Bruks 021
pre 5 godina
Sjajna vest za Topaloviće.
Petak, 21.08.2020.
09:44
IMAGE SOURCE
pre 5 godina
Sjajna vest za Topaloviće.
pre 5 godina
Ni njihov, niti bilo čiji:((
pre 5 godina
Ništa Rusko ne bih kupio, osim Vodke možda (kada bih je pio), a pogotovu ne automobil.
pre 5 godina
Nazalost, ovo je najgori deo vesti: godisnje 15000 vozila... To znaci da se tu radi sa veoma malo para, bice mala i zarada. Ovakva firma ne moze da organizuje servisnu mrezu, podrsku, nista. Da je 500 hiljada godisnje, to bi vec bila druga prica...
pre 5 godina
Sve je to lepo sa električnim vozilima oni nemaju emisiju CO2..to je istina,punjenje ode iz gradkse elektičnr mreže,struja dolazi(bar u Srbiji) iz TE Nikola Tesla~Obrenovac..jedan generator sagori 500 TONA uglja za 1 h..za jedan sat...pa možite za 1 mesec,jednu godinu...to su ogromne količine dima,šljake,pepela..toliko. Ali za početak da se krene bar od EV to je ODLIČNA VEST. Podržavam sve oko napretka i progresa oko zaštite prirode i postojećih prirodnih resursa.
pre 5 godina
5000e za ovo?? Uh, realno za te pare može da se iskopa vrhunski polovnjak (ko ume da trazi). A sto se tice dizajna... Cena i troskovi proizvodnje diktiraju dizajn. I Tesla Cybertruck je ruzan za medalju ali jedino taj oblik omogućava da karoserija bude od čeličnih panela otpornih na metkove. Tako i ovo, kockica mnogo manje košta u proizvodnji od zaobljenih površina. Ali svakako bi mogao biti bar malo aerodinamičniji.
pre 5 godina
Kod Rusa uvek prednjače mere bezbednosti i funkcionalnost od dizajna. Meni je to zdravo razmišljanje. Nema tu koža, klima, lamperija. Nemačka seljana..
Ako bi sami nešto čeprkali oko visokonaponskih vodova.. Pre če vas ubiti struja na Tesli nego ovde. Rusi na bojler stavljaju fid. zaštitu od strujnog udara. 90% mikrotalasnih pećnica sa naših polica u trgovini šanse nema da se pojave u ruskoj prodavnici. Mere bezbednosti su na prvom mestu. Jaka magnetna polja tu vladaju. To kod stare ruske trole nema. Hotel visoke ocene ima OG staromodnu el. instalaciju na zidu. Praktični mozgovi. Neće u Rusiji to sve tako ostati. Novoj generaciji se polako krive mozgovi. To je loše.
pre 5 godina
Ovo je buducnost elektro automobila, vozilo za prevoz od A do B, bez.nekakvih egzibicija u dizajnu(mada je ovo moglo malo lepse i bolje) moze da se probija kroz grad, lako uparkira, autonomija za jedan dan upotrebe, kao mobilni a i cena, kao malo bolji mobilni...Za dalje relacije, neki elektro sa dometom od 1200-300km, punjenjem bat za 15min, sigurnim kapacitetom ili neki klasicni benzin, dizel, hybrid...
pre 5 godina
Od rusa bih mogao jedino zenu, sestru.. da kupim
pre 5 godina
Ljudi, ovo je malko modernizovani elektricni viljusksar. Imam u firmi dva, cepaju po 12h teskog rada i perfeķtni su. Bsterija dodje na 40% na kraju dana, a istovare po 20 slepera. Nisko teziste omogucuje visinu vozila koliko hoces. A poznato je da rusi prave baterije vec x godina. Malo mi je cudna cena... nekako je pojeftin, prosecna cena nove baterije za novi el viljuskar je oko 3-4 hiljade, tako da nzm sta je ovde uslo jos do 5 hiljada 🤔🤔🤔
pre 5 godina
Kao da ga je Grunf iz Alan Forda dizajnirao!
pre 5 godina
treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
(ns, 22. avgust 2020 08:46)
Platiš 5.000 evra, voziš 5 godina, uštediš 6.000 evra na registraciji, gorivu i održavanju i još se misliš koliko ćeš dobiti za njega. Tipično razmišljanje vozača nemačkog vozila čiji je auto na pijaci od momenta kupovine, negdje u mislima.
pre 5 godina
Bih, što da ne? Ruski? Da. Ružan? O, da, mnoooogo! Pa šta?
Ako auto kupujem striktno kao prevozno sredstvo i upotrebnu stvar, sve što od njega tražim je da bude pouzdan, jeftin i da mi ne pravi nikakve probleme. Ako to ispunjava, može slobodno da bude i ružan, nemam nameru da ga izlažem ni na kakvom "Concours d'Elegance".
U mojoj situaciji, jedan ovakav autić bi mi bio savršen kao drugi auto, evo zašto:
Otkad sam otišao u penziju, vozim ispod 1000 km mesečno. Proleće, leto i deo jeseni provodim u vikendici na selu pored Beograda, a auto mi treba samo da odem 3-4 puta mesečno do Beograda i do prodavnice koja se nalazi na oko 3 km od moje kuće. Da nije dugačka i strma uzbrdica, išao bih biciklom.
Ja sam ozbiljno razmišljao da za selo nabavim jedan od onih "tuk-tuk" motornih tricikala, ali kod nas nisu homologirani i ne bih mogao da ga registrujem, a italijanski Piaggio Ape je debelo preskup. Ai zakonodavstvo nam je debilno i ne omogućava polugodišnju registraciju vozila.
Ali ovaj autić je još bolji od tuk-tuka i bio bi savršen za zujanje po selu, pa čak i do Beograda. U kući mmam garažu, gde bi se punio preko noći. Ako se pokaže kao dobar, prodao bih i svoj "normalni" auto, a ova rugobica bi mi bila jedini auto. Šta fali?
Jedino što mi smeta je to što ruski automobili nisu poznati po kvalitetu, naprotiv. Ali za 5000 evra hoću da ispitam da li su najzad naučili!
pre 5 godina
Jadno je kako neki misle da Rusi nemogu da prave elektro automobile aamostalno.Na strani da li ih volim ili ne Rusi mogu da prave sve ali sve od automobila,softvera,hardvera,telefona itd.Amerikanci isto tako su "zaostali" u nekim stvarima,ima na youtube snimak sajma gradjevinarstva u Evropi gde se Amerikanci odisevljavaju Evropskim okovima i prozorima a to u Evropi posto ohoho.Zasto je tako neznam i bas me briga.
pre 5 godina
Ja bih voleo Srpski elektro automobil ovakvih karakteristika i slične cene.
pre 5 godina
Da podsetim. Ovi mladji komentatori se toga verovatno ne secaju, ali bih da primetim da je svojevremeno najruzniji VW takozvana buba ili kornjaca kako su ga neki zvali doziveo najvecu slavu i najvecu proizvodnju ikad. Takodje i Reno 4 sa epitetom cokula. Ovi automobili se i danas vidjaju na nasim ulicama. Nadam se da ce i sa ovim elektroatomobilom biti ista situacija uz opasku da nije ruzan.
pre 5 godina
necu mnogo komentarisati jer je sve vec receno... ali jedno moram... treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
pre 5 godina
Da neko lepo primeti da ovaj elektromobil dizajnom lici na Reno-4.
Uz to, ako je stvarno kako pise, ovaj auto zaista ima dobru buducnost.
Od srca mu zelim slavu Reno-4 ili kalasnjikova uz stalno poboljsavanje performansi.
Stretno.
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
Malo je ruznjikav.
pre 5 godina
Ja bih sutra kupio ovaj auto, odnosno bilo koji mali auto na elektricni pogon za 5000 evra da postoji u Srbiji.
Za ono sto meni treba dovoljan mi je i radijus od 100 km, dnevno, jer imam mogucnost da ga punim tokom noci na kucnoj mrezi.
Naravno da cu zadrzati svoj lepi, porodicni auto za potrebe putovanja, izlazaka ali ovakav auto mi treba samo za posao.
Obzirom da me auto u poslu prevozi sa tacke A u tacku B i to vise put dnevno po gradu, samo mi je bitna funkcionalnost.
pre 5 godina
Ni.. Jedan
pre 5 godina
Meni se kao problem čini i to što je previše nizak. Nije to za naše puteve kobi su gori od makadama a i skoro svako parkiranje kod nas podrazumeva penjanje na ivičnjak
pre 5 godina
Extra izgleda sigurno bih ga vozio, prijatno iznenađenje
pre 5 godina
Ovo je dizajnirano u Paint-u.
pre 5 godina
Ovo i Frikom moze da napravi, stavi tockove na svoje sanduke sa sladoledom i eto ti ga
pre 5 godina
Mali dostavljaci, posta, i puno drugih biznisa imaju gomilu razloga da nabave ovo vozilo.
pre 5 godina
Ovo kao deca na OTOu da su pravila
pre 5 godina
Cirkulišu najmanje tri koncepta, svi se zovu "Zetta", sa manjeviše istim najavljenim karakteristikama i cenom. Imam utisak da još niko ne zna kako će taj automobilčić da izgleda, ako ga uopšte i bude.
pre 5 godina
Ne nikad. Ruako vozilo ne bih kupio pa sad da bude najjeftinije i najbolje.
pre 5 godina
Bez garaze ili ako nema brzog sistema punjenja ja ne mogu da imam EV.
BTW punjenje na normalnu mrezu za stanove mozete za jedan sat punjenja dobiti desetak km autonomie.
pre 5 godina
Ruska skola dizajna i u doba elektricnih vozila radi samo lenjirom. Pravougaonik na tockovima i to je to. Ovako kratak i visok sa malenim tockicima imao bi performanse orahove ljuske kada bi neko vece transportno vozilo prohujalo pored njega. Nikome ne bi pozeleo da dok sedi u ovome na njega naleti nesto od dve i vise tona.
pre 5 godina
Zasto auto mora da bude lep? Necete ga oblaciti na sebe da se ulepsate! Zna se zasto vam sluzi pa je valjda najvaznije da je funkcionalan, da ne trosi puno i najvaznije je to sto ovaj ne zagadjuje okolinu!
pre 5 godina
E ljudi vi kao da svi imate Porse ili Lamburgini ispred dvorišta pa diskutujete o dizajnu....nova Lada Vesta 7000€ a elektro 5000€ e sad pitanje za sve koliko vas može sebi priuštiti Teslu ili neki drugi elektro auto???Sto se mene tiče ako ima garanciju na dve godine ili 100 hiljada km predjenih meni je ovo povoljno....
pre 5 godina
Za sve one koji misle da je ovo auto koji uopste ne zagadjuje, malo podsecanje da se preko 75% elektricne energije u Srbiji dobija iz termoelektrana. Sve one koji misle da sus motori zagadjuju, rado cu odvesti u Obrenovac da vide koliki dimnjak se tamo nalazi i koliko uglja se sagori u toku jednog dana. Jos jedno podsecanje da ovakva vozila zagadjuju takodje prema ozbiljnim istrazivanjima samo 10% vise u odnosu na klasicna vozila dakle minimalno, a ako tome dodamo izuzetno komplikovanu i prljavu tehnologiju reciklaze baterija onda sa stanovista ekologije vozila slicna ovome nemaju nikakakv znacaj.
pre 5 godina
Koje nebuloze ovi Rusi izvaljuju. Sa ovom baterijom od 10kw ako bude imao daomet 80 km biće premija. A što se tiče samostalne proizvodnje u Rusiji, možda za jedno 150 godina.
pre 5 godina
cuveni ruski dizajn.
pre 5 godina
Овај аутић неодољиво подсећа на Рено 4.
Французи су својевремено дизајнирали Рено 4 за потребе студената јер мало троши и веома је економичан. Нека прича ко шта хоће али овај ауто је више него добар за градску вожњу, а и цена му је заиста приступачна.
Желим им добру продају и у иностранству.
pre 5 godina
5000€ od države i koliko treba još da se doplati, nije problem :)
pre 5 godina
Jel se dobije i daljinski?
pre 5 godina
Руси и те како имају укуса, не као што неки овде тврде да су оперисани. Ермитаж, московски метро, лада...
pre 5 godina
Koliko vidim tamo I dizajneri sljemaju vodku
pre 5 godina
Pa nema on tu sta da bude lep. Nije zato napravljen. Cak je i ok. Gleda se funkcionalnost. Isto ih ima i u Holandiji (jako slicni) i zove se bas (Canta). I sluzi i ljudi ga kupuju, parkiras svugde i obavlja posao. Idealan za starije i polu invalide. U svakom slucaju niko vas ne tera. Ko moze, eno ga Fiat 500.
pre 5 godina
Rusko mogu da kupim samo votku i kalašnjikov.
Bilo šta drugo ne dolazi u obzir.
pre 5 godina
Kakvo grozno prometalo
pre 5 godina
Mnogo ružan auto.
pre 5 godina
Jedino sto je ruzan,i to bas ruzan. Da su poradili mnogo vise na dizajnu bio bi vrh.
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
Stvari koje bih kupio od rusa: raketni motor,sistem za protiv vazdušnu odbranu i izbacivo sedište za avion. Ništa više.
pre 5 godina
joj, izgleda kao da je zaostao u razvoju. jadno i tužno
pre 5 godina
A pa nije samo vodka i elektricni automobil.
Tu su rakete, raketni motori koje kupuju Amerikanci da bi isli u svemir, avioni, tenkovi, helikopteri, ledolomci i evo najnovije vakcina za COVID19.
pre 5 godina
Rusi su, svi znamo, odlični kada se radi o tehnici, inženjerima i tako tim stvarima. Da ne nabrajam mnogo, na primer naoružanje, avioni, medicinske sprave (valjda), mnogo toga..
Ali, čoveče..
Estetski dizajn im je najsovjetskiji mogući, kao da se trude da naprave najgubaviji auto svih vremena..
Stvarno imam pomešana osećanja - zbunjenost, impresioniranost upornošću da bude gubavo, smeh, strah..
Ono, kao kad je bul-terijer toliko ružan da ti postane simpatičan.. Ne vidim ni teoretski drugo objašnjenje :)
pre 5 godina
Daleko bilo! Da li rusi koriste svoju tehnologiju uopste?
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
Samo tašti da ga kupim, nije za ništa drugo.
pre 5 godina
Купио бих.
pre 5 godina
ma to je kineski auto. ima na yt. slicno izgleda. (isto tako ruzan). sa postarinom bude manje od 5k dolara. didje u kutiji pa ga sam sklapas :)
pre 5 godina
Ovde se prvo razmišlja o funkcionalnosti, kakv crni dizajn, crveni karton za komentare, nije ovo za bogataše i za silkone u glavi
pre 5 godina
Sve ok, nego mi nije jasno, kako to da ne znaju napraviti ništa što ne liči na kutiju...
pre 5 godina
Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
(budimo realni, 21. avgust 2020 17:34)
Drugim rečima, hajde da sada kupujemo užasno skupe EV koje možemo da koristimo samo po gradu, pa i to uz ozbiljnu logistiku (punjenje na parkingu ispred zgrade na N. Beogradu?)
Pa kako tehnologija napreduje, tako ćemo polako početi da koristimo automobile za izlazak iz grada, jednog dana mozda čak i na odmor s njim.
E to je majstore debilizam najviše čistoće.
pre 5 godina
Ne mogu da shvatim da od 150 miliona rusa ne mogu da nadju jednog koji će da im dizajnira izgled auta.
Ako ništa drugo, neka zaposle bilo kojeg italijana.
pre 5 godina
Kad pogledam ovo, prvo sto mi prodje kroz glavu je sva sreca da je makar Ladu, kupio Reno.
pre 5 godina
Da, na kredit, 60 rata po 100 €, s uračunatom kamatom !
Ajmo, uvezite ga, "ići će kao alva" !
pre 5 godina
da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
(Eldorado, 21. avgust 2020 18:01)
nemci su samo zamišljali da prođu na jug. ali su onda su došli komunisti: bolje grob nego rob. a danas smo i grob i rob.
tako da, pusti ti nemce, previše titovih pričica si slušao.
ps: divim se švajcarcima btw
pre 5 godina
Kopija nissana cube
pre 5 godina
@(Kum Žorzo, 21. avgust 2020 18:20)
komunizam unistava osecaj za dizajn,ista stvar je i u kini...moze sve da otkuca jeftina radna snaga programera,ali nema ko da osmisli najednostavije stvari,zato kradu sve od zapada.
pre 5 godina
Nemam nista protiv...ali nije lep...naprotiv.Nekako mi ga i zao sto je ovakav:( Nagrdili ga bas.
pre 5 godina
Ovo ne bi ni taj dizajner kupio..
pre 5 godina
Da li je moguće da je onolika zemlja cela operisana od osećaja za lepo i kakav-takav dizajn?
pre 5 godina
Којих глупавих коментара, сачувај боже.
Како може ауто ових димензија да превози покојнике?
Како год, овај аутић је одличан за градску вожњу. Не загађује ваздух, а и проблем паркирања је његовом величином решен.
А што се тиче коментара могу само рећи да је љубомора позитивна људска особина. Позитивна таман толико колико треа човека да буде бољи од онога на кога је љубоморан. Али овде у коментарима се не ради о љубомори већ је у питању пакост, а пакост је шизофрена категорија.
pre 5 godina
Više nipodištavajućih komentara o Rusima na B92, nego li na nekoj vesti / videu iz USA i Nemačke.
Amer, Nemac i Poljak izgleda više vole Ruse nego mi.
Ne pamtim kada sam video negativan komentar od gorenavedenih, i to ako ga bude bude za Putina, ne za narod.
Zato se u isto vreme divite Nemcima. A da nije bilo Rusa, vi danas ne biste kuckali komentare jer ne biste ni postojali - da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
pre 5 godina
pa bre za sliku su bar mogli da ga operu...prljavi rusi kao i auto na slici
pre 5 godina
ne....nisam ga ni pogledao...ali od rusa ni vakcinu protiv Covida necu
pre 5 godina
Od rusa samo Vodka, i to tri puta destilovana! Sve ostalo, neka hvala.
pre 5 godina
Ružno. Mene ovo podseća na onaj google koncept malog električnog auta sa samonavođenjem, ko da ih je isti konstruktor nacrtao...
pre 5 godina
Да наравно.
pre 5 godina
Taman da mi plate da reklamiram ovo vozilo, a da bude u mom vlasnistvu, rekao bih neka hvala, poklon se ne odbija, ali ovaj cu odbiti bez da mi zaigra obrva. ?
pre 5 godina
Imam elektricni skuter vozim ga jednu sezonu i presao sa njim 1800km.Za pet godina imacu potpunu sliku dali mi se i za koliko isplatio.Tada cu se verovatno lakse odluciti dali bi uzimao ili nebi el.auto.
pre 5 godina
A siguran kao konzerva Argete, ajde begaj.
pre 5 godina
Sto da ne. Samo ne u ovoj groznoj crnoj boji.
pre 5 godina
Kupio bi ga kad bi se dobijao iz Kinder jajeta, jer tako i izgleda.
pre 5 godina
Ne dolazi u obzir bez 5000km s jednim punjenjem. Prosečan Srbin vozi dnevno dva puta od BG do Soluna i nazad.
pre 5 godina
Radim privatno cele nedelje svakodnevno prelazim otprilike 160 kilometra najvise i vikendom idem kod unucica u kragujevac 85 km sasvim dovoljno ako ce ta cena biti mogu da razmislim a za dalje posto 2 puta godisnje idem do grcke supruga autobusom ja motorom
pre 5 godina
ovaj auto je ruzniji od moje prve sa kojom sam izgubio nevinost ;)
ps . bio sam pijan
pre 5 godina
Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
Bolje pogledajte Mirrow Provocator. Cena izmedju 3.5-4.5k eura.
pre 5 godina
Vozim Smarta ,trosi kao Jaguar , za svaku popravku na motoru ,motor napolje ,sav je od plastike koja puca od sunca ,a prelazim dnevno 20 km ,pa isplati se bilo sta ,pa neka je i rusko . Samo da ne vadim motor za zamenu svecica
pre 5 godina
Svrha ovakvih malih automobila nije odlazak na more, planinu, u drugi grad...
Svrha je otići na posao, pijacu... Znači voziti u lokalu. Nikakva potrošnja, lak za parkiranje i jeftin u krajnjem sluzčaju. Kakva je svrha dati 20 - 30 hiljada evra za električni auto slične autonomije.
Ja radim u drugom selu 21 km od kuće. Veći deo puta je ograničenje 50 km na sat. Znači odem, dođem, svratim u prodavnicu i ne pređem 50 km. Za mene je ovakav auto savršen. Još kad bi dobio neku olakšicu i da me ne oderu carinom i porezom, milina.
pre 5 godina
Ne, bilo šta što je rusko!
pre 5 godina
Izgleda kao mini verzija auta za prevoz posmrtnih ostataka na Orlovaci...Rusi su stvarno operisani od bilo kakvog stila ,ukusa,lepote...
pre 5 godina
Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
(XXL, 21. avgust 2020 11:02)
usluge pogrebnog su u kontra smeru od dostave....
pre 5 godina
ovako sam ja crtao auto u vrtiću.
pre 5 godina
Hvala na savetima za kupovinu dizela, ali ta srpska opcinjenost dizelom mi uopste nije jasna. Ovde retko ko vozi vise od 10.000km godisnje, ukljucujuci mene, i za tu kilometrazu se dizel uopste ne isplati. Pogotovo ako vozite polovan auto, i jos kako se kod nasu cesto kupuju sa nepoznatom kilometrazom, pa rizikujete popravku turbine, dizni ili plivajuceg zamajca.
pre 5 godina
Ne bih kupio ni ruski ni elektricni automobil. Kupio bih jedino jeftin tioa Punto, kad bi se jos proizvodio i kad se ne bi svi bez potrebe gurali u premijum segment.
pre 5 godina
Nekad davno smo imali električnog Juga, tu na jednoj slavi su pričali kako je komšija od nekih gostiju uvezao iz inostranstva i nije platio ništa (pošto je domaći auto), a bio je i onaj ispred ETF-a.
