Misa
pre 3 godine
Na mojoj laguni je ispucao lak na prednjoj haubi,krovu i zadnjim petim vratima. Dali ja mogu sa takvim autom proci tehnicki
Četvrtak, 17.06.2021.
09:52
IMAGE SOURCE
pre 3 godine
Na mojoj laguni je ispucao lak na prednjoj haubi,krovu i zadnjim petim vratima. Dali ja mogu sa takvim autom proci tehnicki
pre 4 godine
Ovo je zesca distopia od drzave🙄
pre 5 godina
Trula država, u zlatnom dobu!
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 5 godina
Tu krsinu vozis zato sto ti je prirasla srcu ili se nema kesa u Norveskoj za nesto bolje?
(ls, 17. jun 2021 18:49)
Postoje ljudi koji imaju toliko da mogu da kupe ne auto nego fabriku.Ne bi ni pokusao da objasnim zasto to ne urade,ti ne bi to razumeo.
pre 5 godina
Ja sam zato kupio daciju. Novo je novo bajo moj,a ne neke raspale premijum kršine
pre 5 godina
Nije mogao da prođe sa istim ostećenjem u drugom tehničkom jer je u sistemu gde su svi tehnički povezani.Bilo u emisiji SAT.
(Bane Ru, 17. jun 2021 19:34)
e,ako je bilo u toj emisiji,onda je to amin
pre 5 godina
JA samo vidim, da kod vas moze sve i svasta 100 godina. A onda, preko noci, ne moze nista. I ne pricam samo o autima, na svim poljima drustva je tako. Niste culi da je bolje polako napredovanje, korak po korak? A ne preko noci da sokirate ljude.
pre 5 godina
@ns ja, da ti ja objasnim kako je kod nas u Češkoj. Ogrebotine, ulubljenja, naprsli far i slično se ne kontroliše.
Meni izgrebali auto ključem duž vrata i haube i nikoga to ne zanima. Auto je bezbedan čak i sa ogrebotinama.
pre 5 godina
Samo u Srbiji.
pre 5 godina
Doslo vreme za Treci srpski ustanak !
(Stanko -obicaji su stariji od zakona !, 17. jun 2021 20:40)
tišina tamo! stiže ulje i brašno, nemoj da vam čujem glas. a sad u red.
pre 5 godina
Lutrija je samo za one koji voze neispravne krseve.
pre 5 godina
Najveci problem je sto su kontrolori na tehnickim pregledima u ogromnom broju nestrucni i ne umeju ni da pregledaju vozilo. To sto neko od njih ima diplomu automehanicara (trogodisnja skola u kojoj idu uglavnom najslabiji djaci), ne znaci nista. Nazalost znamo kakvo je skolstvo kod nas i koliko oni nauce u skoli. Licno poznajem kontrolora na tehnickom pregledu koji ima zvanje automehanicar a ne ume sam da zameni filter ulja i goriva na autu a kamo li nesto vise i sada on ocenjuje da li je neko vozilo tehnicki ispravno i da li su mu dobri trap i ostalo a ne ume da zameni filtere na autu.
pre 5 godina
Doslo vreme za Treci srpski ustanak !
pre 5 godina
Da je normalno i da smo mi normalni ne bih morali da se natezemo sa takvim ljudima koji dolaze na tehnicki i hoce da registruju vozila kojima su slomnjeni farovi, stopovi, katadiopter...ne znam ali za mene je to zaglupljujuce! Sve je gore i gore. Vozilo ako je staro i 40 godina, ako ima sve sta je potrebno i ispravno ono sta treba nema problema na bilo kom tehnickom pregledu u Srbiji. Nego ne vredi nama nista. Necu da spominjem kako je u inostranstvu, ali i kod nas je sve normalno kada su ljudi normalni, a postupci i razmisljanja glupih, bezobraznih i prepametnih ljudi kojih hvala bogu ima mnogo vise je lako predvideti. Zivela Tanzanija!
pre 5 godina
Koje su to kontradiktornosti.
Neko se plasi da zbog minimalne ogrebotine na plastici mogu da mu oduzmu licencu za rad,pa zato ne pusta da prodje tehnicki.
A taj isti da li se plasi ili ne da ako nastavi tako da radi nece imati musterije,pa ce opet biti u problemu.
Ali to je zemlja Srbija.
A mozda je i koverat u pitanju.
Ko bih ga znao???
pre 5 godina
... na tehničkim pregledima radi polupismen svet... kontrolori su ljudi sa 3 razreda srednje škole... a zakon da je dobar, ne bi smeo da trpi "subjektivno mišljenje kontrolora", već bi bio kasan i eksplicotan bez nedoumica... u USA, možeš registrovati auto sa početka prošlog veka, možeš ručno i samostalno da sklopiš neko vozilo i to registruješ... a kod nas, sve naopačke...
pre 5 godina
Zašto je dobro da zezaju za svako ulubljenje i ogrebotinu sada ću vam ukratko objasniti: ima i ovde par komentara kako ljudi osedeše zato što im je neki klošar ulubio ili očešao auto!
E pa i takav aljavac neće proći tehnički pregled ako ne dovede svoj automobil u vizuelno kompletno stanje!Idući put kada bude nekog grebao, češao i bežao sa lica mesta iako njemu nije važno što mu je auto izlupana kanta kojom udara i češe svakog pored koga prođe, bez 200-300eur neće ni on to svoje đubre moći da registruje dok ga ne dovede u ispravno stanje!!!
Potrajaće nekoliko godina ali ovakvim postupanjem tehničkih pregleda i vama će sve ređe razni volovi udarati automobil na parkingu jer će i njima to biti skupo, što je odlična vest!!!
Da je sreće već sada pola smeća bilo bi isključeno iz saobraćaja pa nek idu peške kad neće da voze ispravnan auto (ej kažu skupo im, a nama koji smo normalni, nije?!
pre 5 godina
Ako vas vrate sa tehničkog pregleda zbog takve gluposti, nemojte da vas mrzi, tražite da se sačini službena beleška o nepravilnosti a zatim pravac kod advokata i tužite kontrolora. Samo tako možemo stati na put bahatosti pojedinaca.
pre 5 godina
Na tehnickom mi lepili nalepnice na ratkapnama koje su izbledele. Kaze "mora"! A ratkapne pijacarke sve izgrebane i ispucale. Debilizam u svim sferama ove drzave pa sto ne bi i na tehnickom...
pre 5 godina
ово говори о земљи где приучена и полуписмена особа одлучује о било чему
слични обележавају паркинг места по свом поремећеном смислу
зато сам и избацио кола из употребе,лична
такси
рентакар
pre 5 godina
inače u Austriji ako idete na tehnički, dobijete mišljenje o stanju auta, tj sta sve treba da odradite da bi prošli. i to se unosi online i nigde ne prolazite dok to ne otklonite..
pre 5 godina
Nije mogao da prođe sa istim ostećenjem u drugom tehničkom jer je u sistemu gde su svi tehnički povezani.Bilo u emisiji SAT.
pre 5 godina
Озбиљни проблеми су у питању !
Технички је постао понижавање за људе са мало старијим колима !
Једном може једно ,следеће године друго ...
Без логике .Једини циљ узети новац .
pre 5 godina
Shvatite ljudi vise. Sve sto drzava radi, radi da bi vam otezala zivot, da vas za***ava, da uludo trosite vreme, da vas zamajava. Nikad i nije bio cilj da se nesto olaksa ili uradi da bude lako i dobro, bezbedno, nego samo da nas zezaju maksimalno i da nam uzmu pare i tako decenijama. Tako se svi zamaramo glupostima, a oni rade sta hoce. Kad ovo uzmete kao polaznu tacku, onda je sve ovo lakse. Shvatis da ti treba veza, poznanstvo i onda nema problema. Auto odrzavam da bude ispravan zbog sebe, a ne zbog tehnickog, drzave, kurte ili murte, ali zbog ovakvih gluposti sam dobar sa vlasnikom tehnickog, cinimo jedan druoge kad sta ustreba, a sve samo da ne trosim vreme na razne gluposti (npr. ovalnost diskova).
pre 5 godina
Mene vratili zbog ovalnih diskova prosle godine,ja uradim sve komplet: kocnice,napred,pozadi,rucna i odem pre neki dan,i oni me vrate,kazu ovalni diskovi!Odem kod drugog i registrujem
pre 5 godina
Ja kupujem nove aute isključivo, nema tehničkog pregleda prve dve godine. Treću godinu prodam auto i opet uzmem nov. Uz nov auto se dobije i nova prva pomoć i set sijalica, rukavica, trokuta...
Ovako nećete imati nikad problema sa tehničkim pregledom, samo uplatite osiguranje i ostale takse i u SUP po novu nalepnicu.
pre 5 godina
norveska, auto star 15godina, ispravan potpuno, ima ostecenja svakakvih od svega i svacega pa cak i od udara u jelena, sam nesto popravio kako sam mogao, izgreban, blago zamuceni farovi, nesto korozije i prodje teh.kontorolu bez problema, inace to je ovde na dve godine. vozicu ga dok god stoji na tockovima i uspe da prodje tehnicki.
zao mi je ljudi koje maltretiranje dozivljaju zbog niceg...
(norge, 17. jun 2021 12:12)
Tu krsinu vozis zato sto ti je prirasla srcu ili se nema kesa u Norveskoj za nesto bolje?
pre 5 godina
Kakva drzva takav i zakon.Ako je zakon onda je zakon neka se sve propise a ne negde moze a negde ne moze.Ako postoji zakon on bi trebao da je svuda isti a ne slobodna procena.Vazno da postoji a sad ko ga pisao i prepisivao...
pre 5 godina
Kao meni, matirao lak s negde se i izgubio, sve sto je do tehnike bilo kako treba. Jedni ni u snu da me puste, kod drugih bez problema. A tek o motociklima Necu da pricam. Covek ima fabricke kofere i kreš barove, a ovaj gleda na Google i kaze ne moze, onda ode kod drugog koji isto gleda Google, ali pazljivije i pronadju da taj model ima i fabrici takav. Zato gomila ljudi iz srbije koji imaju i Madjarsko drzavljanstvo registruju motore tamo.
pre 5 godina
To je pravna drzava!!!
pre 5 godina
Sve se zavrsava sa crvenom...
pre 5 godina
serbija brale... "ozbiljna" drzava, nema zezanja... Jeza
pre 5 godina
Sve mogu da razumem i napornu sezonu i umor, ali me interesuje kad će da igra na olimpijskim igrama ako ne sad sa 25 godina, šta će reći sebi kad završi karijeru?
(Fantom slobode, 16.
I toliko si pluseva dobio... Jbt! Pa zašto onda stavljaju sajtne. One nisu samo ukras , one zajedno sa unutrašnjim veznim limovima koji drže patos, i sa srednjim stubovima čine osnovu celog auta da se ne bi složio na pola! Nisam auto limar, ali sam proveo dane i nedelja u autolimarskim radionicama... A možeš da pogledaš , recimo na Auto SOS-u na Nacional Geofrafi, (nadam se da ne gledaš samo RTS i Pink), jer u svakoj emisiji prikazuju popravke istrulelih auta.. Da nešto svi naučite. Kad ti ti delovi auta propadnu, možeš da ga baciš, a ne da voziš ženu i decu, pa kad se sudariš da vam se raspadne auto na pola... I to možeš da vidiš na YT...
pre 5 godina
ja godinama registrujem na istom mestu i covek tamo sto radi kaze mi sta treba do sledeceg tehnickog da pregledam i uradim. nikad nisam imala neki problem, auto su mi izgrebali i izudarali na parkingu gde radim i svaki put kad vidim ostecenje dodje mi da placem. sad treba da ga farbam 200e iz mog dzepa i to zahvaljujuci nesavesnim vozacima. i razmisljam sta da vozim skuplji auto opet bi ga izlupali sa vratima opet bi ga izudarali kad se isparkiraju a ja da placam. to mi je najzalije. auto redovno servisiram i menjam potrebne delove, decu svoju vozim mora da bude ispravan. ali eto opet kazem kad vidim da su ga ogrebali ili udubljenje od vrata osedim.
pre 5 godina
znaci i dalje ima ludaka koji idu u amss na tehnički?
pre 5 godina
Oštećenja na svetlima (rupa) je neispravnost. Manja pukotina nije. Ogrebotine na branicima nisu neispravnost.
pre 5 godina
brate ako posle toliko godina ili decenija voznje idete na tehnički gde nemate vezu, gde ne znate nikog, pa agencija preko koje registrujete kola treba da vam garantuje da cete proći tehnički tamo gde vas odvedu ili pošalju na isti. neregistrovani plin 9 godina, kola 2001 ogreban ulubljen na svakom ćošku, katalizator skinuli romi davnijeh dana i ne postavlja se pitanje nikad da l ću proći.
pre 5 godina
Tačno je sve ovo. Moj otac je imao jedva uočljivu rupicu na zadnjem desnom faru. Otišli kod drugih na tehnički izašli nam u susret jer se ne vidi na fotografiji jako je sitno pa je moglo da prođe. Kupili smo novi far da ne ulazi voda kroz tu pukotinu zbog nas samih da ne strepimo. Onda naredne godine jedva registrovao jer nema treći red sedišta u pežou 308 karavan. Nikad ih nismo imali kupljen tako od preko. Jedva smo to pregurali da bi vrhunac bio ove godine ja imao problem sa mojom fiat cromom istekla mi saobraćajna i trazili mi prilikom registracije jedinstvenu carinsku ispravu. Do sada sam sedam godina bez problema registrovao a sam "mi fali jedan papir". Sreća te sam to sačuvao u nekoj fascikli ali nerviranje i silno gubljenje vremena nije izostalo. Inače auti su 2009. godište u odličnom stanju maženi i paženi al ne lezi vraže ne može u Srbiji ništa lako..Inače onaj papir mi je trebao jer me nema u nekoj evidenciji neko ke propistio da me ubeleži..pa se ti zezaj bajo moj..
pre 5 godina
Имам атест фолија позади, ставио и напред на муфте, умерене скроз, нису обраћали пажњу и ево мени много лакше кад упекне летње сунце, све супер.
pre 5 godina
A kombi sto vozi nac.manjina sve uvezano zicom i poduprli sprajcevima.Kako on prodje teh.pregled.Jos vozi ljude u tovarnom delu.E Srbijo
pre 5 godina
@Jovan
Pročitaj ponovo,prvi tehnički nije hteo uopšte ni da ga primi na proveru tako da nije ušao u sistem za koji si u pravu inače.
Čim se nekome ostavi sloboda da tumači zakon i podzakonski akt na svoju ruku nastaju problemi.Ljudi koji pišu zakone i dalje ne shvataju da tamo negde ne stavljaju džabe nalepnice da se ljubimci ne peru u veš mašini.Nije to zato što su ljudi glupi već zato što uvek ima onih koji hoće da se okoriste na lakši način.
pre 5 godina
dobro je sto i dalje crvena ili dve sve resavaju.
pre 5 godina
Ne kaže se džabe:"Daj čoveku vlast, pa ćeš videti kakav je". Ovakvim nedorečenim zakonima i pravilnicima (nedorečenost u propisima nije retkost ni u mnogim drugim oblastima života) data je neka vrsta vlasti pojedincima, ovde - kontrolorima na tehničkim pregledima. Ali, ako vam je auto redovno održavan i potpuno ispravan, nema mesta samovolji pojedinaca. Imam jedan mali korejski auto već 10 godina i prolazi na tehničkom bez "crvendaća" i ikakvih drugih problema.
pre 5 godina
Ne mogu da svatim koji uticaj ima prva pomoć za tehnički ispravnost vozila! Po meni nema logike!
pre 5 godina
ovo su imbecilne stvari. zna se šta je bitno za bezbednost vozila u saobraćaju. estetika sigurno nije. ja svakako, svake godine u proleće odvezem auto u servis i kažem-sve rasklopi, proveri i zameni šta treba. nema ono mogu ovi diskovi još 5000km. menjaj sve! neka uvedu mobilne ekipe za tehničku kontrolu vozila i rešen problem. btw-danas prođeš tehnički-sutra razbiješ far npr i voziš tako do sledećeg tehničkog? za početak-saobraćajna policija treba da zaustavlja i kažnjava sve one sa farovima podešenim tako da te zaslepe. a ima ih bar 30%.
pre 5 godina
U Svajcarskoj tehnicki pregled se vrsi na samo jednom odredjenom mestu u svakom kantonu, shodno prebivalistu i deo je drzavne administracije. Ako ne prodjes, imas mesec dana da vozilo dovedes u stanje prema zapisniku sa prvog tehnickog. Nema drugih tehnickih pregleda da mozes da odes i probas.
pre 5 godina
Nikada me nisu vratili sa tehnickog a nikada za 25 godina nisam kupio nov auto. Auto vozen u Bgd mora da ima neku ogrebotinu negde. Pricaju se ovde bajke zbog jednog ko zna kakvog slucaja. Ako je napukao branik i preti da se odvoji ili da cese gumu naravno da treba vracati. Sitne ogrebotine su nebitne.
pre 5 godina
Mene su vratili sa tehničkog zato što su gume 215 45 17,a trebalo bi 205 45 17 po njima... otišao na drugo mesto,nisu ni pogledali gume ?
pre 5 godina
Problem sa farovima i zadnjim svetlima je sto ako se plastika osteti, svetla mogu da se zamagle i zamute. Ali to i dalje ne znaci da ce svaka naprslina ili ostecenje da dovede do toga, zapravo se desava izuzetno retko na zadnjim svetlima. Tako da bih ja stavio kriterijum da li je doslo do zamucenja ili ne. Zamena moze da bude besmisleno skupa i zaista nema svrhe da se radi ako nije doslo do zamucenja.
pre 5 godina
A sajtne drze cvrstinu karoserije...
---
Sajtne apsolutno nista ne drze niti ucestvuju u nekom znacajnom prenosenju opterecenja. Da cvrstina karoserije zavisi od sajtni koje su nista drugo do parce lima one bi se pravile od nekih kvalitetnijih materijala, CrNi celika i sl. I bile bi u formi cevastih profila ne od savijenog lima.
pre 5 godina
Jedini krivac je Mup. U njihovom pravilniku samo za tehnicke preglede i auto skole stoji clan da ih mogu zatvoriti zbog nesavesnog vodjenja pravnog lica, a nigde ne pise sta je to tacno nesavesno. Zatvaraju se bez odluke sudije i bez prava zalbe, ima li to negde u svetu. I normalno onda se ljudi plase za svaku sitnicu.
pre 5 godina
vest je laž, kad na jednom tehničkom ne prodješ ne možeš više da prođeš ni na jednom drugom jer te ubace u sistem da nisi prošao i to svi vide...
(Jovan, 17. jun 2021 10:59)
Sledeci put pazljivije procitaj vest. Na autu nije ni pocet tehnicki pregled vec mu je radnik prilikom vizuelnog pregleda rekao da zbog te sitne ogrbotine ne moze da ga pusti na tehnicki. Samim tim sto pregled nije ni zapocet nema ni ubacivanja u sistem. Otisao u drugi tehnicki prilikom vizuelnog pregleda ih pitao da li je ta ogrebotina problem oni mu rekli da nije pa je tamo zavrsio ceo pregled.
pre 5 godina
https://www.youtube.com/watch?v=XkajZqFgx7g
pogledaj ceo prilog, nemoj da te mrzi.
pre 5 godina
norveska, auto star 15godina, ispravan potpuno, ima ostecenja svakakvih od svega i svacega pa cak i od udara u jelena, sam nesto popravio kako sam mogao, izgreban, blago zamuceni farovi, nesto korozije i prodje teh.kontorolu bez problema, inace to je ovde na dve godine. vozicu ga dok god stoji na tockovima i uspe da prodje tehnicki.
zao mi je ljudi koje maltretiranje dozivljaju zbog niceg...
pre 5 godina
Zna se šta je tehnički ispravan auto. A to znači da svi uredjani na vozilu moraju da budu ispravni ! Oštećena vrata nisu uredjaj! U svetu sa ulubljenim vratima prolaziš tehnički... A kod nas zbog mačijeg oka ne možeš, a sa trulim sajtnama možeš. A sajtne drže čvrstinu karoserije i važan su faktor bezbednosti! Ima još mnogo primera naših gluposti i paradoksa.
A najveća je da priučeni buzdovan na tehničkom "tumači" pravilnik o RP!
pre 5 godina
nadjem tehnicki na kojem cu proci i to je to. Ne priznajem da me neuku ljudi iz MUP-a prave magarcem.
pre 5 godina
Zakon je namerno napravljen da bi se ljudi maltretirali. Ako je cilj bezbednost, onda je važno da su dobre kočnice, volan, da svetlosna signalizacija radi i da nema zruleži koja je opasna za servisera. Sitne ogrebotine, ulenuća i ostale stvari nisu bitne. Pa juvek vas na parkingu neko očeše i to ne možete izbeći. Ispravnost ključnih elemenata da, ali iživljavanje ne.
pre 5 godina
(sonzi, 17. jun 2021 12:01)
Просек није 10-15, него 18 година.
pre 5 godina
Za koju stvar su odbili coveka.. A kod mene u ulici 2 auta po cca 30 god.. Ne znam kako se ne raspadnu kada idu.. A uredno imaju registracionu nalepnicu..
pre 5 godina
ali zato mozes da odes u npr. Leposavic i odradis tehnicki cak i bez auta...
pre 5 godina
Prosek starosti vozila kod nas je preko 10-15 god. tako da je zaista ludo ocekivati da sva vozila budu kao nova, narocito te sitne ogrebitine, naprsnuca i sl. Npr. meni stoji malo naprsnuce na plastici od migavca vec 4 godine i nikako ne ugrozava bezbednost, ali nema sanse da bih menjao ceo retrovizor zbog toga. Kamencica na putevima koliko hoces, nista se ne cisti, ostave to komunalne sluzbe za sledecu godinu kada padne sneg.
pre 5 godina
"Po svemu sudeći, vozačima jedino preostaje da urade isto što i ovaj čitalac - kada ne prođu na jednom tehničkom pregledu, da odu na drugi, možda će imati više sreće."
Naravno, uz psovke i pretnje i bez placanja prvog.
To inace i jeste cilj cele ove price, naplati tehnicki, izda listu neispravnosti pa kaze dodji sutra, pravicemo se da si popravio i prolazis. Naravno naplate 2x (bilo na istom mestu ili na 2)
pre 5 godina
A zar nije glupost ici na tehnicki a znati da nam auto nije ispravan? Izgleda da nam je kinta bitnija od zivota ali mozda ne vrijedi zatvora.
pre 5 godina
"ukoliko je napukla plastika na stop svetlu" na dta se to odnosi na crnu platiku koja se nalazi oko crvenog delsa stop svetla ili na crveni deo stop lampe.
realno crna plastika oko stop lampe ne bi trebala da se smatra kvarom, ako je konstrukcija takva da voda i pored njenog ostecenja ne moze da udje u lampu.
pre 5 godina
Toliko kontradiktornosti i ogradjivanja svih od obicnog coveka!!!
pre 5 godina
Riba...
od glave smrdi.
U nenarodnoj vlasti sve se nakaradno dešava, sve je u devijaciji.
pre 5 godina
Tek što su vozači odahnuli zbog odlaganja primene novog uslova za registraciju, merenja emisije izduvnih gasova ...
nisu to vozači, nije svako vozač ko drži volan. vozači imaju ispravna kola. ovi drugi su goniči leševa.
pre 5 godina
Ovaj što ga je odbio zbog okrnjenog "mačjeg oka" bi zažmurio, da mu je vozač "Merive" dao jednu crvenu.
pre 5 godina
Kako se ovi iz mupa samo ogradjuju, te ne mogu da procene velicinu ostecenja te covek stavio novu plastiku na drugom tehnickom, u bilo kom slucaju oni nemaju odgovor, isto kao i za ove guzve sa licnim dokumentima, mup je preduzeo sve sto mogao da se posao obavi efikasno..a guzve i dalje ima
pre 5 godina
Uzgred, i meni je pre tri dana tip uzeo jednu crvenu, da bi mi auto prošao na tehničkom, jer mi ručna malo teže hvata na zubac(mora malo jače da de pritegne), a inače je ispravna. Šta da se prepirem i idem na drugo mesto... Ovako, završih tehnički sa hiljadarkom.
pre 5 godina
Ti sto vas vracaju za ogrebotinu koja nema veze ni sa cim sem sa estetikom koja ruzi vas automobil je jasno kao dan da hoce da vam uzmu kintu. U tom slucaju lepo upalite snimanje i ponudite mu novac i onda ga lepo tuzite jer ce novac uzeti sigurno.
Tako je mene hteo da vrati sa tehnickog za motor zbog NOSACA MOBILNOG TELEFONA?! ahhahahahahahah
pre 5 godina
Ako vam nađu nešto, definitivno imate problem. Ako vam ne nađu ništa, a drugi jesu, to znači da je pregled aljkavo odrađen i zbrzan. Ne želim ni ja, a ni vi da budete u saobraćaju sa automobilima koji su na ivici tehničke ispravnosti.
pre 5 godina
Da li neko uopšte kontroliše ispravnost farova. Svako drugo vozilo noću ima neispravne farove. obično je jedan previše podignut a kod nekih i oba pa je to kao da voze sa dugim svetlima. E to ozbiljno ugrožava bezbednost a ne mačije oko
pre 5 godina
Meni malo cvrče ta plastika i otpade mali deo i kupim kompmet skoro po metra kvadratnog zbog toga jer nema da se kupi plastika. Naravno onda odem u jednu prodavnicu i u razgovoru sa prodavcem požalim mu se da sam morao da kupim komplet žmigavac zbog plastike, a on meni što ne dođe kod mene pa mi u kompu pokaza samo taj deo plastike. Doduše ne volim na automobilu da je nešto polomljeno ili ulubljeno.
pre 5 godina
Pa koji je taj tehnički, da ne idemo tamo nikada? A što se datuma isteka prve pomoći tiče, to je neviđena glupost, samo kod nas, vrhunska varijanta za uzimanje para i pisanje kazni.
pre 5 godina
Idu odmori, treba decu na more nekako odvesti, jedna crvena rešava....
pre 5 godina
Nista se nije promenilo. Samo se dalo licima sa tehnickog da uzimaju mito. Banana drzava koja nista ne zna da stvori, samo da prepise propise od uspesnijih drzava.
pre 5 godina
Punto 2(zastava 10), u odlicnom stanju, redovno servisiran.
Vracen sa tehnickog u Amss zbog nedostajuceg staklenca preko zmigavca na krilu!!! Zmigavac ispravan i ima zuto staklo ali ne i providno zastitno!
Gde to ima?
Tehnicki je postao lutrija...
pre 5 godina
Значи треба да купим нов комплет Прве помоћи... Добро сте ме упозорили.
А светло на регистарској таблици... Једно ради, а друго како-кад. Кад га куцнем проради и то друго светло. Зависи од тога како сам лупио задњим вратима.
pre 5 godina
Vozilo kod koga je oguljena farba na branicima ili ima blago ulegnut branik, ili malu crtu od napuknuća na plastici svetla za maglu, ne bi zbog toga trebalo da ima problema na tehničkom pregledu", kaže Slobodan Valdevit iz NATEP, navodeći primere nekih sitnih nedostataka i kakve bi odluke on donosio prilikom kontrole.
Ulegnuce na plastici ili ogrebotine otezavaju uvidjaj prilikom ne daj boze udara pesaka i sl.Ne zna se sta je bilo a sta od udesa.
pre 5 godina
vest je laž, kad na jednom tehničkom ne prodješ ne možeš više da prođeš ni na jednom drugom jer te ubace u sistem da nisi prošao i to svi vide...
pre 5 godina
Ovaj zakon je na snazi skoro 2 godine, sta vozacima nije jasno? I ja registrujem kombi, dobla i privatan auto, i sve je ok. Ima da se postuje zakon, kad bi se vise postovali ne bi danas bio haos u drustvu! To za malu sitnicu je preterivanje, realno, ali ima drugi tehnicki, ides dalje
pre 5 godina
Zar je iko ocekivao da u ovoj zemlji, i sa ovakvim vlastima, nesto ovakvo normalno funkcionise?
Sve ovo oko tehnickog je idealni mehanizam za maltretiranje naroda. U nekoj normalnoj zemlji bi se digla kuka i motika protiv vlasti zbog ovolikog traumiranja i izazivanja stresa... ali, mi smo uvek bili poslusne ovce, mogu da nam rade sta god hoce...
pre 5 godina
Zar je iko ocekivao da u ovoj zemlji, i sa ovakvim vlastima, nesto ovakvo normalno funkcionise?
Sve ovo oko tehnickog je idealni mehanizam za maltretiranje naroda. U nekoj normalnoj zemlji bi se digla kuka i motika protiv vlasti zbog ovolikog traumiranja i izazivanja stresa... ali, mi smo uvek bili poslusne ovce, mogu da nam rade sta god hoce...
pre 5 godina
Da li neko uopšte kontroliše ispravnost farova. Svako drugo vozilo noću ima neispravne farove. obično je jedan previše podignut a kod nekih i oba pa je to kao da voze sa dugim svetlima. E to ozbiljno ugrožava bezbednost a ne mačije oko
pre 5 godina
Ti sto vas vracaju za ogrebotinu koja nema veze ni sa cim sem sa estetikom koja ruzi vas automobil je jasno kao dan da hoce da vam uzmu kintu. U tom slucaju lepo upalite snimanje i ponudite mu novac i onda ga lepo tuzite jer ce novac uzeti sigurno.
Tako je mene hteo da vrati sa tehnickog za motor zbog NOSACA MOBILNOG TELEFONA?! ahhahahahahahah
pre 5 godina
Mene su vratili sa tehničkog zato što su gume 215 45 17,a trebalo bi 205 45 17 po njima... otišao na drugo mesto,nisu ni pogledali gume ?
pre 5 godina
Zakon je namerno napravljen da bi se ljudi maltretirali. Ako je cilj bezbednost, onda je važno da su dobre kočnice, volan, da svetlosna signalizacija radi i da nema zruleži koja je opasna za servisera. Sitne ogrebotine, ulenuća i ostale stvari nisu bitne. Pa juvek vas na parkingu neko očeše i to ne možete izbeći. Ispravnost ključnih elemenata da, ali iživljavanje ne.
pre 5 godina
Ne mogu da svatim koji uticaj ima prva pomoć za tehnički ispravnost vozila! Po meni nema logike!
pre 5 godina
Nista se nije promenilo. Samo se dalo licima sa tehnickog da uzimaju mito. Banana drzava koja nista ne zna da stvori, samo da prepise propise od uspesnijih drzava.
pre 5 godina
Punto 2(zastava 10), u odlicnom stanju, redovno servisiran.
Vracen sa tehnickog u Amss zbog nedostajuceg staklenca preko zmigavca na krilu!!! Zmigavac ispravan i ima zuto staklo ali ne i providno zastitno!
Gde to ima?
Tehnicki je postao lutrija...
pre 5 godina
vest je laž, kad na jednom tehničkom ne prodješ ne možeš više da prođeš ni na jednom drugom jer te ubace u sistem da nisi prošao i to svi vide...
(Jovan, 17. jun 2021 10:59)
Sledeci put pazljivije procitaj vest. Na autu nije ni pocet tehnicki pregled vec mu je radnik prilikom vizuelnog pregleda rekao da zbog te sitne ogrbotine ne moze da ga pusti na tehnicki. Samim tim sto pregled nije ni zapocet nema ni ubacivanja u sistem. Otisao u drugi tehnicki prilikom vizuelnog pregleda ih pitao da li je ta ogrebotina problem oni mu rekli da nije pa je tamo zavrsio ceo pregled.
pre 5 godina
norveska, auto star 15godina, ispravan potpuno, ima ostecenja svakakvih od svega i svacega pa cak i od udara u jelena, sam nesto popravio kako sam mogao, izgreban, blago zamuceni farovi, nesto korozije i prodje teh.kontorolu bez problema, inace to je ovde na dve godine. vozicu ga dok god stoji na tockovima i uspe da prodje tehnicki.
zao mi je ljudi koje maltretiranje dozivljaju zbog niceg...
pre 5 godina
Riba...
od glave smrdi.
U nenarodnoj vlasti sve se nakaradno dešava, sve je u devijaciji.
pre 5 godina
Pa koji je taj tehnički, da ne idemo tamo nikada? A što se datuma isteka prve pomoći tiče, to je neviđena glupost, samo kod nas, vrhunska varijanta za uzimanje para i pisanje kazni.
pre 5 godina
Kako se ovi iz mupa samo ogradjuju, te ne mogu da procene velicinu ostecenja te covek stavio novu plastiku na drugom tehnickom, u bilo kom slucaju oni nemaju odgovor, isto kao i za ove guzve sa licnim dokumentima, mup je preduzeo sve sto mogao da se posao obavi efikasno..a guzve i dalje ima
pre 5 godina
A kombi sto vozi nac.manjina sve uvezano zicom i poduprli sprajcevima.Kako on prodje teh.pregled.Jos vozi ljude u tovarnom delu.E Srbijo
pre 5 godina
nadjem tehnicki na kojem cu proci i to je to. Ne priznajem da me neuku ljudi iz MUP-a prave magarcem.
pre 5 godina
Tačno je sve ovo. Moj otac je imao jedva uočljivu rupicu na zadnjem desnom faru. Otišli kod drugih na tehnički izašli nam u susret jer se ne vidi na fotografiji jako je sitno pa je moglo da prođe. Kupili smo novi far da ne ulazi voda kroz tu pukotinu zbog nas samih da ne strepimo. Onda naredne godine jedva registrovao jer nema treći red sedišta u pežou 308 karavan. Nikad ih nismo imali kupljen tako od preko. Jedva smo to pregurali da bi vrhunac bio ove godine ja imao problem sa mojom fiat cromom istekla mi saobraćajna i trazili mi prilikom registracije jedinstvenu carinsku ispravu. Do sada sam sedam godina bez problema registrovao a sam "mi fali jedan papir". Sreća te sam to sačuvao u nekoj fascikli ali nerviranje i silno gubljenje vremena nije izostalo. Inače auti su 2009. godište u odličnom stanju maženi i paženi al ne lezi vraže ne može u Srbiji ništa lako..Inače onaj papir mi je trebao jer me nema u nekoj evidenciji neko ke propistio da me ubeleži..pa se ti zezaj bajo moj..
pre 5 godina
Jedini krivac je Mup. U njihovom pravilniku samo za tehnicke preglede i auto skole stoji clan da ih mogu zatvoriti zbog nesavesnog vodjenja pravnog lica, a nigde ne pise sta je to tacno nesavesno. Zatvaraju se bez odluke sudije i bez prava zalbe, ima li to negde u svetu. I normalno onda se ljudi plase za svaku sitnicu.
pre 5 godina
Prosek starosti vozila kod nas je preko 10-15 god. tako da je zaista ludo ocekivati da sva vozila budu kao nova, narocito te sitne ogrebitine, naprsnuca i sl. Npr. meni stoji malo naprsnuce na plastici od migavca vec 4 godine i nikako ne ugrozava bezbednost, ali nema sanse da bih menjao ceo retrovizor zbog toga. Kamencica na putevima koliko hoces, nista se ne cisti, ostave to komunalne sluzbe za sledecu godinu kada padne sneg.
pre 5 godina
Zna se šta je tehnički ispravan auto. A to znači da svi uredjani na vozilu moraju da budu ispravni ! Oštećena vrata nisu uredjaj! U svetu sa ulubljenim vratima prolaziš tehnički... A kod nas zbog mačijeg oka ne možeš, a sa trulim sajtnama možeš. A sajtne drže čvrstinu karoserije i važan su faktor bezbednosti! Ima još mnogo primera naših gluposti i paradoksa.
A najveća je da priučeni buzdovan na tehničkom "tumači" pravilnik o RP!
pre 5 godina
Значи треба да купим нов комплет Прве помоћи... Добро сте ме упозорили.
А светло на регистарској таблици... Једно ради, а друго како-кад. Кад га куцнем проради и то друго светло. Зависи од тога како сам лупио задњим вратима.
pre 5 godina
Ovaj što ga je odbio zbog okrnjenog "mačjeg oka" bi zažmurio, da mu je vozač "Merive" dao jednu crvenu.
pre 5 godina
ali zato mozes da odes u npr. Leposavic i odradis tehnicki cak i bez auta...
pre 5 godina
Za koju stvar su odbili coveka.. A kod mene u ulici 2 auta po cca 30 god.. Ne znam kako se ne raspadnu kada idu.. A uredno imaju registracionu nalepnicu..
pre 5 godina
Uzgred, i meni je pre tri dana tip uzeo jednu crvenu, da bi mi auto prošao na tehničkom, jer mi ručna malo teže hvata na zubac(mora malo jače da de pritegne), a inače je ispravna. Šta da se prepirem i idem na drugo mesto... Ovako, završih tehnički sa hiljadarkom.
pre 5 godina
Idu odmori, treba decu na more nekako odvesti, jedna crvena rešava....
pre 5 godina
Toliko kontradiktornosti i ogradjivanja svih od obicnog coveka!!!
pre 5 godina
ovo su imbecilne stvari. zna se šta je bitno za bezbednost vozila u saobraćaju. estetika sigurno nije. ja svakako, svake godine u proleće odvezem auto u servis i kažem-sve rasklopi, proveri i zameni šta treba. nema ono mogu ovi diskovi još 5000km. menjaj sve! neka uvedu mobilne ekipe za tehničku kontrolu vozila i rešen problem. btw-danas prođeš tehnički-sutra razbiješ far npr i voziš tako do sledećeg tehničkog? za početak-saobraćajna policija treba da zaustavlja i kažnjava sve one sa farovima podešenim tako da te zaslepe. a ima ih bar 30%.
pre 5 godina
Kao meni, matirao lak s negde se i izgubio, sve sto je do tehnike bilo kako treba. Jedni ni u snu da me puste, kod drugih bez problema. A tek o motociklima Necu da pricam. Covek ima fabricke kofere i kreš barove, a ovaj gleda na Google i kaze ne moze, onda ode kod drugog koji isto gleda Google, ali pazljivije i pronadju da taj model ima i fabrici takav. Zato gomila ljudi iz srbije koji imaju i Madjarsko drzavljanstvo registruju motore tamo.
pre 5 godina
serbija brale... "ozbiljna" drzava, nema zezanja... Jeza
pre 5 godina
U Svajcarskoj tehnicki pregled se vrsi na samo jednom odredjenom mestu u svakom kantonu, shodno prebivalistu i deo je drzavne administracije. Ako ne prodjes, imas mesec dana da vozilo dovedes u stanje prema zapisniku sa prvog tehnickog. Nema drugih tehnickih pregleda da mozes da odes i probas.
pre 5 godina
"Po svemu sudeći, vozačima jedino preostaje da urade isto što i ovaj čitalac - kada ne prođu na jednom tehničkom pregledu, da odu na drugi, možda će imati više sreće."
Naravno, uz psovke i pretnje i bez placanja prvog.
To inace i jeste cilj cele ove price, naplati tehnicki, izda listu neispravnosti pa kaze dodji sutra, pravicemo se da si popravio i prolazis. Naravno naplate 2x (bilo na istom mestu ili na 2)
pre 5 godina
Mene vratili zbog ovalnih diskova prosle godine,ja uradim sve komplet: kocnice,napred,pozadi,rucna i odem pre neki dan,i oni me vrate,kazu ovalni diskovi!Odem kod drugog i registrujem
pre 5 godina
@Jovan
Pročitaj ponovo,prvi tehnički nije hteo uopšte ni da ga primi na proveru tako da nije ušao u sistem za koji si u pravu inače.
Čim se nekome ostavi sloboda da tumači zakon i podzakonski akt na svoju ruku nastaju problemi.Ljudi koji pišu zakone i dalje ne shvataju da tamo negde ne stavljaju džabe nalepnice da se ljubimci ne peru u veš mašini.Nije to zato što su ljudi glupi već zato što uvek ima onih koji hoće da se okoriste na lakši način.
pre 5 godina
ja godinama registrujem na istom mestu i covek tamo sto radi kaze mi sta treba do sledeceg tehnickog da pregledam i uradim. nikad nisam imala neki problem, auto su mi izgrebali i izudarali na parkingu gde radim i svaki put kad vidim ostecenje dodje mi da placem. sad treba da ga farbam 200e iz mog dzepa i to zahvaljujuci nesavesnim vozacima. i razmisljam sta da vozim skuplji auto opet bi ga izlupali sa vratima opet bi ga izudarali kad se isparkiraju a ja da placam. to mi je najzalije. auto redovno servisiram i menjam potrebne delove, decu svoju vozim mora da bude ispravan. ali eto opet kazem kad vidim da su ga ogrebali ili udubljenje od vrata osedim.
pre 5 godina
(sonzi, 17. jun 2021 12:01)
Просек није 10-15, него 18 година.
pre 5 godina
Озбиљни проблеми су у питању !
Технички је постао понижавање за људе са мало старијим колима !
Једном може једно ,следеће године друго ...
Без логике .Једини циљ узети новац .
pre 5 godina
Problem sa farovima i zadnjim svetlima je sto ako se plastika osteti, svetla mogu da se zamagle i zamute. Ali to i dalje ne znaci da ce svaka naprslina ili ostecenje da dovede do toga, zapravo se desava izuzetno retko na zadnjim svetlima. Tako da bih ja stavio kriterijum da li je doslo do zamucenja ili ne. Zamena moze da bude besmisleno skupa i zaista nema svrhe da se radi ako nije doslo do zamucenja.
pre 5 godina
Ne kaže se džabe:"Daj čoveku vlast, pa ćeš videti kakav je". Ovakvim nedorečenim zakonima i pravilnicima (nedorečenost u propisima nije retkost ni u mnogim drugim oblastima života) data je neka vrsta vlasti pojedincima, ovde - kontrolorima na tehničkim pregledima. Ali, ako vam je auto redovno održavan i potpuno ispravan, nema mesta samovolji pojedinaca. Imam jedan mali korejski auto već 10 godina i prolazi na tehničkom bez "crvendaća" i ikakvih drugih problema.
pre 5 godina
Nikada me nisu vratili sa tehnickog a nikada za 25 godina nisam kupio nov auto. Auto vozen u Bgd mora da ima neku ogrebotinu negde. Pricaju se ovde bajke zbog jednog ko zna kakvog slucaja. Ako je napukao branik i preti da se odvoji ili da cese gumu naravno da treba vracati. Sitne ogrebotine su nebitne.
pre 5 godina
A sajtne drze cvrstinu karoserije...
---
Sajtne apsolutno nista ne drze niti ucestvuju u nekom znacajnom prenosenju opterecenja. Da cvrstina karoserije zavisi od sajtni koje su nista drugo do parce lima one bi se pravile od nekih kvalitetnijih materijala, CrNi celika i sl. I bile bi u formi cevastih profila ne od savijenog lima.
pre 5 godina
znaci i dalje ima ludaka koji idu u amss na tehnički?
pre 5 godina
dobro je sto i dalje crvena ili dve sve resavaju.
pre 5 godina
Ako vas vrate sa tehničkog pregleda zbog takve gluposti, nemojte da vas mrzi, tražite da se sačini službena beleška o nepravilnosti a zatim pravac kod advokata i tužite kontrolora. Samo tako možemo stati na put bahatosti pojedinaca.
pre 5 godina
... na tehničkim pregledima radi polupismen svet... kontrolori su ljudi sa 3 razreda srednje škole... a zakon da je dobar, ne bi smeo da trpi "subjektivno mišljenje kontrolora", već bi bio kasan i eksplicotan bez nedoumica... u USA, možeš registrovati auto sa početka prošlog veka, možeš ručno i samostalno da sklopiš neko vozilo i to registruješ... a kod nas, sve naopačke...
pre 5 godina
"ukoliko je napukla plastika na stop svetlu" na dta se to odnosi na crnu platiku koja se nalazi oko crvenog delsa stop svetla ili na crveni deo stop lampe.
realno crna plastika oko stop lampe ne bi trebala da se smatra kvarom, ako je konstrukcija takva da voda i pored njenog ostecenja ne moze da udje u lampu.
pre 5 godina
Najveci problem je sto su kontrolori na tehnickim pregledima u ogromnom broju nestrucni i ne umeju ni da pregledaju vozilo. To sto neko od njih ima diplomu automehanicara (trogodisnja skola u kojoj idu uglavnom najslabiji djaci), ne znaci nista. Nazalost znamo kakvo je skolstvo kod nas i koliko oni nauce u skoli. Licno poznajem kontrolora na tehnickom pregledu koji ima zvanje automehanicar a ne ume sam da zameni filter ulja i goriva na autu a kamo li nesto vise i sada on ocenjuje da li je neko vozilo tehnicki ispravno i da li su mu dobri trap i ostalo a ne ume da zameni filtere na autu.
pre 5 godina
Имам атест фолија позади, ставио и напред на муфте, умерене скроз, нису обраћали пажњу и ево мени много лакше кад упекне летње сунце, све супер.
pre 5 godina
Doslo vreme za Treci srpski ustanak !
(Stanko -obicaji su stariji od zakona !, 17. jun 2021 20:40)
tišina tamo! stiže ulje i brašno, nemoj da vam čujem glas. a sad u red.
pre 5 godina
Koje su to kontradiktornosti.
Neko se plasi da zbog minimalne ogrebotine na plastici mogu da mu oduzmu licencu za rad,pa zato ne pusta da prodje tehnicki.
A taj isti da li se plasi ili ne da ako nastavi tako da radi nece imati musterije,pa ce opet biti u problemu.
Ali to je zemlja Srbija.
A mozda je i koverat u pitanju.
Ko bih ga znao???
pre 5 godina
Na tehnickom mi lepili nalepnice na ratkapnama koje su izbledele. Kaze "mora"! A ratkapne pijacarke sve izgrebane i ispucale. Debilizam u svim sferama ove drzave pa sto ne bi i na tehnickom...
pre 5 godina
@ns ja, da ti ja objasnim kako je kod nas u Češkoj. Ogrebotine, ulubljenja, naprsli far i slično se ne kontroliše.
Meni izgrebali auto ključem duž vrata i haube i nikoga to ne zanima. Auto je bezbedan čak i sa ogrebotinama.
pre 5 godina
Kakva drzva takav i zakon.Ako je zakon onda je zakon neka se sve propise a ne negde moze a negde ne moze.Ako postoji zakon on bi trebao da je svuda isti a ne slobodna procena.Vazno da postoji a sad ko ga pisao i prepisivao...
pre 5 godina
JA samo vidim, da kod vas moze sve i svasta 100 godina. A onda, preko noci, ne moze nista. I ne pricam samo o autima, na svim poljima drustva je tako. Niste culi da je bolje polako napredovanje, korak po korak? A ne preko noci da sokirate ljude.
pre 5 godina
Shvatite ljudi vise. Sve sto drzava radi, radi da bi vam otezala zivot, da vas za***ava, da uludo trosite vreme, da vas zamajava. Nikad i nije bio cilj da se nesto olaksa ili uradi da bude lako i dobro, bezbedno, nego samo da nas zezaju maksimalno i da nam uzmu pare i tako decenijama. Tako se svi zamaramo glupostima, a oni rade sta hoce. Kad ovo uzmete kao polaznu tacku, onda je sve ovo lakse. Shvatis da ti treba veza, poznanstvo i onda nema problema. Auto odrzavam da bude ispravan zbog sebe, a ne zbog tehnickog, drzave, kurte ili murte, ali zbog ovakvih gluposti sam dobar sa vlasnikom tehnickog, cinimo jedan druoge kad sta ustreba, a sve samo da ne trosim vreme na razne gluposti (npr. ovalnost diskova).
pre 5 godina
ово говори о земљи где приучена и полуписмена особа одлучује о било чему
слични обележавају паркинг места по свом поремећеном смислу
зато сам и избацио кола из употребе,лична
такси
рентакар
pre 5 godina
brate ako posle toliko godina ili decenija voznje idete na tehnički gde nemate vezu, gde ne znate nikog, pa agencija preko koje registrujete kola treba da vam garantuje da cete proći tehnički tamo gde vas odvedu ili pošalju na isti. neregistrovani plin 9 godina, kola 2001 ogreban ulubljen na svakom ćošku, katalizator skinuli romi davnijeh dana i ne postavlja se pitanje nikad da l ću proći.
pre 5 godina
Oštećenja na svetlima (rupa) je neispravnost. Manja pukotina nije. Ogrebotine na branicima nisu neispravnost.
pre 5 godina
Doslo vreme za Treci srpski ustanak !
pre 5 godina
vest je laž, kad na jednom tehničkom ne prodješ ne možeš više da prođeš ni na jednom drugom jer te ubace u sistem da nisi prošao i to svi vide...
pre 5 godina
Tek što su vozači odahnuli zbog odlaganja primene novog uslova za registraciju, merenja emisije izduvnih gasova ...
nisu to vozači, nije svako vozač ko drži volan. vozači imaju ispravna kola. ovi drugi su goniči leševa.
pre 5 godina
Samo u Srbiji.
pre 5 godina
norveska, auto star 15godina, ispravan potpuno, ima ostecenja svakakvih od svega i svacega pa cak i od udara u jelena, sam nesto popravio kako sam mogao, izgreban, blago zamuceni farovi, nesto korozije i prodje teh.kontorolu bez problema, inace to je ovde na dve godine. vozicu ga dok god stoji na tockovima i uspe da prodje tehnicki.
zao mi je ljudi koje maltretiranje dozivljaju zbog niceg...
(norge, 17. jun 2021 12:12)
Tu krsinu vozis zato sto ti je prirasla srcu ili se nema kesa u Norveskoj za nesto bolje?
pre 5 godina
Sve se zavrsava sa crvenom...
pre 5 godina
inače u Austriji ako idete na tehnički, dobijete mišljenje o stanju auta, tj sta sve treba da odradite da bi prošli. i to se unosi online i nigde ne prolazite dok to ne otklonite..
pre 5 godina
https://www.youtube.com/watch?v=XkajZqFgx7g
pogledaj ceo prilog, nemoj da te mrzi.
pre 5 godina
Ja kupujem nove aute isključivo, nema tehničkog pregleda prve dve godine. Treću godinu prodam auto i opet uzmem nov. Uz nov auto se dobije i nova prva pomoć i set sijalica, rukavica, trokuta...
Ovako nećete imati nikad problema sa tehničkim pregledom, samo uplatite osiguranje i ostale takse i u SUP po novu nalepnicu.
pre 5 godina
Sve mogu da razumem i napornu sezonu i umor, ali me interesuje kad će da igra na olimpijskim igrama ako ne sad sa 25 godina, šta će reći sebi kad završi karijeru?
(Fantom slobode, 16.
I toliko si pluseva dobio... Jbt! Pa zašto onda stavljaju sajtne. One nisu samo ukras , one zajedno sa unutrašnjim veznim limovima koji drže patos, i sa srednjim stubovima čine osnovu celog auta da se ne bi složio na pola! Nisam auto limar, ali sam proveo dane i nedelja u autolimarskim radionicama... A možeš da pogledaš , recimo na Auto SOS-u na Nacional Geofrafi, (nadam se da ne gledaš samo RTS i Pink), jer u svakoj emisiji prikazuju popravke istrulelih auta.. Da nešto svi naučite. Kad ti ti delovi auta propadnu, možeš da ga baciš, a ne da voziš ženu i decu, pa kad se sudariš da vam se raspadne auto na pola... I to možeš da vidiš na YT...
pre 5 godina
Zašto je dobro da zezaju za svako ulubljenje i ogrebotinu sada ću vam ukratko objasniti: ima i ovde par komentara kako ljudi osedeše zato što im je neki klošar ulubio ili očešao auto!
E pa i takav aljavac neće proći tehnički pregled ako ne dovede svoj automobil u vizuelno kompletno stanje!Idući put kada bude nekog grebao, češao i bežao sa lica mesta iako njemu nije važno što mu je auto izlupana kanta kojom udara i češe svakog pored koga prođe, bez 200-300eur neće ni on to svoje đubre moći da registruje dok ga ne dovede u ispravno stanje!!!
Potrajaće nekoliko godina ali ovakvim postupanjem tehničkih pregleda i vama će sve ređe razni volovi udarati automobil na parkingu jer će i njima to biti skupo, što je odlična vest!!!
Da je sreće već sada pola smeća bilo bi isključeno iz saobraćaja pa nek idu peške kad neće da voze ispravnan auto (ej kažu skupo im, a nama koji smo normalni, nije?!
pre 5 godina
Da je normalno i da smo mi normalni ne bih morali da se natezemo sa takvim ljudima koji dolaze na tehnicki i hoce da registruju vozila kojima su slomnjeni farovi, stopovi, katadiopter...ne znam ali za mene je to zaglupljujuce! Sve je gore i gore. Vozilo ako je staro i 40 godina, ako ima sve sta je potrebno i ispravno ono sta treba nema problema na bilo kom tehnickom pregledu u Srbiji. Nego ne vredi nama nista. Necu da spominjem kako je u inostranstvu, ali i kod nas je sve normalno kada su ljudi normalni, a postupci i razmisljanja glupih, bezobraznih i prepametnih ljudi kojih hvala bogu ima mnogo vise je lako predvideti. Zivela Tanzanija!
pre 5 godina
Nije mogao da prođe sa istim ostećenjem u drugom tehničkom jer je u sistemu gde su svi tehnički povezani.Bilo u emisiji SAT.
(Bane Ru, 17. jun 2021 19:34)
e,ako je bilo u toj emisiji,onda je to amin
pre 5 godina
Ovaj zakon je na snazi skoro 2 godine, sta vozacima nije jasno? I ja registrujem kombi, dobla i privatan auto, i sve je ok. Ima da se postuje zakon, kad bi se vise postovali ne bi danas bio haos u drustvu! To za malu sitnicu je preterivanje, realno, ali ima drugi tehnicki, ides dalje
pre 5 godina
Lutrija je samo za one koji voze neispravne krseve.
pre 5 godina
Meni malo cvrče ta plastika i otpade mali deo i kupim kompmet skoro po metra kvadratnog zbog toga jer nema da se kupi plastika. Naravno onda odem u jednu prodavnicu i u razgovoru sa prodavcem požalim mu se da sam morao da kupim komplet žmigavac zbog plastike, a on meni što ne dođe kod mene pa mi u kompu pokaza samo taj deo plastike. Doduše ne volim na automobilu da je nešto polomljeno ili ulubljeno.
pre 5 godina
Ako vam nađu nešto, definitivno imate problem. Ako vam ne nađu ništa, a drugi jesu, to znači da je pregled aljkavo odrađen i zbrzan. Ne želim ni ja, a ni vi da budete u saobraćaju sa automobilima koji su na ivici tehničke ispravnosti.
pre 5 godina
Vozilo kod koga je oguljena farba na branicima ili ima blago ulegnut branik, ili malu crtu od napuknuća na plastici svetla za maglu, ne bi zbog toga trebalo da ima problema na tehničkom pregledu", kaže Slobodan Valdevit iz NATEP, navodeći primere nekih sitnih nedostataka i kakve bi odluke on donosio prilikom kontrole.
Ulegnuce na plastici ili ogrebotine otezavaju uvidjaj prilikom ne daj boze udara pesaka i sl.Ne zna se sta je bilo a sta od udesa.
pre 5 godina
A zar nije glupost ici na tehnicki a znati da nam auto nije ispravan? Izgleda da nam je kinta bitnija od zivota ali mozda ne vrijedi zatvora.
pre 5 godina
Tu krsinu vozis zato sto ti je prirasla srcu ili se nema kesa u Norveskoj za nesto bolje?
(ls, 17. jun 2021 18:49)
Postoje ljudi koji imaju toliko da mogu da kupe ne auto nego fabriku.Ne bi ni pokusao da objasnim zasto to ne urade,ti ne bi to razumeo.
pre 5 godina
To je pravna drzava!!!
pre 5 godina
Trula država, u zlatnom dobu!
pre 5 godina
Nije mogao da prođe sa istim ostećenjem u drugom tehničkom jer je u sistemu gde su svi tehnički povezani.Bilo u emisiji SAT.
pre 5 godina
Ja sam zato kupio daciju. Novo je novo bajo moj,a ne neke raspale premijum kršine
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 4 godine
Ovo je zesca distopia od drzave🙄
pre 3 godine
Na mojoj laguni je ispucao lak na prednjoj haubi,krovu i zadnjim petim vratima. Dali ja mogu sa takvim autom proci tehnicki
pre 5 godina
Vozilo kod koga je oguljena farba na branicima ili ima blago ulegnut branik, ili malu crtu od napuknuća na plastici svetla za maglu, ne bi zbog toga trebalo da ima problema na tehničkom pregledu", kaže Slobodan Valdevit iz NATEP, navodeći primere nekih sitnih nedostataka i kakve bi odluke on donosio prilikom kontrole.
Ulegnuce na plastici ili ogrebotine otezavaju uvidjaj prilikom ne daj boze udara pesaka i sl.Ne zna se sta je bilo a sta od udesa.
pre 5 godina
Ako vam nađu nešto, definitivno imate problem. Ako vam ne nađu ništa, a drugi jesu, to znači da je pregled aljkavo odrađen i zbrzan. Ne želim ni ja, a ni vi da budete u saobraćaju sa automobilima koji su na ivici tehničke ispravnosti.
pre 5 godina
vest je laž, kad na jednom tehničkom ne prodješ ne možeš više da prođeš ni na jednom drugom jer te ubace u sistem da nisi prošao i to svi vide...
pre 5 godina
A zar nije glupost ici na tehnicki a znati da nam auto nije ispravan? Izgleda da nam je kinta bitnija od zivota ali mozda ne vrijedi zatvora.
pre 5 godina
Ovaj zakon je na snazi skoro 2 godine, sta vozacima nije jasno? I ja registrujem kombi, dobla i privatan auto, i sve je ok. Ima da se postuje zakon, kad bi se vise postovali ne bi danas bio haos u drustvu! To za malu sitnicu je preterivanje, realno, ali ima drugi tehnicki, ides dalje
pre 5 godina
Tek što su vozači odahnuli zbog odlaganja primene novog uslova za registraciju, merenja emisije izduvnih gasova ...
nisu to vozači, nije svako vozač ko drži volan. vozači imaju ispravna kola. ovi drugi su goniči leševa.
pre 5 godina
norveska, auto star 15godina, ispravan potpuno, ima ostecenja svakakvih od svega i svacega pa cak i od udara u jelena, sam nesto popravio kako sam mogao, izgreban, blago zamuceni farovi, nesto korozije i prodje teh.kontorolu bez problema, inace to je ovde na dve godine. vozicu ga dok god stoji na tockovima i uspe da prodje tehnicki.
zao mi je ljudi koje maltretiranje dozivljaju zbog niceg...
(norge, 17. jun 2021 12:12)
Tu krsinu vozis zato sto ti je prirasla srcu ili se nema kesa u Norveskoj za nesto bolje?
pre 5 godina
Ja kupujem nove aute isključivo, nema tehničkog pregleda prve dve godine. Treću godinu prodam auto i opet uzmem nov. Uz nov auto se dobije i nova prva pomoć i set sijalica, rukavica, trokuta...
Ovako nećete imati nikad problema sa tehničkim pregledom, samo uplatite osiguranje i ostale takse i u SUP po novu nalepnicu.
pre 5 godina
To je pravna drzava!!!
pre 5 godina
Zašto je dobro da zezaju za svako ulubljenje i ogrebotinu sada ću vam ukratko objasniti: ima i ovde par komentara kako ljudi osedeše zato što im je neki klošar ulubio ili očešao auto!
E pa i takav aljavac neće proći tehnički pregled ako ne dovede svoj automobil u vizuelno kompletno stanje!Idući put kada bude nekog grebao, češao i bežao sa lica mesta iako njemu nije važno što mu je auto izlupana kanta kojom udara i češe svakog pored koga prođe, bez 200-300eur neće ni on to svoje đubre moći da registruje dok ga ne dovede u ispravno stanje!!!
Potrajaće nekoliko godina ali ovakvim postupanjem tehničkih pregleda i vama će sve ređe razni volovi udarati automobil na parkingu jer će i njima to biti skupo, što je odlična vest!!!
Da je sreće već sada pola smeća bilo bi isključeno iz saobraćaja pa nek idu peške kad neće da voze ispravnan auto (ej kažu skupo im, a nama koji smo normalni, nije?!
pre 5 godina
Meni malo cvrče ta plastika i otpade mali deo i kupim kompmet skoro po metra kvadratnog zbog toga jer nema da se kupi plastika. Naravno onda odem u jednu prodavnicu i u razgovoru sa prodavcem požalim mu se da sam morao da kupim komplet žmigavac zbog plastike, a on meni što ne dođe kod mene pa mi u kompu pokaza samo taj deo plastike. Doduše ne volim na automobilu da je nešto polomljeno ili ulubljeno.
pre 5 godina
Lutrija je samo za one koji voze neispravne krseve.
pre 5 godina
Ja sam zato kupio daciju. Novo je novo bajo moj,a ne neke raspale premijum kršine
pre 5 godina
Имам атест фолија позади, ставио и напред на муфте, умерене скроз, нису обраћали пажњу и ево мени много лакше кад упекне летње сунце, све супер.
pre 5 godina
Nije mogao da prođe sa istim ostećenjem u drugom tehničkom jer je u sistemu gde su svi tehnički povezani.Bilo u emisiji SAT.
pre 5 godina
brate ako posle toliko godina ili decenija voznje idete na tehnički gde nemate vezu, gde ne znate nikog, pa agencija preko koje registrujete kola treba da vam garantuje da cete proći tehnički tamo gde vas odvedu ili pošalju na isti. neregistrovani plin 9 godina, kola 2001 ogreban ulubljen na svakom ćošku, katalizator skinuli romi davnijeh dana i ne postavlja se pitanje nikad da l ću proći.
pre 5 godina
A sajtne drze cvrstinu karoserije...
---
Sajtne apsolutno nista ne drze niti ucestvuju u nekom znacajnom prenosenju opterecenja. Da cvrstina karoserije zavisi od sajtni koje su nista drugo do parce lima one bi se pravile od nekih kvalitetnijih materijala, CrNi celika i sl. I bile bi u formi cevastih profila ne od savijenog lima.
pre 5 godina
Uzgred, i meni je pre tri dana tip uzeo jednu crvenu, da bi mi auto prošao na tehničkom, jer mi ručna malo teže hvata na zubac(mora malo jače da de pritegne), a inače je ispravna. Šta da se prepirem i idem na drugo mesto... Ovako, završih tehnički sa hiljadarkom.
pre 5 godina
Nikada me nisu vratili sa tehnickog a nikada za 25 godina nisam kupio nov auto. Auto vozen u Bgd mora da ima neku ogrebotinu negde. Pricaju se ovde bajke zbog jednog ko zna kakvog slucaja. Ako je napukao branik i preti da se odvoji ili da cese gumu naravno da treba vracati. Sitne ogrebotine su nebitne.
pre 5 godina
U Svajcarskoj tehnicki pregled se vrsi na samo jednom odredjenom mestu u svakom kantonu, shodno prebivalistu i deo je drzavne administracije. Ako ne prodjes, imas mesec dana da vozilo dovedes u stanje prema zapisniku sa prvog tehnickog. Nema drugih tehnickih pregleda da mozes da odes i probas.
pre 5 godina
dobro je sto i dalje crvena ili dve sve resavaju.
pre 5 godina
Punto 2(zastava 10), u odlicnom stanju, redovno servisiran.
Vracen sa tehnickog u Amss zbog nedostajuceg staklenca preko zmigavca na krilu!!! Zmigavac ispravan i ima zuto staklo ali ne i providno zastitno!
Gde to ima?
Tehnicki je postao lutrija...
pre 5 godina
Ti sto vas vracaju za ogrebotinu koja nema veze ni sa cim sem sa estetikom koja ruzi vas automobil je jasno kao dan da hoce da vam uzmu kintu. U tom slucaju lepo upalite snimanje i ponudite mu novac i onda ga lepo tuzite jer ce novac uzeti sigurno.
Tako je mene hteo da vrati sa tehnickog za motor zbog NOSACA MOBILNOG TELEFONA?! ahhahahahahahah
pre 5 godina
norveska, auto star 15godina, ispravan potpuno, ima ostecenja svakakvih od svega i svacega pa cak i od udara u jelena, sam nesto popravio kako sam mogao, izgreban, blago zamuceni farovi, nesto korozije i prodje teh.kontorolu bez problema, inace to je ovde na dve godine. vozicu ga dok god stoji na tockovima i uspe da prodje tehnicki.
zao mi je ljudi koje maltretiranje dozivljaju zbog niceg...
pre 5 godina
ovo su imbecilne stvari. zna se šta je bitno za bezbednost vozila u saobraćaju. estetika sigurno nije. ja svakako, svake godine u proleće odvezem auto u servis i kažem-sve rasklopi, proveri i zameni šta treba. nema ono mogu ovi diskovi još 5000km. menjaj sve! neka uvedu mobilne ekipe za tehničku kontrolu vozila i rešen problem. btw-danas prođeš tehnički-sutra razbiješ far npr i voziš tako do sledećeg tehničkog? za početak-saobraćajna policija treba da zaustavlja i kažnjava sve one sa farovima podešenim tako da te zaslepe. a ima ih bar 30%.
pre 5 godina
Idu odmori, treba decu na more nekako odvesti, jedna crvena rešava....
pre 5 godina
Ovaj što ga je odbio zbog okrnjenog "mačjeg oka" bi zažmurio, da mu je vozač "Merive" dao jednu crvenu.
pre 5 godina
Da li neko uopšte kontroliše ispravnost farova. Svako drugo vozilo noću ima neispravne farove. obično je jedan previše podignut a kod nekih i oba pa je to kao da voze sa dugim svetlima. E to ozbiljno ugrožava bezbednost a ne mačije oko
pre 5 godina
Nista se nije promenilo. Samo se dalo licima sa tehnickog da uzimaju mito. Banana drzava koja nista ne zna da stvori, samo da prepise propise od uspesnijih drzava.
pre 5 godina
Pa koji je taj tehnički, da ne idemo tamo nikada? A što se datuma isteka prve pomoći tiče, to je neviđena glupost, samo kod nas, vrhunska varijanta za uzimanje para i pisanje kazni.
pre 5 godina
Zna se šta je tehnički ispravan auto. A to znači da svi uredjani na vozilu moraju da budu ispravni ! Oštećena vrata nisu uredjaj! U svetu sa ulubljenim vratima prolaziš tehnički... A kod nas zbog mačijeg oka ne možeš, a sa trulim sajtnama možeš. A sajtne drže čvrstinu karoserije i važan su faktor bezbednosti! Ima još mnogo primera naših gluposti i paradoksa.
A najveća je da priučeni buzdovan na tehničkom "tumači" pravilnik o RP!
pre 5 godina
"Po svemu sudeći, vozačima jedino preostaje da urade isto što i ovaj čitalac - kada ne prođu na jednom tehničkom pregledu, da odu na drugi, možda će imati više sreće."
Naravno, uz psovke i pretnje i bez placanja prvog.
To inace i jeste cilj cele ove price, naplati tehnicki, izda listu neispravnosti pa kaze dodji sutra, pravicemo se da si popravio i prolazis. Naravno naplate 2x (bilo na istom mestu ili na 2)
pre 5 godina
Problem sa farovima i zadnjim svetlima je sto ako se plastika osteti, svetla mogu da se zamagle i zamute. Ali to i dalje ne znaci da ce svaka naprslina ili ostecenje da dovede do toga, zapravo se desava izuzetno retko na zadnjim svetlima. Tako da bih ja stavio kriterijum da li je doslo do zamucenja ili ne. Zamena moze da bude besmisleno skupa i zaista nema svrhe da se radi ako nije doslo do zamucenja.
pre 5 godina
Ne mogu da svatim koji uticaj ima prva pomoć za tehnički ispravnost vozila! Po meni nema logike!
pre 5 godina
Sve mogu da razumem i napornu sezonu i umor, ali me interesuje kad će da igra na olimpijskim igrama ako ne sad sa 25 godina, šta će reći sebi kad završi karijeru?
(Fantom slobode, 16.
I toliko si pluseva dobio... Jbt! Pa zašto onda stavljaju sajtne. One nisu samo ukras , one zajedno sa unutrašnjim veznim limovima koji drže patos, i sa srednjim stubovima čine osnovu celog auta da se ne bi složio na pola! Nisam auto limar, ali sam proveo dane i nedelja u autolimarskim radionicama... A možeš da pogledaš , recimo na Auto SOS-u na Nacional Geofrafi, (nadam se da ne gledaš samo RTS i Pink), jer u svakoj emisiji prikazuju popravke istrulelih auta.. Da nešto svi naučite. Kad ti ti delovi auta propadnu, možeš da ga baciš, a ne da voziš ženu i decu, pa kad se sudariš da vam se raspadne auto na pola... I to možeš da vidiš na YT...
pre 5 godina
Kakva drzva takav i zakon.Ako je zakon onda je zakon neka se sve propise a ne negde moze a negde ne moze.Ako postoji zakon on bi trebao da je svuda isti a ne slobodna procena.Vazno da postoji a sad ko ga pisao i prepisivao...
pre 5 godina
Doslo vreme za Treci srpski ustanak !
pre 5 godina
Doslo vreme za Treci srpski ustanak !
(Stanko -obicaji su stariji od zakona !, 17. jun 2021 20:40)
tišina tamo! stiže ulje i brašno, nemoj da vam čujem glas. a sad u red.
pre 5 godina
ali zato mozes da odes u npr. Leposavic i odradis tehnicki cak i bez auta...
pre 5 godina
(sonzi, 17. jun 2021 12:01)
Просек није 10-15, него 18 година.
pre 5 godina
Tačno je sve ovo. Moj otac je imao jedva uočljivu rupicu na zadnjem desnom faru. Otišli kod drugih na tehnički izašli nam u susret jer se ne vidi na fotografiji jako je sitno pa je moglo da prođe. Kupili smo novi far da ne ulazi voda kroz tu pukotinu zbog nas samih da ne strepimo. Onda naredne godine jedva registrovao jer nema treći red sedišta u pežou 308 karavan. Nikad ih nismo imali kupljen tako od preko. Jedva smo to pregurali da bi vrhunac bio ove godine ja imao problem sa mojom fiat cromom istekla mi saobraćajna i trazili mi prilikom registracije jedinstvenu carinsku ispravu. Do sada sam sedam godina bez problema registrovao a sam "mi fali jedan papir". Sreća te sam to sačuvao u nekoj fascikli ali nerviranje i silno gubljenje vremena nije izostalo. Inače auti su 2009. godište u odličnom stanju maženi i paženi al ne lezi vraže ne može u Srbiji ništa lako..Inače onaj papir mi je trebao jer me nema u nekoj evidenciji neko ke propistio da me ubeleži..pa se ti zezaj bajo moj..
pre 5 godina
Zar je iko ocekivao da u ovoj zemlji, i sa ovakvim vlastima, nesto ovakvo normalno funkcionise?
Sve ovo oko tehnickog je idealni mehanizam za maltretiranje naroda. U nekoj normalnoj zemlji bi se digla kuka i motika protiv vlasti zbog ovolikog traumiranja i izazivanja stresa... ali, mi smo uvek bili poslusne ovce, mogu da nam rade sta god hoce...
pre 5 godina
Значи треба да купим нов комплет Прве помоћи... Добро сте ме упозорили.
А светло на регистарској таблици... Једно ради, а друго како-кад. Кад га куцнем проради и то друго светло. Зависи од тога како сам лупио задњим вратима.
pre 5 godina
Za koju stvar su odbili coveka.. A kod mene u ulici 2 auta po cca 30 god.. Ne znam kako se ne raspadnu kada idu.. A uredno imaju registracionu nalepnicu..
pre 5 godina
A kombi sto vozi nac.manjina sve uvezano zicom i poduprli sprajcevima.Kako on prodje teh.pregled.Jos vozi ljude u tovarnom delu.E Srbijo
pre 5 godina
znaci i dalje ima ludaka koji idu u amss na tehnički?
pre 5 godina
Озбиљни проблеми су у питању !
Технички је постао понижавање за људе са мало старијим колима !
Једном може једно ,следеће године друго ...
Без логике .Једини циљ узети новац .
pre 5 godina
Ako vas vrate sa tehničkog pregleda zbog takve gluposti, nemojte da vas mrzi, tražite da se sačini službena beleška o nepravilnosti a zatim pravac kod advokata i tužite kontrolora. Samo tako možemo stati na put bahatosti pojedinaca.
pre 5 godina
"ukoliko je napukla plastika na stop svetlu" na dta se to odnosi na crnu platiku koja se nalazi oko crvenog delsa stop svetla ili na crveni deo stop lampe.
realno crna plastika oko stop lampe ne bi trebala da se smatra kvarom, ako je konstrukcija takva da voda i pored njenog ostecenja ne moze da udje u lampu.
pre 5 godina
Riba...
od glave smrdi.
U nenarodnoj vlasti sve se nakaradno dešava, sve je u devijaciji.
pre 5 godina
Na tehnickom mi lepili nalepnice na ratkapnama koje su izbledele. Kaze "mora"! A ratkapne pijacarke sve izgrebane i ispucale. Debilizam u svim sferama ove drzave pa sto ne bi i na tehnickom...
pre 5 godina
Da je normalno i da smo mi normalni ne bih morali da se natezemo sa takvim ljudima koji dolaze na tehnicki i hoce da registruju vozila kojima su slomnjeni farovi, stopovi, katadiopter...ne znam ali za mene je to zaglupljujuce! Sve je gore i gore. Vozilo ako je staro i 40 godina, ako ima sve sta je potrebno i ispravno ono sta treba nema problema na bilo kom tehnickom pregledu u Srbiji. Nego ne vredi nama nista. Necu da spominjem kako je u inostranstvu, ali i kod nas je sve normalno kada su ljudi normalni, a postupci i razmisljanja glupih, bezobraznih i prepametnih ljudi kojih hvala bogu ima mnogo vise je lako predvideti. Zivela Tanzanija!
pre 5 godina
JA samo vidim, da kod vas moze sve i svasta 100 godina. A onda, preko noci, ne moze nista. I ne pricam samo o autima, na svim poljima drustva je tako. Niste culi da je bolje polako napredovanje, korak po korak? A ne preko noci da sokirate ljude.
pre 5 godina
Tu krsinu vozis zato sto ti je prirasla srcu ili se nema kesa u Norveskoj za nesto bolje?
(ls, 17. jun 2021 18:49)
Postoje ljudi koji imaju toliko da mogu da kupe ne auto nego fabriku.Ne bi ni pokusao da objasnim zasto to ne urade,ti ne bi to razumeo.
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 5 godina
nadjem tehnicki na kojem cu proci i to je to. Ne priznajem da me neuku ljudi iz MUP-a prave magarcem.
pre 5 godina
Prosek starosti vozila kod nas je preko 10-15 god. tako da je zaista ludo ocekivati da sva vozila budu kao nova, narocito te sitne ogrebitine, naprsnuca i sl. Npr. meni stoji malo naprsnuce na plastici od migavca vec 4 godine i nikako ne ugrozava bezbednost, ali nema sanse da bih menjao ceo retrovizor zbog toga. Kamencica na putevima koliko hoces, nista se ne cisti, ostave to komunalne sluzbe za sledecu godinu kada padne sneg.
pre 5 godina
Zakon je namerno napravljen da bi se ljudi maltretirali. Ako je cilj bezbednost, onda je važno da su dobre kočnice, volan, da svetlosna signalizacija radi i da nema zruleži koja je opasna za servisera. Sitne ogrebotine, ulenuća i ostale stvari nisu bitne. Pa juvek vas na parkingu neko očeše i to ne možete izbeći. Ispravnost ključnih elemenata da, ali iživljavanje ne.
pre 5 godina
Ne kaže se džabe:"Daj čoveku vlast, pa ćeš videti kakav je". Ovakvim nedorečenim zakonima i pravilnicima (nedorečenost u propisima nije retkost ni u mnogim drugim oblastima života) data je neka vrsta vlasti pojedincima, ovde - kontrolorima na tehničkim pregledima. Ali, ako vam je auto redovno održavan i potpuno ispravan, nema mesta samovolji pojedinaca. Imam jedan mali korejski auto već 10 godina i prolazi na tehničkom bez "crvendaća" i ikakvih drugih problema.
pre 5 godina
Mene su vratili sa tehničkog zato što su gume 215 45 17,a trebalo bi 205 45 17 po njima... otišao na drugo mesto,nisu ni pogledali gume ?
pre 5 godina
Jedini krivac je Mup. U njihovom pravilniku samo za tehnicke preglede i auto skole stoji clan da ih mogu zatvoriti zbog nesavesnog vodjenja pravnog lica, a nigde ne pise sta je to tacno nesavesno. Zatvaraju se bez odluke sudije i bez prava zalbe, ima li to negde u svetu. I normalno onda se ljudi plase za svaku sitnicu.
pre 5 godina
vest je laž, kad na jednom tehničkom ne prodješ ne možeš više da prođeš ni na jednom drugom jer te ubace u sistem da nisi prošao i to svi vide...
(Jovan, 17. jun 2021 10:59)
Sledeci put pazljivije procitaj vest. Na autu nije ni pocet tehnicki pregled vec mu je radnik prilikom vizuelnog pregleda rekao da zbog te sitne ogrbotine ne moze da ga pusti na tehnicki. Samim tim sto pregled nije ni zapocet nema ni ubacivanja u sistem. Otisao u drugi tehnicki prilikom vizuelnog pregleda ih pitao da li je ta ogrebotina problem oni mu rekli da nije pa je tamo zavrsio ceo pregled.
pre 5 godina
Kao meni, matirao lak s negde se i izgubio, sve sto je do tehnike bilo kako treba. Jedni ni u snu da me puste, kod drugih bez problema. A tek o motociklima Necu da pricam. Covek ima fabricke kofere i kreš barove, a ovaj gleda na Google i kaze ne moze, onda ode kod drugog koji isto gleda Google, ali pazljivije i pronadju da taj model ima i fabrici takav. Zato gomila ljudi iz srbije koji imaju i Madjarsko drzavljanstvo registruju motore tamo.
pre 5 godina
serbija brale... "ozbiljna" drzava, nema zezanja... Jeza
pre 5 godina
inače u Austriji ako idete na tehnički, dobijete mišljenje o stanju auta, tj sta sve treba da odradite da bi prošli. i to se unosi online i nigde ne prolazite dok to ne otklonite..
pre 5 godina
Najveci problem je sto su kontrolori na tehnickim pregledima u ogromnom broju nestrucni i ne umeju ni da pregledaju vozilo. To sto neko od njih ima diplomu automehanicara (trogodisnja skola u kojoj idu uglavnom najslabiji djaci), ne znaci nista. Nazalost znamo kakvo je skolstvo kod nas i koliko oni nauce u skoli. Licno poznajem kontrolora na tehnickom pregledu koji ima zvanje automehanicar a ne ume sam da zameni filter ulja i goriva na autu a kamo li nesto vise i sada on ocenjuje da li je neko vozilo tehnicki ispravno i da li su mu dobri trap i ostalo a ne ume da zameni filtere na autu.
pre 5 godina
Nije mogao da prođe sa istim ostećenjem u drugom tehničkom jer je u sistemu gde su svi tehnički povezani.Bilo u emisiji SAT.
(Bane Ru, 17. jun 2021 19:34)
e,ako je bilo u toj emisiji,onda je to amin
pre 5 godina
Toliko kontradiktornosti i ogradjivanja svih od obicnog coveka!!!
pre 5 godina
Kako se ovi iz mupa samo ogradjuju, te ne mogu da procene velicinu ostecenja te covek stavio novu plastiku na drugom tehnickom, u bilo kom slucaju oni nemaju odgovor, isto kao i za ove guzve sa licnim dokumentima, mup je preduzeo sve sto mogao da se posao obavi efikasno..a guzve i dalje ima
pre 5 godina
Sve se zavrsava sa crvenom...
pre 5 godina
Mene vratili zbog ovalnih diskova prosle godine,ja uradim sve komplet: kocnice,napred,pozadi,rucna i odem pre neki dan,i oni me vrate,kazu ovalni diskovi!Odem kod drugog i registrujem
pre 5 godina
Shvatite ljudi vise. Sve sto drzava radi, radi da bi vam otezala zivot, da vas za***ava, da uludo trosite vreme, da vas zamajava. Nikad i nije bio cilj da se nesto olaksa ili uradi da bude lako i dobro, bezbedno, nego samo da nas zezaju maksimalno i da nam uzmu pare i tako decenijama. Tako se svi zamaramo glupostima, a oni rade sta hoce. Kad ovo uzmete kao polaznu tacku, onda je sve ovo lakse. Shvatis da ti treba veza, poznanstvo i onda nema problema. Auto odrzavam da bude ispravan zbog sebe, a ne zbog tehnickog, drzave, kurte ili murte, ali zbog ovakvih gluposti sam dobar sa vlasnikom tehnickog, cinimo jedan druoge kad sta ustreba, a sve samo da ne trosim vreme na razne gluposti (npr. ovalnost diskova).
pre 5 godina
ово говори о земљи где приучена и полуписмена особа одлучује о било чему
слични обележавају паркинг места по свом поремећеном смислу
зато сам и избацио кола из употребе,лична
такси
рентакар
pre 5 godina
Koje su to kontradiktornosti.
Neko se plasi da zbog minimalne ogrebotine na plastici mogu da mu oduzmu licencu za rad,pa zato ne pusta da prodje tehnicki.
A taj isti da li se plasi ili ne da ako nastavi tako da radi nece imati musterije,pa ce opet biti u problemu.
Ali to je zemlja Srbija.
A mozda je i koverat u pitanju.
Ko bih ga znao???
pre 5 godina
... na tehničkim pregledima radi polupismen svet... kontrolori su ljudi sa 3 razreda srednje škole... a zakon da je dobar, ne bi smeo da trpi "subjektivno mišljenje kontrolora", već bi bio kasan i eksplicotan bez nedoumica... u USA, možeš registrovati auto sa početka prošlog veka, možeš ručno i samostalno da sklopiš neko vozilo i to registruješ... a kod nas, sve naopačke...
pre 5 godina
@ns ja, da ti ja objasnim kako je kod nas u Češkoj. Ogrebotine, ulubljenja, naprsli far i slično se ne kontroliše.
Meni izgrebali auto ključem duž vrata i haube i nikoga to ne zanima. Auto je bezbedan čak i sa ogrebotinama.
pre 5 godina
Samo u Srbiji.
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 5 godina
ZA rebro, 17. jun 2021 21:12 nemoj preterivati!!! Češanja i čukanja nisu ogrebotine ključem! Šta pišeš ti druže, bio li si u Srbiji nedavno???
pre 5 godina
Trula država, u zlatnom dobu!
pre 5 godina
@Jovan
Pročitaj ponovo,prvi tehnički nije hteo uopšte ni da ga primi na proveru tako da nije ušao u sistem za koji si u pravu inače.
Čim se nekome ostavi sloboda da tumači zakon i podzakonski akt na svoju ruku nastaju problemi.Ljudi koji pišu zakone i dalje ne shvataju da tamo negde ne stavljaju džabe nalepnice da se ljubimci ne peru u veš mašini.Nije to zato što su ljudi glupi već zato što uvek ima onih koji hoće da se okoriste na lakši način.
pre 5 godina
https://www.youtube.com/watch?v=XkajZqFgx7g
pogledaj ceo prilog, nemoj da te mrzi.
pre 5 godina
ja godinama registrujem na istom mestu i covek tamo sto radi kaze mi sta treba do sledeceg tehnickog da pregledam i uradim. nikad nisam imala neki problem, auto su mi izgrebali i izudarali na parkingu gde radim i svaki put kad vidim ostecenje dodje mi da placem. sad treba da ga farbam 200e iz mog dzepa i to zahvaljujuci nesavesnim vozacima. i razmisljam sta da vozim skuplji auto opet bi ga izlupali sa vratima opet bi ga izudarali kad se isparkiraju a ja da placam. to mi je najzalije. auto redovno servisiram i menjam potrebne delove, decu svoju vozim mora da bude ispravan. ali eto opet kazem kad vidim da su ga ogrebali ili udubljenje od vrata osedim.
pre 5 godina
Oštećenja na svetlima (rupa) je neispravnost. Manja pukotina nije. Ogrebotine na branicima nisu neispravnost.
pre 4 godine
Ovo je zesca distopia od drzave🙄
pre 3 godine
Na mojoj laguni je ispucao lak na prednjoj haubi,krovu i zadnjim petim vratima. Dali ja mogu sa takvim autom proci tehnicki
86 Komentari
Sortiraj po: