Aktuelno

Petak, 21.08.2020.

09:44

Da li biste kupili jeftini ruski električni automobil? FOTO

Autor: Izvor: B92, Autonet.hr

Da li biste kupili jeftini ruski elektrièni automobil? FOTO IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

134 Komentari

Sortiraj po:

Dragan

pre 5 godina

Nazalost, ovo je najgori deo vesti: godisnje 15000 vozila... To znaci da se tu radi sa veoma malo para, bice mala i zarada. Ovakva firma ne moze da organizuje servisnu mrezu, podrsku, nista. Da je 500 hiljada godisnje, to bi vec bila druga prica...

Tenkista

pre 5 godina

Sve je to lepo sa električnim vozilima oni nemaju emisiju CO2..to je istina,punjenje ode iz gradkse elektičnr mreže,struja dolazi(bar u Srbiji) iz TE Nikola Tesla~Obrenovac..jedan generator sagori 500 TONA uglja za 1 h..za jedan sat...pa možite za 1 mesec,jednu godinu...to su ogromne količine dima,šljake,pepela..toliko. Ali za početak da se krene bar od EV to je ODLIČNA VEST. Podržavam sve oko napretka i progresa oko zaštite prirode i postojećih prirodnih resursa.

Xli

pre 5 godina

5000e za ovo?? Uh, realno za te pare može da se iskopa vrhunski polovnjak (ko ume da trazi). A sto se tice dizajna... Cena i troskovi proizvodnje diktiraju dizajn. I Tesla Cybertruck je ruzan za medalju ali jedino taj oblik omogućava da karoserija bude od čeličnih panela otpornih na metkove. Tako i ovo, kockica mnogo manje košta u proizvodnji od zaobljenih površina. Ali svakako bi mogao biti bar malo aerodinamičniji.

Njegoš

pre 5 godina

Kod Rusa uvek prednjače mere bezbednosti i funkcionalnost od dizajna. Meni je to zdravo razmišljanje. Nema tu koža, klima, lamperija. Nemačka seljana..
Ako bi sami nešto čeprkali oko visokonaponskih vodova.. Pre če vas ubiti struja na Tesli nego ovde. Rusi na bojler stavljaju fid. zaštitu od strujnog udara. 90% mikrotalasnih pećnica sa naših polica u trgovini šanse nema da se pojave u ruskoj prodavnici. Mere bezbednosti su na prvom mestu. Jaka magnetna polja tu vladaju. To kod stare ruske trole nema. Hotel visoke ocene ima OG staromodnu el. instalaciju na zidu. Praktični mozgovi. Neće u Rusiji to sve tako ostati. Novoj generaciji se polako krive mozgovi. To je loše.

jo

pre 5 godina

Ovo je buducnost elektro automobila, vozilo za prevoz od A do B, bez.nekakvih egzibicija u dizajnu(mada je ovo moglo malo lepse i bolje) moze da se probija kroz grad, lako uparkira, autonomija za jedan dan upotrebe, kao mobilni a i cena, kao malo bolji mobilni...Za dalje relacije, neki elektro sa dometom od 1200-300km, punjenjem bat za 15min, sigurnim kapacitetom ili neki klasicni benzin, dizel, hybrid...

Stefan

pre 5 godina

Ljudi, ovo je malko modernizovani elektricni viljusksar. Imam u firmi dva, cepaju po 12h teskog rada i perfeķtni su. Bsterija dodje na 40% na kraju dana, a istovare po 20 slepera. Nisko teziste omogucuje visinu vozila koliko hoces. A poznato je da rusi prave baterije vec x godina. Malo mi je cudna cena... nekako je pojeftin, prosecna cena nove baterije za novi el viljuskar je oko 3-4 hiljade, tako da nzm sta je ovde uslo jos do 5 hiljada 🤔🤔🤔

kele®

pre 5 godina

treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
(ns, 22. avgust 2020 08:46)
Platiš 5.000 evra, voziš 5 godina, uštediš 6.000 evra na registraciji, gorivu i održavanju i još se misliš koliko ćeš dobiti za njega. Tipično razmišljanje vozača nemačkog vozila čiji je auto na pijaci od momenta kupovine, negdje u mislima.

Ursa MInor

pre 5 godina

Bih, što da ne? Ruski? Da. Ružan? O, da, mnoooogo! Pa šta?

Ako auto kupujem striktno kao prevozno sredstvo i upotrebnu stvar, sve što od njega tražim je da bude pouzdan, jeftin i da mi ne pravi nikakve probleme. Ako to ispunjava, može slobodno da bude i ružan, nemam nameru da ga izlažem ni na kakvom "Concours d'Elegance".

U mojoj situaciji, jedan ovakav autić bi mi bio savršen kao drugi auto, evo zašto:

Otkad sam otišao u penziju, vozim ispod 1000 km mesečno. Proleće, leto i deo jeseni provodim u vikendici na selu pored Beograda, a auto mi treba samo da odem 3-4 puta mesečno do Beograda i do prodavnice koja se nalazi na oko 3 km od moje kuće. Da nije dugačka i strma uzbrdica, išao bih biciklom.

Ja sam ozbiljno razmišljao da za selo nabavim jedan od onih "tuk-tuk" motornih tricikala, ali kod nas nisu homologirani i ne bih mogao da ga registrujem, a italijanski Piaggio Ape je debelo preskup. Ai zakonodavstvo nam je debilno i ne omogućava polugodišnju registraciju vozila.

Ali ovaj autić je još bolji od tuk-tuka i bio bi savršen za zujanje po selu, pa čak i do Beograda. U kući mmam garažu, gde bi se punio preko noći. Ako se pokaže kao dobar, prodao bih i svoj "normalni" auto, a ova rugobica bi mi bila jedini auto. Šta fali?

Jedino što mi smeta je to što ruski automobili nisu poznati po kvalitetu, naprotiv. Ali za 5000 evra hoću da ispitam da li su najzad naučili!

Dusan

pre 5 godina

Jadno je kako neki misle da Rusi nemogu da prave elektro automobile aamostalno.Na strani da li ih volim ili ne Rusi mogu da prave sve ali sve od automobila,softvera,hardvera,telefona itd.Amerikanci isto tako su "zaostali" u nekim stvarima,ima na youtube snimak sajma gradjevinarstva u Evropi gde se Amerikanci odisevljavaju Evropskim okovima i prozorima a to u Evropi posto ohoho.Zasto je tako neznam i bas me briga.

Vukasin

pre 5 godina

Da podsetim. Ovi mladji komentatori se toga verovatno ne secaju, ali bih da primetim da je svojevremeno najruzniji VW takozvana buba ili kornjaca kako su ga neki zvali doziveo najvecu slavu i najvecu proizvodnju ikad. Takodje i Reno 4 sa epitetom cokula. Ovi automobili se i danas vidjaju na nasim ulicama. Nadam se da ce i sa ovim elektroatomobilom biti ista situacija uz opasku da nije ruzan.

ns

pre 5 godina

necu mnogo komentarisati jer je sve vec receno... ali jedno moram... treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...

anonimus

pre 5 godina

Da neko lepo primeti da ovaj elektromobil dizajnom lici na Reno-4.
Uz to, ako je stvarno kako pise, ovaj auto zaista ima dobru buducnost.
Od srca mu zelim slavu Reno-4 ili kalasnjikova uz stalno poboljsavanje performansi.
Stretno.

Dejan

pre 5 godina

Ja bih sutra kupio ovaj auto, odnosno bilo koji mali auto na elektricni pogon za 5000 evra da postoji u Srbiji.
Za ono sto meni treba dovoljan mi je i radijus od 100 km, dnevno, jer imam mogucnost da ga punim tokom noci na kucnoj mrezi.
Naravno da cu zadrzati svoj lepi, porodicni auto za potrebe putovanja, izlazaka ali ovakav auto mi treba samo za posao.
Obzirom da me auto u poslu prevozi sa tacke A u tacku B i to vise put dnevno po gradu, samo mi je bitna funkcionalnost.

šeki

pre 5 godina

Meni se kao problem čini i to što je previše nizak. Nije to za naše puteve kobi su gori od makadama a i skoro svako parkiranje kod nas podrazumeva penjanje na ivičnjak

Joca

pre 5 godina

Cirkulišu najmanje tri koncepta, svi se zovu "Zetta", sa manjeviše istim najavljenim karakteristikama i cenom. Imam utisak da još niko ne zna kako će taj automobilčić da izgleda, ako ga uopšte i bude.

Pegone

pre 5 godina

Bez garaze ili ako nema brzog sistema punjenja ja ne mogu da imam EV.
BTW punjenje na normalnu mrezu za stanove mozete za jedan sat punjenja dobiti desetak km autonomie.

