gandra
pre 5 godina
Kakva savrsena plava boja...
Petak, 28.05.2021.
09:46
IMAGE SOURCE
pre 5 godina
Kakva savrsena plava boja...
pre 5 godina
Bezvezan auto. 20 miliona?! Svet poludeo totalno.
pre 5 godina
braćo, ne mogu bogataši da se obogate dovoljno koliko mi možemo da budemo siromašni. i duhovno i materijalno. iz inata, naravno.
(ЦриптоY4r3t|n4, 28. maj 2021 13:05)
Tako je, vidjamo to svakodnevno od tebe. Nemas jedan komentar koji ima vise pozitivnih od negativnih ocena. Nastavi da budes duhovno bogat, sve nas razonodis.
pre 5 godina
Ovaj auto NIJE RUŽAN!!!
pre 5 godina
Vidiš, nose flaše šampanjca i čaše u gepeku, a imaju i suncobran. Pa lepo, gospodski. Ja vozim stariji, jeftin auto , u gepeku često gajba piva, čaše ne nosim, nema potrebe. Suncobran takođe nemam, parkiran ispod drveta. Nešto im i ne zavidim, nije loše ni ovako.
pre 5 godina
Razmisljanje prosecnog Srbina: koliko se polovnih golfova, opela i audija moze kupiti za te pare...
pre 5 godina
Predivna mu je boja.
pre 5 godina
20 mil za friz
pre 5 godina
Zalepile mi karike na 2 klipa, 1.5dci motor. Jel zna neko majstora da mi to otvori i sredi za ispod 400e ?! Evo skupio sam 250,a od sledeće plate ću valjda da ostavim još 100. Zamena vozila ne dolazi u obzir, deca se naučila da spavaju u svojim sedištima a žena je još pomalo loš vozač, zamisli da mi ogrebe novi rolls roys !! ;-)
pre 5 godina
Verovatno ni jedan od ova tri primerka neće preći više od par stotina kilometara, ovo su automobili za kolekcionare. Za dvadesetak godina će udvostručiti vrednost. Stajaće u garaži, povremeno napraviti neki krug i to je to.
pre 5 godina
Ciljani kupac ovog auta je onaj kojem ovaj stvar nije potrebna već samo traži načina da spiska makar delić svog novca koji stoji beskorisno na računu.
pre 5 godina
Ruzno do bola.
pre 5 godina
A jel može na lizing?
pre 5 godina
Kol'ko troši?
pre 5 godina
Dati 23 miliona da bi sedili na dve hoklice pod suncobranom, u prirodi?
Jebo budale...
(Ivan Polić Zoki, 28. maj 2021 11:24)
Oni budale što imaju toliko da daju za auto? A zamisli da se pojave sa njim u Beton hali ili u Strahinjića Bana? Tu se okupljaju sirote lepotice. Nikako da shvatiš i Yugo ovako kako izgleda da košta 23 miliona evra za njim bi se okretali. Ne zbog kola nego da vide ko to ima 23 miliona evra za auto?
pre 5 godina
Ta trojica ce po 20 mil da plate da bi izigravali piknik...
pre 5 godina
e živote, nekom si majka a nekom maćeha.
malo češće maćeha doduše.
a pogotovo na ovim ubogim prostorima.
(ЦриптоY4r3t|n4, 28. maj 2021 12:35)
Ne kukaj, Bog ti dao zdravlje, a odlicno se moze voziti i sa TOYOTOM RAV4...
pre 5 godina
Zamisli Van Gogh uložio 100$ za farbu i platno i slika sad vredi 100 mil $. Nikad nećeš razumeti...
(Nenad
a da je naslikao neki anonimus vredela bi 100e...nije svejedno ko je slikar.to ti je isto sa automobilima,nije isto ako auto napravi majstor Pera iz DDR-a sa drustvom iz kafane.ili Ferari i BMW u svojim fabrikama..jer majstoru Peri i druzini bi se gledale sitnice,gde je sta nabavio i koji je materijal,jer tako?..a Ferariju se to ne gleda i ti se nikada neces zapitati.jer Ferari,RR,imaju istoriju,ime,logo...verujes im i to ti nikada nece pasti na pamet i da dovodis u sumnju.
isto kao sto mozda ne znas gde se prave delovi za Audi,BMW.Merc...e prave ih Limun,balkanci,Rumuni,hindusi,kurta i murta.ali opet nikada neces postaviti sebi to pitanje jer su to brendovi,jer tako?
i ti poredis babe i zabe...ako ne razumes sta pisem,ja nisam Van Gog da ti crtam.nije bitno ulaganje nego ko to radi.neko je bolji slikar od Van Goga ali nije Van Gog.neko uz mnogo vezbe bolje odsvira gitaru od Hendriksa,ali nije Hendriks.kontas???
pre 5 godina
@ Uskok
Slatko si me nasmejao, ali si u pravu sve sto si rekao.
pre 5 godina
Auto kao auto ne izgleda kao da vredi toliko para ali su mi smešni ovi nabeđeni koji kao hoće da nam objasne u klipu kako je to neznamšta i da su napravili čudo.
pre 5 godina
Nisam iz tog sveta i bas nista mi ovde nije jasno. Iz teksta se ne moze videti zasto ovaj automobil ima tu cenu. Performanse nisu nista nevidjeno a nema podataka ni da je napravljen od posebnih materijala. Razumem cenu od nekoliko miliona ali nekoliko desetina miliona je vec nerazumljivo.
pre 5 godina
Lepo je videti klasične instrumente a ne televizor!
pre 5 godina
koja mu je potrosnja
pre 5 godina
Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Kad pođem na posao, isprate me deca, supruga, pas i dve mačke, takođe me i dočekaju. E vidiš, to je sreća, a ne materijalne stvari i gvožđurija.
Šurak mi je jedan od najbogatijih ljudi u gradu i okolini, poseduje kuće, lokale, hotele. Razmišljao je nekad kao ti, a sada bi dao sve to samo da je na mom mestu. Samoća je još teža u kući od 800 metara kvadratnih. Njega nema ko ni da isprati ni da dočeka, umreće sam ko panj. Promašen život.
pre 5 godina
Da skinu jednu nulu sa kraja, pa da pričamo...
pre 5 godina
Svi furaju case i sampanjac u autima. Moracu i ja da ubacim u mog kadeta. Umesto poluosovine da zvecka.
pre 5 godina
Slažem se sa nekim komentarima da je auto sigurno dobar,zj.veoma kvalitetan,ali iskreno rečeno,bez obzira na cenu od 23 miliona eura,meni je ovaj auto izrazito ružan. Nekako mi je dizajn skroz odvratan,antipatičan baš bez veze. Meni je na primer po dizajnu milion puta lepši Fiat Stilo(sa troje vrata) nego ovaj auto ali o ukusima se ne raspravlja,tako da ko ima viška 23 miliona evra-samo napred,kupujte ljudi. Pozdrav iz Lazarevca
pre 5 godina
Sve jasno, zbog suncobrana i hoklica mora da košta :)
pre 5 godina
Jedva čekamo rat ljudi protiv mašina...
Dakle, idemo u 3 LPM svi skupa, zbog klime, plastike, izumiranja pčela, gladi, bolesti i otpornih bakterija, otopljavanja, olova u vazduhu, ozonskih rupa, seče Amazonije...sva priroda nam visi o koncu, a oni roknu kola V12 motor za 20-ak miliona evra/funti , svejedno.
Nekoliko sadašnjih menadžera će uživati još koji deceniju u parama zarađenim na ovaj način, ali već tamo 2050 npr., počećemo masovno krepavati ako se pre toga ne pobijemo zbog vode.
Crkli dabogda svi koji ga kupe za te novce. Crkli svi koji kupe auto skuplji od 50.000€. Ne možeš da se uklopiš u toliko, a ostatak podeliš sirotinji, bolesnima, gladnima? Crkni, crko daboga!
pre 5 godina
@mr.wolf : dragi brate, ja zivim u pecini sa 12ro dece i nikada neces ni razumeti koliko smo mi avganistanski pastiri srecni....
pre 5 godina
za lizing spremni.
pre 5 godina
Vredi mozda milion-dva. Ostalo je 400kg zlata u gepeku.
pre 5 godina
0
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Je l ovo Soraja ili Stanija?
pre 5 godina
Za te pare NASA posalje rover na Mars.
(lol, 28. maj 2021 15:11)
Bravo. Upravo si pronasao jos besmisleniji nacin da se toliki novac potrosi
pre 5 godina
Verujem da je dobar...
...al' mi neuporedivo bolja 23 000 000...
pre 5 godina
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Ja kad pogledam svoje dete, znam da sam srecan, uspesan i bogat.
Tebi zelim da kupis nekad ovaj automobil. Ali da znas, to je gvozdje, plastika i staklo.... ako te te stvari cine srecnim....
pre 5 godina
Za te pare nekoliko Poršea,Mercedesa i BMW-a,pa ko normalan može da kupi ovaj cirkus sa suncobranom i hoklicama?
pre 5 godina
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
pre 5 godina
Sve je pitanje ličnog afiniteta. Recimo, da imam pare, bez razmišljanja bih kupio ovaj auto, jer je on unikatno umetničko delo. Medjutim, ne bi mi palo napamet ni u ludilu da iskeširam 10.000 evra za, recimo, neku firmiranu žensku tašnu.
pre 5 godina
Da i zanemarimo cenu, ovi linijski i okruhli farovi su bas lose uklopljeni. Kao da je neko naknadno budzio da prodje amss
pre 5 godina
mogli su reci i 50m, i opet bi se nasla budala koja ce kupiti.
(Lelemudan, 28. maj 2021 12:24)
ne znam baš ko je budala. onaj ko može, ima i hoće ili onaj ko nema pa moralizuje?
pre 5 godina
Necu, nema lcd...
pre 5 godina
poseban auto nema sta, sve iz fantoma samo mu je ime autenticno i cena normalno.
pre 5 godina
Najzalosnije od svega u industrijskom dizajnu je sto je modernisticki futuristicki konceptualizam zapeo tamo negde tridesetih i cetrdesetih godina. Nikako da se odlepe dizajneri od toga, samo reciklaza. Pogledajte drvene glisere iz tridesetih i cetrdesetih god proslog veka. To je taj stil. Taj dizajn pripada tom periodu i mesto mu je u muzeju. Ali najlakse je upecati klijentelu na nostalgiju i te klasicne "timless" trendove iz James Bond filmova. Ne kazem da je ruzan dizajn, naprotiv. Ali nije inovativno. Dosadno je kad se stilovi kopiraju i ponavljaju, a onda reklamiraju pod unikatno i novo. Trziste je prezasiceno tim pokusajima vracanja na staro. Vreme je za novu industrijsku revoluciju. Za nove ideje, nove pravce, novi tehnolosko-vizualni talas.
pre 5 godina
Ovo je kolekcionarski primerak. Napravljeno svega 3 komada, danas 23 mil. a za 20-30 godina kostace duplo. Onaj ko kupuje ovakav auto razmislja koliko ce zaraditi na njemu za tih 20-30 godina. Tako bogatasi razmisljaju a ne da li je lep, ruzan, praktican itd
pre 5 godina
Bezobrazluk. Oduvek su ogromne cene za neki proizvod bile odraz želje da se kaže ovo je za mene a nije za vas, a ovo je zaista prst u oko sirotinji. Pravo svakog je da prodaje po svojoj ceni, a i da kupi po ceni koju želi da plati, ali ovde se to zloupotrebljava da se pokaže ko je nebitna stoka, a ko može sve. “Jer sam tako u mogućnosti”, najodvratnija izjava svih vremena (osim u zezanju). Nije dovoljno da neko kupi auto u vrednosti nečije životne zarade, ili u našim platama 4 životne zarade, ne, to treba da bude 50 ili 100 životnih zarada. Za auto.
pre 5 godina
Rata $200 000 mesecno. Dace ga diler i za manje. Treba se cenkati.
pre 5 godina
Retro izgled
pre 5 godina
Za te pare NASA posalje rover na Mars.
pre 5 godina
Tesko sra**, i 6 milijardi da kosta. Prvo,ruzan je, drugo,bas ce neko da rashladjuje sampanjac pa onda da zaore po livadama s ovim autom i razapne suncobran i drvene stolove za piknik u prirodi ?! Deluje kao "hajmo nesto nebulozno i nespojivo da spojimo". Ne svidja mi se uopste tako nebulozan koncept.
pre 5 godina
Kako će da izbije neki rat ljudi moji jer ovolike socijalne razlike su prosto neodržive!
pre 5 godina
Prelepo. Da imam taj novac stao bih u red.
pre 5 godina
Glupost.
pre 5 godina
Meni ovo liči na onaj auto što ga pravi Proka (Mića Tatić) u Majskotrsoj radionici: voziš se, pa otvoriš suncobran, skuvaš kafu i uzmeš nešto (šampanj) iz frižidera... Malo sam šta gluplje video u životu: da u prirodu ideš luksuznom limuzinom od 6m, pa da ga voziš preko livade, ili da pored užarnih kola sediš pod suncobranom, pored samog asfalta.
Tolika glupost neće uticati na prodaju, ali će taj ko ga kupi imati najskuplji dokaz koliki je bilmez.
pre 5 godina
platis ?20 mil i vozas tanjire i escajg u gepeku. ovi iz BMW su se poceli sprdati iz ultra bogatih, tako i treba. jel ima ugradbena masina za pranje sudja ili ga vozas prljavog naokolo.
pre 5 godina
svet propada zbog bogatih kojima nista nije dovoljno.
pre 5 godina
Ma daj pet komada...
pre 5 godina
Porez na ovakvo vozilo bi trebalo da bude jedno 10% cene i sav prihod lepo u hum svrhe, pa nek se onda lepo na taj način dize cena
pre 5 godina
Vrlo praktičan auto za bogate i njihove bahanalije.
pre 5 godina
dd, 28. maj 2021 11:49)
Zamisli Van Gogh uložio 100$ za farbu i platno i slika sad vredi 100 mil $. Nikad nećeš razumeti...
pre 5 godina
Jedno je sigurno: kad napraviš milione - uvek postoje ljudi koji će deo tvog novca preusmeriti ka sebi. Najgore od svega što su obe strane srećne i zadovoljne zbog toga.
(rix, 28. maj 2021 12:20)
u 100 marki, ovo je srbin koji se raspravlja u maxiju što mu je radnik isekao 312 grama parizera a on je tražio 300 grama. da mi žena nije ispričala, ne bih verovao.
podržavam vas u svetoj borbi proteklih 10 godina za plate od 300€, samo istrajte.
braćo, ne mogu bogataši da se obogate dovoljno koliko mi možemo da budemo siromašni. i duhovno i materijalno. iz inata, naravno.
pre 5 godina
Ma princip je isti, sve ostalo su nijanse (novčane). Narod (konkretno komentatori kritičari) kupuju Lacoste ili Boss ili neku sličnu majicu, a ne neku (nepoznatog) domaćeg proizvodjača. A zašto? Naravno da bi prošetali krokodila na ponositim prsima. Koliko ja znam pamuk je pamuk, s tim što jedan košta 100, a drugi 10 eura. Ili zašto takva pomama za BMW-om ili Mercedesom na Balkanu? Šta fali autima iz Koreje? U krajnjem slučaju čovjek ima milijarde i hoće da potroši na auto 20-ak miliona. Njegova odluka. A zavist će postojati dok je ljudskig vijeka.
pre 5 godina
U ovom se slucaju ne kupuje auto. Placa se moc, prestiz, sujeta, status. Kad neko zaradjuje 200 eur u sekundi, mora i da kupi nesto slicno.
pre 5 godina
Novac se trosi sa onom brzinom i lakocom sa kojom se i zaradjuje. Neko ko ceo dan fizikalise na gradjevini za 40 evra meri svaki evro (dinar kad razmeni) i kupuje samo neophodno, a neko ko za dan na lak i brz nacin, koji mu omogucava internet zaradi milone, trosi brzo i mnogo. U razvoj neke elektro mehanicke sprave treba finansitati rad grupe inzenjera i dizajnera sto kosta puno novca. Sto je serija proizvoda veca cena se smanjuje i obrnuto. Ako posle tolikog rada i razvoja prodajete ogranicenu seriju koja nosi epitet ekskluzivnosti onda cena mora da pokrije veci deo tog razvoja uz cest finansijski gubitak fabrike. Ovaj auto sluzi iskljucivo za reklamu i prestiz fabrike koja ga pravi, a njegovo koriscenje je skoro nemoguce. Zamislite te milionere koji ga imaju kako se parkiraju u nekoj sumici, otvaraju gepek i piju ohladjeni sampanjac. Mogu, ali samo na svom imanju ogradjenom elektricnom ogradom sa video nadzorom i naoruzanim cuvarima.
pre 5 godina
Ovo je ruzno i odvratno, da imam milijarde ovo ne bih ni pogledao..
pre 5 godina
Ruzan kao lopov
pre 5 godina
Neki bi strucnjak to bolje objasnio od mene, ali neko bi mozda dao tih 23 miliona u ekstra profit a ovako moze da ima ovo cudo kome sa godinama samo raste cena
pre 5 godina
da ima srba milijardera, kupili bi ovo, pa drzali u selu, da nerviraju komsije. ovde, sada, moralisu "dokle je stigao kapitalizam". taj RR ce zaraditi pare na ovom modelu, dok je "naseg" juga finansirala cela drzava da bi postojao, ali oni i dalje misle da je to mudro. gadan smo narod. zato nam je i tako, kako nam je.
pre 5 godina
Ružan za sve pare.
pre 5 godina
Ako su Milioni dolara "taman", zbog čega ljudi imaju milijarde??
