brini se nista, on ti je stari kompleks. decko je samo frustriran sto je cilic pokazao ovakvu igru pa lupeta da djokovic igra sezonu zivota a lani je imao puno bolje rezultate i borio se za 2. mjesto.

neki lik

pre 16 godina

E neka se vratio tamo gde mu je mesto, no1 i no2,ako se cudo dogodi i Nole osvoji us open prestice Mareja koji je sad 3. al Nadala ne moze,znaci moze biti treci jako blizu 2. Nadalu.

d

pre 16 godina

inace zanimljivo je to, ocito ima neka tajna veza između hrvata i nadala: prvo mu je karlovic lani obezbijedio 1. mjesto, također na americkoj turneji,a sad evo i cilic 2.
tako i treba, decko je kralj. premda samo je jedan pravi kralj: to je federer,a ko drugi. i naravno ivanisevic,ne zbog svog teniskog znanja vec neponovljivog duha. vidim da ga jedan mladic sa ovih prsotora kopira ali kao sto svi vrlo dobro znamo sve kopije su losije od originala.

Dejan

pre 16 godina

Tako agresivnog Nadala u igri jos nisam vidio do sada. Poceo je igrati brzi tenis ili ga je Monfils nazivcirao sa par krajnje degutantnih proslava nekih poena u prvom setu. Sve u svemu, sinoc je na terenu bio nov Nadal (osim u prvom setu, ali tu se vidjelo koliko je fizicki spremniji od Monfilsa, jer je ovaj u drugom setu totalno fizicki pao), a hoce li takav i dalje biti, vrijeme ce pokazati.

disORDER

pre 16 godina

Koliko se samo pricalo o dobroj igri Monfisa pre ovog meca, a onda Veliko NISTA. Igrao se sjajan tenis u prvom setu, ali se ovaj Monfils toliko ispucao da vec u drugom setu nije mogao da dise. Nema sanse Monfis da bude vrhunski igrac, jer forsira, a ne moze da zavrsi. Nadal stize nemoguce. Zasluzuje 2. mesto. Realan poredak je Roger, Nadal, Novak, Rodik... Novaku je prilicno konstantan, ali mu je protrebna jos jedna stepenica da bi prestigao prvu dvojicu. Ima Rogerov talenat, ali nema Nadalovo zalaganje. Mozda Nole ima najbolji zivot od svih njih. Puno zaradjuje, uvek pri vrhu, a zivi zanimljiv zivot i izvan tenisa. Nadal izgleda ok momak, ali pomalo mentalno uzrujan. Unervozim se kad ga vidim da pravi one sablonske pokrete izmedju poena u svom tom praznoverju. Sav se pretvorio u tenis. Svojim prenabildovanim telom me podseca na chiropractor-a po sistemu: Necu da ti polomim kicmu, ali cu te razvuci, extremno demolirati, ni bol u iscedjenim kostima neces osetiti, osmeh sa lica ce ti brzo nestati, a bices pocastvovan sto si bio vidjen pokraj mene. Sledeci molim.

ja

pre 16 godina

To za drugo mesto nije bas tako sigurno.
Nadal bi lako mogao da ispadne u cetvrtfinalu cime bi izgubio 540 bodova na listi.
Djokovic bi sa titulom zaradio 1100 bodova.
S obzirom da je trenutna razlika izmedju Djokovica i Nadala 1365 bodova, Novak bi sa titulom dosao na 2. mesto sa blizu 300 bodova prednosti u odnosu na Nadala.
Nadal je za sada prestigao Mareja na listi, ali bi Djokovic mogao da ih prestigne obojicu.

Gledajuci kako igra Djokovic, a kako Nadal ovakav razvoj dogadjaja uopste nije nemoguc.
Cak bi recimo sa tom titulom Novak imao teorijske sanse da zavrsi godinu i na prvom mestu.
Ako bi osvojio titulu automatski bi bio na 2000 ili 1640 bodova daleko od Federera.
Obojica do kraja godine gube slican broj bodova.
Ostala su jos 3 mastersa do kraja godine na kojima titule ukupno donose 3500 bodova.
Finalisti na ta 3 turnira dobijaju 2000 bodova.
Teorijski bi Novak sa te 3 titule imao sansu da zavrsi godinu na prvom mestu, cak i da Federer na sva 3 turnira udje u finale.
Naravno sve je ovo teorija, ali sasvim je realno ocekivati Novaka na kraju godine na drugom mestu, jer jednostavno ove godine igra bolje nego ikada.

d

pre 16 godina

inace zanimljivo je to, ocito ima neka tajna veza između hrvata i nadala: prvo mu je karlovic lani obezbijedio 1. mjesto, također na americkoj turneji,a sad evo i cilic 2.
tako i treba, decko je kralj. premda samo je jedan pravi kralj: to je federer,a ko drugi. i naravno ivanisevic,ne zbog svog teniskog znanja vec neponovljivog duha. vidim da ga jedan mladic sa ovih prsotora kopira ali kao sto svi vrlo dobro znamo sve kopije su losije od originala.

micke

pre 16 godina

@ja

Na osnovu čega ti tvrdiš da Djokovic igra bolje nego ikada? Na grand slemovima ove godine nije otišao dalje od četvtrfinala, a prošle ima jednu titiulu jedno finale i jedno polufunale. Znači da ove godine igra dosta lošije nego prošle godine.
Da bi prestigo Rafu Djokovic treba da pobedi Vredaska Federera i drugog finalistu. Šanse za tako nešto su 0% Baš me intersuje koliko su šanse po tebi za tako nešto dogodi ili si to onoj "sto je babi milo to se babi snilo".
Djokovic do kraja godine brani 1960 poena(Masters 1300,
Madrid 360,Paris 150, Bankok150) ako osvoji USO imaće 8760 i ako osvoji sve te turnire po tvojim predvidjanima(opet "sto je babi milo to se babi snilo") imaće maksimum 10300 dok ako Federer pobedi Solderinga imaće 10760. Federer do kraja godine brani 1400(Masters 200 Bazel 500,madird 450,Paris 250) te će do kraja godine trebati da odbrani 950 bodova, sto je vrlo verovatno.
Pošto si ti dao predvidjane da će Djokovic biti prvi na kraju godine biti prvi ja predvidjam da će pasti na peto mesto na kraju godine ako ne odigra dovoljno dobro(izgubi od Verdaska ili Federea na USO itd.) a Del Potro odigra dovoljno dobro(od polufinala do pobeda na USO itd). Živi bili pa videli.

Jednorog68

pre 16 godina

Kao prvo, moram da pohvalim profesionalnost i ažurnost Kuće B 92.

Od izuzetno kvalitetnog i nadasve uzbudljivog meča Gaela i Rafe nije prošlo ni pola sata, a vest već stoji.

Gael Monfis je nesporno zaniljiv i, po svom tenisu, prepoznatljiv igrač.Komentator je u par mahova tačno rekao da taj teniser može da pobedi svakoga, kada mu ide, i nikoga, kada mu ne ide.
U prvom setu, Gael je pružio ubedljuvu igru i u egaliziranoj borbi, ipak bio bolji u "trinaestoim" gemu.

Ali, Rafa je Rafa. Ova tautologija se svuda i na svakom mestu isto čita i tumačenje joj ne treba.
Suština Rafine igre, pored znanja i mentalne čvrstine, je u potpunoj posvećenosti igri. Teško da takav kakav je može biti gubitnik.
U naredna tri seta videli smo iscrpljenog, nepreciznog i mentalno poljuljanog
Monfisa i Rafu u sve žešćem naletu.Povremeni proplamsaji lepe Gaelove igre nisu bili dovoljni da ugroze Rafin put ka pobedi.

Utisak je da Nadal, iz meča u meč, podiže nivo igre i dobija na samopouzdanju,koje je u prethodnom meču sa Alamgrom, evidentno bilo nedovoljno.

Naredni protivnik, sa svojim planetarno vrednim forhendom, nije lak. Ali ni Rafa se ne predaje bez ostavljanja srca na terenu.

Nisam prorok, ali mogu da izrazim svoju želju da Nadal i dalje podiže kvalitet i nastavi da pobeđuje.

Večeras se vratio (hvala i Čili!) na #2 , posle tri sedmice provedene na #3.

I to je veliki motiv da uradi sve što može za najbolji učinak na US Openu.

milos

pre 16 godina

-ja- je u pravu, ukoliko Djokovic osvoji turnir( mada sam siguran da do toga nece doci i da ce u najboljem slucaju ispasti u polufinalu od Federera) onda bi Djokovic bio drugi, naravno uz to je potrebno da Nadal ispadne od Gonzalesa.

John McEnroe

pre 16 godina

Nisam znao da toliko ljudi prate spanske serije i svi pisu Vamos Rafa.Rafa im je blizi od Noleta. Jos kada promeni tesne gace bice jos blizi. Dobro je da je ovaj zrdjali ispao. Gubi bodove od US opena ali izgubice i 1000 od Mastersa u Madridu koji je iz Novembra prebacen pred RG

Ivan

pre 16 godina

Iako ga ne volim, drago mi je da se vraca jer je to dobro za tenis...
Ali do sada, realno gledano Nadal je imao relativno lak zreb izuzevsi eventualno Monfils-a. Treba videti kako ce se nositi sa Top 8 igracima.

d

pre 16 godina

(micke, 9. septembar 2009 12:31)

ne brini se nista, on ti je stari kompleks. decko je samo frustriran sto je cilic pokazao ovakvu igru pa lupeta da djokovic igra sezonu zivota a lani je imao puno bolje rezultate i borio se za 2. mjesto.

ivanna

pre 16 godina

Rafa imao lak zreb? Imao je najtezi zreb od prve cetvorice! Ili hocete da kazete da je neki tamo Witten bolji teniser od Gaskea, Kifera, Almagra? Svasta! Rafa podize nivo igre iz meca u mec, i to je dobro.. Ako bude igrao kao protiv Monfilsa, mislim da Gonzales nece imati nikakve sanse protiv njega.. Svakako da ne treba potcenjivati Gonzalesov forhend, ali Rafa izadje na kraj i sa mnogo boljim igracima od Fernanda!
Vamos Rafa!

Ekonomidis

pre 16 godina

Iako ga ne volim, drago mi je da se vraca jer je to dobro za tenis...
Ali do sada, realno gledano Nadal je imao relativno lak zreb izuzevsi eventualno Monfils-a. Treba videti kako ce se nositi sa Top 8 igracima.
(Ivan, 9. septembar 2009 10:33)

???

Rafa je imao najtezi zreb, Gaske, Kifer, Almagro, Monfils, Gonzalez, Del Potro...

disORDER

pre 16 godina

Koliko se samo pricalo o dobroj igri Monfisa pre ovog meca, a onda Veliko NISTA. Igrao se sjajan tenis u prvom setu, ali se ovaj Monfils toliko ispucao da vec u drugom setu nije mogao da dise. Nema sanse Monfis da bude vrhunski igrac, jer forsira, a ne moze da zavrsi. Nadal stize nemoguce. Zasluzuje 2. mesto. Realan poredak je Roger, Nadal, Novak, Rodik... Novaku je prilicno konstantan, ali mu je protrebna jos jedna stepenica da bi prestigao prvu dvojicu. Ima Rogerov talenat, ali nema Nadalovo zalaganje. Mozda Nole ima najbolji zivot od svih njih. Puno zaradjuje, uvek pri vrhu, a zivi zanimljiv zivot i izvan tenisa. Nadal izgleda ok momak, ali pomalo mentalno uzrujan. Unervozim se kad ga vidim da pravi one sablonske pokrete izmedju poena u svom tom praznoverju. Sav se pretvorio u tenis. Svojim prenabildovanim telom me podseca na chiropractor-a po sistemu: Necu da ti polomim kicmu, ali cu te razvuci, extremno demolirati, ni bol u iscedjenim kostima neces osetiti, osmeh sa lica ce ti brzo nestati, a bices pocastvovan sto si bio vidjen pokraj mene. Sledeci molim.

mms

pre 16 godina

hvala bogu da ovaj Marej se spusta na listi... pojma nema, ni jedan geand slam nije uzeo a oce da bude drugi. ovo mu je kao sezona zivota ne moze ni na jednom grand slam-u nista

goxy

pre 16 godina

Nole je naš i samim tim najbolji. Ali najlepše mečeve igra GONZALES. NI PET SEKUNDI NE PRODJE U PAUZI IZMEDJU DVA POENA. FAJTER, NAPADAČ, TO JE TENIS. A ne kao Marej, da čeka greške i pipmpla lopticu. Ili ka o Jelene ne daj Bože.

neki lik

pre 16 godina

E neka se vratio tamo gde mu je mesto, no1 i no2,ako se cudo dogodi i Nole osvoji us open prestice Mareja koji je sad 3. al Nadala ne moze,znaci moze biti treci jako blizu 2. Nadalu.

Slobix

pre 16 godina

Ja sam vrlo skeptičan po pitanju Novakovog plasmana. Svi znamo da može mnogo - ali nekako uvek visi u vazduhu pitanje koliko mnogo? Pritom, put do titule vodi preko Federera tako da... Čovek ponovo igra briljantno. Iako mi je drago što će Marej pasti, igra najužasniji tenis od svih vodećih tenisera...

nikol dž. femija

pre 16 godina

OČEKIVANO. ČESTITKE. Nadal bi i na jednoj nozi išao na pobedu protiv Monfilsa, a još mu je u igri bilo i drugo mesto..!!! TO ŠPANAC ne ispušta.

PROTIV Gonzalesa koji je igrač SA SRCEM, VELIKIM SRCEM i petljom,pored znanja, neće biti ovako sigurno...Biće to neizvestan meč posebno što je Nadal još u fazi povratka...

ZANIMLJIVA JE SADA,kada je Nadal ponovo 2.,nedavna MARIEVA izjava da je do Feda i prvog mesta samo PAR MILIMETARA !!!

Dejan

pre 16 godina

Tako agresivnog Nadala u igri jos nisam vidio do sada. Poceo je igrati brzi tenis ili ga je Monfils nazivcirao sa par krajnje degutantnih proslava nekih poena u prvom setu. Sve u svemu, sinoc je na terenu bio nov Nadal (osim u prvom setu, ali tu se vidjelo koliko je fizicki spremniji od Monfilsa, jer je ovaj u drugom setu totalno fizicki pao), a hoce li takav i dalje biti, vrijeme ce pokazati.

Rafa

pre 16 godina

(Ivan, 9. septembar 2009 10:33)

Nadal imao lak zreb?? Dal si ti normalan? Nadal je imao ubedljivo najtezi zreb u prwa 4 kola, od tenisera iz TOP 4!
Risar Gaske, Nikolas Kifer, Nikolas Almagro i Gael Monfils! To tebi lak zreb?????