Njet

pre 5 godina

Ruska skola dizajna i u doba elektricnih vozila radi samo lenjirom. Pravougaonik na tockovima i to je to. Ovako kratak i visok sa malenim tockicima imao bi performanse orahove ljuske kada bi neko vece transportno vozilo prohujalo pored njega. Nikome ne bi pozeleo da dok sedi u ovome na njega naleti nesto od dve i vise tona.

vera u Boga

pre 5 godina

Zasto auto mora da bude lep? Necete ga oblaciti na sebe da se ulepsate! Zna se zasto vam sluzi pa je valjda najvaznije da je funkcionalan, da ne trosi puno i najvaznije je to sto ovaj ne zagadjuje okolinu!

Sasa

pre 5 godina

E ljudi vi kao da svi imate Porse ili Lamburgini ispred dvorišta pa diskutujete o dizajnu....nova Lada Vesta 7000€ a elektro 5000€ e sad pitanje za sve koliko vas može sebi priuštiti Teslu ili neki drugi elektro auto???Sto se mene tiče ako ima garanciju na dve godine ili 100 hiljada km predjenih meni je ovo povoljno....

astrapa

pre 5 godina

Za sve one koji misle da je ovo auto koji uopste ne zagadjuje, malo podsecanje da se preko 75% elektricne energije u Srbiji dobija iz termoelektrana. Sve one koji misle da sus motori zagadjuju, rado cu odvesti u Obrenovac da vide koliki dimnjak se tamo nalazi i koliko uglja se sagori u toku jednog dana. Jos jedno podsecanje da ovakva vozila zagadjuju takodje prema ozbiljnim istrazivanjima samo 10% vise u odnosu na klasicna vozila dakle minimalno, a ako tome dodamo izuzetno komplikovanu i prljavu tehnologiju reciklaze baterija onda sa stanovista ekologije vozila slicna ovome nemaju nikakakv znacaj.

Toronto

pre 5 godina

Koje nebuloze ovi Rusi izvaljuju. Sa ovom baterijom od 10kw ako bude imao daomet 80 km biće premija. A što se tiče samostalne proizvodnje u Rusiji, možda za jedno 150 godina.

анонимус

pre 5 godina

Овај аутић неодољиво подсећа на Рено 4.
Французи су својевремено дизајнирали Рено 4 за потребе студената јер мало троши и веома је економичан. Нека прича ко шта хоће али овај ауто је више него добар за градску вожњу, а и цена му је заиста приступачна.
Желим им добру продају и у иностранству.

Бабинџем

pre 5 godina

Руси и те како имају укуса, не као што неки овде тврде да су оперисани. Ермитаж, московски метро, лада...

Milos

pre 5 godina

Pa nema on tu sta da bude lep. Nije zato napravljen. Cak je i ok. Gleda se funkcionalnost. Isto ih ima i u Holandiji (jako slicni) i zove se bas (Canta). I sluzi i ljudi ga kupuju, parkiras svugde i obavlja posao. Idealan za starije i polu invalide. U svakom slucaju niko vas ne tera. Ko moze, eno ga Fiat 500.

anonimus

pre 5 godina

A pa nije samo vodka i elektricni automobil.
Tu su rakete, raketni motori koje kupuju Amerikanci da bi isli u svemir, avioni, tenkovi, helikopteri, ledolomci i evo najnovije vakcina za COVID19.

Calm Like a Bomb

pre 5 godina

Rusi su, svi znamo, odlični kada se radi o tehnici, inženjerima i tako tim stvarima. Da ne nabrajam mnogo, na primer naoružanje, avioni, medicinske sprave (valjda), mnogo toga..
Ali, čoveče..
Estetski dizajn im je najsovjetskiji mogući, kao da se trude da naprave najgubaviji auto svih vremena..
Stvarno imam pomešana osećanja - zbunjenost, impresioniranost upornošću da bude gubavo, smeh, strah..
Ono, kao kad je bul-terijer toliko ružan da ti postane simpatičan.. Ne vidim ni teoretski drugo objašnjenje :)

prokuzeni

pre 5 godina

ma to je kineski auto. ima na yt. slicno izgleda. (isto tako ruzan). sa postarinom bude manje od 5k dolara. didje u kutiji pa ga sam sklapas :)

miša

pre 5 godina

Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
(budimo realni, 21. avgust 2020 17:34)

Drugim rečima, hajde da sada kupujemo užasno skupe EV koje možemo da koristimo samo po gradu, pa i to uz ozbiljnu logistiku (punjenje na parkingu ispred zgrade na N. Beogradu?)

Pa kako tehnologija napreduje, tako ćemo polako početi da koristimo automobile za izlazak iz grada, jednog dana mozda čak i na odmor s njim.

E to je majstore debilizam najviše čistoće.

Mare

pre 5 godina

Ne mogu da shvatim da od 150 miliona rusa ne mogu da nadju jednog koji će da im dizajnira izgled auta.
Ako ništa drugo, neka zaposle bilo kojeg italijana.

jaretina, zečetina al se ne beži ni od prasence

pre 5 godina

da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
(Eldorado, 21. avgust 2020 18:01)

nemci su samo zamišljali da prođu na jug. ali su onda su došli komunisti: bolje grob nego rob. a danas smo i grob i rob.

tako da, pusti ti nemce, previše titovih pričica si slušao.

ps: divim se švajcarcima btw

kole

pre 5 godina

@(Kum Žorzo, 21. avgust 2020 18:20)
komunizam unistava osecaj za dizajn,ista stvar je i u kini...moze sve da otkuca jeftina radna snaga programera,ali nema ko da osmisli najednostavije stvari,zato kradu sve od zapada.

Мирослав

pre 5 godina

Којих глупавих коментара, сачувај боже.
Како може ауто ових димензија да превози покојнике?
Како год, овај аутић је одличан за градску вожњу. Не загађује ваздух, а и проблем паркирања је његовом величином решен.
А што се тиче коментара могу само рећи да је љубомора позитивна људска особина. Позитивна таман толико колико треа човека да буде бољи од онога на кога је љубоморан. Али овде у коментарима се не ради о љубомори већ је у питању пакост, а пакост је шизофрена категорија.

Eldorado

pre 5 godina

Više nipodištavajućih komentara o Rusima na B92, nego li na nekoj vesti / videu iz USA i Nemačke.
Amer, Nemac i Poljak izgleda više vole Ruse nego mi.
Ne pamtim kada sam video negativan komentar od gorenavedenih, i to ako ga bude bude za Putina, ne za narod.

Zato se u isto vreme divite Nemcima. A da nije bilo Rusa, vi danas ne biste kuckali komentare jer ne biste ni postojali - da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.

Tuta

pre 5 godina

Taman da mi plate da reklamiram ovo vozilo, a da bude u mom vlasnistvu, rekao bih neka hvala, poklon se ne odbija, ali ovaj cu odbiti bez da mi zaigra obrva. ?

Crni

pre 5 godina

Imam elektricni skuter vozim ga jednu sezonu i presao sa njim 1800km.Za pet godina imacu potpunu sliku dali mi se i za koliko isplatio.Tada cu se verovatno lakse odluciti dali bi uzimao ili nebi el.auto.

Naki

pre 5 godina

Radim privatno cele nedelje svakodnevno prelazim otprilike 160 kilometra najvise i vikendom idem kod unucica u kragujevac 85 km sasvim dovoljno ako ce ta cena biti mogu da razmislim a za dalje posto 2 puta godisnje idem do grcke supruga autobusom ja motorom

budimo realni

pre 5 godina

Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.

Bruder

pre 5 godina

Vozim Smarta ,trosi kao Jaguar , za svaku popravku na motoru ,motor napolje ,sav je od plastike koja puca od sunca ,a prelazim dnevno 20 km ,pa isplati se bilo sta ,pa neka je i rusko . Samo da ne vadim motor za zamenu svecica

Pero

pre 5 godina

Svrha ovakvih malih automobila nije odlazak na more, planinu, u drugi grad...
Svrha je otići na posao, pijacu... Znači voziti u lokalu. Nikakva potrošnja, lak za parkiranje i jeftin u krajnjem sluzčaju. Kakva je svrha dati 20 - 30 hiljada evra za električni auto slične autonomije.
Ja radim u drugom selu 21 km od kuće. Veći deo puta je ograničenje 50 km na sat. Znači odem, dođem, svratim u prodavnicu i ne pređem 50 km. Za mene je ovakav auto savršen. Još kad bi dobio neku olakšicu i da me ne oderu carinom i porezom, milina.

borivoje surdilovic

pre 5 godina

Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
(XXL, 21. avgust 2020 11:02)

usluge pogrebnog su u kontra smeru od dostave....

T2

pre 5 godina

Hvala na savetima za kupovinu dizela, ali ta srpska opcinjenost dizelom mi uopste nije jasna. Ovde retko ko vozi vise od 10.000km godisnje, ukljucujuci mene, i za tu kilometrazu se dizel uopste ne isplati. Pogotovo ako vozite polovan auto, i jos kako se kod nasu cesto kupuju sa nepoznatom kilometrazom, pa rizikujete popravku turbine, dizni ili plivajuceg zamajca.

DonJuan

pre 5 godina

Ne bih kupio ni ruski ni elektricni automobil. Kupio bih jedino jeftin tioa Punto, kad bi se jos proizvodio i kad se ne bi svi bez potrebe gurali u premijum segment.

Veliki brat

pre 5 godina

Nekad davno smo imali električnog Juga, tu na jednoj slavi su pričali kako je komšija od nekih gostiju uvezao iz inostranstva i nije platio ništa (pošto je domaći auto), a bio je i onaj ispred ETF-a.

Eto, ako preseraj nije prodat u staro gvožđe, da sklapamo električnog juga, za ove igračke će da bude limuzina.
Ili možda bolje Floridu, onda ima malo moderniji izgled, pa neka može da pređe i 80km sa jednim punjenjem, većini dovoljno za lokalnu vožnju. Još ako država obezbedi kredite bez učešća i sa 0% kamate, prodavalo bi se k'o alva.

karburator

pre 5 godina

Nije za do mora ili na brzim autoputevima već je gradski auto. Ko ima dvorište noću ga puni s priključnice. Zbog male težine malo troši - pređeni km bi koštao oko 10x manje nego s oto motorom. Uz jeftinu nabavku ovo je vrlo pristupačno gradsko prevozno sredstvo za ljude skromnih primanja.
Savet:
Dizajn mora biti bolji, nije tačno da ne može.

Tadija

pre 5 godina

@miša Realno jeste tako. Kada bude značajno veća autonomija, kada punionica bude koliko i klasičnih pumpi i kada punjenje bude trajalo par minuta onda sve ima smisla. Do tada samo konvencionalno gorivo. Staneš, sipaš, ideš dalje.

miša

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)

Prijatelju, mnogo ti to nešto troši, kupi dizela :)
Šala na stranu, tvoja stvar.
Ali kakve veze ima pravljenje pauze sa autonomijom?
A upravo je u tome suština mog komentara - sa EV staješ hteo ne hteo, i lepo na svakih 300 uzmeš hotel, prespavaš dok se dopuni (pod uslovom da nema njih još 40 na 20 utičnica), i sledeći dan osvojiš novih 300.
I tako do Atine 3 dana, svež, odmoran, i prepun novih iskustava.
I to za novac koji je osetno veći od iste klase automobila na naftni derivat.
Za mene je to čist mazohizam.
A onima koji imaju toliko novca da im to bude drugo vozilo i samo za grad, mogu samo da kažem svaka čast. U ovoj zemlji se ionako ne pita pošto je da se bude in.

miša

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)

Prvo, druže, kupi dizela.

Drugo, ne piše 1000 km u cugu, nego autonomija. Nešto mi se ne noći na svakih 300 km puta dok se napuni za sledećih 300.

miša

pre 5 godina

Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
(Ivan ZG, 21. avgust 2020 12:19)

Moj 2018, 35.000 pređenih, a sa jednim rezervoarom 1100 km otvorenog puta, a onda za minut napunim i može novih 1100.

A šta si ti hteo da kažeš?

T

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?

Mladen

pre 5 godina

@XXL: Ne, ne mogu Rusi to bolje. Oni su, jednostavno, nacija operisana od ukusa kada je tehnologija u pitanju. Pri tom, jasno se vide tragovi otaljavanja i nemara pri sklapanju prototipa. Svemu tako pristupaju, potsecaju me na Srbe. A ponasaju se kao bahati, arogantni i bezobzirni skorojevici. Gledam ih i mislim: E ovakvi bi bili i Srbi da imaju nuklearke..

5000 ko nov

pre 5 godina

Kako bre da se pohvališ da si kupio nov automobil.
Rusi napravili revoluciju proizvode nove automobile sa izgledom najružnijeg polovnjaka ((((:

markoni

pre 5 godina

Dizajn - diskutabilan, Težina - prevelika, autonomija - solidna za gradsko vozilo, pogon na svim točkovima - dobra ideja, ali da li je to potrebno za grad. Gradsko vozilo ne bi trebalo da bude teže od 300 do 350 kg, pogon na dva točka, baterije do 150 km. (pogledajte kolko Taxi vozilo pređe za dan). Izgled bi mogao da bude sličan fiatu Pandi.

Ivan ZG

pre 5 godina

Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.

Kapetan Kuk

pre 5 godina

Pravi auto za oko sokolovo , gradsku upravu., lokalnu upravu, djubretare, vodovod, eps, rts, vladu.....pink, hepi ....to je budućnost .

AlenBr8

pre 5 godina

uzmes od kineza one motorcice i stavis spojlere, lepo ga oblozis limom da izgleda na auto i eto sra ispadne. rusi ni u 2020.godini nisu u stanju da naprave odlican auto. sreca sto nema zastave,inace bi i od nas bili gori

Dambldor

pre 5 godina

Pa sto ne zovu nekoga da im nacrta auto ako vec oni ne znaju, devedeset posto naroda kupuje auto ocima ,da je lepo jos ako je cena primamljiva super,vidi na sta ovo lici .

miša

pre 5 godina

Ne, ni ruski niti bilo koji drugi, dok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km, a punjenje ne duže od 5 minuta.

Sve pre toga je potpuno neshvatljivo trošenje velikog novca za nešto što je najvećim delom neupotrebljivo.

Pero

pre 5 godina

Svrha ovakvih malih automobila nije odlazak na more, planinu, u drugi grad...
Svrha je otići na posao, pijacu... Znači voziti u lokalu. Nikakva potrošnja, lak za parkiranje i jeftin u krajnjem sluzčaju. Kakva je svrha dati 20 - 30 hiljada evra za električni auto slične autonomije.
Ja radim u drugom selu 21 km od kuće. Veći deo puta je ograničenje 50 km na sat. Znači odem, dođem, svratim u prodavnicu i ne pređem 50 km. Za mene je ovakav auto savršen. Još kad bi dobio neku olakšicu i da me ne oderu carinom i porezom, milina.

Dambldor

pre 5 godina

Pa sto ne zovu nekoga da im nacrta auto ako vec oni ne znaju, devedeset posto naroda kupuje auto ocima ,da je lepo jos ako je cena primamljiva super,vidi na sta ovo lici .

Mladen

pre 5 godina

@XXL: Ne, ne mogu Rusi to bolje. Oni su, jednostavno, nacija operisana od ukusa kada je tehnologija u pitanju. Pri tom, jasno se vide tragovi otaljavanja i nemara pri sklapanju prototipa. Svemu tako pristupaju, potsecaju me na Srbe. A ponasaju se kao bahati, arogantni i bezobzirni skorojevici. Gledam ih i mislim: E ovakvi bi bili i Srbi da imaju nuklearke..

Ivan ZG

pre 5 godina

Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.

T2

pre 5 godina

Hvala na savetima za kupovinu dizela, ali ta srpska opcinjenost dizelom mi uopste nije jasna. Ovde retko ko vozi vise od 10.000km godisnje, ukljucujuci mene, i za tu kilometrazu se dizel uopste ne isplati. Pogotovo ako vozite polovan auto, i jos kako se kod nasu cesto kupuju sa nepoznatom kilometrazom, pa rizikujete popravku turbine, dizni ili plivajuceg zamajca.

Kapetan Kuk

pre 5 godina

Pravi auto za oko sokolovo , gradsku upravu., lokalnu upravu, djubretare, vodovod, eps, rts, vladu.....pink, hepi ....to je budućnost .

karburator

pre 5 godina

Nije za do mora ili na brzim autoputevima već je gradski auto. Ko ima dvorište noću ga puni s priključnice. Zbog male težine malo troši - pređeni km bi koštao oko 10x manje nego s oto motorom. Uz jeftinu nabavku ovo je vrlo pristupačno gradsko prevozno sredstvo za ljude skromnih primanja.
Savet:
Dizajn mora biti bolji, nije tačno da ne može.

Sasa

pre 5 godina

E ljudi vi kao da svi imate Porse ili Lamburgini ispred dvorišta pa diskutujete o dizajnu....nova Lada Vesta 7000€ a elektro 5000€ e sad pitanje za sve koliko vas može sebi priuštiti Teslu ili neki drugi elektro auto???Sto se mene tiče ako ima garanciju na dve godine ili 100 hiljada km predjenih meni je ovo povoljno....

borivoje surdilovic

pre 5 godina

Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
(XXL, 21. avgust 2020 11:02)

usluge pogrebnog su u kontra smeru od dostave....

Мирослав

pre 5 godina

Којих глупавих коментара, сачувај боже.
Како може ауто ових димензија да превози покојнике?
Како год, овај аутић је одличан за градску вожњу. Не загађује ваздух, а и проблем паркирања је његовом величином решен.
А што се тиче коментара могу само рећи да је љубомора позитивна људска особина. Позитивна таман толико колико треа човека да буде бољи од онога на кога је љубоморан. Али овде у коментарима се не ради о љубомори већ је у питању пакост, а пакост је шизофрена категорија.

vera u Boga

pre 5 godina

Zasto auto mora da bude lep? Necete ga oblaciti na sebe da se ulepsate! Zna se zasto vam sluzi pa je valjda najvaznije da je funkcionalan, da ne trosi puno i najvaznije je to sto ovaj ne zagadjuje okolinu!

Eldorado

pre 5 godina

Više nipodištavajućih komentara o Rusima na B92, nego li na nekoj vesti / videu iz USA i Nemačke.
Amer, Nemac i Poljak izgleda više vole Ruse nego mi.
Ne pamtim kada sam video negativan komentar od gorenavedenih, i to ako ga bude bude za Putina, ne za narod.

Zato se u isto vreme divite Nemcima. A da nije bilo Rusa, vi danas ne biste kuckali komentare jer ne biste ni postojali - da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.

анонимус

pre 5 godina

Овај аутић неодољиво подсећа на Рено 4.
Французи су својевремено дизајнирали Рено 4 за потребе студената јер мало троши и веома је економичан. Нека прича ко шта хоће али овај ауто је више него добар за градску вожњу, а и цена му је заиста приступачна.
Желим им добру продају и у иностранству.

Bruder

pre 5 godina

Vozim Smarta ,trosi kao Jaguar , za svaku popravku na motoru ,motor napolje ,sav je od plastike koja puca od sunca ,a prelazim dnevno 20 km ,pa isplati se bilo sta ,pa neka je i rusko . Samo da ne vadim motor za zamenu svecica

T

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?

budimo realni

pre 5 godina

Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.

Mare

pre 5 godina

Ne mogu da shvatim da od 150 miliona rusa ne mogu da nadju jednog koji će da im dizajnira izgled auta.
Ako ništa drugo, neka zaposle bilo kojeg italijana.

Milos

pre 5 godina

Pa nema on tu sta da bude lep. Nije zato napravljen. Cak je i ok. Gleda se funkcionalnost. Isto ih ima i u Holandiji (jako slicni) i zove se bas (Canta). I sluzi i ljudi ga kupuju, parkiras svugde i obavlja posao. Idealan za starije i polu invalide. U svakom slucaju niko vas ne tera. Ko moze, eno ga Fiat 500.

5000 ko nov

pre 5 godina

Kako bre da se pohvališ da si kupio nov automobil.
Rusi napravili revoluciju proizvode nove automobile sa izgledom najružnijeg polovnjaka ((((:

Veliki brat

pre 5 godina

Nekad davno smo imali električnog Juga, tu na jednoj slavi su pričali kako je komšija od nekih gostiju uvezao iz inostranstva i nije platio ništa (pošto je domaći auto), a bio je i onaj ispred ETF-a.

Eto, ako preseraj nije prodat u staro gvožđe, da sklapamo električnog juga, za ove igračke će da bude limuzina.
Ili možda bolje Floridu, onda ima malo moderniji izgled, pa neka može da pređe i 80km sa jednim punjenjem, većini dovoljno za lokalnu vožnju. Još ako država obezbedi kredite bez učešća i sa 0% kamate, prodavalo bi se k'o alva.

AlenBr8

pre 5 godina

uzmes od kineza one motorcice i stavis spojlere, lepo ga oblozis limom da izgleda na auto i eto sra ispadne. rusi ni u 2020.godini nisu u stanju da naprave odlican auto. sreca sto nema zastave,inace bi i od nas bili gori

kole

pre 5 godina

@(Kum Žorzo, 21. avgust 2020 18:20)
komunizam unistava osecaj za dizajn,ista stvar je i u kini...moze sve da otkuca jeftina radna snaga programera,ali nema ko da osmisli najednostavije stvari,zato kradu sve od zapada.

Naki

pre 5 godina

Radim privatno cele nedelje svakodnevno prelazim otprilike 160 kilometra najvise i vikendom idem kod unucica u kragujevac 85 km sasvim dovoljno ako ce ta cena biti mogu da razmislim a za dalje posto 2 puta godisnje idem do grcke supruga autobusom ja motorom

Бабинџем

pre 5 godina

Руси и те како имају укуса, не као што неки овде тврде да су оперисани. Ермитаж, московски метро, лада...

Calm Like a Bomb

pre 5 godina

Rusi su, svi znamo, odlični kada se radi o tehnici, inženjerima i tako tim stvarima. Da ne nabrajam mnogo, na primer naoružanje, avioni, medicinske sprave (valjda), mnogo toga..
Ali, čoveče..
Estetski dizajn im je najsovjetskiji mogući, kao da se trude da naprave najgubaviji auto svih vremena..
Stvarno imam pomešana osećanja - zbunjenost, impresioniranost upornošću da bude gubavo, smeh, strah..
Ono, kao kad je bul-terijer toliko ružan da ti postane simpatičan.. Ne vidim ni teoretski drugo objašnjenje :)

Toronto

pre 5 godina

Koje nebuloze ovi Rusi izvaljuju. Sa ovom baterijom od 10kw ako bude imao daomet 80 km biće premija. A što se tiče samostalne proizvodnje u Rusiji, možda za jedno 150 godina.

miša

pre 5 godina

Ne, ni ruski niti bilo koji drugi, dok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km, a punjenje ne duže od 5 minuta.

Sve pre toga je potpuno neshvatljivo trošenje velikog novca za nešto što je najvećim delom neupotrebljivo.

anonimus

pre 5 godina

A pa nije samo vodka i elektricni automobil.
Tu su rakete, raketni motori koje kupuju Amerikanci da bi isli u svemir, avioni, tenkovi, helikopteri, ledolomci i evo najnovije vakcina za COVID19.

Njet

pre 5 godina

Ruska skola dizajna i u doba elektricnih vozila radi samo lenjirom. Pravougaonik na tockovima i to je to. Ovako kratak i visok sa malenim tockicima imao bi performanse orahove ljuske kada bi neko vece transportno vozilo prohujalo pored njega. Nikome ne bi pozeleo da dok sedi u ovome na njega naleti nesto od dve i vise tona.

astrapa

pre 5 godina

Za sve one koji misle da je ovo auto koji uopste ne zagadjuje, malo podsecanje da se preko 75% elektricne energije u Srbiji dobija iz termoelektrana. Sve one koji misle da sus motori zagadjuju, rado cu odvesti u Obrenovac da vide koliki dimnjak se tamo nalazi i koliko uglja se sagori u toku jednog dana. Jos jedno podsecanje da ovakva vozila zagadjuju takodje prema ozbiljnim istrazivanjima samo 10% vise u odnosu na klasicna vozila dakle minimalno, a ako tome dodamo izuzetno komplikovanu i prljavu tehnologiju reciklaze baterija onda sa stanovista ekologije vozila slicna ovome nemaju nikakakv znacaj.

markoni

pre 5 godina

Dizajn - diskutabilan, Težina - prevelika, autonomija - solidna za gradsko vozilo, pogon na svim točkovima - dobra ideja, ali da li je to potrebno za grad. Gradsko vozilo ne bi trebalo da bude teže od 300 do 350 kg, pogon na dva točka, baterije do 150 km. (pogledajte kolko Taxi vozilo pređe za dan). Izgled bi mogao da bude sličan fiatu Pandi.

Crni

pre 5 godina

Imam elektricni skuter vozim ga jednu sezonu i presao sa njim 1800km.Za pet godina imacu potpunu sliku dali mi se i za koliko isplatio.Tada cu se verovatno lakse odluciti dali bi uzimao ili nebi el.auto.

Ursa MInor

pre 5 godina

Bih, što da ne? Ruski? Da. Ružan? O, da, mnoooogo! Pa šta?

Ako auto kupujem striktno kao prevozno sredstvo i upotrebnu stvar, sve što od njega tražim je da bude pouzdan, jeftin i da mi ne pravi nikakve probleme. Ako to ispunjava, može slobodno da bude i ružan, nemam nameru da ga izlažem ni na kakvom "Concours d'Elegance".

U mojoj situaciji, jedan ovakav autić bi mi bio savršen kao drugi auto, evo zašto:

Otkad sam otišao u penziju, vozim ispod 1000 km mesečno. Proleće, leto i deo jeseni provodim u vikendici na selu pored Beograda, a auto mi treba samo da odem 3-4 puta mesečno do Beograda i do prodavnice koja se nalazi na oko 3 km od moje kuće. Da nije dugačka i strma uzbrdica, išao bih biciklom.

Ja sam ozbiljno razmišljao da za selo nabavim jedan od onih "tuk-tuk" motornih tricikala, ali kod nas nisu homologirani i ne bih mogao da ga registrujem, a italijanski Piaggio Ape je debelo preskup. Ai zakonodavstvo nam je debilno i ne omogućava polugodišnju registraciju vozila.

Ali ovaj autić je još bolji od tuk-tuka i bio bi savršen za zujanje po selu, pa čak i do Beograda. U kući mmam garažu, gde bi se punio preko noći. Ako se pokaže kao dobar, prodao bih i svoj "normalni" auto, a ova rugobica bi mi bila jedini auto. Šta fali?

Jedino što mi smeta je to što ruski automobili nisu poznati po kvalitetu, naprotiv. Ali za 5000 evra hoću da ispitam da li su najzad naučili!

miša

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)

Prijatelju, mnogo ti to nešto troši, kupi dizela :)
Šala na stranu, tvoja stvar.
Ali kakve veze ima pravljenje pauze sa autonomijom?
A upravo je u tome suština mog komentara - sa EV staješ hteo ne hteo, i lepo na svakih 300 uzmeš hotel, prespavaš dok se dopuni (pod uslovom da nema njih još 40 na 20 utičnica), i sledeći dan osvojiš novih 300.
I tako do Atine 3 dana, svež, odmoran, i prepun novih iskustava.
I to za novac koji je osetno veći od iste klase automobila na naftni derivat.
Za mene je to čist mazohizam.
A onima koji imaju toliko novca da im to bude drugo vozilo i samo za grad, mogu samo da kažem svaka čast. U ovoj zemlji se ionako ne pita pošto je da se bude in.

jaretina, zečetina al se ne beži ni od prasence

pre 5 godina

da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
(Eldorado, 21. avgust 2020 18:01)

nemci su samo zamišljali da prođu na jug. ali su onda su došli komunisti: bolje grob nego rob. a danas smo i grob i rob.

tako da, pusti ti nemce, previše titovih pričica si slušao.

ps: divim se švajcarcima btw

kele®

pre 5 godina

treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
(ns, 22. avgust 2020 08:46)
Platiš 5.000 evra, voziš 5 godina, uštediš 6.000 evra na registraciji, gorivu i održavanju i još se misliš koliko ćeš dobiti za njega. Tipično razmišljanje vozača nemačkog vozila čiji je auto na pijaci od momenta kupovine, negdje u mislima.

miša

pre 5 godina

Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
(Ivan ZG, 21. avgust 2020 12:19)

Moj 2018, 35.000 pređenih, a sa jednim rezervoarom 1100 km otvorenog puta, a onda za minut napunim i može novih 1100.

A šta si ti hteo da kažeš?

Tadija

pre 5 godina

@miša Realno jeste tako. Kada bude značajno veća autonomija, kada punionica bude koliko i klasičnih pumpi i kada punjenje bude trajalo par minuta onda sve ima smisla. Do tada samo konvencionalno gorivo. Staneš, sipaš, ideš dalje.

prokuzeni

pre 5 godina

ma to je kineski auto. ima na yt. slicno izgleda. (isto tako ruzan). sa postarinom bude manje od 5k dolara. didje u kutiji pa ga sam sklapas :)

Tuta

pre 5 godina

Taman da mi plate da reklamiram ovo vozilo, a da bude u mom vlasnistvu, rekao bih neka hvala, poklon se ne odbija, ali ovaj cu odbiti bez da mi zaigra obrva. ?

Pegone

pre 5 godina

Bez garaze ili ako nema brzog sistema punjenja ja ne mogu da imam EV.
BTW punjenje na normalnu mrezu za stanove mozete za jedan sat punjenja dobiti desetak km autonomie.

Vukasin

pre 5 godina

Da podsetim. Ovi mladji komentatori se toga verovatno ne secaju, ali bih da primetim da je svojevremeno najruzniji VW takozvana buba ili kornjaca kako su ga neki zvali doziveo najvecu slavu i najvecu proizvodnju ikad. Takodje i Reno 4 sa epitetom cokula. Ovi automobili se i danas vidjaju na nasim ulicama. Nadam se da ce i sa ovim elektroatomobilom biti ista situacija uz opasku da nije ruzan.

Dejan

pre 5 godina

Ja bih sutra kupio ovaj auto, odnosno bilo koji mali auto na elektricni pogon za 5000 evra da postoji u Srbiji.
Za ono sto meni treba dovoljan mi je i radijus od 100 km, dnevno, jer imam mogucnost da ga punim tokom noci na kucnoj mrezi.
Naravno da cu zadrzati svoj lepi, porodicni auto za potrebe putovanja, izlazaka ali ovakav auto mi treba samo za posao.
Obzirom da me auto u poslu prevozi sa tacke A u tacku B i to vise put dnevno po gradu, samo mi je bitna funkcionalnost.

anonimus

pre 5 godina

Da neko lepo primeti da ovaj elektromobil dizajnom lici na Reno-4.
Uz to, ako je stvarno kako pise, ovaj auto zaista ima dobru buducnost.
Od srca mu zelim slavu Reno-4 ili kalasnjikova uz stalno poboljsavanje performansi.
Stretno.

miša

pre 5 godina

Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
(budimo realni, 21. avgust 2020 17:34)

Drugim rečima, hajde da sada kupujemo užasno skupe EV koje možemo da koristimo samo po gradu, pa i to uz ozbiljnu logistiku (punjenje na parkingu ispred zgrade na N. Beogradu?)

Pa kako tehnologija napreduje, tako ćemo polako početi da koristimo automobile za izlazak iz grada, jednog dana mozda čak i na odmor s njim.

E to je majstore debilizam najviše čistoće.

miša

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)

Prvo, druže, kupi dizela.

Drugo, ne piše 1000 km u cugu, nego autonomija. Nešto mi se ne noći na svakih 300 km puta dok se napuni za sledećih 300.

DonJuan

pre 5 godina

Ne bih kupio ni ruski ni elektricni automobil. Kupio bih jedino jeftin tioa Punto, kad bi se jos proizvodio i kad se ne bi svi bez potrebe gurali u premijum segment.

Stefan

pre 5 godina

Ljudi, ovo je malko modernizovani elektricni viljusksar. Imam u firmi dva, cepaju po 12h teskog rada i perfeķtni su. Bsterija dodje na 40% na kraju dana, a istovare po 20 slepera. Nisko teziste omogucuje visinu vozila koliko hoces. A poznato je da rusi prave baterije vec x godina. Malo mi je cudna cena... nekako je pojeftin, prosecna cena nove baterije za novi el viljuskar je oko 3-4 hiljade, tako da nzm sta je ovde uslo jos do 5 hiljada 🤔🤔🤔

Joca

pre 5 godina

Cirkulišu najmanje tri koncepta, svi se zovu "Zetta", sa manjeviše istim najavljenim karakteristikama i cenom. Imam utisak da još niko ne zna kako će taj automobilčić da izgleda, ako ga uopšte i bude.

Dusan

pre 5 godina

Jadno je kako neki misle da Rusi nemogu da prave elektro automobile aamostalno.Na strani da li ih volim ili ne Rusi mogu da prave sve ali sve od automobila,softvera,hardvera,telefona itd.Amerikanci isto tako su "zaostali" u nekim stvarima,ima na youtube snimak sajma gradjevinarstva u Evropi gde se Amerikanci odisevljavaju Evropskim okovima i prozorima a to u Evropi posto ohoho.Zasto je tako neznam i bas me briga.

ns

pre 5 godina

necu mnogo komentarisati jer je sve vec receno... ali jedno moram... treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...

Njegoš

pre 5 godina

Kod Rusa uvek prednjače mere bezbednosti i funkcionalnost od dizajna. Meni je to zdravo razmišljanje. Nema tu koža, klima, lamperija. Nemačka seljana..
Ako bi sami nešto čeprkali oko visokonaponskih vodova.. Pre če vas ubiti struja na Tesli nego ovde. Rusi na bojler stavljaju fid. zaštitu od strujnog udara. 90% mikrotalasnih pećnica sa naših polica u trgovini šanse nema da se pojave u ruskoj prodavnici. Mere bezbednosti su na prvom mestu. Jaka magnetna polja tu vladaju. To kod stare ruske trole nema. Hotel visoke ocene ima OG staromodnu el. instalaciju na zidu. Praktični mozgovi. Neće u Rusiji to sve tako ostati. Novoj generaciji se polako krive mozgovi. To je loše.

jo

pre 5 godina

Ovo je buducnost elektro automobila, vozilo za prevoz od A do B, bez.nekakvih egzibicija u dizajnu(mada je ovo moglo malo lepse i bolje) moze da se probija kroz grad, lako uparkira, autonomija za jedan dan upotrebe, kao mobilni a i cena, kao malo bolji mobilni...Za dalje relacije, neki elektro sa dometom od 1200-300km, punjenjem bat za 15min, sigurnim kapacitetom ili neki klasicni benzin, dizel, hybrid...

Tenkista

pre 5 godina

Sve je to lepo sa električnim vozilima oni nemaju emisiju CO2..to je istina,punjenje ode iz gradkse elektičnr mreže,struja dolazi(bar u Srbiji) iz TE Nikola Tesla~Obrenovac..jedan generator sagori 500 TONA uglja za 1 h..za jedan sat...pa možite za 1 mesec,jednu godinu...to su ogromne količine dima,šljake,pepela..toliko. Ali za početak da se krene bar od EV to je ODLIČNA VEST. Podržavam sve oko napretka i progresa oko zaštite prirode i postojećih prirodnih resursa.

šeki

pre 5 godina

Meni se kao problem čini i to što je previše nizak. Nije to za naše puteve kobi su gori od makadama a i skoro svako parkiranje kod nas podrazumeva penjanje na ivičnjak

Dragan

pre 5 godina

Nazalost, ovo je najgori deo vesti: godisnje 15000 vozila... To znaci da se tu radi sa veoma malo para, bice mala i zarada. Ovakva firma ne moze da organizuje servisnu mrezu, podrsku, nista. Da je 500 hiljada godisnje, to bi vec bila druga prica...

Xli

pre 5 godina

5000e za ovo?? Uh, realno za te pare može da se iskopa vrhunski polovnjak (ko ume da trazi). A sto se tice dizajna... Cena i troskovi proizvodnje diktiraju dizajn. I Tesla Cybertruck je ruzan za medalju ali jedino taj oblik omogućava da karoserija bude od čeličnih panela otpornih na metkove. Tako i ovo, kockica mnogo manje košta u proizvodnji od zaobljenih površina. Ali svakako bi mogao biti bar malo aerodinamičniji.

miša

pre 5 godina

Ne, ni ruski niti bilo koji drugi, dok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km, a punjenje ne duže od 5 minuta.

Sve pre toga je potpuno neshvatljivo trošenje velikog novca za nešto što je najvećim delom neupotrebljivo.

Mladen

pre 5 godina

@XXL: Ne, ne mogu Rusi to bolje. Oni su, jednostavno, nacija operisana od ukusa kada je tehnologija u pitanju. Pri tom, jasno se vide tragovi otaljavanja i nemara pri sklapanju prototipa. Svemu tako pristupaju, potsecaju me na Srbe. A ponasaju se kao bahati, arogantni i bezobzirni skorojevici. Gledam ih i mislim: E ovakvi bi bili i Srbi da imaju nuklearke..

Eldorado

pre 5 godina

Više nipodištavajućih komentara o Rusima na B92, nego li na nekoj vesti / videu iz USA i Nemačke.
Amer, Nemac i Poljak izgleda više vole Ruse nego mi.
Ne pamtim kada sam video negativan komentar od gorenavedenih, i to ako ga bude bude za Putina, ne za narod.

Zato se u isto vreme divite Nemcima. A da nije bilo Rusa, vi danas ne biste kuckali komentare jer ne biste ni postojali - da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.

Tuta

pre 5 godina

Taman da mi plate da reklamiram ovo vozilo, a da bude u mom vlasnistvu, rekao bih neka hvala, poklon se ne odbija, ali ovaj cu odbiti bez da mi zaigra obrva. ?

Toronto

pre 5 godina

Koje nebuloze ovi Rusi izvaljuju. Sa ovom baterijom od 10kw ako bude imao daomet 80 km biće premija. A što se tiče samostalne proizvodnje u Rusiji, možda za jedno 150 godina.

DonJuan

pre 5 godina

Ne bih kupio ni ruski ni elektricni automobil. Kupio bih jedino jeftin tioa Punto, kad bi se jos proizvodio i kad se ne bi svi bez potrebe gurali u premijum segment.

Njet

pre 5 godina

Ruska skola dizajna i u doba elektricnih vozila radi samo lenjirom. Pravougaonik na tockovima i to je to. Ovako kratak i visok sa malenim tockicima imao bi performanse orahove ljuske kada bi neko vece transportno vozilo prohujalo pored njega. Nikome ne bi pozeleo da dok sedi u ovome na njega naleti nesto od dve i vise tona.

miša

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)

Prvo, druže, kupi dizela.

Drugo, ne piše 1000 km u cugu, nego autonomija. Nešto mi se ne noći na svakih 300 km puta dok se napuni za sledećih 300.

miša

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?
(T, 21. avgust 2020 13:47)

Prijatelju, mnogo ti to nešto troši, kupi dizela :)
Šala na stranu, tvoja stvar.
Ali kakve veze ima pravljenje pauze sa autonomijom?
A upravo je u tome suština mog komentara - sa EV staješ hteo ne hteo, i lepo na svakih 300 uzmeš hotel, prespavaš dok se dopuni (pod uslovom da nema njih još 40 na 20 utičnica), i sledeći dan osvojiš novih 300.
I tako do Atine 3 dana, svež, odmoran, i prepun novih iskustava.
I to za novac koji je osetno veći od iste klase automobila na naftni derivat.
Za mene je to čist mazohizam.
A onima koji imaju toliko novca da im to bude drugo vozilo i samo za grad, mogu samo da kažem svaka čast. U ovoj zemlji se ionako ne pita pošto je da se bude in.

astrapa

pre 5 godina

Za sve one koji misle da je ovo auto koji uopste ne zagadjuje, malo podsecanje da se preko 75% elektricne energije u Srbiji dobija iz termoelektrana. Sve one koji misle da sus motori zagadjuju, rado cu odvesti u Obrenovac da vide koliki dimnjak se tamo nalazi i koliko uglja se sagori u toku jednog dana. Jos jedno podsecanje da ovakva vozila zagadjuju takodje prema ozbiljnim istrazivanjima samo 10% vise u odnosu na klasicna vozila dakle minimalno, a ako tome dodamo izuzetno komplikovanu i prljavu tehnologiju reciklaze baterija onda sa stanovista ekologije vozila slicna ovome nemaju nikakakv znacaj.

miša

pre 5 godina

Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.
(Ivan ZG, 21. avgust 2020 12:19)

Moj 2018, 35.000 pređenih, a sa jednim rezervoarom 1100 km otvorenog puta, a onda za minut napunim i može novih 1100.

A šta si ti hteo da kažeš?

jaretina, zečetina al se ne beži ni od prasence

pre 5 godina

da je bilo onako kako su Nemci zamišljali.
(Eldorado, 21. avgust 2020 18:01)

nemci su samo zamišljali da prođu na jug. ali su onda su došli komunisti: bolje grob nego rob. a danas smo i grob i rob.

tako da, pusti ti nemce, previše titovih pričica si slušao.

ps: divim se švajcarcima btw

Мирослав

pre 5 godina

Којих глупавих коментара, сачувај боже.
Како може ауто ових димензија да превози покојнике?
Како год, овај аутић је одличан за градску вожњу. Не загађује ваздух, а и проблем паркирања је његовом величином решен.
А што се тиче коментара могу само рећи да је љубомора позитивна људска особина. Позитивна таман толико колико треа човека да буде бољи од онога на кога је љубоморан. Али овде у коментарима се не ради о љубомори већ је у питању пакост, а пакост је шизофрена категорија.

kole

pre 5 godina

@(Kum Žorzo, 21. avgust 2020 18:20)
komunizam unistava osecaj za dizajn,ista stvar je i u kini...moze sve da otkuca jeftina radna snaga programera,ali nema ko da osmisli najednostavije stvari,zato kradu sve od zapada.

Ivan ZG

pre 5 godina

Tek kada bude domet od 10.000 km sa jednim punjenjem i kada vrijeme punjenja ne bude duže od minute.
Do tada samo dizel od one babe iz staračkog doma koja vozi sam nedjeljom, a koja je kupila od one još starije babe koja nije ni vozila pa tako moj Pasat iz 1988. ima pravih 18.000 km. Uskoro će na prvi servis.

ns

pre 5 godina

necu mnogo komentarisati jer je sve vec receno... ali jedno moram... treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...

AlenBr8

pre 5 godina

uzmes od kineza one motorcice i stavis spojlere, lepo ga oblozis limom da izgleda na auto i eto sra ispadne. rusi ni u 2020.godini nisu u stanju da naprave odlican auto. sreca sto nema zastave,inace bi i od nas bili gori

markoni

pre 5 godina

Dizajn - diskutabilan, Težina - prevelika, autonomija - solidna za gradsko vozilo, pogon na svim točkovima - dobra ideja, ali da li je to potrebno za grad. Gradsko vozilo ne bi trebalo da bude teže od 300 do 350 kg, pogon na dva točka, baterije do 150 km. (pogledajte kolko Taxi vozilo pređe za dan). Izgled bi mogao da bude sličan fiatu Pandi.

Бабинџем

pre 5 godina

Руси и те како имају укуса, не као што неки овде тврде да су оперисани. Ермитаж, московски метро, лада...

Mare

pre 5 godina

Ne mogu da shvatim da od 150 miliona rusa ne mogu da nadju jednog koji će da im dizajnira izgled auta.
Ako ništa drugo, neka zaposle bilo kojeg italijana.

Calm Like a Bomb

pre 5 godina

Rusi su, svi znamo, odlični kada se radi o tehnici, inženjerima i tako tim stvarima. Da ne nabrajam mnogo, na primer naoružanje, avioni, medicinske sprave (valjda), mnogo toga..
Ali, čoveče..
Estetski dizajn im je najsovjetskiji mogući, kao da se trude da naprave najgubaviji auto svih vremena..
Stvarno imam pomešana osećanja - zbunjenost, impresioniranost upornošću da bude gubavo, smeh, strah..
Ono, kao kad je bul-terijer toliko ružan da ti postane simpatičan.. Ne vidim ni teoretski drugo objašnjenje :)

5000 ko nov

pre 5 godina

Kako bre da se pohvališ da si kupio nov automobil.
Rusi napravili revoluciju proizvode nove automobile sa izgledom najružnijeg polovnjaka ((((:

anonimus

pre 5 godina

A pa nije samo vodka i elektricni automobil.
Tu su rakete, raketni motori koje kupuju Amerikanci da bi isli u svemir, avioni, tenkovi, helikopteri, ledolomci i evo najnovije vakcina za COVID19.

Tadija

pre 5 godina

@miša Realno jeste tako. Kada bude značajno veća autonomija, kada punionica bude koliko i klasičnih pumpi i kada punjenje bude trajalo par minuta onda sve ima smisla. Do tada samo konvencionalno gorivo. Staneš, sipaš, ideš dalje.

vera u Boga

pre 5 godina

Zasto auto mora da bude lep? Necete ga oblaciti na sebe da se ulepsate! Zna se zasto vam sluzi pa je valjda najvaznije da je funkcionalan, da ne trosi puno i najvaznije je to sto ovaj ne zagadjuje okolinu!

miša

pre 5 godina

Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.
(budimo realni, 21. avgust 2020 17:34)

Drugim rečima, hajde da sada kupujemo užasno skupe EV koje možemo da koristimo samo po gradu, pa i to uz ozbiljnu logistiku (punjenje na parkingu ispred zgrade na N. Beogradu?)

Pa kako tehnologija napreduje, tako ćemo polako početi da koristimo automobile za izlazak iz grada, jednog dana mozda čak i na odmor s njim.

E to je majstore debilizam najviše čistoće.

Dambldor

pre 5 godina

Pa sto ne zovu nekoga da im nacrta auto ako vec oni ne znaju, devedeset posto naroda kupuje auto ocima ,da je lepo jos ako je cena primamljiva super,vidi na sta ovo lici .

анонимус

pre 5 godina

Овај аутић неодољиво подсећа на Рено 4.
Французи су својевремено дизајнирали Рено 4 за потребе студената јер мало троши и веома је економичан. Нека прича ко шта хоће али овај ауто је више него добар за градску вожњу, а и цена му је заиста приступачна.
Желим им добру продају и у иностранству.

borivoje surdilovic

pre 5 godina

Više liči na malo dostavno vozilo pogrebnog preduzeća. Mogu to rusi i bolje.
(XXL, 21. avgust 2020 11:02)

usluge pogrebnog su u kontra smeru od dostave....

Sasa

pre 5 godina

E ljudi vi kao da svi imate Porse ili Lamburgini ispred dvorišta pa diskutujete o dizajnu....nova Lada Vesta 7000€ a elektro 5000€ e sad pitanje za sve koliko vas može sebi priuštiti Teslu ili neki drugi elektro auto???Sto se mene tiče ako ima garanciju na dve godine ili 100 hiljada km predjenih meni je ovo povoljno....

T

pre 5 godina

"ok autonomija (i to realna, u praksi) ne bude minimum 1000 km"

Zaso to, kad ni velika vecina benzinaca nema toliku autonomiju? Moj auto ima rezervoar od 67 litara, sto je zaista mnogo, pa sa time prelazi "samo" 800km. Stari auto je imao 50l, sto je bilo za bar 500km voznje, i bilo je vise nego dovoljno. Ko normalan vozi vise od 300km bez pauze?

Pero

pre 5 godina

Svrha ovakvih malih automobila nije odlazak na more, planinu, u drugi grad...
Svrha je otići na posao, pijacu... Znači voziti u lokalu. Nikakva potrošnja, lak za parkiranje i jeftin u krajnjem sluzčaju. Kakva je svrha dati 20 - 30 hiljada evra za električni auto slične autonomije.
Ja radim u drugom selu 21 km od kuće. Veći deo puta je ograničenje 50 km na sat. Znači odem, dođem, svratim u prodavnicu i ne pređem 50 km. Za mene je ovakav auto savršen. Još kad bi dobio neku olakšicu i da me ne oderu carinom i porezom, milina.

Veliki brat

pre 5 godina

Nekad davno smo imali električnog Juga, tu na jednoj slavi su pričali kako je komšija od nekih gostiju uvezao iz inostranstva i nije platio ništa (pošto je domaći auto), a bio je i onaj ispred ETF-a.

Eto, ako preseraj nije prodat u staro gvožđe, da sklapamo električnog juga, za ove igračke će da bude limuzina.
Ili možda bolje Floridu, onda ima malo moderniji izgled, pa neka može da pređe i 80km sa jednim punjenjem, većini dovoljno za lokalnu vožnju. Još ako država obezbedi kredite bez učešća i sa 0% kamate, prodavalo bi se k'o alva.

kele®

pre 5 godina

treba voditi racuna da taj auto jednog dana ide na prodaju... e sada ko ce to jos polovno i tako ruzno kupiti i za koliko para ne znam...
(ns, 22. avgust 2020 08:46)
Platiš 5.000 evra, voziš 5 godina, uštediš 6.000 evra na registraciji, gorivu i održavanju i još se misliš koliko ćeš dobiti za njega. Tipično razmišljanje vozača nemačkog vozila čiji je auto na pijaci od momenta kupovine, negdje u mislima.

T2

pre 5 godina

Hvala na savetima za kupovinu dizela, ali ta srpska opcinjenost dizelom mi uopste nije jasna. Ovde retko ko vozi vise od 10.000km godisnje, ukljucujuci mene, i za tu kilometrazu se dizel uopste ne isplati. Pogotovo ako vozite polovan auto, i jos kako se kod nasu cesto kupuju sa nepoznatom kilometrazom, pa rizikujete popravku turbine, dizni ili plivajuceg zamajca.

Pegone

pre 5 godina

Bez garaze ili ako nema brzog sistema punjenja ja ne mogu da imam EV.
BTW punjenje na normalnu mrezu za stanove mozete za jedan sat punjenja dobiti desetak km autonomie.

prokuzeni

pre 5 godina

ma to je kineski auto. ima na yt. slicno izgleda. (isto tako ruzan). sa postarinom bude manje od 5k dolara. didje u kutiji pa ga sam sklapas :)

Milos

pre 5 godina

Pa nema on tu sta da bude lep. Nije zato napravljen. Cak je i ok. Gleda se funkcionalnost. Isto ih ima i u Holandiji (jako slicni) i zove se bas (Canta). I sluzi i ljudi ga kupuju, parkiras svugde i obavlja posao. Idealan za starije i polu invalide. U svakom slucaju niko vas ne tera. Ko moze, eno ga Fiat 500.

Vukasin

pre 5 godina

Da podsetim. Ovi mladji komentatori se toga verovatno ne secaju, ali bih da primetim da je svojevremeno najruzniji VW takozvana buba ili kornjaca kako su ga neki zvali doziveo najvecu slavu i najvecu proizvodnju ikad. Takodje i Reno 4 sa epitetom cokula. Ovi automobili se i danas vidjaju na nasim ulicama. Nadam se da ce i sa ovim elektroatomobilom biti ista situacija uz opasku da nije ruzan.

Kapetan Kuk

pre 5 godina

Pravi auto za oko sokolovo , gradsku upravu., lokalnu upravu, djubretare, vodovod, eps, rts, vladu.....pink, hepi ....to je budućnost .

Dusan

pre 5 godina

Jadno je kako neki misle da Rusi nemogu da prave elektro automobile aamostalno.Na strani da li ih volim ili ne Rusi mogu da prave sve ali sve od automobila,softvera,hardvera,telefona itd.Amerikanci isto tako su "zaostali" u nekim stvarima,ima na youtube snimak sajma gradjevinarstva u Evropi gde se Amerikanci odisevljavaju Evropskim okovima i prozorima a to u Evropi posto ohoho.Zasto je tako neznam i bas me briga.

Njegoš

pre 5 godina

Kod Rusa uvek prednjače mere bezbednosti i funkcionalnost od dizajna. Meni je to zdravo razmišljanje. Nema tu koža, klima, lamperija. Nemačka seljana..
Ako bi sami nešto čeprkali oko visokonaponskih vodova.. Pre če vas ubiti struja na Tesli nego ovde. Rusi na bojler stavljaju fid. zaštitu od strujnog udara. 90% mikrotalasnih pećnica sa naših polica u trgovini šanse nema da se pojave u ruskoj prodavnici. Mere bezbednosti su na prvom mestu. Jaka magnetna polja tu vladaju. To kod stare ruske trole nema. Hotel visoke ocene ima OG staromodnu el. instalaciju na zidu. Praktični mozgovi. Neće u Rusiji to sve tako ostati. Novoj generaciji se polako krive mozgovi. To je loše.

karburator

pre 5 godina

Nije za do mora ili na brzim autoputevima već je gradski auto. Ko ima dvorište noću ga puni s priključnice. Zbog male težine malo troši - pređeni km bi koštao oko 10x manje nego s oto motorom. Uz jeftinu nabavku ovo je vrlo pristupačno gradsko prevozno sredstvo za ljude skromnih primanja.
Savet:
Dizajn mora biti bolji, nije tačno da ne može.

anonimus

pre 5 godina

Da neko lepo primeti da ovaj elektromobil dizajnom lici na Reno-4.
Uz to, ako je stvarno kako pise, ovaj auto zaista ima dobru buducnost.
Od srca mu zelim slavu Reno-4 ili kalasnjikova uz stalno poboljsavanje performansi.
Stretno.

Bruder

pre 5 godina

Vozim Smarta ,trosi kao Jaguar , za svaku popravku na motoru ,motor napolje ,sav je od plastike koja puca od sunca ,a prelazim dnevno 20 km ,pa isplati se bilo sta ,pa neka je i rusko . Samo da ne vadim motor za zamenu svecica

Naki

pre 5 godina

Radim privatno cele nedelje svakodnevno prelazim otprilike 160 kilometra najvise i vikendom idem kod unucica u kragujevac 85 km sasvim dovoljno ako ce ta cena biti mogu da razmislim a za dalje posto 2 puta godisnje idem do grcke supruga autobusom ja motorom

budimo realni

pre 5 godina

Vidim neki uporno guraju priču (pljujući EV) o putovanjima 500+ kilometara u sadašnjim uslovima visoke proizvodne cene i nerazvijene infrastrukture...debilizam čisti....valjda je cilj što jeftinija lokalna vožnja u gradovima da se prvo rešimo smoga, buke a kako tehnologija i infrastruktura bude napredovale onda ćemo razmišljati o putovanjima u Grćku električnim vozilima.

Joca

pre 5 godina

Cirkulišu najmanje tri koncepta, svi se zovu "Zetta", sa manjeviše istim najavljenim karakteristikama i cenom. Imam utisak da još niko ne zna kako će taj automobilčić da izgleda, ako ga uopšte i bude.

šeki

pre 5 godina

Meni se kao problem čini i to što je previše nizak. Nije to za naše puteve kobi su gori od makadama a i skoro svako parkiranje kod nas podrazumeva penjanje na ivičnjak

Ursa MInor

pre 5 godina

Bih, što da ne? Ruski? Da. Ružan? O, da, mnoooogo! Pa šta?

Ako auto kupujem striktno kao prevozno sredstvo i upotrebnu stvar, sve što od njega tražim je da bude pouzdan, jeftin i da mi ne pravi nikakve probleme. Ako to ispunjava, može slobodno da bude i ružan, nemam nameru da ga izlažem ni na kakvom "Concours d'Elegance".

U mojoj situaciji, jedan ovakav autić bi mi bio savršen kao drugi auto, evo zašto:

Otkad sam otišao u penziju, vozim ispod 1000 km mesečno. Proleće, leto i deo jeseni provodim u vikendici na selu pored Beograda, a auto mi treba samo da odem 3-4 puta mesečno do Beograda i do prodavnice koja se nalazi na oko 3 km od moje kuće. Da nije dugačka i strma uzbrdica, išao bih biciklom.

Ja sam ozbiljno razmišljao da za selo nabavim jedan od onih "tuk-tuk" motornih tricikala, ali kod nas nisu homologirani i ne bih mogao da ga registrujem, a italijanski Piaggio Ape je debelo preskup. Ai zakonodavstvo nam je debilno i ne omogućava polugodišnju registraciju vozila.

Ali ovaj autić je još bolji od tuk-tuka i bio bi savršen za zujanje po selu, pa čak i do Beograda. U kući mmam garažu, gde bi se punio preko noći. Ako se pokaže kao dobar, prodao bih i svoj "normalni" auto, a ova rugobica bi mi bila jedini auto. Šta fali?

Jedino što mi smeta je to što ruski automobili nisu poznati po kvalitetu, naprotiv. Ali za 5000 evra hoću da ispitam da li su najzad naučili!

Stefan

pre 5 godina

Ljudi, ovo je malko modernizovani elektricni viljusksar. Imam u firmi dva, cepaju po 12h teskog rada i perfeķtni su. Bsterija dodje na 40% na kraju dana, a istovare po 20 slepera. Nisko teziste omogucuje visinu vozila koliko hoces. A poznato je da rusi prave baterije vec x godina. Malo mi je cudna cena... nekako je pojeftin, prosecna cena nove baterije za novi el viljuskar je oko 3-4 hiljade, tako da nzm sta je ovde uslo jos do 5 hiljada 🤔🤔🤔

Crni

pre 5 godina

Imam elektricni skuter vozim ga jednu sezonu i presao sa njim 1800km.Za pet godina imacu potpunu sliku dali mi se i za koliko isplatio.Tada cu se verovatno lakse odluciti dali bi uzimao ili nebi el.auto.

Tenkista

pre 5 godina

Sve je to lepo sa električnim vozilima oni nemaju emisiju CO2..to je istina,punjenje ode iz gradkse elektičnr mreže,struja dolazi(bar u Srbiji) iz TE Nikola Tesla~Obrenovac..jedan generator sagori 500 TONA uglja za 1 h..za jedan sat...pa možite za 1 mesec,jednu godinu...to su ogromne količine dima,šljake,pepela..toliko. Ali za početak da se krene bar od EV to je ODLIČNA VEST. Podržavam sve oko napretka i progresa oko zaštite prirode i postojećih prirodnih resursa.

Xli

pre 5 godina

5000e za ovo?? Uh, realno za te pare može da se iskopa vrhunski polovnjak (ko ume da trazi). A sto se tice dizajna... Cena i troskovi proizvodnje diktiraju dizajn. I Tesla Cybertruck je ruzan za medalju ali jedino taj oblik omogućava da karoserija bude od čeličnih panela otpornih na metkove. Tako i ovo, kockica mnogo manje košta u proizvodnji od zaobljenih površina. Ali svakako bi mogao biti bar malo aerodinamičniji.

Dejan

pre 5 godina

Ja bih sutra kupio ovaj auto, odnosno bilo koji mali auto na elektricni pogon za 5000 evra da postoji u Srbiji.
Za ono sto meni treba dovoljan mi je i radijus od 100 km, dnevno, jer imam mogucnost da ga punim tokom noci na kucnoj mrezi.
Naravno da cu zadrzati svoj lepi, porodicni auto za potrebe putovanja, izlazaka ali ovakav auto mi treba samo za posao.
Obzirom da me auto u poslu prevozi sa tacke A u tacku B i to vise put dnevno po gradu, samo mi je bitna funkcionalnost.

jo

pre 5 godina

Ovo je buducnost elektro automobila, vozilo za prevoz od A do B, bez.nekakvih egzibicija u dizajnu(mada je ovo moglo malo lepse i bolje) moze da se probija kroz grad, lako uparkira, autonomija za jedan dan upotrebe, kao mobilni a i cena, kao malo bolji mobilni...Za dalje relacije, neki elektro sa dometom od 1200-300km, punjenjem bat za 15min, sigurnim kapacitetom ili neki klasicni benzin, dizel, hybrid...

Dragan

pre 5 godina

Nazalost, ovo je najgori deo vesti: godisnje 15000 vozila... To znaci da se tu radi sa veoma malo para, bice mala i zarada. Ovakva firma ne moze da organizuje servisnu mrezu, podrsku, nista. Da je 500 hiljada godisnje, to bi vec bila druga prica...