Pohlepa za tim' nikad ne prestaje. Ambicioznost je na početku, a kasnije POHLEPA.
pre 5 godina
Jedno je sigurno: kad napraviš milione - uvek postoje ljudi koji će deo tvog novca preusmeriti ka sebi. Najgore od svega što su obe strane srećne i zadovoljne zbog toga.
pre 5 godina
Ovo nažalost nije za milijonere ovde se milijarderi targetiraju.
pre 5 godina
mogli su reci i 50m, i opet bi se nasla budala koja ce kupiti.
pre 5 godina
Cela poenta priče je da će biti urađena samo 3 komada,za par godina ide ova cena još više,unikat ograničena serija podiže cenu ali opet kako god previše je ovo za jedan auto pa makar bio i RR...
pre 5 godina
Budalastina ima mnogo boljih nacina da se potrosi 20 mil. za pola miliona da biras auto a za kusur uzivas dozivotno
(Delije KiM, 28. maj 2021 11:34)
e živote, nekom si majka a nekom maćeha.
malo češće maćeha doduše.
a pogotovo na ovim ubogim prostorima.
pre 5 godina
Okay. Ima rojs-rojs mesto za kotlic odn rernu? Za filovane paprike i pasulj.
pre 5 godina
Ccc. Gde ide ovaj svet, sačuvaj Bože!
pre 5 godina
Za klijentelu koja ga kupuje ovo je daleko priuštivije nego nama prosečnoj raji (ne premijum nego jeftiniji) telefon.
pre 5 godina
ovaj auto realno vredi oko 100.000 evra...sve preko toga placas brend,ime,logo....itd.
zamislite tu zaradu kada ga prodas za 20 miliona?napravis jos 20 komada za sledece budale.
zato se i prave u ogranicenim serijama,ili u par komada.i to ulazi u cenu,po narudzbi....itd
ista situacija kao sa super sportskim automobilima.primer recimo Ferari koji ima slavnu proslost.oni i slicni isto to rade,naprave model u ogranicenoj seriji koji ih kosta manje od 100.000e a prodaju ga 2-3X skuplje ili 5-10X sve zavisi od broja komada u seriji.
sve sto platis platio si logo crnog konja,ime,brend,tradiciju,i jos imas specijalan uslov koji moras da ispunis da bi kupio sledeci model.a to je da moras da imas prethodne modele posebnih serija koji su kostale jako puno.sto manji broj cena je veca!!!tako da bi posedovao buduci model ferarija treba da imas Laferari.tako to ide.
isto sto sad imamo situaciju sa sportskim automobilima na baterije,druze moj cena 1-3 miliona evra????i naravno u par primeraka!!
egzotika mora da se plati,ok.ali bilo kako auto da napravis on realno ne moze da vredi vise od 100.000e.a kamoli vise miliona.20 miliona funti????tu mislim na te brendove.
zato svet i propada jer je zarada ogromna i sve vise ima milionera,milijardera....a sve vise siromasnih..ljudsko bice je alavo,pohlepno i gleda samo sebe!!!!
pre 5 godina
Lijep je, ali je malo precijenjen. Za te pare bi trebao i da leti.
pre 5 godina
... kad mi se nešto sviđa ne pitam za cenu !
pre 5 godina
Budalastina ima mnogo boljih nacina da se potrosi 20 mil. za pola miliona da biras auto a za kusur uzivas dozivotno
pre 5 godina
Milioneri se znoje, Milijarderi se smeju.
pre 5 godina
Ima auto slicne cene, pagani zonda barchetta
pre 5 godina
Dati 23 miliona da bi sedili na dve hoklice pod suncobranom, u prirodi?
Jebo budale...
pre 5 godina
Stvar prestiza, da parashi imaju neki osecaj da su nesto kupili...auto kao auto nista posebno, estetski cak neprivlacan...ali o ukusima se ne raspravlja.
pre 5 godina
Realno bi za te pare trebalo i da plovi kao gliser, ako ne i da leti.
pre 5 godina
Savršenstvo. Zadnji kraj me asocira na viziju Mercedes-Maybach 6 Cabriolet koji mi je atraktivniji.
https://www.youtube.com/watch?v=jTChckytUzw
pre 5 godina
Cena, vrednost i korist(korisnost) definitivno nisu iste kategorije !
pre 5 godina
Stvarno su preterali, 23 miliona €, jeste, ima puno bogatih kupaca iz arapskih zemalja i kine i prodace ih. kolko god da ih naprave ali cena je stvarno suluda- kako je neko vec rece, auto 300 000 ostalo na ime i imidz Rolce Royce-a...
pre 5 godina
posledice masovnig štampanja para.
lep auto
pre 5 godina
Ručno radjeni, možda pre 60 god. za sada trenutno ih rade roboti, bar je tako u fabrici u pogonu BMW u Dingolfingu gde se rade skoro svi modeli RR. ???
pre 5 godina
Moracu sebi kupiti polovan,dobijem za pola cene :)
pre 5 godina
... preskupo naravno ali računaju da po svetu ima bogatih kretena koji će ga kupiti da bi se pričalo ...
pre 5 godina
0.3 miliona evra auto - 23 miliona imidž, bend, tradicija, stil, ime.
pre 5 godina
Ovaj auto je klasičan i moderan.
pre 5 godina
MoŸe li sa se ugradi plin jer imam osećaj da troši puno
pre 5 godina
Precenjeno sranje...
pre 5 godina
Uzasi kapitalizma.
pre 5 godina
Dati 23 miliona da bi sedili na dve hoklice pod suncobranom, u prirodi?
Jebo budale...
pre 5 godina
0.3 miliona evra auto - 23 miliona imidž, bend, tradicija, stil, ime.
pre 5 godina
Realno bi za te pare trebalo i da plovi kao gliser, ako ne i da leti.
pre 5 godina
Milioneri se znoje, Milijarderi se smeju.
pre 5 godina
MoŸe li sa se ugradi plin jer imam osećaj da troši puno
pre 5 godina
Precenjeno sranje...
pre 5 godina
Uzasi kapitalizma.
pre 5 godina
Za klijentelu koja ga kupuje ovo je daleko priuštivije nego nama prosečnoj raji (ne premijum nego jeftiniji) telefon.
pre 5 godina
Stvarno su preterali, 23 miliona €, jeste, ima puno bogatih kupaca iz arapskih zemalja i kine i prodace ih. kolko god da ih naprave ali cena je stvarno suluda- kako je neko vec rece, auto 300 000 ostalo na ime i imidz Rolce Royce-a...
pre 5 godina
Ako su Milioni dolara "taman", zbog čega ljudi imaju milijarde??
Pohlepa za tim' nikad ne prestaje. Ambicioznost je na početku, a kasnije POHLEPA.
pre 5 godina
Meni ovo liči na onaj auto što ga pravi Proka (Mića Tatić) u Majskotrsoj radionici: voziš se, pa otvoriš suncobran, skuvaš kafu i uzmeš nešto (šampanj) iz frižidera... Malo sam šta gluplje video u životu: da u prirodu ideš luksuznom limuzinom od 6m, pa da ga voziš preko livade, ili da pored užarnih kola sediš pod suncobranom, pored samog asfalta.
Tolika glupost neće uticati na prodaju, ali će taj ko ga kupi imati najskuplji dokaz koliki je bilmez.
pre 5 godina
posledice masovnig štampanja para.
lep auto
pre 5 godina
Lijep je, ali je malo precijenjen. Za te pare bi trebao i da leti.
pre 5 godina
Ma princip je isti, sve ostalo su nijanse (novčane). Narod (konkretno komentatori kritičari) kupuju Lacoste ili Boss ili neku sličnu majicu, a ne neku (nepoznatog) domaćeg proizvodjača. A zašto? Naravno da bi prošetali krokodila na ponositim prsima. Koliko ja znam pamuk je pamuk, s tim što jedan košta 100, a drugi 10 eura. Ili zašto takva pomama za BMW-om ili Mercedesom na Balkanu? Šta fali autima iz Koreje? U krajnjem slučaju čovjek ima milijarde i hoće da potroši na auto 20-ak miliona. Njegova odluka. A zavist će postojati dok je ljudskig vijeka.
pre 5 godina
Cela poenta priče je da će biti urađena samo 3 komada,za par godina ide ova cena još više,unikat ograničena serija podiže cenu ali opet kako god previše je ovo za jedan auto pa makar bio i RR...
pre 5 godina
... preskupo naravno ali računaju da po svetu ima bogatih kretena koji će ga kupiti da bi se pričalo ...
pre 5 godina
U ovom se slucaju ne kupuje auto. Placa se moc, prestiz, sujeta, status. Kad neko zaradjuje 200 eur u sekundi, mora i da kupi nesto slicno.
pre 5 godina
Jedva čekamo rat ljudi protiv mašina...
Dakle, idemo u 3 LPM svi skupa, zbog klime, plastike, izumiranja pčela, gladi, bolesti i otpornih bakterija, otopljavanja, olova u vazduhu, ozonskih rupa, seče Amazonije...sva priroda nam visi o koncu, a oni roknu kola V12 motor za 20-ak miliona evra/funti , svejedno.
Nekoliko sadašnjih menadžera će uživati još koji deceniju u parama zarađenim na ovaj način, ali već tamo 2050 npr., počećemo masovno krepavati ako se pre toga ne pobijemo zbog vode.
Crkli dabogda svi koji ga kupe za te novce. Crkli svi koji kupe auto skuplji od 50.000€. Ne možeš da se uklopiš u toliko, a ostatak podeliš sirotinji, bolesnima, gladnima? Crkni, crko daboga!
pre 5 godina
Ccc. Gde ide ovaj svet, sačuvaj Bože!
pre 5 godina
Budalastina ima mnogo boljih nacina da se potrosi 20 mil. za pola miliona da biras auto a za kusur uzivas dozivotno
pre 5 godina
0
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Je l ovo Soraja ili Stanija?
pre 5 godina
... kad mi se nešto sviđa ne pitam za cenu !
pre 5 godina
Tesko sra**, i 6 milijardi da kosta. Prvo,ruzan je, drugo,bas ce neko da rashladjuje sampanjac pa onda da zaore po livadama s ovim autom i razapne suncobran i drvene stolove za piknik u prirodi ?! Deluje kao "hajmo nesto nebulozno i nespojivo da spojimo". Ne svidja mi se uopste tako nebulozan koncept.
pre 5 godina
Sve jasno, zbog suncobrana i hoklica mora da košta :)
pre 5 godina
Novac se trosi sa onom brzinom i lakocom sa kojom se i zaradjuje. Neko ko ceo dan fizikalise na gradjevini za 40 evra meri svaki evro (dinar kad razmeni) i kupuje samo neophodno, a neko ko za dan na lak i brz nacin, koji mu omogucava internet zaradi milone, trosi brzo i mnogo. U razvoj neke elektro mehanicke sprave treba finansitati rad grupe inzenjera i dizajnera sto kosta puno novca. Sto je serija proizvoda veca cena se smanjuje i obrnuto. Ako posle tolikog rada i razvoja prodajete ogranicenu seriju koja nosi epitet ekskluzivnosti onda cena mora da pokrije veci deo tog razvoja uz cest finansijski gubitak fabrike. Ovaj auto sluzi iskljucivo za reklamu i prestiz fabrike koja ga pravi, a njegovo koriscenje je skoro nemoguce. Zamislite te milionere koji ga imaju kako se parkiraju u nekoj sumici, otvaraju gepek i piju ohladjeni sampanjac. Mogu, ali samo na svom imanju ogradjenom elektricnom ogradom sa video nadzorom i naoruzanim cuvarima.
pre 5 godina
Porez na ovakvo vozilo bi trebalo da bude jedno 10% cene i sav prihod lepo u hum svrhe, pa nek se onda lepo na taj način dize cena
pre 5 godina
platis ?20 mil i vozas tanjire i escajg u gepeku. ovi iz BMW su se poceli sprdati iz ultra bogatih, tako i treba. jel ima ugradbena masina za pranje sudja ili ga vozas prljavog naokolo.
pre 5 godina
Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Kad pođem na posao, isprate me deca, supruga, pas i dve mačke, takođe me i dočekaju. E vidiš, to je sreća, a ne materijalne stvari i gvožđurija.
Šurak mi je jedan od najbogatijih ljudi u gradu i okolini, poseduje kuće, lokale, hotele. Razmišljao je nekad kao ti, a sada bi dao sve to samo da je na mom mestu. Samoća je još teža u kući od 800 metara kvadratnih. Njega nema ko ni da isprati ni da dočeka, umreće sam ko panj. Promašen život.
pre 5 godina
Svi furaju case i sampanjac u autima. Moracu i ja da ubacim u mog kadeta. Umesto poluosovine da zvecka.
pre 5 godina
Kako će da izbije neki rat ljudi moji jer ovolike socijalne razlike su prosto neodržive!
pre 5 godina
Za te pare NASA posalje rover na Mars.
pre 5 godina
Ručno radjeni, možda pre 60 god. za sada trenutno ih rade roboti, bar je tako u fabrici u pogonu BMW u Dingolfingu gde se rade skoro svi modeli RR. ???
pre 5 godina
ovaj auto realno vredi oko 100.000 evra...sve preko toga placas brend,ime,logo....itd.
zamislite tu zaradu kada ga prodas za 20 miliona?napravis jos 20 komada za sledece budale.
zato se i prave u ogranicenim serijama,ili u par komada.i to ulazi u cenu,po narudzbi....itd
ista situacija kao sa super sportskim automobilima.primer recimo Ferari koji ima slavnu proslost.oni i slicni isto to rade,naprave model u ogranicenoj seriji koji ih kosta manje od 100.000e a prodaju ga 2-3X skuplje ili 5-10X sve zavisi od broja komada u seriji.
sve sto platis platio si logo crnog konja,ime,brend,tradiciju,i jos imas specijalan uslov koji moras da ispunis da bi kupio sledeci model.a to je da moras da imas prethodne modele posebnih serija koji su kostale jako puno.sto manji broj cena je veca!!!tako da bi posedovao buduci model ferarija treba da imas Laferari.tako to ide.
isto sto sad imamo situaciju sa sportskim automobilima na baterije,druze moj cena 1-3 miliona evra????i naravno u par primeraka!!
egzotika mora da se plati,ok.ali bilo kako auto da napravis on realno ne moze da vredi vise od 100.000e.a kamoli vise miliona.20 miliona funti????tu mislim na te brendove.
zato svet i propada jer je zarada ogromna i sve vise ima milionera,milijardera....a sve vise siromasnih..ljudsko bice je alavo,pohlepno i gleda samo sebe!!!!
pre 5 godina
Stvar prestiza, da parashi imaju neki osecaj da su nesto kupili...auto kao auto nista posebno, estetski cak neprivlacan...ali o ukusima se ne raspravlja.
pre 5 godina
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Ja kad pogledam svoje dete, znam da sam srecan, uspesan i bogat.
Tebi zelim da kupis nekad ovaj automobil. Ali da znas, to je gvozdje, plastika i staklo.... ako te te stvari cine srecnim....
pre 5 godina
da ima srba milijardera, kupili bi ovo, pa drzali u selu, da nerviraju komsije. ovde, sada, moralisu "dokle je stigao kapitalizam". taj RR ce zaraditi pare na ovom modelu, dok je "naseg" juga finansirala cela drzava da bi postojao, ali oni i dalje misle da je to mudro. gadan smo narod. zato nam je i tako, kako nam je.
pre 5 godina
Cena, vrednost i korist(korisnost) definitivno nisu iste kategorije !
pre 5 godina
Ovo je kolekcionarski primerak. Napravljeno svega 3 komada, danas 23 mil. a za 20-30 godina kostace duplo. Onaj ko kupuje ovakav auto razmislja koliko ce zaraditi na njemu za tih 20-30 godina. Tako bogatasi razmisljaju a ne da li je lep, ruzan, praktican itd
pre 5 godina
Jedno je sigurno: kad napraviš milione - uvek postoje ljudi koji će deo tvog novca preusmeriti ka sebi. Najgore od svega što su obe strane srećne i zadovoljne zbog toga.
(rix, 28. maj 2021 12:20)
u 100 marki, ovo je srbin koji se raspravlja u maxiju što mu je radnik isekao 312 grama parizera a on je tražio 300 grama. da mi žena nije ispričala, ne bih verovao.
podržavam vas u svetoj borbi proteklih 10 godina za plate od 300€, samo istrajte.
braćo, ne mogu bogataši da se obogate dovoljno koliko mi možemo da budemo siromašni. i duhovno i materijalno. iz inata, naravno.
pre 5 godina
Najzalosnije od svega u industrijskom dizajnu je sto je modernisticki futuristicki konceptualizam zapeo tamo negde tridesetih i cetrdesetih godina. Nikako da se odlepe dizajneri od toga, samo reciklaza. Pogledajte drvene glisere iz tridesetih i cetrdesetih god proslog veka. To je taj stil. Taj dizajn pripada tom periodu i mesto mu je u muzeju. Ali najlakse je upecati klijentelu na nostalgiju i te klasicne "timless" trendove iz James Bond filmova. Ne kazem da je ruzan dizajn, naprotiv. Ali nije inovativno. Dosadno je kad se stilovi kopiraju i ponavljaju, a onda reklamiraju pod unikatno i novo. Trziste je prezasiceno tim pokusajima vracanja na staro. Vreme je za novu industrijsku revoluciju. Za nove ideje, nove pravce, novi tehnolosko-vizualni talas.
pre 5 godina
@mr.wolf : dragi brate, ja zivim u pecini sa 12ro dece i nikada neces ni razumeti koliko smo mi avganistanski pastiri srecni....
pre 5 godina
svet propada zbog bogatih kojima nista nije dovoljno.
pre 5 godina
Dati 23 miliona da bi sedili na dve hoklice pod suncobranom, u prirodi?
Jebo budale...
(Ivan Polić Zoki, 28. maj 2021 11:24)
Oni budale što imaju toliko da daju za auto? A zamisli da se pojave sa njim u Beton hali ili u Strahinjića Bana? Tu se okupljaju sirote lepotice. Nikako da shvatiš i Yugo ovako kako izgleda da košta 23 miliona evra za njim bi se okretali. Ne zbog kola nego da vide ko to ima 23 miliona evra za auto?
pre 5 godina
Jedno je sigurno: kad napraviš milione - uvek postoje ljudi koji će deo tvog novca preusmeriti ka sebi. Najgore od svega što su obe strane srećne i zadovoljne zbog toga.
pre 5 godina
Ovo je ruzno i odvratno, da imam milijarde ovo ne bih ni pogledao..
pre 5 godina
Bezobrazluk. Oduvek su ogromne cene za neki proizvod bile odraz želje da se kaže ovo je za mene a nije za vas, a ovo je zaista prst u oko sirotinji. Pravo svakog je da prodaje po svojoj ceni, a i da kupi po ceni koju želi da plati, ali ovde se to zloupotrebljava da se pokaže ko je nebitna stoka, a ko može sve. “Jer sam tako u mogućnosti”, najodvratnija izjava svih vremena (osim u zezanju). Nije dovoljno da neko kupi auto u vrednosti nečije životne zarade, ili u našim platama 4 životne zarade, ne, to treba da bude 50 ili 100 životnih zarada. Za auto.
pre 5 godina
Za te pare nekoliko Poršea,Mercedesa i BMW-a,pa ko normalan može da kupi ovaj cirkus sa suncobranom i hoklicama?
pre 5 godina
Moracu sebi kupiti polovan,dobijem za pola cene :)
pre 5 godina
Ciljani kupac ovog auta je onaj kojem ovaj stvar nije potrebna već samo traži načina da spiska makar delić svog novca koji stoji beskorisno na računu.
pre 5 godina
dd, 28. maj 2021 11:49)
Zamisli Van Gogh uložio 100$ za farbu i platno i slika sad vredi 100 mil $. Nikad nećeš razumeti...
pre 5 godina
Vidiš, nose flaše šampanjca i čaše u gepeku, a imaju i suncobran. Pa lepo, gospodski. Ja vozim stariji, jeftin auto , u gepeku često gajba piva, čaše ne nosim, nema potrebe. Suncobran takođe nemam, parkiran ispod drveta. Nešto im i ne zavidim, nije loše ni ovako.
pre 5 godina
Ovo nažalost nije za milijonere ovde se milijarderi targetiraju.
pre 5 godina
Rata $200 000 mesecno. Dace ga diler i za manje. Treba se cenkati.
pre 5 godina
Nisam iz tog sveta i bas nista mi ovde nije jasno. Iz teksta se ne moze videti zasto ovaj automobil ima tu cenu. Performanse nisu nista nevidjeno a nema podataka ni da je napravljen od posebnih materijala. Razumem cenu od nekoliko miliona ali nekoliko desetina miliona je vec nerazumljivo.
pre 5 godina
e živote, nekom si majka a nekom maćeha.
malo češće maćeha doduše.
a pogotovo na ovim ubogim prostorima.
(ЦриптоY4r3t|n4, 28. maj 2021 12:35)
Ne kukaj, Bog ti dao zdravlje, a odlicno se moze voziti i sa TOYOTOM RAV4...
pre 5 godina
Ovaj auto je klasičan i moderan.
pre 5 godina
Budalastina ima mnogo boljih nacina da se potrosi 20 mil. za pola miliona da biras auto a za kusur uzivas dozivotno
(Delije KiM, 28. maj 2021 11:34)
e živote, nekom si majka a nekom maćeha.
malo češće maćeha doduše.
a pogotovo na ovim ubogim prostorima.
pre 5 godina
Verujem da je dobar...
...al' mi neuporedivo bolja 23 000 000...
pre 5 godina
Slažem se sa nekim komentarima da je auto sigurno dobar,zj.veoma kvalitetan,ali iskreno rečeno,bez obzira na cenu od 23 miliona eura,meni je ovaj auto izrazito ružan. Nekako mi je dizajn skroz odvratan,antipatičan baš bez veze. Meni je na primer po dizajnu milion puta lepši Fiat Stilo(sa troje vrata) nego ovaj auto ali o ukusima se ne raspravlja,tako da ko ima viška 23 miliona evra-samo napred,kupujte ljudi. Pozdrav iz Lazarevca
pre 5 godina
Neki bi strucnjak to bolje objasnio od mene, ali neko bi mozda dao tih 23 miliona u ekstra profit a ovako moze da ima ovo cudo kome sa godinama samo raste cena
pre 5 godina
Da i zanemarimo cenu, ovi linijski i okruhli farovi su bas lose uklopljeni. Kao da je neko naknadno budzio da prodje amss
pre 5 godina
mogli su reci i 50m, i opet bi se nasla budala koja ce kupiti.
pre 5 godina
Zalepile mi karike na 2 klipa, 1.5dci motor. Jel zna neko majstora da mi to otvori i sredi za ispod 400e ?! Evo skupio sam 250,a od sledeće plate ću valjda da ostavim još 100. Zamena vozila ne dolazi u obzir, deca se naučila da spavaju u svojim sedištima a žena je još pomalo loš vozač, zamisli da mi ogrebe novi rolls roys !! ;-)
pre 5 godina
Verovatno ni jedan od ova tri primerka neće preći više od par stotina kilometara, ovo su automobili za kolekcionare. Za dvadesetak godina će udvostručiti vrednost. Stajaće u garaži, povremeno napraviti neki krug i to je to.
pre 5 godina
mogli su reci i 50m, i opet bi se nasla budala koja ce kupiti.
(Lelemudan, 28. maj 2021 12:24)
ne znam baš ko je budala. onaj ko može, ima i hoće ili onaj ko nema pa moralizuje?
pre 5 godina
Sve je pitanje ličnog afiniteta. Recimo, da imam pare, bez razmišljanja bih kupio ovaj auto, jer je on unikatno umetničko delo. Medjutim, ne bi mi palo napamet ni u ludilu da iskeširam 10.000 evra za, recimo, neku firmiranu žensku tašnu.
pre 5 godina
Auto kao auto ne izgleda kao da vredi toliko para ali su mi smešni ovi nabeđeni koji kao hoće da nam objasne u klipu kako je to neznamšta i da su napravili čudo.
pre 5 godina
Za te pare NASA posalje rover na Mars.
(lol, 28. maj 2021 15:11)
Bravo. Upravo si pronasao jos besmisleniji nacin da se toliki novac potrosi
pre 5 godina
Zamisli Van Gogh uložio 100$ za farbu i platno i slika sad vredi 100 mil $. Nikad nećeš razumeti...
(Nenad
a da je naslikao neki anonimus vredela bi 100e...nije svejedno ko je slikar.to ti je isto sa automobilima,nije isto ako auto napravi majstor Pera iz DDR-a sa drustvom iz kafane.ili Ferari i BMW u svojim fabrikama..jer majstoru Peri i druzini bi se gledale sitnice,gde je sta nabavio i koji je materijal,jer tako?..a Ferariju se to ne gleda i ti se nikada neces zapitati.jer Ferari,RR,imaju istoriju,ime,logo...verujes im i to ti nikada nece pasti na pamet i da dovodis u sumnju.
isto kao sto mozda ne znas gde se prave delovi za Audi,BMW.Merc...e prave ih Limun,balkanci,Rumuni,hindusi,kurta i murta.ali opet nikada neces postaviti sebi to pitanje jer su to brendovi,jer tako?
i ti poredis babe i zabe...ako ne razumes sta pisem,ja nisam Van Gog da ti crtam.nije bitno ulaganje nego ko to radi.neko je bolji slikar od Van Goga ali nije Van Gog.neko uz mnogo vezbe bolje odsvira gitaru od Hendriksa,ali nije Hendriks.kontas???
pre 5 godina
braćo, ne mogu bogataši da se obogate dovoljno koliko mi možemo da budemo siromašni. i duhovno i materijalno. iz inata, naravno.
(ЦриптоY4r3t|n4, 28. maj 2021 13:05)
Tako je, vidjamo to svakodnevno od tebe. Nemas jedan komentar koji ima vise pozitivnih od negativnih ocena. Nastavi da budes duhovno bogat, sve nas razonodis.
pre 5 godina
Razmisljanje prosecnog Srbina: koliko se polovnih golfova, opela i audija moze kupiti za te pare...
pre 5 godina
Glupost.
pre 5 godina
Vredi mozda milion-dva. Ostalo je 400kg zlata u gepeku.
pre 5 godina
koja mu je potrosnja
pre 5 godina
Okay. Ima rojs-rojs mesto za kotlic odn rernu? Za filovane paprike i pasulj.
pre 5 godina
Da skinu jednu nulu sa kraja, pa da pričamo...
pre 5 godina
Prelepo. Da imam taj novac stao bih u red.
pre 5 godina
Vrlo praktičan auto za bogate i njihove bahanalije.
pre 5 godina
Lepo je videti klasične instrumente a ne televizor!
pre 5 godina
Ta trojica ce po 20 mil da plate da bi izigravali piknik...
pre 5 godina
Ruzno do bola.
pre 5 godina
Ima auto slicne cene, pagani zonda barchetta
pre 5 godina
Ružan za sve pare.
pre 5 godina
Ruzan kao lopov
pre 5 godina
Kol'ko troši?
pre 5 godina
Necu, nema lcd...
pre 5 godina
poseban auto nema sta, sve iz fantoma samo mu je ime autenticno i cena normalno.
pre 5 godina
A jel može na lizing?
pre 5 godina
20 mil za friz
pre 5 godina
Savršenstvo. Zadnji kraj me asocira na viziju Mercedes-Maybach 6 Cabriolet koji mi je atraktivniji.
https://www.youtube.com/watch?v=jTChckytUzw
pre 5 godina
Ma daj pet komada...
pre 5 godina
Predivna mu je boja.
pre 5 godina
za lizing spremni.
pre 5 godina
@ Uskok
Slatko si me nasmejao, ali si u pravu sve sto si rekao.
pre 5 godina
Retro izgled
pre 5 godina
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
pre 5 godina
Bezvezan auto. 20 miliona?! Svet poludeo totalno.
pre 5 godina
Ovaj auto NIJE RUŽAN!!!
pre 5 godina
Kakva savrsena plava boja...
pre 5 godina
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
pre 5 godina
Tesko sra**, i 6 milijardi da kosta. Prvo,ruzan je, drugo,bas ce neko da rashladjuje sampanjac pa onda da zaore po livadama s ovim autom i razapne suncobran i drvene stolove za piknik u prirodi ?! Deluje kao "hajmo nesto nebulozno i nespojivo da spojimo". Ne svidja mi se uopste tako nebulozan koncept.
pre 5 godina
Za te pare NASA posalje rover na Mars.
(lol, 28. maj 2021 15:11)
Bravo. Upravo si pronasao jos besmisleniji nacin da se toliki novac potrosi
pre 5 godina
Dati 23 miliona da bi sedili na dve hoklice pod suncobranom, u prirodi?
Jebo budale...
pre 5 godina
Ovo je ruzno i odvratno, da imam milijarde ovo ne bih ni pogledao..
pre 5 godina
mogli su reci i 50m, i opet bi se nasla budala koja ce kupiti.
(Lelemudan, 28. maj 2021 12:24)
ne znam baš ko je budala. onaj ko može, ima i hoće ili onaj ko nema pa moralizuje?
pre 5 godina
Precenjeno sranje...
pre 5 godina
MoŸe li sa se ugradi plin jer imam osećaj da troši puno
pre 5 godina
Uzasi kapitalizma.
pre 5 godina
Ručno radjeni, možda pre 60 god. za sada trenutno ih rade roboti, bar je tako u fabrici u pogonu BMW u Dingolfingu gde se rade skoro svi modeli RR. ???
pre 5 godina
Savršenstvo. Zadnji kraj me asocira na viziju Mercedes-Maybach 6 Cabriolet koji mi je atraktivniji.
https://www.youtube.com/watch?v=jTChckytUzw
pre 5 godina
ovaj auto realno vredi oko 100.000 evra...sve preko toga placas brend,ime,logo....itd.
zamislite tu zaradu kada ga prodas za 20 miliona?napravis jos 20 komada za sledece budale.
zato se i prave u ogranicenim serijama,ili u par komada.i to ulazi u cenu,po narudzbi....itd
ista situacija kao sa super sportskim automobilima.primer recimo Ferari koji ima slavnu proslost.oni i slicni isto to rade,naprave model u ogranicenoj seriji koji ih kosta manje od 100.000e a prodaju ga 2-3X skuplje ili 5-10X sve zavisi od broja komada u seriji.
sve sto platis platio si logo crnog konja,ime,brend,tradiciju,i jos imas specijalan uslov koji moras da ispunis da bi kupio sledeci model.a to je da moras da imas prethodne modele posebnih serija koji su kostale jako puno.sto manji broj cena je veca!!!tako da bi posedovao buduci model ferarija treba da imas Laferari.tako to ide.
isto sto sad imamo situaciju sa sportskim automobilima na baterije,druze moj cena 1-3 miliona evra????i naravno u par primeraka!!
egzotika mora da se plati,ok.ali bilo kako auto da napravis on realno ne moze da vredi vise od 100.000e.a kamoli vise miliona.20 miliona funti????tu mislim na te brendove.
zato svet i propada jer je zarada ogromna i sve vise ima milionera,milijardera....a sve vise siromasnih..ljudsko bice je alavo,pohlepno i gleda samo sebe!!!!
pre 5 godina
Jedva čekamo rat ljudi protiv mašina...
Dakle, idemo u 3 LPM svi skupa, zbog klime, plastike, izumiranja pčela, gladi, bolesti i otpornih bakterija, otopljavanja, olova u vazduhu, ozonskih rupa, seče Amazonije...sva priroda nam visi o koncu, a oni roknu kola V12 motor za 20-ak miliona evra/funti , svejedno.
Nekoliko sadašnjih menadžera će uživati još koji deceniju u parama zarađenim na ovaj način, ali već tamo 2050 npr., počećemo masovno krepavati ako se pre toga ne pobijemo zbog vode.
Crkli dabogda svi koji ga kupe za te novce. Crkli svi koji kupe auto skuplji od 50.000€. Ne možeš da se uklopiš u toliko, a ostatak podeliš sirotinji, bolesnima, gladnima? Crkni, crko daboga!
pre 5 godina
Jedno je sigurno: kad napraviš milione - uvek postoje ljudi koji će deo tvog novca preusmeriti ka sebi. Najgore od svega što su obe strane srećne i zadovoljne zbog toga.
(rix, 28. maj 2021 12:20)
u 100 marki, ovo je srbin koji se raspravlja u maxiju što mu je radnik isekao 312 grama parizera a on je tražio 300 grama. da mi žena nije ispričala, ne bih verovao.
podržavam vas u svetoj borbi proteklih 10 godina za plate od 300€, samo istrajte.
braćo, ne mogu bogataši da se obogate dovoljno koliko mi možemo da budemo siromašni. i duhovno i materijalno. iz inata, naravno.
pre 5 godina
Meni ovo liči na onaj auto što ga pravi Proka (Mića Tatić) u Majskotrsoj radionici: voziš se, pa otvoriš suncobran, skuvaš kafu i uzmeš nešto (šampanj) iz frižidera... Malo sam šta gluplje video u životu: da u prirodu ideš luksuznom limuzinom od 6m, pa da ga voziš preko livade, ili da pored užarnih kola sediš pod suncobranom, pored samog asfalta.
Tolika glupost neće uticati na prodaju, ali će taj ko ga kupi imati najskuplji dokaz koliki je bilmez.
pre 5 godina
Sve je pitanje ličnog afiniteta. Recimo, da imam pare, bez razmišljanja bih kupio ovaj auto, jer je on unikatno umetničko delo. Medjutim, ne bi mi palo napamet ni u ludilu da iskeširam 10.000 evra za, recimo, neku firmiranu žensku tašnu.
pre 5 godina
posledice masovnig štampanja para.
lep auto
pre 5 godina
Budalastina ima mnogo boljih nacina da se potrosi 20 mil. za pola miliona da biras auto a za kusur uzivas dozivotno
pre 5 godina
Porez na ovakvo vozilo bi trebalo da bude jedno 10% cene i sav prihod lepo u hum svrhe, pa nek se onda lepo na taj način dize cena
pre 5 godina
svet propada zbog bogatih kojima nista nije dovoljno.
pre 5 godina
Ruzno do bola.
pre 5 godina
0.3 miliona evra auto - 23 miliona imidž, bend, tradicija, stil, ime.
pre 5 godina
Kako će da izbije neki rat ljudi moji jer ovolike socijalne razlike su prosto neodržive!
pre 5 godina
Prelepo. Da imam taj novac stao bih u red.
pre 5 godina
Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Kad pođem na posao, isprate me deca, supruga, pas i dve mačke, takođe me i dočekaju. E vidiš, to je sreća, a ne materijalne stvari i gvožđurija.
Šurak mi je jedan od najbogatijih ljudi u gradu i okolini, poseduje kuće, lokale, hotele. Razmišljao je nekad kao ti, a sada bi dao sve to samo da je na mom mestu. Samoća je još teža u kući od 800 metara kvadratnih. Njega nema ko ni da isprati ni da dočeka, umreće sam ko panj. Promašen život.
pre 5 godina
Glupost.
pre 5 godina
Najzalosnije od svega u industrijskom dizajnu je sto je modernisticki futuristicki konceptualizam zapeo tamo negde tridesetih i cetrdesetih godina. Nikako da se odlepe dizajneri od toga, samo reciklaza. Pogledajte drvene glisere iz tridesetih i cetrdesetih god proslog veka. To je taj stil. Taj dizajn pripada tom periodu i mesto mu je u muzeju. Ali najlakse je upecati klijentelu na nostalgiju i te klasicne "timless" trendove iz James Bond filmova. Ne kazem da je ruzan dizajn, naprotiv. Ali nije inovativno. Dosadno je kad se stilovi kopiraju i ponavljaju, a onda reklamiraju pod unikatno i novo. Trziste je prezasiceno tim pokusajima vracanja na staro. Vreme je za novu industrijsku revoluciju. Za nove ideje, nove pravce, novi tehnolosko-vizualni talas.
pre 5 godina
platis ?20 mil i vozas tanjire i escajg u gepeku. ovi iz BMW su se poceli sprdati iz ultra bogatih, tako i treba. jel ima ugradbena masina za pranje sudja ili ga vozas prljavog naokolo.
pre 5 godina
Bezobrazluk. Oduvek su ogromne cene za neki proizvod bile odraz želje da se kaže ovo je za mene a nije za vas, a ovo je zaista prst u oko sirotinji. Pravo svakog je da prodaje po svojoj ceni, a i da kupi po ceni koju želi da plati, ali ovde se to zloupotrebljava da se pokaže ko je nebitna stoka, a ko može sve. “Jer sam tako u mogućnosti”, najodvratnija izjava svih vremena (osim u zezanju). Nije dovoljno da neko kupi auto u vrednosti nečije životne zarade, ili u našim platama 4 životne zarade, ne, to treba da bude 50 ili 100 životnih zarada. Za auto.
pre 5 godina
Stvarno su preterali, 23 miliona €, jeste, ima puno bogatih kupaca iz arapskih zemalja i kine i prodace ih. kolko god da ih naprave ali cena je stvarno suluda- kako je neko vec rece, auto 300 000 ostalo na ime i imidz Rolce Royce-a...
pre 5 godina
Ima auto slicne cene, pagani zonda barchetta
pre 5 godina
Realno bi za te pare trebalo i da plovi kao gliser, ako ne i da leti.
pre 5 godina
Ccc. Gde ide ovaj svet, sačuvaj Bože!
pre 5 godina
Stvar prestiza, da parashi imaju neki osecaj da su nesto kupili...auto kao auto nista posebno, estetski cak neprivlacan...ali o ukusima se ne raspravlja.
pre 5 godina
Jedno je sigurno: kad napraviš milione - uvek postoje ljudi koji će deo tvog novca preusmeriti ka sebi. Najgore od svega što su obe strane srećne i zadovoljne zbog toga.
pre 5 godina
Budalastina ima mnogo boljih nacina da se potrosi 20 mil. za pola miliona da biras auto a za kusur uzivas dozivotno
(Delije KiM, 28. maj 2021 11:34)
e živote, nekom si majka a nekom maćeha.
malo češće maćeha doduše.
a pogotovo na ovim ubogim prostorima.
pre 5 godina
da ima srba milijardera, kupili bi ovo, pa drzali u selu, da nerviraju komsije. ovde, sada, moralisu "dokle je stigao kapitalizam". taj RR ce zaraditi pare na ovom modelu, dok je "naseg" juga finansirala cela drzava da bi postojao, ali oni i dalje misle da je to mudro. gadan smo narod. zato nam je i tako, kako nam je.
pre 5 godina
Ma daj pet komada...
pre 5 godina
Zamisli Van Gogh uložio 100$ za farbu i platno i slika sad vredi 100 mil $. Nikad nećeš razumeti...
(Nenad
a da je naslikao neki anonimus vredela bi 100e...nije svejedno ko je slikar.to ti je isto sa automobilima,nije isto ako auto napravi majstor Pera iz DDR-a sa drustvom iz kafane.ili Ferari i BMW u svojim fabrikama..jer majstoru Peri i druzini bi se gledale sitnice,gde je sta nabavio i koji je materijal,jer tako?..a Ferariju se to ne gleda i ti se nikada neces zapitati.jer Ferari,RR,imaju istoriju,ime,logo...verujes im i to ti nikada nece pasti na pamet i da dovodis u sumnju.
isto kao sto mozda ne znas gde se prave delovi za Audi,BMW.Merc...e prave ih Limun,balkanci,Rumuni,hindusi,kurta i murta.ali opet nikada neces postaviti sebi to pitanje jer su to brendovi,jer tako?
i ti poredis babe i zabe...ako ne razumes sta pisem,ja nisam Van Gog da ti crtam.nije bitno ulaganje nego ko to radi.neko je bolji slikar od Van Goga ali nije Van Gog.neko uz mnogo vezbe bolje odsvira gitaru od Hendriksa,ali nije Hendriks.kontas???
pre 5 godina
Razmisljanje prosecnog Srbina: koliko se polovnih golfova, opela i audija moze kupiti za te pare...
pre 5 godina
Lijep je, ali je malo precijenjen. Za te pare bi trebao i da leti.
pre 5 godina
Ružan za sve pare.
pre 5 godina
Ruzan kao lopov
pre 5 godina
Da i zanemarimo cenu, ovi linijski i okruhli farovi su bas lose uklopljeni. Kao da je neko naknadno budzio da prodje amss
pre 5 godina
... preskupo naravno ali računaju da po svetu ima bogatih kretena koji će ga kupiti da bi se pričalo ...
pre 5 godina
Slažem se sa nekim komentarima da je auto sigurno dobar,zj.veoma kvalitetan,ali iskreno rečeno,bez obzira na cenu od 23 miliona eura,meni je ovaj auto izrazito ružan. Nekako mi je dizajn skroz odvratan,antipatičan baš bez veze. Meni je na primer po dizajnu milion puta lepši Fiat Stilo(sa troje vrata) nego ovaj auto ali o ukusima se ne raspravlja,tako da ko ima viška 23 miliona evra-samo napred,kupujte ljudi. Pozdrav iz Lazarevca
pre 5 godina
@mr.wolf : dragi brate, ja zivim u pecini sa 12ro dece i nikada neces ni razumeti koliko smo mi avganistanski pastiri srecni....
pre 5 godina
Zalepile mi karike na 2 klipa, 1.5dci motor. Jel zna neko majstora da mi to otvori i sredi za ispod 400e ?! Evo skupio sam 250,a od sledeće plate ću valjda da ostavim još 100. Zamena vozila ne dolazi u obzir, deca se naučila da spavaju u svojim sedištima a žena je još pomalo loš vozač, zamisli da mi ogrebe novi rolls roys !! ;-)
pre 5 godina
... kad mi se nešto sviđa ne pitam za cenu !
pre 5 godina
dd, 28. maj 2021 11:49)
Zamisli Van Gogh uložio 100$ za farbu i platno i slika sad vredi 100 mil $. Nikad nećeš razumeti...
pre 5 godina
Ovo je kolekcionarski primerak. Napravljeno svega 3 komada, danas 23 mil. a za 20-30 godina kostace duplo. Onaj ko kupuje ovakav auto razmislja koliko ce zaraditi na njemu za tih 20-30 godina. Tako bogatasi razmisljaju a ne da li je lep, ruzan, praktican itd
pre 5 godina
braćo, ne mogu bogataši da se obogate dovoljno koliko mi možemo da budemo siromašni. i duhovno i materijalno. iz inata, naravno.
(ЦриптоY4r3t|n4, 28. maj 2021 13:05)
Tako je, vidjamo to svakodnevno od tebe. Nemas jedan komentar koji ima vise pozitivnih od negativnih ocena. Nastavi da budes duhovno bogat, sve nas razonodis.
pre 5 godina
Ako su Milioni dolara "taman", zbog čega ljudi imaju milijarde??
Pohlepa za tim' nikad ne prestaje. Ambicioznost je na početku, a kasnije POHLEPA.
pre 5 godina
Ma princip je isti, sve ostalo su nijanse (novčane). Narod (konkretno komentatori kritičari) kupuju Lacoste ili Boss ili neku sličnu majicu, a ne neku (nepoznatog) domaćeg proizvodjača. A zašto? Naravno da bi prošetali krokodila na ponositim prsima. Koliko ja znam pamuk je pamuk, s tim što jedan košta 100, a drugi 10 eura. Ili zašto takva pomama za BMW-om ili Mercedesom na Balkanu? Šta fali autima iz Koreje? U krajnjem slučaju čovjek ima milijarde i hoće da potroši na auto 20-ak miliona. Njegova odluka. A zavist će postojati dok je ljudskig vijeka.
pre 5 godina
Ovaj auto je klasičan i moderan.
pre 5 godina
mogli su reci i 50m, i opet bi se nasla budala koja ce kupiti.
pre 5 godina
Okay. Ima rojs-rojs mesto za kotlic odn rernu? Za filovane paprike i pasulj.
pre 5 godina
Vrlo praktičan auto za bogate i njihove bahanalije.
pre 5 godina
Za te pare nekoliko Poršea,Mercedesa i BMW-a,pa ko normalan može da kupi ovaj cirkus sa suncobranom i hoklicama?
pre 5 godina
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Ja kad pogledam svoje dete, znam da sam srecan, uspesan i bogat.
Tebi zelim da kupis nekad ovaj automobil. Ali da znas, to je gvozdje, plastika i staklo.... ako te te stvari cine srecnim....
pre 5 godina
koja mu je potrosnja
pre 5 godina
Za klijentelu koja ga kupuje ovo je daleko priuštivije nego nama prosečnoj raji (ne premijum nego jeftiniji) telefon.
pre 5 godina
Moracu sebi kupiti polovan,dobijem za pola cene :)
pre 5 godina
Za te pare NASA posalje rover na Mars.
pre 5 godina
poseban auto nema sta, sve iz fantoma samo mu je ime autenticno i cena normalno.
pre 5 godina
Rata $200 000 mesecno. Dace ga diler i za manje. Treba se cenkati.
pre 5 godina
Sve jasno, zbog suncobrana i hoklica mora da košta :)
pre 5 godina
Cena, vrednost i korist(korisnost) definitivno nisu iste kategorije !
pre 5 godina
U ovom se slucaju ne kupuje auto. Placa se moc, prestiz, sujeta, status. Kad neko zaradjuje 200 eur u sekundi, mora i da kupi nesto slicno.
pre 5 godina
Necu, nema lcd...
pre 5 godina
0
Jaoj majko mila koje je ovo bogactvo! Ovo ne moze da ga priushti ni vezista Reala lako i ako bi hteo i zivi da ga ima kao sto i svako stremi da jednom uspe u zivotu i kupi ovoga. Jel shvatate kad pogledate ovako nesto sta znaci sreca i uspeh u zivota???
(Zvecarkica, 28. maj 2021 17:40)
Je l ovo Soraja ili Stanija?
pre 5 godina
za lizing spremni.
pre 5 godina
Vidiš, nose flaše šampanjca i čaše u gepeku, a imaju i suncobran. Pa lepo, gospodski. Ja vozim stariji, jeftin auto , u gepeku često gajba piva, čaše ne nosim, nema potrebe. Suncobran takođe nemam, parkiran ispod drveta. Nešto im i ne zavidim, nije loše ni ovako.
pre 5 godina
Milioneri se znoje, Milijarderi se smeju.
pre 5 godina
Cela poenta priče je da će biti urađena samo 3 komada,za par godina ide ova cena još više,unikat ograničena serija podiže cenu ali opet kako god previše je ovo za jedan auto pa makar bio i RR...
pre 5 godina
Ovo nažalost nije za milijonere ovde se milijarderi targetiraju.
pre 5 godina
Novac se trosi sa onom brzinom i lakocom sa kojom se i zaradjuje. Neko ko ceo dan fizikalise na gradjevini za 40 evra meri svaki evro (dinar kad razmeni) i kupuje samo neophodno, a neko ko za dan na lak i brz nacin, koji mu omogucava internet zaradi milone, trosi brzo i mnogo. U razvoj neke elektro mehanicke sprave treba finansitati rad grupe inzenjera i dizajnera sto kosta puno novca. Sto je serija proizvoda veca cena se smanjuje i obrnuto. Ako posle tolikog rada i razvoja prodajete ogranicenu seriju koja nosi epitet ekskluzivnosti onda cena mora da pokrije veci deo tog razvoja uz cest finansijski gubitak fabrike. Ovaj auto sluzi iskljucivo za reklamu i prestiz fabrike koja ga pravi, a njegovo koriscenje je skoro nemoguce. Zamislite te milionere koji ga imaju kako se parkiraju u nekoj sumici, otvaraju gepek i piju ohladjeni sampanjac. Mogu, ali samo na svom imanju ogradjenom elektricnom ogradom sa video nadzorom i naoruzanim cuvarima.
pre 5 godina
Retro izgled
pre 5 godina
Lepo je videti klasične instrumente a ne televizor!
pre 5 godina
Nisam iz tog sveta i bas nista mi ovde nije jasno. Iz teksta se ne moze videti zasto ovaj automobil ima tu cenu. Performanse nisu nista nevidjeno a nema podataka ni da je napravljen od posebnih materijala. Razumem cenu od nekoliko miliona ali nekoliko desetina miliona je vec nerazumljivo.
pre 5 godina
e živote, nekom si majka a nekom maćeha.
malo češće maćeha doduše.
a pogotovo na ovim ubogim prostorima.
(ЦриптоY4r3t|n4, 28. maj 2021 12:35)
Ne kukaj, Bog ti dao zdravlje, a odlicno se moze voziti i sa TOYOTOM RAV4...
pre 5 godina
Dati 23 miliona da bi sedili na dve hoklice pod suncobranom, u prirodi?
Jebo budale...
(Ivan Polić Zoki, 28. maj 2021 11:24)
Oni budale što imaju toliko da daju za auto? A zamisli da se pojave sa njim u Beton hali ili u Strahinjića Bana? Tu se okupljaju sirote lepotice. Nikako da shvatiš i Yugo ovako kako izgleda da košta 23 miliona evra za njim bi se okretali. Ne zbog kola nego da vide ko to ima 23 miliona evra za auto?
pre 5 godina
Kol'ko troši?
pre 5 godina
Ovaj auto NIJE RUŽAN!!!
pre 5 godina
Verujem da je dobar...
...al' mi neuporedivo bolja 23 000 000...
pre 5 godina
Vredi mozda milion-dva. Ostalo je 400kg zlata u gepeku.
pre 5 godina
Da skinu jednu nulu sa kraja, pa da pričamo...
pre 5 godina
@ Uskok
Slatko si me nasmejao, ali si u pravu sve sto si rekao.
pre 5 godina
A jel može na lizing?
pre 5 godina
Neki bi strucnjak to bolje objasnio od mene, ali neko bi mozda dao tih 23 miliona u ekstra profit a ovako moze da ima ovo cudo kome sa godinama samo raste cena
pre 5 godina
Svi furaju case i sampanjac u autima. Moracu i ja da ubacim u mog kadeta. Umesto poluosovine da zvecka.
pre 5 godina
Auto kao auto ne izgleda kao da vredi toliko para ali su mi smešni ovi nabeđeni koji kao hoće da nam objasne u klipu kako je to neznamšta i da su napravili čudo.
pre 5 godina
Ta trojica ce po 20 mil da plate da bi izigravali piknik...
pre 5 godina
20 mil za friz
pre 5 godina
Predivna mu je boja.
pre 5 godina
Bezvezan auto. 20 miliona?! Svet poludeo totalno.
pre 5 godina
Ciljani kupac ovog auta je onaj kojem ovaj stvar nije potrebna već samo traži načina da spiska makar delić svog novca koji stoji beskorisno na računu.
pre 5 godina
Verovatno ni jedan od ova tri primerka neće preći više od par stotina kilometara, ovo su automobili za kolekcionare. Za dvadesetak godina će udvostručiti vrednost. Stajaće u garaži, povremeno napraviti neki krug i to je to.
pre 5 godina
Kakva savrsena plava boja...
99 Komentari
Sortiraj po: