Miki
pre 2 godine
(Ikac klisa, 5. mart 2024 16:10)
Pa niko se nije falio da je AI pametna :)
Utorak, 05.03.2024.
09:41
IMAGE SOURCE
pre 2 godine
(Ikac klisa, 5. mart 2024 16:10)
Pa niko se nije falio da je AI pametna :)
pre 2 godine
Tenutni najmocniji AI je Yandex AI (YAi). Rusi su tu broj jedan samo se o tome malo zna i ne priča zbog Ukrajine i sankcija. Probao sam i radi savrseno. Probudite se!!
(Nadoljub, 5. mart 2024 18:16)
Rusofili su neuništivi, kako god da ih baciš, dočekaju se bezbedno na glavu. Rusi bez Kineza ne umeju ni ekser da naprave.
pre 2 godine
Tenutni najmocniji AI je Yandex AI (YAi). Rusi su tu broj jedan samo se o tome malo zna i ne priča zbog Ukrajine i sankcija. Probao sam i radi savrseno. Probudite se!!
pre 2 godine
Pitam ja chat gpt koliko kg cvaraka se dobije od prosecne svinje. Kaze on 30-35! (ni blizu al ajde).
Onda ga pitam koliko svinja treba da bi se dobila tona cvaraka.
Kaze on 4 do 5 svinja :)
Vestacka neinteligencija.
pre 2 godine
većina ljudi moze da postane “gluplja” od prethodnih generacija jer ništa ne mora da pamti jer sve ima servirano. Da li če ljudski rod da se rasloji na “glupu” nemisleću masu i “prepametne” mislioce to ćemo tek da vidimo. Rizik postoji.
(divota i rizik, 2u1, 05. mart 2024 12:59)
Pa ko dan-danas išta pamti? Znaš li ičiji telefon na pamet?
pre 2 godine
"Veštačka inteligencija" koristi dosadašnja saznanja čovečanstva. Ta saznanja u mnogim oblastima su subjektivna , često netačna i suprotstavljena. Taj problem nikada neće prevazići.
pre 2 godine
Koliko je 4+4=?
...toliko o veštačkoj inteligenciji!
pre 2 godine
Kad krenu da formiraju stranke bice ludilo.
pre 2 godine
Do pre godinu ništa, a sad i Mika i Žika imaju svoju veštačku inteligenciju.
pre 2 godine
(divota i rizik, 2u1, 05. mart 2024 12:59)
Ljudi su se odavno raslojili na glupe (nezainteresovane) i one koji se trude da nešto stvore. Mada se slažem da će ovo da produbi podelu
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
(šloger, 5. mart 2024 12:08)
Em nisi u pravu, em trosis svoje vreme u raspravi sa masinom pri tom i informacije koje ti imas je takodje u tebe neko ugradio tj prikupio si ih tokom zivota i neizmerno ih je manje od onih kojima on barata.
pre 2 godine
I tako, jednog dana primete nenormalni porast saobraćaja na glavnim internet ruterima.
Kad ono - nekoliko AI uletelo u svađe i političko-filozofske rasprave, čak formirali i partije!
pre 2 godine
Iako modeli Claude 3 izazivaju uzbuđenje, veoma je bitno:
Nezavisno proveravanje: Tvrdnje o vodećim performansama u industriji nisu univerzalno potvrđene nezavisnim benchmarkima.
Noviji i u razvoju: Ovi modeli se još uvek razvijaju, a njihova dugoročna efikasnost i uticaj na realni svet tek treba da se vide.
Stoga, iako modeli Claude 3 pokazuju obećanje i potencijal, neophodno je pristupiti njihovim mogućnostima sa značajnom rezervisanošću, uzimajući u obzir tekući razvoj i potrebu za nezavisnom evaluacijom.
pre 2 godine
Do sada, informacije o modelima Claude 3 kompanije Anthropic su uglavnom dolazile od samog proizvođača. Iako Anthropic ima interes da promoviše svoje proizvode, nezavisne korisničke povratne info i rigorozno testiranje su ključni za potvrdu njihovih tvrdnji. Korisnička iskustva igraju ključnu ulogu u proceni stvarnih performansi i pouzdanosti AI modela. Neizbežno je sačekati stvarnu upotrebu u stvarnom svetu, evaluacije od trećih strana i feedback od korisnika kako bi se utvrdilo da li Claude 3 zaista ispunjava svoja obećanja.
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
(šloger, 5. mart 2024 12:08)
Vidi da si filozof pa te troluje.
pre 2 godine
Sva moć je u struji i u memoriji tj. u brzini pretraživanja internet mreže i selektiranju podataka. Šta e da ponudi kao odgovor? Uglavnom ono šta nađe na mreži, a ako ima program da sam kreira nešto onda to kreira iz postojećeg plus neka inovacija u interpretaciji. Divota je da postoji tako moćna mašina ali to može da ima i negativne posljedice npr. većina ljudi moze da postane “gluplja” od prethodnih generacija jer ništa ne mora da pamti jer sve ima servirano. Da li če ljudski rod da se rasloji na “glupu” nemisleću masu i “prepametne” mislioce to ćemo tek da vidimo. Rizik postoji.
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
(šloger, 5. mart 2024 12:08)
Vidi da si filozof pa te troluje.
pre 2 godine
I tako, jednog dana primete nenormalni porast saobraćaja na glavnim internet ruterima.
Kad ono - nekoliko AI uletelo u svađe i političko-filozofske rasprave, čak formirali i partije!
pre 2 godine
Sva moć je u struji i u memoriji tj. u brzini pretraživanja internet mreže i selektiranju podataka. Šta e da ponudi kao odgovor? Uglavnom ono šta nađe na mreži, a ako ima program da sam kreira nešto onda to kreira iz postojećeg plus neka inovacija u interpretaciji. Divota je da postoji tako moćna mašina ali to može da ima i negativne posljedice npr. većina ljudi moze da postane “gluplja” od prethodnih generacija jer ništa ne mora da pamti jer sve ima servirano. Da li če ljudski rod da se rasloji na “glupu” nemisleću masu i “prepametne” mislioce to ćemo tek da vidimo. Rizik postoji.
pre 2 godine
Kad krenu da formiraju stranke bice ludilo.
pre 2 godine
(divota i rizik, 2u1, 05. mart 2024 12:59)
Ljudi su se odavno raslojili na glupe (nezainteresovane) i one koji se trude da nešto stvore. Mada se slažem da će ovo da produbi podelu
pre 2 godine
većina ljudi moze da postane “gluplja” od prethodnih generacija jer ništa ne mora da pamti jer sve ima servirano. Da li če ljudski rod da se rasloji na “glupu” nemisleću masu i “prepametne” mislioce to ćemo tek da vidimo. Rizik postoji.
(divota i rizik, 2u1, 05. mart 2024 12:59)
Pa ko dan-danas išta pamti? Znaš li ičiji telefon na pamet?
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
pre 2 godine
"Veštačka inteligencija" koristi dosadašnja saznanja čovečanstva. Ta saznanja u mnogim oblastima su subjektivna , često netačna i suprotstavljena. Taj problem nikada neće prevazići.
pre 2 godine
Do pre godinu ništa, a sad i Mika i Žika imaju svoju veštačku inteligenciju.
pre 2 godine
Do sada, informacije o modelima Claude 3 kompanije Anthropic su uglavnom dolazile od samog proizvođača. Iako Anthropic ima interes da promoviše svoje proizvode, nezavisne korisničke povratne info i rigorozno testiranje su ključni za potvrdu njihovih tvrdnji. Korisnička iskustva igraju ključnu ulogu u proceni stvarnih performansi i pouzdanosti AI modela. Neizbežno je sačekati stvarnu upotrebu u stvarnom svetu, evaluacije od trećih strana i feedback od korisnika kako bi se utvrdilo da li Claude 3 zaista ispunjava svoja obećanja.
pre 2 godine
Iako modeli Claude 3 izazivaju uzbuđenje, veoma je bitno:
Nezavisno proveravanje: Tvrdnje o vodećim performansama u industriji nisu univerzalno potvrđene nezavisnim benchmarkima.