Eto, ako preseraj nije prodat u staro gvožđe, da sklapamo električnog juga, za ove igračke će da bude limuzina.
Ili možda bolje Floridu, onda ima malo moderniji izgled, pa neka može da pređe i 80km sa jednim punjenjem, većini dovoljno za lokalnu vožnju. Još ako država obezbedi kredite bez učešća i sa 0% kamate, prodavalo bi se k'o alva.
pre 5 godina
Nije za do mora ili na brzim autoputevima već je gradski auto. Ko ima dvorište noću ga puni s priključnice. Zbog male težine malo troši - pređeni km bi koštao oko 10x manje nego s oto motorom. Uz jeftinu nabavku ovo je vrlo pristupačno gradsko prevozno sredstvo za ljude skromnih primanja.
Savet:
Dizajn mora biti bolji, nije tačno da ne može.
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
@miša Realno jeste tako. Kada bude značajno veća autonomija, kada punionica bude koliko i klasičnih pumpi i kada punjenje bude trajalo par minuta onda sve ima smisla. Do tada samo konvencionalno gorivo. Staneš, sipaš, ideš dalje.
pre 5 godina
... mnogo je ružan, ne bi ni da mi plate !
pre 5 godina
Ovo ce da se prevrne od jaceg vetra.
pre 5 godina
(Mladen, 21. avgust 2020 12:50)
Pusti ti rusku brzopletost i povrsnost, nego poradi na pravopisu. PoDsecaju.
pre 5 godina
Deluje baš bezbedno...šta ostane od putnika u ovom automobilu kada na njega Audijem naleti tatin sin?
pre 5 godina
Koji je to auto bolji od Moskvica
pre 5 godina
Zašto da ne. Odmah bi ga kupio. Moja ruta je oko 100km.
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)
Prijatelju, mnogo ti to nešto troši, kupi dizela :)
Šala na stranu, tvoja stvar.
Ali kakve veze ima pravljenje pauze sa autonomijom?
A upravo je u tome suština mog komentara - sa EV staješ hteo ne hteo, i lepo na svakih 300 uzmeš hotel, prespavaš dok se dopuni (pod uslovom da nema njih još 40 na 20 utičnica), i sledeći dan osvojiš novih 300.
I tako do Atine 3 dana, svež, odmoran, i prepun novih iskustava.
I to za novac koji je osetno veći od iste klase automobila na naftni derivat.
Za mene je to čist mazohizam.
A onima koji imaju toliko novca da im to bude drugo vozilo i samo za grad, mogu samo da kažem svaka čast. U ovoj zemlji se ionako ne pita pošto je da se bude in.
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)
Prvo, druže, kupi dizela.
Drugo, ne piše 1000 km u cugu, nego autonomija. Nešto mi se ne noći na svakih 300 km puta dok se napuni za sledećih 300.
pre 5 godina
Kupio bih ga kad bi imao para
pre 5 godina
Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
(Ivan ZG, 21. avgust 2020 12:19)
Moj 2018, 35.000 pređenih, a sa jednim rezervoarom 1100 km otvorenog puta, a onda za minut napunim i može novih 1100.
A šta si ti hteo da kažeš?
pre 5 godina
Idite na Youtube i kucajte: REMC Zetta
Auto je isti kaciga Stormtrooper-a iz serijala Star Wars. X-D
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
pre 5 godina
ceo zivot sam cekao ruski jefin automobil i evo sad se nadam da je mojim mukama kraj
pre 5 godina
@XXL: Ne, ne mogu Rusi to bolje. Oni su, jednostavno, nacija operisana od ukusa kada je tehnologija u pitanju. Pri tom, jasno se vide tragovi otaljavanja i nemara pri sklapanju prototipa. Svemu tako pristupaju, potsecaju me na Srbe. A ponasaju se kao bahati, arogantni i bezobzirni skorojevici. Gledam ih i mislim: E ovakvi bi bili i Srbi da imaju nuklearke..
pre 5 godina
Kako bre da se pohvališ da si kupio nov automobil.
Rusi napravili revoluciju proizvode nove automobile sa izgledom najružnijeg polovnjaka ((((:
pre 5 godina
Dizajn - diskutabilan, Težina - prevelika, autonomija - solidna za gradsko vozilo, pogon na svim točkovima - dobra ideja, ali da li je to potrebno za grad. Gradsko vozilo ne bi trebalo da bude teže od 300 do 350 kg, pogon na dva točka, baterije do 150 km. (pogledajte kolko Taxi vozilo pređe za dan). Izgled bi mogao da bude sličan fiatu Pandi.
pre 5 godina
Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
pre 5 godina
Pravi auto za oko sokolovo , gradsku upravu., lokalnu upravu, djubretare, vodovod, eps, rts, vladu.....pink, hepi ....to je budućnost .
pre 5 godina
uzmes od kineza one motorcice i stavis spojlere, lepo ga oblozis limom da izgleda na auto i eto sra ispadne. rusi ni u 2020.godini nisu u stanju da naprave odlican auto. sreca sto nema zastave,inace bi i od nas bili gori
pre 5 godina
Naravno da ne.
pre 5 godina
Ruski dizajn je neprevazidjen i dalje...
pre 5 godina
ne
pre 5 godina
U svakom slucaju ovo je sigurnije voziti od nekog skutera.
pre 5 godina
Nikada !
pre 5 godina
Pa sto ne zovu nekoga da im nacrta auto ako vec oni ne znaju, devedeset posto naroda kupuje auto ocima ,da je lepo jos ako je cena primamljiva super,vidi na sta ovo lici .
pre 5 godina
kupiti ruski automobil,daj uozbiljite se.
pre 5 godina
Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
pre 5 godina
Ni benzinski, kamoli električni.
pre 5 godina
Ne, ni ruski niti bilo koji drugi, dok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km, a punjenje ne duže od 5 minuta.
Sve pre toga je potpuno neshvatljivo trošenje velikog novca za nešto što je najvećim delom neupotrebljivo.
pre 5 godina
Prelep je... za luna park.
pre 5 godina
Koliko bi bila registracja i osiguranje, to je glavno pitanje.
pre 5 godina
Ne, ne bismo. Nije valjda da treba obrazloženje ?
pre 5 godina
Kako da se covek ne nasmeje na "ovo" auto
pre 5 godina
Da vas na parkingu zakači biciklista, ulubiće vas dovoljno da možete auto na otpad da bacite. Čuj 555 kilograma...
pre 5 godina
od rusa bih samo kalašnjikov kupio. ništa drugo, ni pod prisilom.
pre 5 godina
Ruski dizajn je neprevazidjen i dalje...
pre 5 godina
Prelep je... za luna park.
pre 5 godina
Svrha ovakvih malih automobila nije odlazak na more, planinu, u drugi grad...
Svrha je otići na posao, pijacu... Znači voziti u lokalu. Nikakva potrošnja, lak za parkiranje i jeftin u krajnjem sluzčaju. Kakva je svrha dati 20 - 30 hiljada evra za električni auto slične autonomije.
Ja radim u drugom selu 21 km od kuće. Veći deo puta je ograničenje 50 km na sat. Znači odem, dođem, svratim u prodavnicu i ne pređem 50 km. Za mene je ovakav auto savršen. Još kad bi dobio neku olakšicu i da me ne oderu carinom i porezom, milina.
pre 5 godina
Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
pre 5 godina
Pa sto ne zovu nekoga da im nacrta auto ako vec oni ne znaju, devedeset posto naroda kupuje auto ocima ,da je lepo jos ako je cena primamljiva super,vidi na sta ovo lici .
pre 5 godina
Izgleda kao mini verzija auta za prevoz posmrtnih ostataka na Orlovaci...Rusi su stvarno operisani od bilo kakvog stila ,ukusa,lepote...
pre 5 godina
@XXL: Ne, ne mogu Rusi to bolje. Oni su, jednostavno, nacija operisana od ukusa kada je tehnologija u pitanju. Pri tom, jasno se vide tragovi otaljavanja i nemara pri sklapanju prototipa. Svemu tako pristupaju, potsecaju me na Srbe. A ponasaju se kao bahati, arogantni i bezobzirni skorojevici. Gledam ih i mislim: E ovakvi bi bili i Srbi da imaju nuklearke..
pre 5 godina
ovako sam ja crtao auto u vrtiću.
pre 5 godina
Ne, ne bismo. Nije valjda da treba obrazloženje ?
pre 5 godina
Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
pre 5 godina
Hvala na savetima za kupovinu dizela, ali ta srpska opcinjenost dizelom mi uopste nije jasna. Ovde retko ko vozi vise od 10.000km godisnje, ukljucujuci mene, i za tu kilometrazu se dizel uopste ne isplati. Pogotovo ako vozite polovan auto, i jos kako se kod nasu cesto kupuju sa nepoznatom kilometrazom, pa rizikujete popravku turbine, dizni ili plivajuceg zamajca.
pre 5 godina
Da li je moguće da je onolika zemlja cela operisana od osećaja za lepo i kakav-takav dizajn?
pre 5 godina
Pravi auto za oko sokolovo , gradsku upravu., lokalnu upravu, djubretare, vodovod, eps, rts, vladu.....pink, hepi ....to je budućnost .
pre 5 godina
Nije za do mora ili na brzim autoputevima već je gradski auto. Ko ima dvorište noću ga puni s priključnice. Zbog male težine malo troši - pređeni km bi koštao oko 10x manje nego s oto motorom. Uz jeftinu nabavku ovo je vrlo pristupačno gradsko prevozno sredstvo za ljude skromnih primanja.
Savet:
Dizajn mora biti bolji, nije tačno da ne može.
pre 5 godina
E ljudi vi kao da svi imate Porse ili Lamburgini ispred dvorišta pa diskutujete o dizajnu....nova Lada Vesta 7000€ a elektro 5000€ e sad pitanje za sve koliko vas može sebi priuštiti Teslu ili neki drugi elektro auto???Sto se mene tiče ako ima garanciju na dve godine ili 100 hiljada km predjenih meni je ovo povoljno....
pre 5 godina
od rusa bih samo kalašnjikov kupio. ništa drugo, ni pod prisilom.
pre 5 godina
U svakom slucaju ovo je sigurnije voziti od nekog skutera.
pre 5 godina
Kako da se covek ne nasmeje na "ovo" auto
pre 5 godina
Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
(XXL, 21. avgust 2020 11:02)
usluge pogrebnog su u kontra smeru od dostave....
pre 5 godina
Којих глупавих коментара, сачувај боже.
Како може ауто ових димензија да превози покојнике?
Како год, овај аутић је одличан за градску вожњу. Не загађује ваздух, а и проблем паркирања је његовом величином решен.
А што се тиче коментара могу само рећи да је љубомора позитивна људска особина. Позитивна таман толико колико треа човека да буде бољи од онога на кога је љубоморан. Али овде у коментарима се не ради о љубомори већ је у питању пакост, а пакост је шизофрена категорија.
pre 5 godina
Zasto auto mora da bude lep? Necete ga oblaciti na sebe da se ulepsate! Zna se zasto vam sluzi pa je valjda najvaznije da je funkcionalan, da ne trosi puno i najvaznije je to sto ovaj ne zagadjuje okolinu!
pre 5 godina
Više nipodištavajućih komentara o Rusima na B92, nego li na nekoj vesti / videu iz USA i Nemačke.
Amer, Nemac i Poljak izgleda više vole Ruse nego mi.
Ne pamtim kada sam video negativan komentar od gorenavedenih, i to ako ga bude bude za Putina, ne za narod.
Zato se u isto vreme divite Nemcima. A da nije bilo Rusa, vi danas ne biste kuckali komentare jer ne biste ni postojali - da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
pre 5 godina
Овај аутић неодољиво подсећа на Рено 4.
Французи су својевремено дизајнирали Рено 4 за потребе студената јер мало троши и веома је економичан. Нека прича ко шта хоће али овај ауто је више него добар за градску вожњу, а и цена му је заиста приступачна.
Желим им добру продају и у иностранству.
pre 5 godina
Deluje baš bezbedno...šta ostane od putnika u ovom automobilu kada na njega Audijem naleti tatin sin?
pre 5 godina
Ne dolazi u obzir bez 5000km s jednim punjenjem. Prosečan Srbin vozi dnevno dva puta od BG do Soluna i nazad.
pre 5 godina
kupiti ruski automobil,daj uozbiljite se.
pre 5 godina
Vozim Smarta ,trosi kao Jaguar , za svaku popravku na motoru ,motor napolje ,sav je od plastike koja puca od sunca ,a prelazim dnevno 20 km ,pa isplati se bilo sta ,pa neka je i rusko . Samo da ne vadim motor za zamenu svecica
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
pre 5 godina
Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
pre 5 godina
Koji je to auto bolji od Moskvica
pre 5 godina
Ne mogu da shvatim da od 150 miliona rusa ne mogu da nadju jednog koji će da im dizajnira izgled auta.
Ako ništa drugo, neka zaposle bilo kojeg italijana.
pre 5 godina
Koliko bi bila registracja i osiguranje, to je glavno pitanje.
pre 5 godina
Pa nema on tu sta da bude lep. Nije zato napravljen. Cak je i ok. Gleda se funkcionalnost. Isto ih ima i u Holandiji (jako slicni) i zove se bas (Canta). I sluzi i ljudi ga kupuju, parkiras svugde i obavlja posao. Idealan za starije i polu invalide. U svakom slucaju niko vas ne tera. Ko moze, eno ga Fiat 500.
pre 5 godina
ceo zivot sam cekao ruski jefin automobil i evo sad se nadam da je mojim mukama kraj
pre 5 godina
ovaj auto je ruzniji od moje prve sa kojom sam izgubio nevinost ;)
ps . bio sam pijan
pre 5 godina
Koliko vidim tamo I dizajneri sljemaju vodku
pre 5 godina
Kako bre da se pohvališ da si kupio nov automobil.
Rusi napravili revoluciju proizvode nove automobile sa izgledom najružnijeg polovnjaka ((((:
pre 5 godina
Nekad davno smo imali električnog Juga, tu na jednoj slavi su pričali kako je komšija od nekih gostiju uvezao iz inostranstva i nije platio ništa (pošto je domaći auto), a bio je i onaj ispred ETF-a.
Eto, ako preseraj nije prodat u staro gvožđe, da sklapamo električnog juga, za ove igračke će da bude limuzina.
Ili možda bolje Floridu, onda ima malo moderniji izgled, pa neka može da pređe i 80km sa jednim punjenjem, većini dovoljno za lokalnu vožnju. Još ako država obezbedi kredite bez učešća i sa 0% kamate, prodavalo bi se k'o alva.
pre 5 godina
uzmes od kineza one motorcice i stavis spojlere, lepo ga oblozis limom da izgleda na auto i eto sra ispadne. rusi ni u 2020.godini nisu u stanju da naprave odlican auto. sreca sto nema zastave,inace bi i od nas bili gori
pre 5 godina
Ovo ne bi ni taj dizajner kupio..
pre 5 godina
Zašto da ne. Odmah bi ga kupio. Moja ruta je oko 100km.
pre 5 godina
5000€ od države i koliko treba još da se doplati, nije problem :)
pre 5 godina
pa bre za sliku su bar mogli da ga operu...prljavi rusi kao i auto na slici
pre 5 godina
@(Kum Žorzo, 21. avgust 2020 18:20)
komunizam unistava osecaj za dizajn,ista stvar je i u kini...moze sve da otkuca jeftina radna snaga programera,ali nema ko da osmisli najednostavije stvari,zato kradu sve od zapada.
pre 5 godina
Radim privatno cele nedelje svakodnevno prelazim otprilike 160 kilometra najvise i vikendom idem kod unucica u kragujevac 85 km sasvim dovoljno ako ce ta cena biti mogu da razmislim a za dalje posto 2 puta godisnje idem do grcke supruga autobusom ja motorom
pre 5 godina
Rusko mogu da kupim samo votku i kalašnjikov.
Bilo šta drugo ne dolazi u obzir.
pre 5 godina
Руси и те како имају укуса, не као што неки овде тврде да су оперисани. Ермитаж, московски метро, лада...
pre 5 godina
Купио бих.
pre 5 godina
Ni benzinski, kamoli električni.
pre 5 godina
Od rusa samo Vodka, i to tri puta destilovana! Sve ostalo, neka hvala.
pre 5 godina
Ovde se prvo razmišlja o funkcionalnosti, kakv crni dizajn, crveni karton za komentare, nije ovo za bogataše i za silkone u glavi
pre 5 godina
Rusi su, svi znamo, odlični kada se radi o tehnici, inženjerima i tako tim stvarima. Da ne nabrajam mnogo, na primer naoružanje, avioni, medicinske sprave (valjda), mnogo toga..
Ali, čoveče..
Estetski dizajn im je najsovjetskiji mogući, kao da se trude da naprave najgubaviji auto svih vremena..
Stvarno imam pomešana osećanja - zbunjenost, impresioniranost upornošću da bude gubavo, smeh, strah..
Ono, kao kad je bul-terijer toliko ružan da ti postane simpatičan.. Ne vidim ni teoretski drugo objašnjenje :)
pre 5 godina
Nikada !
pre 5 godina
Koje nebuloze ovi Rusi izvaljuju. Sa ovom baterijom od 10kw ako bude imao daomet 80 km biće premija. A što se tiče samostalne proizvodnje u Rusiji, možda za jedno 150 godina.
pre 5 godina
Jel se dobije i daljinski?
pre 5 godina
joj, izgleda kao da je zaostao u razvoju. jadno i tužno
pre 5 godina
Ne, ni ruski niti bilo koji drugi, dok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km, a punjenje ne duže od 5 minuta.
Sve pre toga je potpuno neshvatljivo trošenje velikog novca za nešto što je najvećim delom neupotrebljivo.
pre 5 godina
Da, na kredit, 60 rata po 100 €, s uračunatom kamatom !
Ajmo, uvezite ga, "ići će kao alva" !
pre 5 godina
A pa nije samo vodka i elektricni automobil.
Tu su rakete, raketni motori koje kupuju Amerikanci da bi isli u svemir, avioni, tenkovi, helikopteri, ledolomci i evo najnovije vakcina za COVID19.
pre 5 godina
Ruska skola dizajna i u doba elektricnih vozila radi samo lenjirom. Pravougaonik na tockovima i to je to. Ovako kratak i visok sa malenim tockicima imao bi performanse orahove ljuske kada bi neko vece transportno vozilo prohujalo pored njega. Nikome ne bi pozeleo da dok sedi u ovome na njega naleti nesto od dve i vise tona.
pre 5 godina
(Mladen, 21. avgust 2020 12:50)
Pusti ti rusku brzopletost i povrsnost, nego poradi na pravopisu. PoDsecaju.
pre 5 godina
Kupio bih ga kad bi imao para
pre 5 godina
Za sve one koji misle da je ovo auto koji uopste ne zagadjuje, malo podsecanje da se preko 75% elektricne energije u Srbiji dobija iz termoelektrana. Sve one koji misle da sus motori zagadjuju, rado cu odvesti u Obrenovac da vide koliki dimnjak se tamo nalazi i koliko uglja se sagori u toku jednog dana. Jos jedno podsecanje da ovakva vozila zagadjuju takodje prema ozbiljnim istrazivanjima samo 10% vise u odnosu na klasicna vozila dakle minimalno, a ako tome dodamo izuzetno komplikovanu i prljavu tehnologiju reciklaze baterija onda sa stanovista ekologije vozila slicna ovome nemaju nikakakv znacaj.
pre 5 godina
Da vas na parkingu zakači biciklista, ulubiće vas dovoljno da možete auto na otpad da bacite. Čuj 555 kilograma...
pre 5 godina
Bolje pogledajte Mirrow Provocator. Cena izmedju 3.5-4.5k eura.
pre 5 godina
Dizajn - diskutabilan, Težina - prevelika, autonomija - solidna za gradsko vozilo, pogon na svim točkovima - dobra ideja, ali da li je to potrebno za grad. Gradsko vozilo ne bi trebalo da bude teže od 300 do 350 kg, pogon na dva točka, baterije do 150 km. (pogledajte kolko Taxi vozilo pređe za dan). Izgled bi mogao da bude sličan fiatu Pandi.
pre 5 godina
ne....nisam ga ni pogledao...ali od rusa ni vakcinu protiv Covida necu
pre 5 godina
Kad pogledam ovo, prvo sto mi prodje kroz glavu je sva sreca da je makar Ladu, kupio Reno.
pre 5 godina
Nemam nista protiv...ali nije lep...naprotiv.Nekako mi ga i zao sto je ovakav:( Nagrdili ga bas.
pre 5 godina
Samo tašti da ga kupim, nije za ništa drugo.
pre 5 godina
ne
pre 5 godina
Idite na Youtube i kucajte: REMC Zetta
Auto je isti kaciga Stormtrooper-a iz serijala Star Wars. X-D
pre 5 godina
Ovo ce da se prevrne od jaceg vetra.
pre 5 godina
Kupio bi ga kad bi se dobijao iz Kinder jajeta, jer tako i izgleda.
pre 5 godina
Imam elektricni skuter vozim ga jednu sezonu i presao sa njim 1800km.Za pet godina imacu potpunu sliku dali mi se i za koliko isplatio.Tada cu se verovatno lakse odluciti dali bi uzimao ili nebi el.auto.
pre 5 godina
Bih, što da ne? Ruski? Da. Ružan? O, da, mnoooogo! Pa šta?
Ako auto kupujem striktno kao prevozno sredstvo i upotrebnu stvar, sve što od njega tražim je da bude pouzdan, jeftin i da mi ne pravi nikakve probleme. Ako to ispunjava, može slobodno da bude i ružan, nemam nameru da ga izlažem ni na kakvom "Concours d'Elegance".
U mojoj situaciji, jedan ovakav autić bi mi bio savršen kao drugi auto, evo zašto:
Otkad sam otišao u penziju, vozim ispod 1000 km mesečno. Proleće, leto i deo jeseni provodim u vikendici na selu pored Beograda, a auto mi treba samo da odem 3-4 puta mesečno do Beograda i do prodavnice koja se nalazi na oko 3 km od moje kuće. Da nije dugačka i strma uzbrdica, išao bih biciklom.
Ja sam ozbiljno razmišljao da za selo nabavim jedan od onih "tuk-tuk" motornih tricikala, ali kod nas nisu homologirani i ne bih mogao da ga registrujem, a italijanski Piaggio Ape je debelo preskup. Ai zakonodavstvo nam je debilno i ne omogućava polugodišnju registraciju vozila.
Ali ovaj autić je još bolji od tuk-tuka i bio bi savršen za zujanje po selu, pa čak i do Beograda. U kući mmam garažu, gde bi se punio preko noći. Ako se pokaže kao dobar, prodao bih i svoj "normalni" auto, a ova rugobica bi mi bila jedini auto. Šta fali?
Jedino što mi smeta je to što ruski automobili nisu poznati po kvalitetu, naprotiv. Ali za 5000 evra hoću da ispitam da li su najzad naučili!
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)
Prijatelju, mnogo ti to nešto troši, kupi dizela :)
Šala na stranu, tvoja stvar.
Ali kakve veze ima pravljenje pauze sa autonomijom?
A upravo je u tome suština mog komentara - sa EV staješ hteo ne hteo, i lepo na svakih 300 uzmeš hotel, prespavaš dok se dopuni (pod uslovom da nema njih još 40 na 20 utičnica), i sledeći dan osvojiš novih 300.
I tako do Atine 3 dana, svež, odmoran, i prepun novih iskustava.
I to za novac koji je osetno veći od iste klase automobila na naftni derivat.
Za mene je to čist mazohizam.
A onima koji imaju toliko novca da im to bude drugo vozilo i samo za grad, mogu samo da kažem svaka čast. U ovoj zemlji se ionako ne pita pošto je da se bude in.
pre 5 godina
da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
(Eldorado, 21. avgust 2020 18:01)
nemci su samo zamišljali da prođu na jug. ali su onda su došli komunisti: bolje grob nego rob. a danas smo i grob i rob.
tako da, pusti ti nemce, previše titovih pričica si slušao.
ps: divim se švajcarcima btw
pre 5 godina
Kakvo grozno prometalo
pre 5 godina
Stvari koje bih kupio od rusa: raketni motor,sistem za protiv vazdušnu odbranu i izbacivo sedište za avion. Ništa više.
pre 5 godina
cuveni ruski dizajn.
pre 5 godina
Ja bih voleo Srpski elektro automobil ovakvih karakteristika i slične cene.
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
Kopija nissana cube
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
Naravno da ne.
pre 5 godina
... mnogo je ružan, ne bi ni da mi plate !
pre 5 godina
Ne, bilo šta što je rusko!
pre 5 godina
A siguran kao konzerva Argete, ajde begaj.
pre 5 godina
Jedino sto je ruzan,i to bas ruzan. Da su poradili mnogo vise na dizajnu bio bi vrh.
pre 5 godina
treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
(ns, 22. avgust 2020 08:46)
Platiš 5.000 evra, voziš 5 godina, uštediš 6.000 evra na registraciji, gorivu i održavanju i još se misliš koliko ćeš dobiti za njega. Tipično razmišljanje vozača nemačkog vozila čiji je auto na pijaci od momenta kupovine, negdje u mislima.
pre 5 godina
Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
(Ivan ZG, 21. avgust 2020 12:19)
Moj 2018, 35.000 pređenih, a sa jednim rezervoarom 1100 km otvorenog puta, a onda za minut napunim i može novih 1100.
A šta si ti hteo da kažeš?
pre 5 godina
@miša Realno jeste tako. Kada bude značajno veća autonomija, kada punionica bude koliko i klasičnih pumpi i kada punjenje bude trajalo par minuta onda sve ima smisla. Do tada samo konvencionalno gorivo. Staneš, sipaš, ideš dalje.
pre 5 godina
Ružno. Mene ovo podseća na onaj google koncept malog električnog auta sa samonavođenjem, ko da ih je isti konstruktor nacrtao...
pre 5 godina
ma to je kineski auto. ima na yt. slicno izgleda. (isto tako ruzan). sa postarinom bude manje od 5k dolara. didje u kutiji pa ga sam sklapas :)
pre 5 godina
Taman da mi plate da reklamiram ovo vozilo, a da bude u mom vlasnistvu, rekao bih neka hvala, poklon se ne odbija, ali ovaj cu odbiti bez da mi zaigra obrva. ?
pre 5 godina
Sve ok, nego mi nije jasno, kako to da ne znaju napraviti ništa što ne liči na kutiju...
pre 5 godina
Mnogo ružan auto.
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
Bez garaze ili ako nema brzog sistema punjenja ja ne mogu da imam EV.
BTW punjenje na normalnu mrezu za stanove mozete za jedan sat punjenja dobiti desetak km autonomie.
pre 5 godina
Da podsetim. Ovi mladji komentatori se toga verovatno ne secaju, ali bih da primetim da je svojevremeno najruzniji VW takozvana buba ili kornjaca kako su ga neki zvali doziveo najvecu slavu i najvecu proizvodnju ikad. Takodje i Reno 4 sa epitetom cokula. Ovi automobili se i danas vidjaju na nasim ulicama. Nadam se da ce i sa ovim elektroatomobilom biti ista situacija uz opasku da nije ruzan.
pre 5 godina
Да наравно.
pre 5 godina
Ja bih sutra kupio ovaj auto, odnosno bilo koji mali auto na elektricni pogon za 5000 evra da postoji u Srbiji.
Za ono sto meni treba dovoljan mi je i radijus od 100 km, dnevno, jer imam mogucnost da ga punim tokom noci na kucnoj mrezi.
Naravno da cu zadrzati svoj lepi, porodicni auto za potrebe putovanja, izlazaka ali ovakav auto mi treba samo za posao.
Obzirom da me auto u poslu prevozi sa tacke A u tacku B i to vise put dnevno po gradu, samo mi je bitna funkcionalnost.
pre 5 godina
Ovo i Frikom moze da napravi, stavi tockove na svoje sanduke sa sladoledom i eto ti ga
pre 5 godina
Da neko lepo primeti da ovaj elektromobil dizajnom lici na Reno-4.
Uz to, ako je stvarno kako pise, ovaj auto zaista ima dobru buducnost.
Od srca mu zelim slavu Reno-4 ili kalasnjikova uz stalno poboljsavanje performansi.
Stretno.
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
Daleko bilo! Da li rusi koriste svoju tehnologiju uopste?
pre 5 godina
Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
(budimo realni, 21. avgust 2020 17:34)
Drugim rečima, hajde da sada kupujemo užasno skupe EV koje možemo da koristimo samo po gradu, pa i to uz ozbiljnu logistiku (punjenje na parkingu ispred zgrade na N. Beogradu?)
Pa kako tehnologija napreduje, tako ćemo polako početi da koristimo automobile za izlazak iz grada, jednog dana mozda čak i na odmor s njim.
E to je majstore debilizam najviše čistoće.
pre 5 godina
Kao da ga je Grunf iz Alan Forda dizajnirao!
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)
Prvo, druže, kupi dizela.
Drugo, ne piše 1000 km u cugu, nego autonomija. Nešto mi se ne noći na svakih 300 km puta dok se napuni za sledećih 300.
pre 5 godina
Mali dostavljaci, posta, i puno drugih biznisa imaju gomilu razloga da nabave ovo vozilo.
pre 5 godina
Ne bih kupio ni ruski ni elektricni automobil. Kupio bih jedino jeftin tioa Punto, kad bi se jos proizvodio i kad se ne bi svi bez potrebe gurali u premijum segment.
pre 5 godina
Sto da ne. Samo ne u ovoj groznoj crnoj boji.
pre 5 godina
Ovo je dizajnirano u Paint-u.
pre 5 godina
Ljudi, ovo je malko modernizovani elektricni viljusksar. Imam u firmi dva, cepaju po 12h teskog rada i perfeķtni su. Bsterija dodje na 40% na kraju dana, a istovare po 20 slepera. Nisko teziste omogucuje visinu vozila koliko hoces. A poznato je da rusi prave baterije vec x godina. Malo mi je cudna cena... nekako je pojeftin, prosecna cena nove baterije za novi el viljuskar je oko 3-4 hiljade, tako da nzm sta je ovde uslo jos do 5 hiljada 🤔🤔🤔
pre 5 godina
Od rusa bih mogao jedino zenu, sestru.. da kupim
pre 5 godina
Extra izgleda sigurno bih ga vozio, prijatno iznenađenje
pre 5 godina
Ne nikad. Ruako vozilo ne bih kupio pa sad da bude najjeftinije i najbolje.
pre 5 godina
Ovo kao deca na OTOu da su pravila
pre 5 godina
Malo je ruznjikav.
pre 5 godina
Cirkulišu najmanje tri koncepta, svi se zovu "Zetta", sa manjeviše istim najavljenim karakteristikama i cenom. Imam utisak da još niko ne zna kako će taj automobilčić da izgleda, ako ga uopšte i bude.
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
Jadno je kako neki misle da Rusi nemogu da prave elektro automobile aamostalno.Na strani da li ih volim ili ne Rusi mogu da prave sve ali sve od automobila,softvera,hardvera,telefona itd.Amerikanci isto tako su "zaostali" u nekim stvarima,ima na youtube snimak sajma gradjevinarstva u Evropi gde se Amerikanci odisevljavaju Evropskim okovima i prozorima a to u Evropi posto ohoho.Zasto je tako neznam i bas me briga.
pre 5 godina
necu mnogo komentarisati jer je sve vec receno... ali jedno moram... treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
pre 5 godina
Kod Rusa uvek prednjače mere bezbednosti i funkcionalnost od dizajna. Meni je to zdravo razmišljanje. Nema tu koža, klima, lamperija. Nemačka seljana..
Ako bi sami nešto čeprkali oko visokonaponskih vodova.. Pre če vas ubiti struja na Tesli nego ovde. Rusi na bojler stavljaju fid. zaštitu od strujnog udara. 90% mikrotalasnih pećnica sa naših polica u trgovini šanse nema da se pojave u ruskoj prodavnici. Mere bezbednosti su na prvom mestu. Jaka magnetna polja tu vladaju. To kod stare ruske trole nema. Hotel visoke ocene ima OG staromodnu el. instalaciju na zidu. Praktični mozgovi. Neće u Rusiji to sve tako ostati. Novoj generaciji se polako krive mozgovi. To je loše.
pre 5 godina
Ovo je buducnost elektro automobila, vozilo za prevoz od A do B, bez.nekakvih egzibicija u dizajnu(mada je ovo moglo malo lepse i bolje) moze da se probija kroz grad, lako uparkira, autonomija za jedan dan upotrebe, kao mobilni a i cena, kao malo bolji mobilni...Za dalje relacije, neki elektro sa dometom od 1200-300km, punjenjem bat za 15min, sigurnim kapacitetom ili neki klasicni benzin, dizel, hybrid...
pre 5 godina
Sve je to lepo sa električnim vozilima oni nemaju emisiju CO2..to je istina,punjenje ode iz gradkse elektičnr mreže,struja dolazi(bar u Srbiji) iz TE Nikola Tesla~Obrenovac..jedan generator sagori 500 TONA uglja za 1 h..za jedan sat...pa možite za 1 mesec,jednu godinu...to su ogromne količine dima,šljake,pepela..toliko. Ali za početak da se krene bar od EV to je ODLIČNA VEST. Podržavam sve oko napretka i progresa oko zaštite prirode i postojećih prirodnih resursa.
pre 5 godina
Ni.. Jedan
pre 5 godina
Meni se kao problem čini i to što je previše nizak. Nije to za naše puteve kobi su gori od makadama a i skoro svako parkiranje kod nas podrazumeva penjanje na ivičnjak
pre 5 godina
Nazalost, ovo je najgori deo vesti: godisnje 15000 vozila... To znaci da se tu radi sa veoma malo para, bice mala i zarada. Ovakva firma ne moze da organizuje servisnu mrezu, podrsku, nista. Da je 500 hiljada godisnje, to bi vec bila druga prica...
pre 5 godina
5000e za ovo?? Uh, realno za te pare može da se iskopa vrhunski polovnjak (ko ume da trazi). A sto se tice dizajna... Cena i troskovi proizvodnje diktiraju dizajn. I Tesla Cybertruck je ruzan za medalju ali jedino taj oblik omogućava da karoserija bude od čeličnih panela otpornih na metkove. Tako i ovo, kockica mnogo manje košta u proizvodnji od zaobljenih površina. Ali svakako bi mogao biti bar malo aerodinamičniji.
pre 5 godina
Ništa Rusko ne bih kupio, osim Vodke možda (kada bih je pio), a pogotovu ne automobil.
pre 5 godina
Ni njihov, niti bilo čiji:((
pre 5 godina
Sjajna vest za Topaloviće.
pre 5 godina
Ne, ni ruski niti bilo koji drugi, dok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km, a punjenje ne duže od 5 minuta.
Sve pre toga je potpuno neshvatljivo trošenje velikog novca za nešto što je najvećim delom neupotrebljivo.
pre 5 godina
od rusa bih samo kalašnjikov kupio. ništa drugo, ni pod prisilom.
pre 5 godina
Da vas na parkingu zakači biciklista, ulubiće vas dovoljno da možete auto na otpad da bacite. Čuj 555 kilograma...
pre 5 godina
Izgleda kao mini verzija auta za prevoz posmrtnih ostataka na Orlovaci...Rusi su stvarno operisani od bilo kakvog stila ,ukusa,lepote...
pre 5 godina
Rusko mogu da kupim samo votku i kalašnjikov.
Bilo šta drugo ne dolazi u obzir.
pre 5 godina
Ne, ne bismo. Nije valjda da treba obrazloženje ?
pre 5 godina
kupiti ruski automobil,daj uozbiljite se.
pre 5 godina
@XXL: Ne, ne mogu Rusi to bolje. Oni su, jednostavno, nacija operisana od ukusa kada je tehnologija u pitanju. Pri tom, jasno se vide tragovi otaljavanja i nemara pri sklapanju prototipa. Svemu tako pristupaju, potsecaju me na Srbe. A ponasaju se kao bahati, arogantni i bezobzirni skorojevici. Gledam ih i mislim: E ovakvi bi bili i Srbi da imaju nuklearke..
pre 5 godina
Više nipodištavajućih komentara o Rusima na B92, nego li na nekoj vesti / videu iz USA i Nemačke.
Amer, Nemac i Poljak izgleda više vole Ruse nego mi.
Ne pamtim kada sam video negativan komentar od gorenavedenih, i to ako ga bude bude za Putina, ne za narod.
Zato se u isto vreme divite Nemcima. A da nije bilo Rusa, vi danas ne biste kuckali komentare jer ne biste ni postojali - da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
pre 5 godina
Taman da mi plate da reklamiram ovo vozilo, a da bude u mom vlasnistvu, rekao bih neka hvala, poklon se ne odbija, ali ovaj cu odbiti bez da mi zaigra obrva. ?
pre 5 godina
Kako da se covek ne nasmeje na "ovo" auto
pre 5 godina
Koje nebuloze ovi Rusi izvaljuju. Sa ovom baterijom od 10kw ako bude imao daomet 80 km biće premija. A što se tiče samostalne proizvodnje u Rusiji, možda za jedno 150 godina.
pre 5 godina
Ne bih kupio ni ruski ni elektricni automobil. Kupio bih jedino jeftin tioa Punto, kad bi se jos proizvodio i kad se ne bi svi bez potrebe gurali u premijum segment.
pre 5 godina
Ruska skola dizajna i u doba elektricnih vozila radi samo lenjirom. Pravougaonik na tockovima i to je to. Ovako kratak i visok sa malenim tockicima imao bi performanse orahove ljuske kada bi neko vece transportno vozilo prohujalo pored njega. Nikome ne bi pozeleo da dok sedi u ovome na njega naleti nesto od dve i vise tona.
pre 5 godina
ne....nisam ga ni pogledao...ali od rusa ni vakcinu protiv Covida necu
pre 5 godina
joj, izgleda kao da je zaostao u razvoju. jadno i tužno
pre 5 godina
Ne, bilo šta što je rusko!
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)
Prvo, druže, kupi dizela.
Drugo, ne piše 1000 km u cugu, nego autonomija. Nešto mi se ne noći na svakih 300 km puta dok se napuni za sledećih 300.
pre 5 godina
Nikada !
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)
Prijatelju, mnogo ti to nešto troši, kupi dizela :)
Šala na stranu, tvoja stvar.
Ali kakve veze ima pravljenje pauze sa autonomijom?
A upravo je u tome suština mog komentara - sa EV staješ hteo ne hteo, i lepo na svakih 300 uzmeš hotel, prespavaš dok se dopuni (pod uslovom da nema njih još 40 na 20 utičnica), i sledeći dan osvojiš novih 300.
I tako do Atine 3 dana, svež, odmoran, i prepun novih iskustava.
I to za novac koji je osetno veći od iste klase automobila na naftni derivat.
Za mene je to čist mazohizam.
A onima koji imaju toliko novca da im to bude drugo vozilo i samo za grad, mogu samo da kažem svaka čast. U ovoj zemlji se ionako ne pita pošto je da se bude in.
pre 5 godina
Za sve one koji misle da je ovo auto koji uopste ne zagadjuje, malo podsecanje da se preko 75% elektricne energije u Srbiji dobija iz termoelektrana. Sve one koji misle da sus motori zagadjuju, rado cu odvesti u Obrenovac da vide koliki dimnjak se tamo nalazi i koliko uglja se sagori u toku jednog dana. Jos jedno podsecanje da ovakva vozila zagadjuju takodje prema ozbiljnim istrazivanjima samo 10% vise u odnosu na klasicna vozila dakle minimalno, a ako tome dodamo izuzetno komplikovanu i prljavu tehnologiju reciklaze baterija onda sa stanovista ekologije vozila slicna ovome nemaju nikakakv znacaj.
pre 5 godina
Ni benzinski, kamoli električni.
pre 5 godina
Stvari koje bih kupio od rusa: raketni motor,sistem za protiv vazdušnu odbranu i izbacivo sedište za avion. Ništa više.
pre 5 godina
Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
pre 5 godina
Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
(Ivan ZG, 21. avgust 2020 12:19)
Moj 2018, 35.000 pređenih, a sa jednim rezervoarom 1100 km otvorenog puta, a onda za minut napunim i može novih 1100.
A šta si ti hteo da kažeš?
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
(Eldorado, 21. avgust 2020 18:01)
nemci su samo zamišljali da prođu na jug. ali su onda su došli komunisti: bolje grob nego rob. a danas smo i grob i rob.
tako da, pusti ti nemce, previše titovih pričica si slušao.
ps: divim se švajcarcima btw
pre 5 godina
pa bre za sliku su bar mogli da ga operu...prljavi rusi kao i auto na slici
pre 5 godina
Којих глупавих коментара, сачувај боже.
Како може ауто ових димензија да превози покојнике?
Како год, овај аутић је одличан за градску вожњу. Не загађује ваздух, а и проблем паркирања је његовом величином решен.
А што се тиче коментара могу само рећи да је љубомора позитивна људска особина. Позитивна таман толико колико треа човека да буде бољи од онога на кога је љубоморан. Али овде у коментарима се не ради о љубомори већ је у питању пакост, а пакост је шизофрена категорија.
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
ovaj auto je ruzniji od moje prve sa kojom sam izgubio nevinost ;)
ps . bio sam pijan
pre 5 godina
@(Kum Žorzo, 21. avgust 2020 18:20)
komunizam unistava osecaj za dizajn,ista stvar je i u kini...moze sve da otkuca jeftina radna snaga programera,ali nema ko da osmisli najednostavije stvari,zato kradu sve od zapada.
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
Jedino sto je ruzan,i to bas ruzan. Da su poradili mnogo vise na dizajnu bio bi vrh.
pre 5 godina
ovako sam ja crtao auto u vrtiću.
pre 5 godina
Od rusa samo Vodka, i to tri puta destilovana! Sve ostalo, neka hvala.
pre 5 godina
Daleko bilo! Da li rusi koriste svoju tehnologiju uopste?
pre 5 godina
Prelep je... za luna park.
pre 5 godina
Da li je moguće da je onolika zemlja cela operisana od osećaja za lepo i kakav-takav dizajn?
pre 5 godina
Koliko vidim tamo I dizajneri sljemaju vodku
pre 5 godina
Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
pre 5 godina
... mnogo je ružan, ne bi ni da mi plate !
pre 5 godina
necu mnogo komentarisati jer je sve vec receno... ali jedno moram... treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
pre 5 godina
Naravno da ne.
pre 5 godina
uzmes od kineza one motorcice i stavis spojlere, lepo ga oblozis limom da izgleda na auto i eto sra ispadne. rusi ni u 2020.godini nisu u stanju da naprave odlican auto. sreca sto nema zastave,inace bi i od nas bili gori
pre 5 godina
Dizajn - diskutabilan, Težina - prevelika, autonomija - solidna za gradsko vozilo, pogon na svim točkovima - dobra ideja, ali da li je to potrebno za grad. Gradsko vozilo ne bi trebalo da bude teže od 300 do 350 kg, pogon na dva točka, baterije do 150 km. (pogledajte kolko Taxi vozilo pređe za dan). Izgled bi mogao da bude sličan fiatu Pandi.
pre 5 godina
Ovo ce da se prevrne od jaceg vetra.
pre 5 godina
ne
pre 5 godina
A siguran kao konzerva Argete, ajde begaj.
pre 5 godina
Kakvo grozno prometalo
pre 5 godina
Mnogo ružan auto.
pre 5 godina
Руси и те како имају укуса, не као што неки овде тврде да су оперисани. Ермитаж, московски метро, лада...
pre 5 godina
Ne mogu da shvatim da od 150 miliona rusa ne mogu da nadju jednog koji će da im dizajnira izgled auta.
Ako ništa drugo, neka zaposle bilo kojeg italijana.
pre 5 godina
Ovo ne bi ni taj dizajner kupio..
pre 5 godina
Да наравно.
pre 5 godina
Samo tašti da ga kupim, nije za ništa drugo.
pre 5 godina
Rusi su, svi znamo, odlični kada se radi o tehnici, inženjerima i tako tim stvarima. Da ne nabrajam mnogo, na primer naoružanje, avioni, medicinske sprave (valjda), mnogo toga..
Ali, čoveče..
Estetski dizajn im je najsovjetskiji mogući, kao da se trude da naprave najgubaviji auto svih vremena..
Stvarno imam pomešana osećanja - zbunjenost, impresioniranost upornošću da bude gubavo, smeh, strah..
Ono, kao kad je bul-terijer toliko ružan da ti postane simpatičan.. Ne vidim ni teoretski drugo objašnjenje :)
pre 5 godina
cuveni ruski dizajn.
pre 5 godina
Kako bre da se pohvališ da si kupio nov automobil.
Rusi napravili revoluciju proizvode nove automobile sa izgledom najružnijeg polovnjaka ((((:
pre 5 godina
A pa nije samo vodka i elektricni automobil.
Tu su rakete, raketni motori koje kupuju Amerikanci da bi isli u svemir, avioni, tenkovi, helikopteri, ledolomci i evo najnovije vakcina za COVID19.
pre 5 godina
Kad pogledam ovo, prvo sto mi prodje kroz glavu je sva sreca da je makar Ladu, kupio Reno.
pre 5 godina
@miša Realno jeste tako. Kada bude značajno veća autonomija, kada punionica bude koliko i klasičnih pumpi i kada punjenje bude trajalo par minuta onda sve ima smisla. Do tada samo konvencionalno gorivo. Staneš, sipaš, ideš dalje.
pre 5 godina
Zasto auto mora da bude lep? Necete ga oblaciti na sebe da se ulepsate! Zna se zasto vam sluzi pa je valjda najvaznije da je funkcionalan, da ne trosi puno i najvaznije je to sto ovaj ne zagadjuje okolinu!
pre 5 godina
Kupio bi ga kad bi se dobijao iz Kinder jajeta, jer tako i izgleda.
pre 5 godina
Ne.
pre 5 godina
Купио бих.
pre 5 godina
Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
(budimo realni, 21. avgust 2020 17:34)
Drugim rečima, hajde da sada kupujemo užasno skupe EV koje možemo da koristimo samo po gradu, pa i to uz ozbiljnu logistiku (punjenje na parkingu ispred zgrade na N. Beogradu?)
Pa kako tehnologija napreduje, tako ćemo polako početi da koristimo automobile za izlazak iz grada, jednog dana mozda čak i na odmor s njim.
E to je majstore debilizam najviše čistoće.
pre 5 godina
Ružno. Mene ovo podseća na onaj google koncept malog električnog auta sa samonavođenjem, ko da ih je isti konstruktor nacrtao...
pre 5 godina
Pa sto ne zovu nekoga da im nacrta auto ako vec oni ne znaju, devedeset posto naroda kupuje auto ocima ,da je lepo jos ako je cena primamljiva super,vidi na sta ovo lici .
pre 5 godina
Deluje baš bezbedno...šta ostane od putnika u ovom automobilu kada na njega Audijem naleti tatin sin?
pre 5 godina
Bolje pogledajte Mirrow Provocator. Cena izmedju 3.5-4.5k eura.
pre 5 godina
Овај аутић неодољиво подсећа на Рено 4.
Французи су својевремено дизајнирали Рено 4 за потребе студената јер мало троши и веома је економичан. Нека прича ко шта хоће али овај ауто је више него добар за градску вожњу, а и цена му је заиста приступачна.
Желим им добру продају и у иностранству.
pre 5 godina
(Mladen, 21. avgust 2020 12:50)
Pusti ti rusku brzopletost i povrsnost, nego poradi na pravopisu. PoDsecaju.
pre 5 godina
Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
(XXL, 21. avgust 2020 11:02)
usluge pogrebnog su u kontra smeru od dostave....
pre 5 godina
Sve ok, nego mi nije jasno, kako to da ne znaju napraviti ništa što ne liči na kutiju...
pre 5 godina
E ljudi vi kao da svi imate Porse ili Lamburgini ispred dvorišta pa diskutujete o dizajnu....nova Lada Vesta 7000€ a elektro 5000€ e sad pitanje za sve koliko vas može sebi priuštiti Teslu ili neki drugi elektro auto???Sto se mene tiče ako ima garanciju na dve godine ili 100 hiljada km predjenih meni je ovo povoljno....
pre 5 godina
ceo zivot sam cekao ruski jefin automobil i evo sad se nadam da je mojim mukama kraj
pre 5 godina
"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"
Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
pre 5 godina
Ovde se prvo razmišlja o funkcionalnosti, kakv crni dizajn, crveni karton za komentare, nije ovo za bogataše i za silkone u glavi
pre 5 godina
Ne nikad. Ruako vozilo ne bih kupio pa sad da bude najjeftinije i najbolje.
pre 5 godina
U svakom slucaju ovo je sigurnije voziti od nekog skutera.
pre 5 godina
Ruski dizajn je neprevazidjen i dalje...
pre 5 godina
Svrha ovakvih malih automobila nije odlazak na more, planinu, u drugi grad...
Svrha je otići na posao, pijacu... Znači voziti u lokalu. Nikakva potrošnja, lak za parkiranje i jeftin u krajnjem sluzčaju. Kakva je svrha dati 20 - 30 hiljada evra za električni auto slične autonomije.
Ja radim u drugom selu 21 km od kuće. Veći deo puta je ograničenje 50 km na sat. Znači odem, dođem, svratim u prodavnicu i ne pređem 50 km. Za mene je ovakav auto savršen. Još kad bi dobio neku olakšicu i da me ne oderu carinom i porezom, milina.
pre 5 godina
Ne dolazi u obzir bez 5000km s jednim punjenjem. Prosečan Srbin vozi dnevno dva puta od BG do Soluna i nazad.
pre 5 godina
Nemam nista protiv...ali nije lep...naprotiv.Nekako mi ga i zao sto je ovakav:( Nagrdili ga bas.
pre 5 godina
Jel se dobije i daljinski?
pre 5 godina
Zašto da ne. Odmah bi ga kupio. Moja ruta je oko 100km.
pre 5 godina
Nekad davno smo imali električnog Juga, tu na jednoj slavi su pričali kako je komšija od nekih gostiju uvezao iz inostranstva i nije platio ništa (pošto je domaći auto), a bio je i onaj ispred ETF-a.
Eto, ako preseraj nije prodat u staro gvožđe, da sklapamo električnog juga, za ove igračke će da bude limuzina.
Ili možda bolje Floridu, onda ima malo moderniji izgled, pa neka može da pređe i 80km sa jednim punjenjem, većini dovoljno za lokalnu vožnju. Još ako država obezbedi kredite bez učešća i sa 0% kamate, prodavalo bi se k'o alva.
pre 5 godina
Sto da ne. Samo ne u ovoj groznoj crnoj boji.
pre 5 godina
Kopija nissana cube
pre 5 godina
treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
(ns, 22. avgust 2020 08:46)
Platiš 5.000 evra, voziš 5 godina, uštediš 6.000 evra na registraciji, gorivu i održavanju i još se misliš koliko ćeš dobiti za njega. Tipično razmišljanje vozača nemačkog vozila čiji je auto na pijaci od momenta kupovine, negdje u mislima.
pre 5 godina
Hvala na savetima za kupovinu dizela, ali ta srpska opcinjenost dizelom mi uopste nije jasna. Ovde retko ko vozi vise od 10.000km godisnje, ukljucujuci mene, i za tu kilometrazu se dizel uopste ne isplati. Pogotovo ako vozite polovan auto, i jos kako se kod nasu cesto kupuju sa nepoznatom kilometrazom, pa rizikujete popravku turbine, dizni ili plivajuceg zamajca.
pre 5 godina
Koliko bi bila registracja i osiguranje, to je glavno pitanje.
pre 5 godina
Da, na kredit, 60 rata po 100 €, s uračunatom kamatom !
Ajmo, uvezite ga, "ići će kao alva" !
pre 5 godina
Bez garaze ili ako nema brzog sistema punjenja ja ne mogu da imam EV.
BTW punjenje na normalnu mrezu za stanove mozete za jedan sat punjenja dobiti desetak km autonomie.
pre 5 godina
ma to je kineski auto. ima na yt. slicno izgleda. (isto tako ruzan). sa postarinom bude manje od 5k dolara. didje u kutiji pa ga sam sklapas :)
pre 5 godina
Pa nema on tu sta da bude lep. Nije zato napravljen. Cak je i ok. Gleda se funkcionalnost. Isto ih ima i u Holandiji (jako slicni) i zove se bas (Canta). I sluzi i ljudi ga kupuju, parkiras svugde i obavlja posao. Idealan za starije i polu invalide. U svakom slucaju niko vas ne tera. Ko moze, eno ga Fiat 500.
pre 5 godina
Da podsetim. Ovi mladji komentatori se toga verovatno ne secaju, ali bih da primetim da je svojevremeno najruzniji VW takozvana buba ili kornjaca kako su ga neki zvali doziveo najvecu slavu i najvecu proizvodnju ikad. Takodje i Reno 4 sa epitetom cokula. Ovi automobili se i danas vidjaju na nasim ulicama. Nadam se da ce i sa ovim elektroatomobilom biti ista situacija uz opasku da nije ruzan.
pre 5 godina
Od rusa bih mogao jedino zenu, sestru.. da kupim
pre 5 godina
Pravi auto za oko sokolovo , gradsku upravu., lokalnu upravu, djubretare, vodovod, eps, rts, vladu.....pink, hepi ....to je budućnost .
pre 5 godina
Extra izgleda sigurno bih ga vozio, prijatno iznenađenje
pre 5 godina
Kupio bih ga kad bi imao para
pre 5 godina
Ne
pre 5 godina
Jadno je kako neki misle da Rusi nemogu da prave elektro automobile aamostalno.Na strani da li ih volim ili ne Rusi mogu da prave sve ali sve od automobila,softvera,hardvera,telefona itd.Amerikanci isto tako su "zaostali" u nekim stvarima,ima na youtube snimak sajma gradjevinarstva u Evropi gde se Amerikanci odisevljavaju Evropskim okovima i prozorima a to u Evropi posto ohoho.Zasto je tako neznam i bas me briga.
pre 5 godina
Idite na Youtube i kucajte: REMC Zetta
Auto je isti kaciga Stormtrooper-a iz serijala Star Wars. X-D
pre 5 godina
5000€ od države i koliko treba još da se doplati, nije problem :)
pre 5 godina
Ovo kao deca na OTOu da su pravila
pre 5 godina
Malo je ruznjikav.
pre 5 godina
Kod Rusa uvek prednjače mere bezbednosti i funkcionalnost od dizajna. Meni je to zdravo razmišljanje. Nema tu koža, klima, lamperija. Nemačka seljana..
Ako bi sami nešto čeprkali oko visokonaponskih vodova.. Pre če vas ubiti struja na Tesli nego ovde. Rusi na bojler stavljaju fid. zaštitu od strujnog udara. 90% mikrotalasnih pećnica sa naših polica u trgovini šanse nema da se pojave u ruskoj prodavnici. Mere bezbednosti su na prvom mestu. Jaka magnetna polja tu vladaju. To kod stare ruske trole nema. Hotel visoke ocene ima OG staromodnu el. instalaciju na zidu. Praktični mozgovi. Neće u Rusiji to sve tako ostati. Novoj generaciji se polako krive mozgovi. To je loše.
pre 5 godina
Nije za do mora ili na brzim autoputevima već je gradski auto. Ko ima dvorište noću ga puni s priključnice. Zbog male težine malo troši - pređeni km bi koštao oko 10x manje nego s oto motorom. Uz jeftinu nabavku ovo je vrlo pristupačno gradsko prevozno sredstvo za ljude skromnih primanja.
Savet:
Dizajn mora biti bolji, nije tačno da ne može.
pre 5 godina
Da neko lepo primeti da ovaj elektromobil dizajnom lici na Reno-4.
Uz to, ako je stvarno kako pise, ovaj auto zaista ima dobru buducnost.
Od srca mu zelim slavu Reno-4 ili kalasnjikova uz stalno poboljsavanje performansi.
Stretno.
pre 5 godina
Koji je to auto bolji od Moskvica
pre 5 godina
Ovo i Frikom moze da napravi, stavi tockove na svoje sanduke sa sladoledom i eto ti ga
pre 5 godina
Ni.. Jedan
pre 5 godina
Vozim Smarta ,trosi kao Jaguar , za svaku popravku na motoru ,motor napolje ,sav je od plastike koja puca od sunca ,a prelazim dnevno 20 km ,pa isplati se bilo sta ,pa neka je i rusko . Samo da ne vadim motor za zamenu svecica
pre 5 godina
Radim privatno cele nedelje svakodnevno prelazim otprilike 160 kilometra najvise i vikendom idem kod unucica u kragujevac 85 km sasvim dovoljno ako ce ta cena biti mogu da razmislim a za dalje posto 2 puta godisnje idem do grcke supruga autobusom ja motorom
pre 5 godina
Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
pre 5 godina
Ovo je dizajnirano u Paint-u.
pre 5 godina
Cirkulišu najmanje tri koncepta, svi se zovu "Zetta", sa manjeviše istim najavljenim karakteristikama i cenom. Imam utisak da još niko ne zna kako će taj automobilčić da izgleda, ako ga uopšte i bude.
pre 5 godina
Meni se kao problem čini i to što je previše nizak. Nije to za naše puteve kobi su gori od makadama a i skoro svako parkiranje kod nas podrazumeva penjanje na ivičnjak
pre 5 godina
Bih, što da ne? Ruski? Da. Ružan? O, da, mnoooogo! Pa šta?
Ako auto kupujem striktno kao prevozno sredstvo i upotrebnu stvar, sve što od njega tražim je da bude pouzdan, jeftin i da mi ne pravi nikakve probleme. Ako to ispunjava, može slobodno da bude i ružan, nemam nameru da ga izlažem ni na kakvom "Concours d'Elegance".
U mojoj situaciji, jedan ovakav autić bi mi bio savršen kao drugi auto, evo zašto:
Otkad sam otišao u penziju, vozim ispod 1000 km mesečno. Proleće, leto i deo jeseni provodim u vikendici na selu pored Beograda, a auto mi treba samo da odem 3-4 puta mesečno do Beograda i do prodavnice koja se nalazi na oko 3 km od moje kuće. Da nije dugačka i strma uzbrdica, išao bih biciklom.
Ja sam ozbiljno razmišljao da za selo nabavim jedan od onih "tuk-tuk" motornih tricikala, ali kod nas nisu homologirani i ne bih mogao da ga registrujem, a italijanski Piaggio Ape je debelo preskup. Ai zakonodavstvo nam je debilno i ne omogućava polugodišnju registraciju vozila.
Ali ovaj autić je još bolji od tuk-tuka i bio bi savršen za zujanje po selu, pa čak i do Beograda. U kući mmam garažu, gde bi se punio preko noći. Ako se pokaže kao dobar, prodao bih i svoj "normalni" auto, a ova rugobica bi mi bila jedini auto. Šta fali?
Jedino što mi smeta je to što ruski automobili nisu poznati po kvalitetu, naprotiv. Ali za 5000 evra hoću da ispitam da li su najzad naučili!
pre 5 godina
Kao da ga je Grunf iz Alan Forda dizajnirao!
pre 5 godina
Ljudi, ovo je malko modernizovani elektricni viljusksar. Imam u firmi dva, cepaju po 12h teskog rada i perfeķtni su. Bsterija dodje na 40% na kraju dana, a istovare po 20 slepera. Nisko teziste omogucuje visinu vozila koliko hoces. A poznato je da rusi prave baterije vec x godina. Malo mi je cudna cena... nekako je pojeftin, prosecna cena nove baterije za novi el viljuskar je oko 3-4 hiljade, tako da nzm sta je ovde uslo jos do 5 hiljada 🤔🤔🤔
pre 5 godina
Imam elektricni skuter vozim ga jednu sezonu i presao sa njim 1800km.Za pet godina imacu potpunu sliku dali mi se i za koliko isplatio.Tada cu se verovatno lakse odluciti dali bi uzimao ili nebi el.auto.
pre 5 godina
Ja bih voleo Srpski elektro automobil ovakvih karakteristika i slične cene.
pre 5 godina
Sve je to lepo sa električnim vozilima oni nemaju emisiju CO2..to je istina,punjenje ode iz gradkse elektičnr mreže,struja dolazi(bar u Srbiji) iz TE Nikola Tesla~Obrenovac..jedan generator sagori 500 TONA uglja za 1 h..za jedan sat...pa možite za 1 mesec,jednu godinu...to su ogromne količine dima,šljake,pepela..toliko. Ali za početak da se krene bar od EV to je ODLIČNA VEST. Podržavam sve oko napretka i progresa oko zaštite prirode i postojećih prirodnih resursa.
pre 5 godina
Ništa Rusko ne bih kupio, osim Vodke možda (kada bih je pio), a pogotovu ne automobil.
pre 5 godina
5000e za ovo?? Uh, realno za te pare može da se iskopa vrhunski polovnjak (ko ume da trazi). A sto se tice dizajna... Cena i troskovi proizvodnje diktiraju dizajn. I Tesla Cybertruck je ruzan za medalju ali jedino taj oblik omogućava da karoserija bude od čeličnih panela otpornih na metkove. Tako i ovo, kockica mnogo manje košta u proizvodnji od zaobljenih površina. Ali svakako bi mogao biti bar malo aerodinamičniji.
pre 5 godina
Ni njihov, niti bilo čiji:((
pre 5 godina
Mali dostavljaci, posta, i puno drugih biznisa imaju gomilu razloga da nabave ovo vozilo.
pre 5 godina
Ja bih sutra kupio ovaj auto, odnosno bilo koji mali auto na elektricni pogon za 5000 evra da postoji u Srbiji.
Za ono sto meni treba dovoljan mi je i radijus od 100 km, dnevno, jer imam mogucnost da ga punim tokom noci na kucnoj mrezi.
Naravno da cu zadrzati svoj lepi, porodicni auto za potrebe putovanja, izlazaka ali ovakav auto mi treba samo za posao.
Obzirom da me auto u poslu prevozi sa tacke A u tacku B i to vise put dnevno po gradu, samo mi je bitna funkcionalnost.
pre 5 godina
Ovo je buducnost elektro automobila, vozilo za prevoz od A do B, bez.nekakvih egzibicija u dizajnu(mada je ovo moglo malo lepse i bolje) moze da se probija kroz grad, lako uparkira, autonomija za jedan dan upotrebe, kao mobilni a i cena, kao malo bolji mobilni...Za dalje relacije, neki elektro sa dometom od 1200-300km, punjenjem bat za 15min, sigurnim kapacitetom ili neki klasicni benzin, dizel, hybrid...
pre 5 godina
Nazalost, ovo je najgori deo vesti: godisnje 15000 vozila... To znaci da se tu radi sa veoma malo para, bice mala i zarada. Ovakva firma ne moze da organizuje servisnu mrezu, podrsku, nista. Da je 500 hiljada godisnje, to bi vec bila druga prica...
pre 5 godina
Sjajna vest za Topaloviće.
134 Komentari
Sortiraj po: