Aktuelno

Sreda, 18.12.2013.

18:00

Alana Sarinen - tri biološka roditelja i jedno dete

Autor: Nytimes

Alana Sarinen - tri biološka roditelja i jedno dete IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

23 Komentari

Sortiraj po:

Mama

pre 12 godina

Iskreno, ja bih volela da se ova istrazivanja anstave i prosire. Mozda bih onda, jednog dana, i ja imala sansu da imam dete koje ima moje gene, a da ne nasledi moju genetsku mutaciju.

kokica

pre 12 godina

Evo je Alana! Baš je lepa!
http://commonhealth.wbur.org/2013/12/the-new-fertility-frontier-a-child-with-three-biological-parents

Sve za nauku

pre 12 godina

Bravo! Odlicno!
Podjite od sebe, da li bi ste pre da rodite zdravo dete ili bolesno? Pa zasto uskracivati kvalitetan zivot ako je moguc? Naravno da se farmaceustka industrija buni, pa od cega ce jadni da gomilaju bilione... Da nije tako odavno bi ljudi sa kancerom, sidom, hronicnim bolestima poput dijabetesa bili postedjeni komplikacija, duze bi ziveli , bili bi izleceni... Na kraju krajeva razmislite o humanosti!

Demjan

pre 12 godina

@Andjela da li si svesna da je tvoj feminuzam generalizacijom prerasla u nesto slicno nacizmu... Zao mi je svakoga ko razmislja na taj nacin

if u think that fu..'s not funny fu.. urself and save ur money

pre 12 godina

@ (Andjela, 18. decembar 2013 21:59)

Ne znam da li me vise fascinira tvoja izjava, ili broj pozitivnih koji imas.

Nemanya

pre 12 godina

Ja bih samo da napomenem da vec sada muskarci nisu ni potrebni,jer se od stem celija cak i kod nas uzgajaju i formiraju semenecelije. Sto znaci uskoro, vrlo uskoro nece vise biti ratova, ludaka po kolima,mizogicnih likova...Od 5000 godina covecanstva, zene su propatile i dalje pateveci deo... pa je red da se klatno prebaci na drugu stranu.(jel ste se uplasili?)
(Andjela, 18. decembar 2013 21:59)

Naravno da ne, jer dok god je pravih muskarcina, zene ce osecati zov prirode. ;) :*

Naucnik

pre 12 godina

Ja bih voleo da nacunici medicine otrkiju kako genetskim inzinjeringom da bebu opreme imunim sistemom koji ce ih braniti od sve bolesti. Zamislite zivi organizam koji se ne razboljeva i nema predispozicija za kancere, tumore i tako zivotno stetnih oboljenja. Bilo bi savrseno napraviti takvu bebu, a nebi bilo lose ni mi malo da ojacamo svoj organizam nekim celijama za imuni sistem u vidu injekcije.

saraya

pre 12 godina

Religije se protive svemu sto se kosi sa bozijim, odnosno spontanim radjanjem, ali i sa tog duhovnog stajalista, nije li logicno da su bozije davanje, ili bozija stvorenja ljudi naucnici kojima je bog podario zelju, volju i sposobnost da budu od koristi po cio ljudski rod?

Gde si sreco moja mizantropska i isfeminizirana ;)?

pre 12 godina

(jel ste se uplasili?)
(Andjela, 18. decembar 2013 21:59)
Bogami ne.Cak naprotiv.Zaljubiskali smo se.Takva mi treba zena da se smirim,inace mi nema spasa.Do danas sam mislio da ne postojis :P!

lili

pre 12 godina

Ovo je sjajna vest, samo mi nije jasan mozak koji radjanje sopstvenog deteta iz svog genetskog materijala može da poredi sa usvajanjem. Očigledno su to ljudi koji se nisu borili sa ovom vrstom problema, pa im je lako da kažu: Usvojte!

Andjela

pre 12 godina

Ja bih samo da napomenem da vec sada muskarci nisu ni potrebni,
jer se od stem celija cak i kod nas uzgajaju i formiraju semene
celije.
Sto znaci uskoro, vrlo uskoro nece vise biti ratova, ludaka po kolima,
mizogicnih likova...

Od 5000 godina covecanstva, zene su propatile i dalje pate
veci deo... pa je red da se klatno prebaci na drugu stranu.

(jel ste se uplasili?)

Nemanja

pre 12 godina

Znaci GMO hrana je OK, ali odredjeni rizik da neko ima zdravo dete nije, i bolje je da ili usvoji ili da rodi decu za koju zna da ce biti unapred bolesna...

Nikola

pre 12 godina

Mitohondrijalna medicina je tek u povoju sto se tice nas smrtnika. Ruski astronauti imaju specijaliste iz mitohondrijalne medicine i zato su zdravi kao drem iako provode mesece u svemiru. Koliko su vam mitohondrije mlade toliko ste i Vi. Procitajte i malo i o karnozinu koje je glavno gorivo mitohondrija.
Pozdrav!

Mutant?

pre 12 godina

Kad napuni 18. krece otkrivanje super moci(telekineza,bacanje leda iz ruke,levitacija,kotrola uma,telepatija...).
Ko zna za X.MEN-e,zna poentu komentara ;).

lud svet

pre 12 godina

Interesantno. Toliko se digne buka oko eticnosti postupaka koji pomazu rodjenje dece, a sa druge strane ne da se niko ne obazire, vec se svi hvale i demonstriraju upotrebe novih oruzja za ubijanje i unistavanje.

lud svet

pre 12 godina

Interesantno. Toliko se digne buka oko eticnosti postupaka koji pomazu rodjenje dece, a sa druge strane ne da se niko ne obazire, vec se svi hvale i demonstriraju upotrebe novih oruzja za ubijanje i unistavanje.

Mutant?

pre 12 godina

Kad napuni 18. krece otkrivanje super moci(telekineza,bacanje leda iz ruke,levitacija,kotrola uma,telepatija...).
Ko zna za X.MEN-e,zna poentu komentara ;).

Nemanja

pre 12 godina

Znaci GMO hrana je OK, ali odredjeni rizik da neko ima zdravo dete nije, i bolje je da ili usvoji ili da rodi decu za koju zna da ce biti unapred bolesna...

Nikola

pre 12 godina

Mitohondrijalna medicina je tek u povoju sto se tice nas smrtnika. Ruski astronauti imaju specijaliste iz mitohondrijalne medicine i zato su zdravi kao drem iako provode mesece u svemiru. Koliko su vam mitohondrije mlade toliko ste i Vi. Procitajte i malo i o karnozinu koje je glavno gorivo mitohondrija.
Pozdrav!

Andjela

pre 12 godina

Ja bih samo da napomenem da vec sada muskarci nisu ni potrebni,
jer se od stem celija cak i kod nas uzgajaju i formiraju semene
celije.
Sto znaci uskoro, vrlo uskoro nece vise biti ratova, ludaka po kolima,
mizogicnih likova...

Od 5000 godina covecanstva, zene su propatile i dalje pate
veci deo... pa je red da se klatno prebaci na drugu stranu.

(jel ste se uplasili?)

Gde si sreco moja mizantropska i isfeminizirana ;)?

pre 12 godina

(jel ste se uplasili?)
(Andjela, 18. decembar 2013 21:59)
Bogami ne.Cak naprotiv.Zaljubiskali smo se.Takva mi treba zena da se smirim,inace mi nema spasa.Do danas sam mislio da ne postojis :P!

Nemanya

pre 12 godina

Ja bih samo da napomenem da vec sada muskarci nisu ni potrebni,jer se od stem celija cak i kod nas uzgajaju i formiraju semenecelije. Sto znaci uskoro, vrlo uskoro nece vise biti ratova, ludaka po kolima,mizogicnih likova...Od 5000 godina covecanstva, zene su propatile i dalje pateveci deo... pa je red da se klatno prebaci na drugu stranu.(jel ste se uplasili?)
(Andjela, 18. decembar 2013 21:59)

Naravno da ne, jer dok god je pravih muskarcina, zene ce osecati zov prirode. ;) :*

Demjan

pre 12 godina

@Andjela da li si svesna da je tvoj feminuzam generalizacijom prerasla u nesto slicno nacizmu... Zao mi je svakoga ko razmislja na taj nacin

lili

pre 12 godina

Ovo je sjajna vest, samo mi nije jasan mozak koji radjanje sopstvenog deteta iz svog genetskog materijala može da poredi sa usvajanjem. Očigledno su to ljudi koji se nisu borili sa ovom vrstom problema, pa im je lako da kažu: Usvojte!

Naucnik

pre 12 godina

Ja bih voleo da nacunici medicine otrkiju kako genetskim inzinjeringom da bebu opreme imunim sistemom koji ce ih braniti od sve bolesti. Zamislite zivi organizam koji se ne razboljeva i nema predispozicija za kancere, tumore i tako zivotno stetnih oboljenja. Bilo bi savrseno napraviti takvu bebu, a nebi bilo lose ni mi malo da ojacamo svoj organizam nekim celijama za imuni sistem u vidu injekcije.

saraya

pre 12 godina

Religije se protive svemu sto se kosi sa bozijim, odnosno spontanim radjanjem, ali i sa tog duhovnog stajalista, nije li logicno da su bozije davanje, ili bozija stvorenja ljudi naucnici kojima je bog podario zelju, volju i sposobnost da budu od koristi po cio ljudski rod?

if u think that fu..'s not funny fu.. urself and save ur money

pre 12 godina

@ (Andjela, 18. decembar 2013 21:59)

Ne znam da li me vise fascinira tvoja izjava, ili broj pozitivnih koji imas.

Mama

pre 12 godina

Iskreno, ja bih volela da se ova istrazivanja anstave i prosire. Mozda bih onda, jednog dana, i ja imala sansu da imam dete koje ima moje gene, a da ne nasledi moju genetsku mutaciju.

Sve za nauku

pre 12 godina

Bravo! Odlicno!
Podjite od sebe, da li bi ste pre da rodite zdravo dete ili bolesno? Pa zasto uskracivati kvalitetan zivot ako je moguc? Naravno da se farmaceustka industrija buni, pa od cega ce jadni da gomilaju bilione... Da nije tako odavno bi ljudi sa kancerom, sidom, hronicnim bolestima poput dijabetesa bili postedjeni komplikacija, duze bi ziveli , bili bi izleceni... Na kraju krajeva razmislite o humanosti!

kokica

pre 12 godina

Evo je Alana! Baš je lepa!
http://commonhealth.wbur.org/2013/12/the-new-fertility-frontier-a-child-with-three-biological-parents

Andjela

pre 12 godina

Ja bih samo da napomenem da vec sada muskarci nisu ni potrebni,
jer se od stem celija cak i kod nas uzgajaju i formiraju semene
celije.
Sto znaci uskoro, vrlo uskoro nece vise biti ratova, ludaka po kolima,
mizogicnih likova...

Od 5000 godina covecanstva, zene su propatile i dalje pate
veci deo... pa je red da se klatno prebaci na drugu stranu.

(jel ste se uplasili?)

Nikola

pre 12 godina

Mitohondrijalna medicina je tek u povoju sto se tice nas smrtnika. Ruski astronauti imaju specijaliste iz mitohondrijalne medicine i zato su zdravi kao drem iako provode mesece u svemiru. Koliko su vam mitohondrije mlade toliko ste i Vi. Procitajte i malo i o karnozinu koje je glavno gorivo mitohondrija.
Pozdrav!

Mutant?

pre 12 godina

Kad napuni 18. krece otkrivanje super moci(telekineza,bacanje leda iz ruke,levitacija,kotrola uma,telepatija...).
Ko zna za X.MEN-e,zna poentu komentara ;).

Nemanja

pre 12 godina

Znaci GMO hrana je OK, ali odredjeni rizik da neko ima zdravo dete nije, i bolje je da ili usvoji ili da rodi decu za koju zna da ce biti unapred bolesna...

lud svet

pre 12 godina

Interesantno. Toliko se digne buka oko eticnosti postupaka koji pomazu rodjenje dece, a sa druge strane ne da se niko ne obazire, vec se svi hvale i demonstriraju upotrebe novih oruzja za ubijanje i unistavanje.

Nemanya

pre 12 godina

Ja bih samo da napomenem da vec sada muskarci nisu ni potrebni,jer se od stem celija cak i kod nas uzgajaju i formiraju semenecelije. Sto znaci uskoro, vrlo uskoro nece vise biti ratova, ludaka po kolima,mizogicnih likova...Od 5000 godina covecanstva, zene su propatile i dalje pateveci deo... pa je red da se klatno prebaci na drugu stranu.(jel ste se uplasili?)
(Andjela, 18. decembar 2013 21:59)

Naravno da ne, jer dok god je pravih muskarcina, zene ce osecati zov prirode. ;) :*

Naucnik

pre 12 godina

Ja bih voleo da nacunici medicine otrkiju kako genetskim inzinjeringom da bebu opreme imunim sistemom koji ce ih braniti od sve bolesti. Zamislite zivi organizam koji se ne razboljeva i nema predispozicija za kancere, tumore i tako zivotno stetnih oboljenja. Bilo bi savrseno napraviti takvu bebu, a nebi bilo lose ni mi malo da ojacamo svoj organizam nekim celijama za imuni sistem u vidu injekcije.

saraya

pre 12 godina

Religije se protive svemu sto se kosi sa bozijim, odnosno spontanim radjanjem, ali i sa tog duhovnog stajalista, nije li logicno da su bozije davanje, ili bozija stvorenja ljudi naucnici kojima je bog podario zelju, volju i sposobnost da budu od koristi po cio ljudski rod?

lili

pre 12 godina

Ovo je sjajna vest, samo mi nije jasan mozak koji radjanje sopstvenog deteta iz svog genetskog materijala može da poredi sa usvajanjem. Očigledno su to ljudi koji se nisu borili sa ovom vrstom problema, pa im je lako da kažu: Usvojte!

Demjan

pre 12 godina

@Andjela da li si svesna da je tvoj feminuzam generalizacijom prerasla u nesto slicno nacizmu... Zao mi je svakoga ko razmislja na taj nacin

if u think that fu..'s not funny fu.. urself and save ur money

pre 12 godina

@ (Andjela, 18. decembar 2013 21:59)

Ne znam da li me vise fascinira tvoja izjava, ili broj pozitivnih koji imas.

Gde si sreco moja mizantropska i isfeminizirana ;)?

pre 12 godina

(jel ste se uplasili?)
(Andjela, 18. decembar 2013 21:59)
Bogami ne.Cak naprotiv.Zaljubiskali smo se.Takva mi treba zena da se smirim,inace mi nema spasa.Do danas sam mislio da ne postojis :P!

Mama

pre 12 godina

Iskreno, ja bih volela da se ova istrazivanja anstave i prosire. Mozda bih onda, jednog dana, i ja imala sansu da imam dete koje ima moje gene, a da ne nasledi moju genetsku mutaciju.

Sve za nauku

pre 12 godina

Bravo! Odlicno!
Podjite od sebe, da li bi ste pre da rodite zdravo dete ili bolesno? Pa zasto uskracivati kvalitetan zivot ako je moguc? Naravno da se farmaceustka industrija buni, pa od cega ce jadni da gomilaju bilione... Da nije tako odavno bi ljudi sa kancerom, sidom, hronicnim bolestima poput dijabetesa bili postedjeni komplikacija, duze bi ziveli , bili bi izleceni... Na kraju krajeva razmislite o humanosti!

kokica

pre 12 godina

Evo je Alana! Baš je lepa!
http://commonhealth.wbur.org/2013/12/the-new-fertility-frontier-a-child-with-three-biological-parents