Noviji i u razvoju: Ovi modeli se još uvek razvijaju, a njihova dugoročna efikasnost i uticaj na realni svet tek treba da se vide.
Stoga, iako modeli Claude 3 pokazuju obećanje i potencijal, neophodno je pristupiti njihovim mogućnostima sa značajnom rezervisanošću, uzimajući u obzir tekući razvoj i potrebu za nezavisnom evaluacijom.
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
(šloger, 5. mart 2024 12:08)
Em nisi u pravu, em trosis svoje vreme u raspravi sa masinom pri tom i informacije koje ti imas je takodje u tebe neko ugradio tj prikupio si ih tokom zivota i neizmerno ih je manje od onih kojima on barata.
pre 2 godine
Koliko je 4+4=?
...toliko o veštačkoj inteligenciji!
pre 2 godine
Pitam ja chat gpt koliko kg cvaraka se dobije od prosecne svinje. Kaze on 30-35! (ni blizu al ajde).
Onda ga pitam koliko svinja treba da bi se dobila tona cvaraka.
Kaze on 4 do 5 svinja :)
Vestacka neinteligencija.
pre 2 godine
Tenutni najmocniji AI je Yandex AI (YAi). Rusi su tu broj jedan samo se o tome malo zna i ne priča zbog Ukrajine i sankcija. Probao sam i radi savrseno. Probudite se!!
pre 2 godine
Tenutni najmocniji AI je Yandex AI (YAi). Rusi su tu broj jedan samo se o tome malo zna i ne priča zbog Ukrajine i sankcija. Probao sam i radi savrseno. Probudite se!!
(Nadoljub, 5. mart 2024 18:16)
Rusofili su neuništivi, kako god da ih baciš, dočekaju se bezbedno na glavu. Rusi bez Kineza ne umeju ni ekser da naprave.
pre 2 godine
(Ikac klisa, 5. mart 2024 16:10)
Pa niko se nije falio da je AI pametna :)
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
pre 2 godine
Koliko je 4+4=?
...toliko o veštačkoj inteligenciji!
pre 2 godine
Sva moć je u struji i u memoriji tj. u brzini pretraživanja internet mreže i selektiranju podataka. Šta e da ponudi kao odgovor? Uglavnom ono šta nađe na mreži, a ako ima program da sam kreira nešto onda to kreira iz postojećeg plus neka inovacija u interpretaciji. Divota je da postoji tako moćna mašina ali to može da ima i negativne posljedice npr. većina ljudi moze da postane “gluplja” od prethodnih generacija jer ništa ne mora da pamti jer sve ima servirano. Da li če ljudski rod da se rasloji na “glupu” nemisleću masu i “prepametne” mislioce to ćemo tek da vidimo. Rizik postoji.
pre 2 godine
"Veštačka inteligencija" koristi dosadašnja saznanja čovečanstva. Ta saznanja u mnogim oblastima su subjektivna , često netačna i suprotstavljena. Taj problem nikada neće prevazići.
pre 2 godine
većina ljudi moze da postane “gluplja” od prethodnih generacija jer ništa ne mora da pamti jer sve ima servirano. Da li če ljudski rod da se rasloji na “glupu” nemisleću masu i “prepametne” mislioce to ćemo tek da vidimo. Rizik postoji.
(divota i rizik, 2u1, 05. mart 2024 12:59)
Pa ko dan-danas išta pamti? Znaš li ičiji telefon na pamet?
pre 2 godine
Tenutni najmocniji AI je Yandex AI (YAi). Rusi su tu broj jedan samo se o tome malo zna i ne priča zbog Ukrajine i sankcija. Probao sam i radi savrseno. Probudite se!!
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
(šloger, 5. mart 2024 12:08)
Em nisi u pravu, em trosis svoje vreme u raspravi sa masinom pri tom i informacije koje ti imas je takodje u tebe neko ugradio tj prikupio si ih tokom zivota i neizmerno ih je manje od onih kojima on barata.
pre 2 godine
dosadni su
danima se već raspravljam sa jednim,
ne nume da mi objasni kako informacija nastaje sama od sebe,a tvrdi da je on informacija koja ne moze da nastane sama od sebe, informacije koje ima neko mu je to ugradio,a opet veruje da informacija nastaje sama od sebe
(šloger, 5. mart 2024 12:08)
Vidi da si filozof pa te troluje.
pre 2 godine
I tako, jednog dana primete nenormalni porast saobraćaja na glavnim internet ruterima.
Kad ono - nekoliko AI uletelo u svađe i političko-filozofske rasprave, čak formirali i partije!
pre 2 godine
Do sada, informacije o modelima Claude 3 kompanije Anthropic su uglavnom dolazile od samog proizvođača. Iako Anthropic ima interes da promoviše svoje proizvode, nezavisne korisničke povratne info i rigorozno testiranje su ključni za potvrdu njihovih tvrdnji. Korisnička iskustva igraju ključnu ulogu u proceni stvarnih performansi i pouzdanosti AI modela. Neizbežno je sačekati stvarnu upotrebu u stvarnom svetu, evaluacije od trećih strana i feedback od korisnika kako bi se utvrdilo da li Claude 3 zaista ispunjava svoja obećanja.
pre 2 godine
Iako modeli Claude 3 izazivaju uzbuđenje, veoma je bitno:
Nezavisno proveravanje: Tvrdnje o vodećim performansama u industriji nisu univerzalno potvrđene nezavisnim benchmarkima.
Noviji i u razvoju: Ovi modeli se još uvek razvijaju, a njihova dugoročna efikasnost i uticaj na realni svet tek treba da se vide.
Stoga, iako modeli Claude 3 pokazuju obećanje i potencijal, neophodno je pristupiti njihovim mogućnostima sa značajnom rezervisanošću, uzimajući u obzir tekući razvoj i potrebu za nezavisnom evaluacijom.
pre 2 godine
Do pre godinu ništa, a sad i Mika i Žika imaju svoju veštačku inteligenciju.
pre 2 godine
Kad krenu da formiraju stranke bice ludilo.
pre 2 godine
Pitam ja chat gpt koliko kg cvaraka se dobije od prosecne svinje. Kaze on 30-35! (ni blizu al ajde).
Onda ga pitam koliko svinja treba da bi se dobila tona cvaraka.
Kaze on 4 do 5 svinja :)
Vestacka neinteligencija.
pre 2 godine
(divota i rizik, 2u1, 05. mart 2024 12:59)
Ljudi su se odavno raslojili na glupe (nezainteresovane) i one koji se trude da nešto stvore. Mada se slažem da će ovo da produbi podelu
pre 2 godine
Tenutni najmocniji AI je Yandex AI (YAi). Rusi su tu broj jedan samo se o tome malo zna i ne priča zbog Ukrajine i sankcija. Probao sam i radi savrseno. Probudite se!!
(Nadoljub, 5. mart 2024 18:16)
Rusofili su neuništivi, kako god da ih baciš, dočekaju se bezbedno na glavu. Rusi bez Kineza ne umeju ni ekser da naprave.
pre 2 godine
(Ikac klisa, 5. mart 2024 16:10)
Pa niko se nije falio da je AI pametna :)
17 Komentari
Sortiraj po: